PDA

View Full Version : Къде да намерим романтиката?



SuNsEt
05-20-2012, 10:32
Случвало ли ви се е да се разхождате сами из парк или по улиците без да знаете къде отивате?Просто да си мислите за нещо и въображението ви да работи с пълни обороти ,изпитвайки някаква надежда,че зад ъгъла ще срещнете Него/Нея.
А понякога имам чувството,че почти не са останали хора като мен,с които да споделя тези неща и че дори и да има такива,то те вече си имат половинки.
Къде да намерим романтиката ,дори и това да не означава непременно,че ще срещнем човека,когото искаме?
Библиотеки,паркове,кафенет а ,в които се чете поезия или някъде другаде?

In*The*Face
05-20-2012, 11:05
Аз спрях да я търся, когато осъзнах, че е дефицит. Малко са романтичните хора, които се престрашават да напишат, направят, измислят някакъв мил жест. Аз откривам своята "доза" в стиховете. Много обичам да чета и смятам, че в тях е закодирано важно послание : ) Но това си е за мен.

SuNsEt
05-20-2012, 11:21
Аз чета и пиша стихове от 5-6 години ...Изпитвам удоволствие от тъжните стихове,а и повечето мои са точно такива.
Просто вече искам да усетя с още някой това,което чета.Хаха,вчера дори заявих,че искам да замина за Париж :D
Толкова ли е смахнато и глупаво да си романтичен,дори и за мъж ,че вече е такава рядкост??????

In*The*Face
05-20-2012, 11:29
Аз чета и пиша стихове от 5-6 години ...Изпитвам удоволствие от тъжните стихове,а и повечето мои са точно такива.
Просто вече искам да усетя с още някой това,което чета.Хаха,вчера дори заявих,че искам да замина за Париж :D
Толкова ли е смахнато и глупаво да си романтичен,дори и за мъж ,че вече е такава рядкост??????

Смахнато, глупаво, не в никакъв случай. Просто е рядкост. Грешни са разбиранията на хората за това понятие. Аз ужасно обичам мъжа до себе си, но у него няма и капчица романтика. В началото, това ми тежеше, защото очаквах някакъв жест, нещо. После обаче приех, че нещата просто са такива и има далеч по-важни качества, които ценя и търся в един човек. Дали би било по-хубаво, ако беше поне малко романтичен - сигурно, но не и определящо само по себе си. Поезията е романтика, която няма да умре и както вече казах, научих се тя да ми е достатъчна.

loveca777
05-20-2012, 11:33
Аз чета и пиша стихове от 5-6 години ...Изпитвам удоволствие от тъжните стихове,а и повечето мои са точно такива.
Просто вече искам да усетя с още някой това,което чета.Хаха,вчера дори заявих,че искам да замина за Париж :D
Толкова ли е смахнато и глупаво да си романтичен,дори и за мъж ,че вече е такава рядкост??????

не разбира се , но повечето се срамуват , да не се изложат
повечето романтици или по-точно - мечтателите са самотни
Има разлика между мечтатели и романтици ,, Случвало ли ви се е да се разхождате сами из парк или по улиците без да знаете къде отивате?Просто да си мислите за нещо и въображението ви да работи с пълни обороти ,изпитвайки някаква надежда,че зад ъгъла ще срещнете Него/Нея,, - това е мечтание , а не точно романтика
И да , като човек е влюбен (както на теб ти се е случвало) и постоянно тъгува и мисли за момчето/момичето , с което иска да бъде - се случва често да се надява ,само че безнадеждно да я/го срещне

ShtrudeL
05-20-2012, 11:43
Аз я намирам на всякъде когато имам нужда от нея. Ако романтиката не е в теб, няма да я видиш никъде.

SuNsEt
05-20-2012, 13:36
Зависи дали ти е достатъчно да я виждаш само ти или дали искаш да се запознаеш с някого някъде,с когото да я виждате взаимно.

SisiStrange
05-20-2012, 13:45
Нищо такова не можеш да намериш, когато го търсиш. Нито любов, нито романтика, нито нищо. Тези моменти са спонтанни. Понякога неща, които прави за мен с идеята да са романтични не са и на половина толкова хубави, колкото да се събудя и да видя, че е гушнал възглавницата с леко открехнати устни и спи. Въпрос на усещане е. До огромна степен съм съгласна с Щрудел.

ShtrudeL
05-20-2012, 17:27
Зависи дали ти е достатъчно да я виждаш само ти или дали искаш да се запознаеш с някого някъде,с когото да я виждате взаимно.

Романтиката не е свързана единствено с отношенията между двама души. Няма нищо по-хубаво от това, да можеш да я откриваш и виждаш и когато си сам. Ако си с още някой е просто красив бонус.

Furious?
05-20-2012, 17:30
Все по-малко се надявам и вниманието ми намаля.Като че ли няма позната , която да я заслужава

BarcaGirl17
05-20-2012, 17:38
Случвало ли ви се е да се разхождате сами из парк или по улиците без да знаете къде отивате?Просто да си мислите за нещо и въображението ви да работи с пълни обороти ,изпитвайки някаква надежда,че зад ъгъла ще срещнете Него/Нея.
А понякога имам чувството,че почти не са останали хора като мен,с които да споделя тези неща и че дори и да има такива,то те вече си имат половинки.
Къде да намерим романтиката ,дори и това да не означава непременно,че ще срещнем човека,когото искаме?
Библиотеки,паркове,кафенет а ,в които се чете поезия или някъде другаде?
Да, случвало ми се е. :) Напоследък откривам, че повечето момчета / мъже са романтични, просто повечето ги е страх / срам да си признаят по неразбираеми от мен причини... според мен това му вдига реномето.

Ilikeliljon
05-20-2012, 17:43
Аз съм романтичен, ама зависи от ситуацията, вдъхновението и човека, който е до мен.

alexsdreamm
05-20-2012, 17:45
Хора-всякакви. Има ги. Намерете ги. Подбирайте хората, с които сте в близки отношения.
Романтиката е едно от най-прекрасните изживявания в живота ни. А можем да я изживяваме всеки ден,ден след ден-колко прекрасен би бил живота ни така ,нали?
Но тя е във всичко и навсякъде(подкрепям Shtrudel(извинявай че не го написах с точната големина на буквите)). Един истиски човек се стопля и от изгрева на слънцето сутрин през прозореца. От звука на водата течаща преди да си измиеш лицето , от допира на водата до отпочиналата ти кожа,о Тя е навсякъде. Не е задължително да имаш половинка и да гледате заедно залеза,можеш да обичаш всичко и да се наслаждаваш на всичко и всичко да те прави щастлив и непрестанно усмихнат :)

Hilary_
05-22-2012, 12:46
Къде да намерим романтиката?

във филмовите сюжети .. :)

toad
05-22-2012, 15:26
В съвременното общество много често проявата на романтика при мъжете е проява на слабост , заради това и я крием така умело .

loveca777
05-22-2012, 15:46
Аз значи съм много слаб :D :P :P {} :* :* :D

SuNsEt
05-22-2012, 16:49
В съвременното общество много често проявата на романтика при мъжете е проява на слабост , заради това и я крием така умело .

Хм,не се бях замисляла по този начин над това.Вероятно е така,но жалко...

xoxi
05-22-2012, 17:08
Мен романтиката сама ме намира, няма нужда аз да я търся.
Прекалено често чувам от познати и непознати, че в мен няма капка романтика и съм способна да убия романтичните чувства във всеки, което е вярно. Нямам такъв изтънчен усет към нещата.
Но мога да се похваля, че когато романтиката сама ме намери, тези случаи се превръщат в незабравими спомени. И ме даряват с душевни оргазми.

bwef
05-22-2012, 17:11
Когато излизаш и си казваш Сега ще търся романтика/любов няма да стане, просто си живей живота, нещата сами ще се наредят. Поне аз така мисля : ))

jghgh
05-22-2012, 17:43
Аз я намирам на всякъде когато имам нужда от нея. Ако романтиката не е в теб, няма да я видиш никъде.

Едно на ръка, обаче има хора, в които не можеш да я откриеш и да искаш.
Има го и момента, в който искаш върху теб да изпиташ романтика. Да срещнеш и ти романтик, и да си правите романтични жестове.

Под романтични жестове дори не искам да казвам какво имам предвид, защото нямам нищо предвид. Те не се дефинират. Това не са цветята и бонбоните. Романтиката просто е романтика. Наистина я носиш в себе си. И тя не се дефинира.
И е пряко свързана с мечтанието и съзерцанието.


Аз пък поздравявам авторката и й пожелавам да среща повече романтика, но споделена и отразена. Защото в собствения си романтизъм човек може да е много сам... Всеки има нужда, в крайна сметка, от споделеност. Човешките същества сме такива. Не можеш дълго време да се задоволяваш само от твоите си мисли и от красотата, която виждаш и усещаш в сърцето си, но не можеш да споделиш.
Нали в крайна сметка: "Щастието е истинско, когато е споделено".


Ииии, надявам се, на никой никога да не му се наложи да прави комрпомис с това, което е. Или със собствените си желания. Визирам Ин*Дъ*Фейс.. Звучиш толкова самотно и примирено. :/

Бтв и аз обичам поезия.. Смятам се за голяма романтичка и мечтателка, мислителка, до болка чувствително същество. От красотата понякога ТОЛКОВА ме боли. А от самотата .. също. И то не е самотата да нямаш човек до себе си, а тая самота, че си самотен, неразбран и несподелен.


Дам.. това беше един рачешки пост.