PDA

View Full Version : Полезна ли е?



nocoment
05-20-2012, 17:30
Исках да попитам дали е полезно да ям тези бисквити "Tuc" докато съм на диета и също така "Маги Вкусна Чаша". И този пълнозърнестия Бейкроус. :)

don't say anything.
05-20-2012, 17:42
Храни се здравословно и няма да пълнееш + спорт, ако това питаш, 'щото много не ти разбирам за к'во ядеш такива неща, ама все тая.

FuckingFreak
05-20-2012, 17:45
Да не би да си на диета за покачване на кг? Щото после се скъсвате да питате как да свалите 10 кила за 14 дни. Като ще правиш нещо, го прави както трябва. Без тук-мук, бейкролс-ове, чипсове, кроасанчета, диетични Белвитки и абсолютно нищо от този род, че какъв е смисълът иначе?

Въобще не разбирам как можеш да употребиш думата "полезно" и да изредиш след това тия боклуци, и то в едно изречение, хм....

SisiStrange
05-20-2012, 17:46
Белвитите не бяха ли за отслабване? Или аз бъркам нещо?

Hayashi
05-20-2012, 18:10
На Маги абсолютно всички продукти да им много вредни и пълни с консерванти.
Ако искаш супа, по-добре си я свари сама.

FuckingFreak
05-20-2012, 18:37
Не, Белвита не са за отслабване, просто са уж с по-дълго освобождаване. Не ми се коментира, че е само рекламен трик, за заблуждаване на наивните момиченца и жени, всичко си е от брашно тип 500.

alexaaa1
08-02-2012, 06:36
18 калории на бисквита.

don't say anything.
08-02-2012, 07:37
Всичките такива боклуци са направени, за да те заблуждават и да си мислиш, че можеш с бисквити да отслабнеш и да си дадеш парите. Акъл.

Glam0rous
08-02-2012, 08:56
Оле, кви са тия глупости? Как може да бъде полезно или пък подходящо за диета да ядеш разтворима супа на прах - чиста химия или пък тия гадни блажни бисквити. Една колежка си беше взела и черпи, то това....ръцете ти като го вземеш стават мазни все едно са пържени, смятай какви са, тия другите зърнени боклуци също. А и на вкус всички тия бисквитки и бейкролс на мен са ми отвратителни - никога не бих си купила такова нещо.
Яж месо и зеленчуци - не такива боклуци.

MaLkaTa_LaDy
08-02-2012, 11:23
Вие така ги виждате нещата, обаче за някои момичета, които по цял ден нагъват макдоналдс и KFC, маги вкусна чаша и Tuc си е диета. Защото и аз съм яла по две банички на ден за закуска само и разни други боклуци и не съм напълнявала, а когато ограничих баничките до една, започнах дори да свалям. Но вие пак ще кажете - ядеш боклуци. Еми да, ама отслабвам... Така че за всеки организъм идеята за диета и режим за отслабване значи нещо различно.

DownloadVirus
08-02-2012, 11:39
Вие така ги виждате нещата, обаче за някои момичета, които по цял ден нагъват макдоналдс и KFC, маги вкусна чаша и Tuc си е диета. Защото и аз съм яла по две банички на ден за закуска само и разни други боклуци и не съм напълнявала, а когато ограничих баничките до една, започнах дори да свалям. Но вие пак ще кажете - ядеш боклуци. Еми да, ама отслабвам... Така че за всеки организъм идеята за диета и режим за отслабване значи нещо различно.

Всъщност не значи нищо различно,намалила си общите приети калории и си отслабнала..Топлата вода е открита доста преди теб.

MaLkaTa_LaDy
08-02-2012, 11:53
Всъщност не значи нищо различно,намалила си общите приети калории и си отслабнала..Топлата вода е открита доста преди теб.
Не мисля, че съм открила топлата вода. Обясних, че някои и с бисквити могат да отслабнат, а не както твърдят по-горе.

DownloadVirus
08-02-2012, 11:58
Дали ще отслабнеш зависи от калорийният баланс,а не какво ядеш. Като ядеш по-малко отколкото гориш ще сваляш , сега въпросът е какво ще сваляш и какво ще качваш ,защото има процеси,които вървят 'ръка за ръка'

LaffyTaffy
08-02-2012, 12:34
http://www.zdravoslovno.com/calculators/

Eто ти едно полезно cайтче

Jaune
08-02-2012, 12:37
Не всяко нискокалорично нещо е полезно и не всяко висококалорично е вредно. Може и да сваляш с тия боклуци за по 30 калории, ако ги ядеш цял ден. Но не се заблуждавай, че са полезни.

Glam0rous
08-02-2012, 14:10
Ама тука не става дума само за сваляне и качване, а за това какво ядеш изобщо. И това нещо има влияние върху организма на човек. Ако приказки за болести и имунна система не могат да накарат някой, който не качва от джънк фууд да се храни здравословно (не диета за сваляне! ), то поне фактът, че качествената храна оказва влияние върху състоянието на косата, кожата и ноктите може да има ефект. Ако някое момиче млати бургери и чипс и за момента е ок след няколко години ще има отрицателен резултат върху здравето и външния и вид, дори и да не е пълна. Няма да може да се сравни с някоя, която е яла риба и салати.

Lovely Dream
08-02-2012, 16:21
Аз пък харесвам Белвита и Бейкролс. Не ги ям всеки ден, макар че почти цялата учебна година ядох през голямото междучасие само Белвита и се чувствах добре и ме засищаше до края на деня. Колкото и да казвате, че са вредни, ен могат да се сравнят с един бургер/дюнер , които ядяха моите съученици. Бургер ям 2-3 пъти на година, а дюнер веднъж опитах - бляксс, много е противен! Може Белвита да не са полезни, но със сигурност не вредят колкото да изядеш един мазен бургер/дюнер/друга тестена закуска . Ядях Белвита, защото ми бяха вкусни и засищащи за няколко часа, не защото мислех, че ще отслабна. Но, ако ме питате, истинската храна е в пъти по-добра и полезна от тези пакетираните и готовите закуски. За съжалени, много късно се осъзнах. Тази учебна година вероятно ще ям по ябълка/друг плод през голямото. Трябвало просто да осъзная какво е по-добре за мен. Разно или късно всеки го прави. Сега се опитвам да се поправя, като ям повече истинска храна, отколкото купена и пакетирана. Наистина човек се чувства по-добре и изглежда по-добре. Съжалявам за нзачина, по който се хранех допреди няколко месеца и сега се опитвам малко поне да се поправя. Тези Белвити, Тук, Бейкролс, са за залъгване на града. Истинската храна не идва от фабриките за бисквити и снаксове. :) Е, не казах нещо ново, всеки го знае, де. :)

FuckingFreak
08-02-2012, 19:05
Тук не става въпрос дали на фона на мазни банички, бюреци, бургери и дюнери, Белвита е по-добра, а дали като цяло е полезна. Правиш ли разлика въобще?

Jaune
08-02-2012, 19:14
Честно казано, един дюнер без картофки и сосове, от някакво чисто място, би бил в пъти по-полезен от Белвитата..

SisiStrange
08-02-2012, 19:18
Пф. Каква е логиката да караш цял ден само на ябълка/какъв да е плод? Ако нямаш нужда от отслабване, вземи си пълнозърнест хляб и си прави сандвич. Плюс въпросната ябълка.

Lovely Dream
08-02-2012, 20:28
Не мисля, че Белвита е полезна. Не съм и казвала, че аз смятам да карам цял ден с въпросната ябълка, а че ще я ям за междинна закуска. Няколко часа след това ще си обядвам. Сравнявам я с мазните закуски, защото има хора, които ядат по 2 тестени закуски на ден и за тях дюнерчето е междинна закуска. А до това дали ако е с истинско месо ще е по-полезно - не знам. За мен винаги ще е все така противен и пак не бих го яла. Съжалявам, че въобще си споделих мнението по темата. :)

Glam0rous
08-02-2012, 20:40
По принцип дюнерът трябва да е арабска питка с агнешко/пилешко (и двете меса са добри/не се пържат и агнешкото дори не е толкова калорично и е много полезно), а сосът е от мляко и чесън. Другото е домат и краставица. Като махнем картофите дюнер е в пъти по-добре от някакви бисквити, освен това и час след като го изядеш няма да огладнееш пак. При него проблемът (поне при мен) е в мястото/хората, които го правят и не бих си взела.

Rebirthing
08-02-2012, 20:48
Белвита не е вредна, чела съм състава и е много по изчистен от другите неща на пазара. Същото важи и за бисквитите Мюсли на Престиж. Като въглехидрати, протеини, мазнини не знам как са, но състава им не е пълен с боклуци. Бейкролс също бива, както и продуктите на Марети.

Все пак човек не може да яде постоянно здравословни храни или когато е навън да си носи от вкъщи, просто се случва да си купиш нещо от магазина.
Иначе супите на Маги са пълни боклуци, както и останалите им продукти, блааа...

Lovely Dream
08-02-2012, 21:06
Glam0rous - може и аз да мисля, че не е вкусен, защото съм яла само от училищната лавка. Но откакто ядох там не смея да си взема въобще отникъде. :D
Rebirthing - подкрепям те! + да, супите "Маги вкусна чаша" са пълни боклуци. Но харесвам кремсупите им (макар и да не са здравословни като истинските супи)

Glam0rous
08-02-2012, 21:11
Аааа...аз за вкусен не казвам, защото както споделих имам някаква психологическа бариера да си купя, заради местата, на които ги правят. Просто си правя някъв анализ на съставките ;)

Lovely Dream
08-02-2012, 21:42
^ И аз имам малка психологическа бариера, защото не ми вдъхва доверие продавачката. Но и вкусова сщо имам. Нз, може оригиналния дюнер да е вкусен... На мен лично ми беше гаден, опитвала съм 2 пъти и не смея да повтарям пак. :D Но, за мен лично това, че не харесвам дюнери е плюс - една калорична храна, която ще си спестя. ;)

Dirty Version.
08-03-2012, 02:31
ох вместо Маги вкусна чаша си направи една домашна зеленчукова супа
вместо бисквити - две препечени филии пълнозърнест хляб със парченце шунка примерно (знам че шунката е вид месо, но нищо няма да ти стане ако не се храниш по този начин всеки ден)

не си правя диети и не спортувам, но със сигурност няма да отслабнеш, ако се храниш с бисквитки и супички на прах пълни с какво ли не но не и супа :)

DownloadVirus
08-03-2012, 08:44
Шунката в Б-я не е месо,не се безспокой :D А какво му е точно на месото? :lol:

Dirty Version.
08-03-2012, 15:43
точно това искам да кажа, че няма нищо лошо в месото да се яде докато си на диета в умерени количества. някой хора решават, че когато си на диета изобщо не трябва да поглеждат месо, а да са само на плодове и салатки. трябва да се яде от всичко, но в умерени порции. иначе да наясно съм с българската шунка :д просто я казах нея защото беше първото нещо за което се сетих.

Tikche
08-03-2012, 16:21
Бисквити за отслабване няма, но е хубаво да ядеш. Най-хубаво е, ако тренираш след тренировка изяждаш 1 вафла. Може да е каквато и да е, дори и с шоколад, понеже тогава организмът ти изпитва глад и каквото му дадеш в този момент той веднага си го използва, а не го изхвърля. Аз като тренирам след тренировка ям по 1 вафла и малко креатин и всичко отива в мускулите, защото все пак, за да се освои креатина трябва да го приемаш с въглехидрати. Така и, ако искаш да усвояваш месото на 100% след тренировка хапваш нещо въглехидратно. Такаче едни бисквити или десертче няма да те убият стига да е с мярка. Примерно ябълките уж от тях не се пълнее, ама изяж 1 килограм ябълки и виж ефекта. Такаче всичко с мярка. И не се ограничавай само с полезни неща. Аз като бях на консултация ми казаха да ям само тестени изделия(макарони и тн), много ориз ама гигантски количества примерно полувин пакет на ден, 1кг месо и това беше...месо,макарони и много ориз....в това аз не видях никаква диета, ама ако тренираш всичко това ти отива в мускулите и те стяга. Такаче полезно или неполезно всичко трябва да ядеш, за да си здрава. Нали знаеш хранителната пирамида..уж тестени неща не се ядът, ама тестените неща са на 1во място в пирамидата по важност, а там влизат и бисквитите. После са плодове и зеленчуци за витамини, риба, месо, яйца за протеини, които са адски важни за една жена, млечните продукти са на равно с тях и после са сладките неща, които по никакъв начин не са отстранени от пирамидата, а само се консумират по-малко от останалите неща.

DownloadVirus
08-03-2012, 18:04
точно това искам да кажа, че няма нищо лошо в месото да се яде докато си на диета в умерени количества. някой хора решават, че когато си на диета изобщо не трябва да поглеждат месо, а да са само на плодове и салатки. трябва да се яде от всичко, но в умерени порции. иначе да наясно съм с българската шунка :д просто я казах нея защото беше първото нещо за което се сетих.

Всъщност трябва да се яде огромно количество месо,а не от всичко по малко. Огромно според човекът килограмите и тренировките му>

Dirty Version.
08-03-2012, 18:15
Всъщност трябва да се яде огромно количество месо,а не от всичко по малко. Огромно според човекът килограмите и тренировките му>

склонна съм да ти вярвам. личи си, че се занимаваш сериозно с фитнес и диети и явно разбираш от тези неща защото съм виждала и други твои мнения във форума.

Tikche
08-04-2012, 00:24
склонна съм да ти вярвам. личи си, че се занимаваш сериозно с фитнес и диети и явно разбираш от тези неща защото съм виждала и други твои мнения във форума.

Но от месо до месо има разлика нали така? Мен като ме съветваха ми казаха там говеждо ли какво беше...абе 2 вида месо можех да ям и останалите беше някакъв абсурд да ги поглеждам. И ми казаха към 700грама на ден..., което за мен е огромно количество не мога да си го представя. Според мен за една жена количеството трябва да се намали двойно.
Наистина какви видове месо можеше да се консумират? Смисъл, че са по-добри.

Dirty Version.
08-04-2012, 00:40
Но от месо до месо има разлика нали така? Мен като ме съветваха ми казаха там говеждо ли какво беше...абе 2 вида месо можех да ям и останалите беше някакъв абсурд да ги поглеждам. И ми казаха към 700грама на ден..., което за мен е огромно количество не мога да си го представя. Според мен за една жена количеството трябва да се намали двойно.
Наистина какви видове месо можеше да се консумират? Смисъл, че са по-добри.

e със сигурност не трябва да се тъпчеш със свинско

DownloadVirus
08-04-2012, 06:09
Но от месо до месо има разлика нали така? Мен като ме съветваха ми казаха там говеждо ли какво беше...абе 2 вида месо можех да ям и останалите беше някакъв абсурд да ги поглеждам. И ми казаха към 700грама на ден..., което за мен е огромно количество не мога да си го представя. Според мен за една жена количеството трябва да се намали двойно.
Наистина какви видове месо можеше да се консумират? Смисъл, че са по-добри.

700 грама месо на ден ?? Аз ям по 400 :lol: Всякакви видове месо може да консумират,свинското също в количества както другите меса. Няма да ти навреди,просто има някакво количество мазнини,които трябва да ги сметнеш към общия калориен прием,но ако вземеш филе то има към 10 мазнини в 100 гр (нищожно количество) Кой те съветва да ядеш 700 гр месо на ден и сурово теглено или печено ?