PDA

View Full Version : Езикова гимназия след седми клас,проблем с изпита..



muhtesemfan
05-20-2012, 16:02
Здравейте!В шести клас съм,и другата година след седми,искам да кандидатствам в Езиковата,в Стара Загора,но проблема е,че изпита е по математика,поне така ми казаха,а това е най-омразния ми предмет,по който нищо не разбирам,мисля през новата учебна година да започна частни уроци по математика.Кандидаствали ли сте,и ако да-какъв беше изпита,може ли малко инфо?Мерси предварително. :) :)

perry_the_platypus
05-20-2012, 16:07
Нашия изпит е в сряда (23 май) и още не се знае какъв ще е изпита, но се говори, че ще е малко по-лесен от миналогодишния, иначе споко, не се притеснявай, 20% е психологическа нагласа.. :)) Учи си нещата от началото и не пропускай много, много уроците и няма да имаш проблеми, от личен опит го знам, защото в началото си позволих голяма свободия и късно се осъзнах. НЕ УЧИ ВСИЧКО НА КРАЯ НА ГОДИНАТА!!!!!! :) УСПЕХ! :)

Annabeth
05-20-2012, 16:55
Аз кандидатствах там преди две години и точно заради математиката не ме приеха, а малко не ми стигна. По-добре започни да наблягаш върху математиката още в началото на седми клас, защото тя е балообразуваща за там, както и българският. То много зависи и с какви езици искаш да влезнеш, ако искаш с първи френски там баловете са по-ниски, най-високи са за английските и след това за немски. Поне 32 трябва да ти е балът(или поне тогава беше така), за да имаш шанс. А пък за изпита, вторият модул е много важен. Дано успееш да влезнеш. :)

muhtesemfan
05-20-2012, 17:14
мисля да кандидаствам с английски :)

Annabeth
05-20-2012, 17:29
Тогава ще е хубаво да тръгнеш на уроци и по математика и по български, защото за английските паралелки е много висока конкуренцията, особено при момичетата.

SmilezZz
05-20-2012, 17:33
Изпитите след 7 клас са по български език и математика. Затова , щом имаш високи амбиции, почваш усилено да учиш, уроци също няма да са ти излишни. Аз също ходих на уроци по математика и имаше ефект.

А принципно изпитите с всяка изминала година стават от лесни, по - лесни. Но това не трябва да те успокоява, а да те амбицира да си учиш както трябва, защото както ти казаха по - горе, конкуренцията - особено при момичетата е голяма.

BarcaGirl17
05-20-2012, 18:44
От 2-3 години уча в езикова гимназия. Изпита по БЕЛ беше лесен, а тоя по математика, УЖАС, не се шашкай много :D Помня, че като видях втория модул по математика и яко се стреснах, не знам как го взех.. тогава ни бяха наплашили, че ако има драсканици по някой от листата, направо го елиминират, без да го проверяват, абе, пишат ти 2. А аз бях доста драскала и очаквах 2-ка да имам, но като видях че имам 4.90 по математика, бях най-щастливия човек. :D Та така с 5 и нещо по БЕЛ и 4.90 по математика ме приеха в гимназията. xoxo Въпреки, че изобщо не помня какво имаше на изпита, те съветвам да си изтеглиш някой пробен, миналогодишен, и пробвай да го решиш, виж за какво става на въпрос.

Nutella♥
05-20-2012, 18:51
http://www.mon.bg/top_menu/general/7klas/ - ето тук има примерни тестови от минали години на матурите по МАТ и БЕЛ.Можеш да ги погледнеш и да видиш за какво става въпрос.Нашия изпит е сега на 23 и след това ще споделя как е минал,макар че съм сигурна,че по мат. ще имам най-много 4 :D .Добре си се ориентирала към частните уроци,внимавай през годината,слушай в час,пише най-важното което ви диктуват за теоремите и правилата и ще се справиш добре.

muhtesemfan
05-21-2012, 09:07
По БЕЛ съм добра,но тази година по математика се издъних много лошо,и се разбрахме,че като започна 7.ми клас,от началото до края на годината ще ходя на частни по математика.Много се притеснявам.

RageAgainstTheMachine
05-21-2012, 10:25
И аз по математика бях много зле (все още съм), по български изкарах - 5.62 , а по математика 4.48. Пак ходи на частни уроци поне 4-рка да хванеш, но за сметка на това по български гледай да успееш да изкараш отличен. Също така годината се опитай да я завършиш с шестици по математика и по български. Ако изпълниш тея неща, оценката ти по математика няма да влияе чак толкова много. А и последните години бала падна много, така че дишай.

Kettch0
05-24-2012, 18:29
Въпрос на нагласа...
При мен действа обратната.По български се шашках седмици преди изпита и съм около 5,70,
а по математика реших че трябва да съм спокойна...На дали ще хвана 4,50 :)