PDA

View Full Version : Много ли са 10 години?



PLEYGIRL
05-19-2012, 21:41
Такам... малко въведение.. До вчера тук във форума се оплаквах ,че не мога да се влюбя и ,че ми е трудно да започна връзка в която да има чувства...,но точно когато се отказах да се занимавам като цяло с това стана нещо супер странно...

Едно момче започна да ми пише и като по чудо аз го харесах .. (не съм харесвала момче от 3 години) ..
Обаче разликата ни в годините никак не е малка а е цели 10!!! Това малко ме притеснява .... какво мислите??

valdesbg
05-19-2012, 21:42
Ако си по малка от 25 години - да, прекалено много е.

Goddess
05-19-2012, 21:54
По принцип не, за мен даже това е перфектната разлика в годините, но зависи ти на колко си разбира се...

PLEYGIRL
05-19-2012, 22:06
Еми аз съм на 17 а той на 27.....

valdesbg
05-19-2012, 22:08
Много са.

15 букви

Goddess
05-19-2012, 22:11
Еми аз съм на 17 а той на 27.....

Според мен са ок. :) Но не възрастта може да се окаже проблем в случая, а все пак при он-лайн запознанства трябва да си по-внимателна. Не се хващай като удавник за сламка за първия от 3 години насам, който си харесала.

notlike
05-19-2012, 22:13
Не мисля, че са значителна разлика. Майка ми и баща ми имат 10 години и се разбират повече от добре вече 26 години въпреки всички трудности. Не се притеснявай от разликата, стига двама души да се обичат, другото няма значение :)

PLEYGIRL
05-19-2012, 22:21
Според мен са ок. :) Но не възрастта може да се окаже проблем в случая, а все пак при он-лайн запознанства трябва да си по-внимателна. Не се хващай като удавник за сламка за първия от 3 години насам, който си харесала.

Аз го познавам по принцип не ,че е онлайн запознанство .. просто е човек от който не съм очаквала внимание така да кажа...
Аз съм била през това време с момчета ,но не съм имала кой знае какви чувства така да кажа ...

Като цяло тази история си е доста странна защото сега като се засечем някъде и е малко неловко... Познаваме се от много отдавна той е колега на баща ми братовчед на моя приятелка и като цяло се знаем от много отдавна. Просто изведнъж отношенията ни заеха друга поза и нз... само годините ме притесняват , защото аз искам сериозна връзка а не само флирт.. преди съм имала авантюри с гори долу толкова годишни ,но никога сериозна връзка ..... много ми е притеснено ..

Goddess
05-19-2012, 22:39
Е, тогава не му мисли толкова. :) Няма как да знаеш една връзка дали ще бъде сериозна, преди да си я започнал. Щом и двамата се харесвате, какво по-хубаво ? И сериозността на отношенията не зависи само от годините, а и от това какъв е човека. На 27 се предполага** да е по-зрял и улегнал. Щом си пасвате, разликата във възрастта не е от такова значение в този случай..10 години пак казвам, за мен са добре, аз даже предпочитам.. :)

PLEYGIRL
05-19-2012, 22:49
Разбирам ... е много благодаря за куража .. наистина доста се бях панирала ... :D

SmilezZz
05-20-2012, 05:52
Ти си решаваш. Ако си допадате по характер и всичко - пробвай.

DisappointedDreamer
05-20-2012, 07:52
По принцип не, за мен даже това е перфектната разлика в годините, но зависи ти на колко си разбира се...

Нда.

Но все ми се струва че 17 и 27 е много. Ако беше на 19-20 по-бих го приела.


Не мисля, че са значителна разлика. Майка ми и баща ми имат 10 години и се разбират повече от добре вече 26 години въпреки всички трудности. Не се притеснявай от разликата, стига двама души да се обичат, другото няма значение :)

Ми, че то и разликата на мойте родители е 10 години, ама са били на 21 и 31 когато са се запознали, не на 15 и 25 -.-

пAteNцЕ
05-20-2012, 07:58
ем виж са от една страна не ми се вижда толкова зле разликата-приемлива е донякъде
от друга пък ще кажа да не избързваш-вярно,че искаш сериозна ама току-виж да не се окаже ,че е с теб само заради секса и тн.....може и 20 години ако щеш разлика да имате,но ако се държи незряло(за възрастта си) просто не се занимавай с него...в случая щом си го харесала няма нищо лошо да пробваш все пак си достатъчно голяма да взимаш решение...

heartshapedbox
05-20-2012, 09:03
Не са чааак толкова много, зависи вече от характерите ви.

iwwo_
05-20-2012, 09:10
Не са много, прекалено много са ! :)

In*The*Face
05-20-2012, 09:56
С мъжа ми разликата ни е повече от 10 години и никога не съм се чувствала зле от този факт, защото никога не ми е пречел. Въпрос до разбирания, характери, желание, усещане. На 17 би трябвало вече да си осъзнат човек с изграден характер и ако момчето пасва на твоя, няма никакво значение с колко е по-голям.

TheBeliever
05-20-2012, 10:33
А дали твоето разбиране за "сериозна" връзка съвпада с неговото?

SuNsEt
05-20-2012, 10:41
А дали твоето разбиране за "сериозна" връзка съвпада с неговото?
Точно това щях да кажа и аз.

На този етап 10 години са много. Вие самите сте на различни етапи от животите си и дори и сега да не го осъзнаваш ,с времето ще разбереш,че е така. Теб те очакват съвсем различни неща,от колкото него,а и да не говорим,че той вече е минал по твоя път .Може би точно за това те привлича,защото има опит и се чувстваш по по-специален начин с някой,който знае какво прави. Ако не сега,то поне след 3 години може да му се прииска да се ожени,да има деца... а ти тогава ще си едва на 20. Никой не е казал,че ще се или няма да се задържите до тогава ,ако тръгнете,но след като сама се опитваш да ни кажеш,че си достатъчно зряла и голяма,то погледни по-сериозно и по-реалистично на нещата. Не сме във времената на бабите ни,когато разликата във възрастта не е била толкова от значение,сега животът ни предлага толкова много възможности,че едва ли той е най-добрият избор за теб.
Дори и да не си се влюбвала от 3 години насам,това не означава,че след седмица няма да се влюбиш в някой на твоята възраст или айде да речем с 5 години по-голям от теб,но... както казах-сама ще се усетиш,че 10 години разлика в този етап на живота ти не е за теб.

diufinka
06-19-2012, 17:33
По принцип не, за мен даже това е перфектната разлика в годините...
Здравейте ! :) Аз съм в същото положение, с приятеля ми имаме 10 години разлика, но това не ни пречи да сме адски щастливи и да правим общи планове за бъдещето. Аз съм на 22, а той на 32, връзката ни продължава втора година .. Според мен изключително много зависи от самите вас, защото има хора, които и на 35 години пак имат акъл на 15 годишни.. бягайте далеч от такива хора :) Всичко е строго индивидуално :) Но определено мога да кажа, че разликата си личи в начина на мислене, на държание и на възприемане на конкретни ситуации и проблеми.. :)

WeNeedMoreDrugs
06-20-2012, 10:45
На 27 обикновено един мъж вече мисли за семейство. Иска нещо по-непорочно, което да си опитоми. Лесно му е да му вържеш, най-малкото заради това, че има 10 години повече опит от теб. После като нищо ще ти направи дете, за да те задържи. Това е в общи линии. А ти си малка и глупава.

DisappointedDreamer
06-20-2012, 11:06
Ако бяхте на 21-31 ОК. Тогава, когато той поиска семейство, ти може би щеше да бъдеш склонна да му го дадеш. Ама иначе.. Не знам колко дълго ще издържите.

marilyn
06-20-2012, 11:15
За твоята възраст са много. А и ти си още хлапе, както каза някой преди мен не се знае дали неговото и твоето "сериозно" означава едно и също. Пробвай, но имай едно на ум.10 години не са малко, но според мен основното е, че ти си на 17...ако ти беше на 25, той на 35 щеше да е съвсем различно.

AnzaRe
06-20-2012, 12:02
Добави още +10 и всичко ще бъде перфектно :) ах вие момичетата все едни си харесвате..

kitti123
06-20-2012, 19:04
имам съученичка със същата връзка... може би ако тя беше по-сериозна ще излезе нещо хубаво , а нейното е чисто лигавене. Помисли дали си струва момчето ,, дали си способна да се справиш с различията и проблемите , които ще се появят в следствие от разликата и действай

Valllllll
06-23-2012, 12:27
Това си е твоя живот ти решаваш.

Зайче..
06-23-2012, 12:30
Ако сте на един акъл 'що да не?!
Иначе според мен 10г по принцип са си множко, но всеки сам си решава за себе си. :)

choparkopar
06-23-2012, 19:10
10 години изобщо не са много като си на 17, а когато станеш на 20-25 даже ще ти се струват малко.

GreenFairy
06-23-2012, 20:23
Според мен са много не заради разликата в годините като число, а като опит... Той е преживял повече от теб и на моменти държанието ти може да му се струва детинско и неподхофдящо, което може да е проблем. С приятеля ми разликата ни е 4 години, но понякога се появяват подобно неразбирателства. Но в крайна сметка нищо не пречи да опиташ. :)

sexy_for_you
06-23-2012, 22:04
Много са от където и да го погледнеш. Едно време нещата са били други. Да, имало е хора и с разлика 15 + години, но сега е различно. Приоритетите са различни. Нямате общи интереси. В началото ще има страст, но после ще дойдат и проблемите. Няма смисъл да се впускаш в такава "сериозна връзка." За мен това няма да е връзка, ще бъдеш използвана и изоставена. Явно момчетата на твоята възраст са ти омръзнали и искаш някой по-улегнал, нормално е. Но мисля, че не е това твоя човек и няма смисъл от излишни разочарования. Успех! :)

Sh@d0w
06-24-2012, 05:58
В твоя случай са много. Замисляла ли си се какво би искал един 27 годишен от 17 годишна? Какво можеш да му дадеш, освен...?

Hilary_
06-24-2012, 07:59
Много са. На различни етапи от живота сте и това ще е проблем за напред.

Blab
06-24-2012, 08:34
от време на време отварям темата и всеки път се чудя в какъв свят живеете повечето? в днешната действителност годините изобщо не са фактор за развитие, пък тук чета за житейсти етапи, различни акъли, обменна валута, прочее...
поддържам идеята за любовта на Фром, като среща между двама самостоятелни, разгръщащи се/осъществени(и в период) индивиди. което е далеч от тийн форум и хедонистичните настройки на част от изказалите се дотук.

Sh@d0w
06-24-2012, 08:48
от време на време отварям темата и всеки път се чудя в какъв свят живеете повечето? в днешната действителност годините изобщо не са фактор за развитие, пък тук чета за житейсти етапи, различни акъли, обменна валута, прочее...
поддържам идеята за любовта на Фром, като среща между двама самостоятелни, разгръщащи се/осъществени(и в период) индивиди. което е далеч от тийн форум и хедонистичните настройки на част от изказалите се дотук.

По времето на Фром имало ли е фейсбук? Неговото виждане си е хубаво, но нещо не ми се връзва с две неща в тая тема:

- първо : Едно момче започна да ми пише и като по чудо аз го харесах ..

Айде стига бе верно ли? Не ме карай да разгръщам темата за интернета, за педофилите и за акъла на днешната младеж. Значи Blab ти твърдиш че само от два изписани реда в интернет и тези двамцата са се заобичали чисто и непорочно завинаги?

- второто : именно за любовта и интернета, без реалния контакт тази тема е била разисквана 100 пъти тук

Blab
06-24-2012, 09:04
къде видя да коментирам заглавния пост (който вероятно съм прочела веднъж, когато е бил публикуван)?
реагирах на вашите (да, и твоите) рефлексии върху заглавието;
дишай преди да се палиш:Д

Sh@d0w
06-24-2012, 09:05
Не се паля, скучно ми е :)

Аз писах в отговор по темата не по заглавието, така че и твоя пост би трябвало да е насочен по темата.

Rebirthing
06-24-2012, 21:57
Не, не са много, лично за мен, но винаги ще има някои които да ти каже, че са много. В днешно време жените сключват брак над 30, а за мъжете да не говорим....Аз лично не познавам много 27 годишни мъже които са се втурнали под венчилото.

ccdesigns
06-24-2012, 21:57
да

bloodyred
06-24-2012, 22:20
Според мен са много.. и както често се казва - разликата не е във възрастта, разликата е в мисленето. :)