PDA

View Full Version : Към момичетата - за секса, цикъла и болката



PlayeRR
05-20-2012, 10:16
Здравейте на всички. С приятелката ми сме заедно вече 2 години близо, като аз й бях 1-вият ( в момента е на 19 ). Обичаме се и връзката ни е стабилна, надявам се. В началото секса беше винаги когато има възможност - почти ежедневно. По едно време (някъде преди 9 месеца) обаче тя си внуши, че когато правим повече секс, когато й дойде я боли повече. Аз лично дълбоко се съмнявам в това, но тя е убедена, че има взаимовръзка между секса през месеца и болката при МЦ.
Та исках да попитам дали е възможно да има такава зависимост или просто вече съм й омръзнал и самият секс не я влече, а тя просто си търси оправдание да го избягва и отказва по един уклончив начин.

anonymous708973
05-20-2012, 10:33
Абе, възможно е да се е вкарала във филма. Остави я един месец на сухо и ще й дойде акълът.

PlayeRR
05-20-2012, 10:37
Даа...проблемът е, че аз уча в чужбина и ме няма по 2-3 месеца и през този период не правим секс, а тя казва, че тогава няма болка по време на МЦ и когато се прибера...гледа да избягва секс - за да не я боляло

kolegata88
05-20-2012, 10:38
Да и омръзне секса едвали :D.Доста дълго време сте разделене,избягвате може би си търси повод да те остави.

In*The*Face
05-20-2012, 10:54
Според мен си е внушила. Едното няма нищо общо с другото, но при много млади момичета с времето, нарастването и развиването на организма болката се увеличава. Не е задължително да те лъже, защото може наистина да вярва, че е така. Прочети нещо повече в интернет, обсяни й и поговори с нея.

SmilezZz
05-20-2012, 12:45
Не сте заедно по няколко месеца, а ... Не знам, струва ми се, че или си търси оправдание като цяло , за да не е с теб , или се е случило нещо - не знам, ти си я познаваш най - добре.

Но напълно вероятно е и да си е внушила, че я боли.

Поговори с нея.

DragonLady
05-20-2012, 12:57
Да си 2-3 месеца на сухо ( освен ако няма някой друг, който през това време да "изпълнява твойте задължения" ) и после да не искаш секс поради някаква си глупост, която сам си си втълпил не ми изглежда никак нормално. Най-вероятно или си търси причина да те накара ти да сложиш края, че да не излиза тя лошата, или секса с теб вече не и харесва. Възможно е да има и любовник. Варианти много, затова най-добре поговори с нея за да се опиташ да разбереш истината за случващото се.

granger
05-20-2012, 13:07
Внушила си е, in fact при мен е така,че ако правя секс малко преди да ми дойде след това дори не ме боли толкова,демек мога да се движа нормално,щото то мойто е малко по-специален случай. Но ми е далеч по-леко. А ,ако правиш секс по време на менструация...болката почти изчезва.

kolegata88
05-20-2012, 13:29
Не съм съгласен ganger.И аз отсъствам по много време но приятелката ми да откаже секс като се върна никога ама никога не е било и няма да стане.Ти си жена представи си 2-3 месеца без мъж.Разпитай нейни приятелки нещо или някой нейни познати би трябвало да знаят ако има друг мъж в живота и

granger
05-20-2012, 13:43
Ох, аз кво казах? Че си е внушила и не е нормално. Не е нужно да си представям кво е толкова месеци без секс. Знам *тъжна физиономийка* Но не е и задължително да има друг. Просто едно момиче като си набие филма иди се оправяй с нея.

kolegata88
05-20-2012, 13:53
Извинявай не те разбрах правилно :P

PlayeRR
05-20-2012, 14:14
Аз й вярвам, пък и все още тя е в среда, в която имам пълно наблюдение над нея, въпреки, че съм далеч => почти изключвам възможността да има друг мъж, който да консумира апетита й. По-скоро залагам на варианта, че си го е навила на пръста, и всеки път когато стане дума за секс тя прави асоцияцията за евентуална предстояща болка по време на МЦ и затова губи желание. Тук идва и по-трудната част - как да се преборя с това, имайки предвид, че жените са голям инат, а моята специално е - инат от най-висока класа...Очаквам предложения какво се очаква от мен, за да се преодолее този дискомфорт във връзката, защото вече получавам обвинения от нея, че мисля само за секс, а това определено не е така.
Благодаря на изразилите мнение :)

In*The*Face
05-20-2012, 14:33
ще се самоцитирам


Прочети нещо повече в интернет, обсяни й и поговори с нея.

Намери начин да и обясниш, че си внушава и греши като прави връзка между секса и болките по време на МЦ. Попитай я дали предпочита да си по-нежен, дали има предложение, което да не отписва секса, но и да не я каре да се чувства зле или притисната и това е. Хубаво е да знае, че при някои жена с развиването на тялото и организма, е нормално и болките да се засилват. При някои пък от това колко ще боли зависят много неща. От времето навън до спокойствието и т.н

alexsdreamm
05-20-2012, 16:20
абе....аз ся съм в такова едно положение. Просто не искам вече приятеля си :) съответно не правим секс. От чисто женски поглед-поговори с нея и ако я усетиш просто я остави :)

Иначе...при повечето момичета 5-10 години след 1вия цикъл, когато яйчниците порастнат и се настанят на местата си започват промени. Някои момичета не ги е боляло в началото,след време ги боли ужасно много. При други ги боли само един ден,после-всичките дни. И какво ли още не. Не вярвам секса да е причината тъй като въпросните органи да на различни места( няма начин колкото и голям да си да и достигаш яйчниците все пак ;д;д ), за да ги засегнеш и да има общо :) По време на цикъл влагалището не боли,болят яйчниците и при някои жени и матката.

rusoto_baby_f
05-21-2012, 03:23
Не си го е внушила, а иска да го внуши на теб, за да не правите секс.

Ilikeliljon
05-21-2012, 04:24
Хей мен, ще ти предложа версия, но тя е просто версия. Има болки, които се появяват по психосоматичен път, демек понякога ако си внушиш, че те боли, може действително да те заболи. В твоя случай девойката може да има нещо против секса с теб, но да не го осъзнава и това да се проявява като по-голяма болка по време на цикъла й. Знам че може да прозвучи налудничаво, но просто предлагам версия. Другата ми идея е да отидете на преглед при специалист. Отделно в такъв случай аз бих седнал и бих си поговорил с нея за основанията и за това допускане и бих я разпитал повече за болката. Каква е разликата, как точно я усеща и така нататък.

mis3
05-21-2012, 18:07
Ами не знам какъв съвет да ти дам освен да поговориш с нея и да се опитате да решите проблема.Успех.

djipsito
05-21-2012, 19:17
Писах преди време една тема, че ме боли като се възбуждам и по-вероятно е от цикъла.. Секс в цикъл не съм правила да ти кажа боли ли не боли ли, ама тука хипер категоричните отговори леко ме изумяват. Отделно, като не правя секс 2 седмици, после много ми щипе и е гадно и ме боли пак..

За да разбереш дали те лъже й предложи да иде на лекар и гледай реакции..

3oPuTy
05-21-2012, 21:22
Това,че като е с общите ви приятели има кой да я наблюдава съвсем не означава,че тя е с тях 24/7.Според мен е невъзможно човек да има сериозна връзка,да не се вижда с половинката си 2-3 месеца и после пак да избягва секса :? Или си е намерила някой временен,или нещо в отношенията ви куца и тя бавно,но славно се отдръпва от теб (най-вероятно с цел раздяла).Съмнява ме да изпитва чак толкова страшни и силни болки,че да не може да се прежали по веднъж на няколко месеца :? Във всяка нормална връзка трябва да се правят компромиси ...

PlayeRR
05-22-2012, 00:26
Благодаря на изказалите мнение. Поговорих с нея и вероятно ще посетим специалист - допадна й този вариант, а разговорът протече в спокоен тон и комуникативен стил. А това дали си е намерила друг - аз й вярвам, което е най-важно ( а определено имам и солидни доводи за това ).
А до потребителя, изказал се по-горе - една от половинките да се прежали никога не е вариант, камо ли удовлетворяващ. Поне според мен, един полов акт между хора, претендиращи да са двойка, трябва да е искрено и стратно желан и от двамата партнъори...иначе си е чисто и просто хамалско е*ане...

3oPuTy
05-22-2012, 08:40
Ще е такова ако не й е кеф с теб,а мен ме съмнява на този свят да има човек,на когото да не му е приятно с половинката му!!!НЯМА такава болка,заради която едно момиче да не иска да прави секс (и то е*ати секса на 2-3 месеца) ... За проблемен цикъл има безброй лекарства,които нито са вредни,нито нищо ;) Момиче съм и съм с адски болезнени ПМС и менструация,но все пак болката не е чак толкова страшна,че да ме накара да сведа секса с любимия човек до минимум (в случай,че си мисля,че той е причината) :?
Що се отнася до изказването ми за компромисите - явно не схвана к'во точно исках да кажа,но споко като пораснеш още малко ще разбереш (въпреки,че не си много малък ама ...) ;)

djipsito
05-22-2012, 11:52
3oPuTy, като не ти се е случвало ти е лесно да говориш. И все пак нито си в главата, нито в тялото на тва момиче.

Щом не се дърпа за лекара, значи е възможно наистина да има нещо. Щото аз ако лъжа, после ще увъртам и няма да искам да ме преглежда никой, просто щото ще знам, че нищо ми няма...

3oPuTy
05-22-2012, 13:06
А след като този "проблем" го има от много време,защо до сега не е отишла на лекар?!Според мен всяко момиче би отишло на лекар при подобни болки и няма да чака с месеци докато приятеля й предложи да отидат заедно :?

BeLoved
05-22-2012, 13:15
Здравейте на всички. С приятелката ми сме заедно вече 2 години близо, като аз й бях 1-вият ( в момента е на 19 ). Обичаме се и връзката ни е стабилна, надявам се. В началото секса беше винаги когато има възможност - почти ежедневно. По едно време (някъде преди 9 месеца) обаче тя си внуши, че когато правим повече секс, когато й дойде я боли повече. Аз лично дълбоко се съмнявам в това, но тя е убедена, че има взаимовръзка между секса през месеца и болката при МЦ.
Та исках да попитам дали е възможно да има такава зависимост или просто вече съм й омръзнал и самият секс не я влече, а тя просто си търси оправдание да го избягва и отказва по един уклончив начин.

при някой момичета е напълно възможно това :) Ако и идва цикъла на 20 примерно а вие правите секс всеки ден 1 седмица преди това , има голям шанс наистина да я боли по време на цикъла - т.е не те лъже :)

marilyn
05-22-2012, 13:31
Не си го е внушила, а иска да го внуши на теб, за да не правите секс.

Що ли и на мен така ми се струва?