PDA

View Full Version : Предизвикателство- Лицеви опори



kosich
05-20-2012, 21:25
На скоро прочетох в bodybuilding форума една тема, в която човек от Ямайка обяснява как е влязъл във форма за 3 седмици САМО с лицеви опори. (Тъй като в Ямайка нямали фитнес зали/лостове т.н, хората там правили само лицеви и имали някакви .. зверските тела! :D )

http://img684.imageshack.us/img684/254/jamaicae.jpg

250 на ден.


Кой е навит да почне и след 3 седмици да си постнем снимки "Бифор-Афтър" :D :D :D

Аз почнах вчера. Правя по 400 на ден тъй като разбрах че не е чак толкова трудно да увеличиш бройката със 100-150 ;)

:)

DownloadVirus
05-20-2012, 22:03
Няма смисъл ..Тук за щастие не е Ямайка и можеш да ходиш на лостове и фитнес зали..

Има кросфит коплекси само с клякания лицеви опори бягане набирания (може и някой клон да ползваш все тая)

Има и други методики без тежест. Ако хората там бяха образовани на тази тема или поне този човек,който казва,че влиза във форма само с лицеви щеше имаш далеч по-голяма промяна...

kosich
05-20-2012, 23:43
Няма смисъл ..Тук за щастие не е Ямайка и можеш да ходиш на лостове и фитнес зали..

Има кросфит коплекси само с клякания лицеви опори бягане набирания (може и някой клон да ползваш все тая)

Има и други методики без тежест. Ако хората там бяха образовани на тази тема или поне този човек,който казва,че влиза във форма само с лицеви щеше имаш далеч по-голяма промяна...
Има лостове/ фитнес зали, да, но колкото повече, толкова повече! :D :D :lol:

awerw
05-21-2012, 05:45
е ние като разполагаме защо да се мъчим.......

DownloadVirus
05-21-2012, 08:12
Сигурен съм,че и да ги направиш и да не ги правиш все ще е тая и резултатът ще е нулев за 3 седмици.....Пробвай и ще видиш :)

kosich
05-21-2012, 11:18
Сигурен съм,че и да ги направиш и да не ги правиш все ще е тая и резултатът ще е нулев за 3 седмици.....Пробвай и ще видиш :)
http://images.blippitt.com/wp-content/uploads/2012/05/Rage-Challenge-Accepted.jpg

loveca777
05-21-2012, 11:31
Не е важно бройката , а по какви начини ще ги изпълняваш !
Само с правене на много лицеви ти се развива единствено издръжливостта
Трябва да ги правиш и тежест ( v edna ranica s giri na gurba slagash) иначе няма да се напомпаш
И повярвай -само с много лицеви няма да направиш ,,зверско тяло,, ,особено ,ако не си добавил тежест
И аз правя 150 с двете и 25 с едната ,но вече спрях да ги правя , защото са безсмислица

Pothead334
05-21-2012, 13:52
Лицевите опори ги правя по между другото , докато си топля яденето или като ме убият на някоя игрица и чакам да се respawn - на :D хубаво упражненийце са особено за начинаещи ама не можеш цял живот на лицеви да караш. Или прави с някоя друга тежест отгоре , както казаха , диамантени , с една ръка ама не храни много големи надежди :)

kosich
05-22-2012, 08:35
Аз си ходя и на фитнес от 7 месеца, лицевите са ми Home Workout ;) А иначе за изпълнението, бавно до долу докато ми опрат гърдите :D :D :p

DownloadVirus
05-22-2012, 08:41
Е тогава challange failed you can't do it .....

Тарикатче
05-22-2012, 09:20
Като ми е скучно и лицеви въртя понякога.. Но с дискове на гърба.. Примерно 10 повторения но с 70-80 кила на гърба.. От обикновените с по 400 на ден освен да претренираш трицепсите и гърдите може би друго едва ли ще направиш.. Верно издръжливост обаче пък за нея къде къде по различни тренировки се правят.. С едни лицеви до никъде..

kosich
05-22-2012, 15:00
Като ми е скучно и лицеви въртя понякога.. Но с дискове на гърба.. Примерно 10 повторения но с 70-80 кила на гърба.. От обикновените с по 400 на ден освен да претренираш трицепсите и гърдите може би друго едва ли ще направиш.. Верно издръжливост обаче пък за нея къде къде по различни тренировки се правят.. С едни лицеви до никъде..
Еми ще разберем какво ще стане, а аз да не съм ти някой изруд да правя с по 80 кг отгоре лицеви.. :D Почтиии на 15 съм :lol:

@Virus- за сега съм на 4-тия ден :D Имам си нещо като "таблица" на която си отбелязвам за всяка серия ;д За сега няма празно квадратче.. хихиихих..

bReAk3R
05-23-2012, 22:37
Аз съм малък все още и всичко ми се отразява по тялото. Дори за дни. Може да ви се струва невъзможно, ама стана за няколко дни. Иначе ти пич, може да си ги правиш, но не забравяй и упражненията с тежест. Аз от лежанка си дигам 20кг и ми е добре, правя по не по-малко от 12 повторения до долу бързи и усещам ефект. А това btw е ако искаш гърди.

prosto_chovek
05-25-2012, 23:15
така. Първо, в Ямайка има зали. По същество. Може. След като спрях да ходя на зала почнах да правя по 150 лицеви и 80 набирания на ДЕН. Не наведнъж, на ден. Не се оплаквам :)

prosto_chovek
05-26-2012, 13:38
между другото който иска може да прочете за учителя Ояма (създателят на киокушин карате), който, в продължение на 7 месеца ВСЕКИ ден сам в планината е правил по 1000 лицеви (няма да коментирам другите упражнения, не са по темата), като 500 на пръсти, 500 на цяла ръка. С такъв режим за 7 месеца е почнал да чупи всякакви тухли, павета и така нататък :)

lesnar
06-02-2012, 20:00
лицевите са страхотно упражнение много хора си ги ползват и в фитнеса а ако вече са ви лесни слагайте и тежест тъкмо и кръста ще си заздравите .Но само с тях нищо няма да направите освен малко релеф

kosich
06-03-2012, 11:10
лицевите са страхотно упражнение много хора си ги ползват и в фитнеса а ако вече са ви лесни слагайте и тежест тъкмо и кръста ще си заздравите .Но само с тях нищо няма да направите освен малко релеф

Релефа е целта брат... It's all' bout bishes :D


@Prosto_chovek- сега ще го прочета :)

bathory
06-04-2012, 15:10
Всичко е възможно, а и лицевите са супер упражнение.. Постни снимка след 3 седмици да ти видим прогреса.. :)