PDA

View Full Version : Бяло течение + сърбеж



miyauuu
05-21-2012, 19:47
От няколко дена имам ужасен сърбеж и бяло течение. Преди също съм имала понякога, но не чак пък толкова! Пък да не говорим за сърбежа. Само да ви кажа, че не водя полов живот (девствена съм!)
Сигурно повечето от вас ще ми предложат да отида на гинеколог, но искам просто други съвети, като билки, диети и тем подобни работи,моля Ви за съвет! :)

DragonLady
05-21-2012, 20:17
Подмиването с отвара от смрадлика може да облекчи симптомите, но не вярвам да те излекува.
Подробности как се прави тая отвара и тн. тука:
http://lechitel.info/index.php?option=com_content&view=article&id=162:lechenie-bqlo-techenie-smradlika&catid=5:lechenie-babi&Itemid=10

PullMeCloser
05-21-2012, 21:39
Гинеколог, може да са гъбички. Точно от това се лекувам в момента и аз. Изобщо не боли, става за секунди всичко.
Пила ли си антибиотици наскоро? Зачервена ли си?

monika__9797
05-21-2012, 21:43
Наскоро къпала ли си се със нов душ-гел. Аз го имах получава се от това. На мен ми мина за 2-3 дни :) дано и с теб да е така !

miyauuu
05-22-2012, 09:43
Гинеколог, може да са гъбички. Точно от това се лекувам в момента и аз. Изобщо не боли, става за секунди всичко.
Пила ли си антибиотици наскоро? Зачервена ли си?

По-принцип имам проблеми със стомаха, но от много време не пия лекарства..Ако парацетамола може да причини таково нещо пих скоро, защото съм много чувствителна и от малко повече стрес може да ме заболи главата..Имам сърбеж даже и ме пари, имам чувството, че срамните устни са ми подути, но днес ми е по-добре. Иначе си смених душ-гела, но не помня кога беше (преди 2 седмици може би) :)

PullMeCloser
05-22-2012, 11:39
Отивай на гинеколог, не бави, че ако са гъбички ще става по-зле с времето... За секунди става всичко, нищо не губиш, бягай за направление.

OrangeBB
05-22-2012, 18:34
Отивай на гинеколог, не бави, че ако са гъбички ще става по-зле с времето... За секунди става всичко, нищо не губиш, бягай за направление.

Може ли да ми кажеш как се лекуваш от гъбичките, тоест какви лекарства са ти дали?

PullMeCloser
05-22-2012, 19:00
Ми... ще ме баннат ако ги постна тул :Д Ще ти ги напиша на лични, обаче не можеш да си ги вземеш:
1) без рецепта;
2) без да ги е предписал гинеколог, защото има страшшшно много антибиотици, свещички и тн, а и различни видове гъбички.
Пия антибиотик и си слагам вагинални таблетки.

rusoto_baby_f
05-23-2012, 01:13
Сърбеж и гъбички - Клотримазол.
Без рецепта в аптеките.

kalpazanka
05-23-2012, 06:20
^Може и да не се излекува само с това. Вместо да й правиш мечешка услуга, посочвайки медикамент, можеше да я накараш поне една кръвна захар да си пусне!
Да не говорим, че в момента и двете с PullMeCloser само гадаете и нямате никакви доказателства в полза на кандидозен вулвовагинит. Мацката каза сърбеж и бяло течение. Никоя от вас двете не се сети да пита за вида на течението, за наличие/отсъствие на налепи и за разраняване на кожа и лигавици!
Вършите глупости, а по новините винаги лекарите са ви виновни.

In*The*Face
05-23-2012, 07:09
Бялото течение често е симптом на някаква инфекция, така че е абсолютно нормално да те посъветваме да отидеш на гинеколог, а още по-нормалното е да ни послушаш и да го направиш. Понякога б.т, ако не се лекува на време става хронично, което е ужасно неприятно. Това, че си девствена е още по-хубаво, защото прегледа ще е още по-кратък и абсолютно безболезнен. Понякога и при девствени момичета се появяват инфекции, които може да се развият за това е важно да спреш нещата в зародиш. Не се страхувай, а отиди при специалист, за да ти помогне.

miyauuu
05-23-2012, 14:22
Мерси на всички! :)

fizzyg
05-27-2012, 17:25
И аз имам бяло течение..ама сякаш не ми се ходи на гинеколог да се крача там,срам ме е :(

Lunin
05-27-2012, 17:26
И аз имам бяло течение..ама сякаш не ми се ходи на гинеколог да се крача там,срам ме е :(

Тогава ти пожелавам R.I.P. :(

PullMeCloser
05-27-2012, 18:00
И аз имам бяло течение..ама сякаш не ми се ходи на гинеколог да се крача там,срам ме е :(


Нищо няма, отивай, защото може и да стане сериозно. И аз преди да отида за първи път преди известно време ми беше неудобно, обаче като се съблякох и всичко мина :Д Шегувам се. Сериозно сега, всичко става буквално за секунди, изобщо няма от какво да се притесняваш. Ако отидеш с някоя пола или рокля ще ти е по-комфортно.

fizzyg
05-27-2012, 18:03
Нищо няма, отивай, защото може и да стане сериозно. И аз преди да отида за първи път преди известно време ми беше неудобно, обаче като се съблякох и всичко мина :Д Шегувам се. Сериозно сега, всичко става буквално за секунди, изобщо няма от какво да се притесняваш. Ако отидеш с някоя пола или рокля ще ти е по-комфортно.

Трябва да събирам сили сега,докато отида..ама и без това имам друг проблем,ОЩЕ не ми е дошло,ще е задължително да отида.
п.с. на почти 14 съм ;х

PullMeCloser
05-27-2012, 18:10
Абе, не ти трябват сили , отивай, ще видиш, че нищо няма!!! Не отлагай, сериозно. Минала съм през това.

fizzyg
05-27-2012, 18:22
Благодаря много :) Ще гледам в най-скоро време да отида..

Leonora
05-30-2012, 19:37
Момичета,ходете на гинеколог.Всеки го е срам..мен не ме беше толкова срам да се крача,колкото да кажа на мама,че искам да отида.Ходя от 12 годишна,защото имах проблеми с менструацията и сега си ходя редовно.
Няма нищо страшно,даже лекарите са много мили,отговарят ти на въпросите и прегледа продължава 5 минутки.Докато се събуеш и то вече минало.

fizzyg
05-31-2012, 18:09
Момичета,ходете на гинеколог.Всеки го е срам..мен не ме беше толкова срам да се крача,колкото да кажа на мама,че искам да отида.Ходя от 12 годишна,защото имах проблеми с менструацията и сега си ходя редовно.
Няма нищо страшно,даже лекарите са много мили,отговарят ти на въпросите и прегледа продължава 5 минутки.Докато се събуеш и то вече минало.

А да,и от това ме е срам.Какво да кажа на мама..

In*The*Face
06-01-2012, 09:44
Кажи й "мамо, четох в интернет и по форуми, че ако се появи бяло течение е хубаво да се отиде на преглед при гинеколог, би ли ме придружила поне първият път, защото се срамувам и ще ми е по-добре с компания".

danita99
03-12-2013, 12:47
^Може и да не се излекува само с това. Вместо да й правиш мечешка услуга, посочвайки медикамент, можеше да я накараш поне една кръвна захар да си пусне!
Да не говорим, че в момента и двете с PullMeCloser само гадаете и нямате никакви доказателства в полза на кандидозен вулвовагинит. Мацката каза сърбеж и бяло течение. Никоя от вас двете не се сети да пита за вида на течението, за наличие/отсъствие на налепи и за разраняване на кожа и лигавици!
Вършите глупости, а по новините винаги лекарите са ви виновни.

Ако имаш бяло течение жълто на цвят с лоша миризма обилно + сърбеж но не постоянно а от време на време, колкото по-вече се чешеш толкова повече сърби. Има и нецепване на кожата на срамните усни и тези веички симптоми са на приливи и отливи ако мога така да се изразя. Преди да се появи сърбежа се появявяше нецепването. Какво ли ще речат тези симптоми? Нещо страшно ли е?

xagonyx
03-12-2013, 17:17
^И при мен е почти същото, но не е чак с няква неприятна миризма. Докато бях в цикъл нямах никакви сърбежи и тн, но сега пак се появиха и то не постоянно, ами ей така ме засърбява по някое време. След 2 дни съм на гинеколог, притеснено ми е, защото не съм ходила. Когато спряха симптомите, реших, че е било нещо моментно, някакво раздразнение, отложих посещението, но вече е неизбежно, ще отида. Освен това е и необходимо, тъй като вече съм на 19 и не съм девствена. Четох за прегледа, говорих с майка ми.... не било приятно, но няма как.

Djara
03-13-2013, 19:56
Казвате на мама и заедно отивате на преглед. Трябва да се изследва секрета и да се установи причинителя, после се предписва лечението. Отлагането само може да доусложни положението. Прегледът не е неприятен, нито боли, само се отпуснете.

И не, не е нищо страшно течението, след като нямаш сексуални контакти. Може да е и резултат от приемани медикаменти или някаква грешка при хигиена, и от басейн или морето, и от настиване и т.н.
Позитивна мисъл и настройка :)

Magnolia13
03-21-2013, 00:34
Точно така, отивайте на гинеколог. Това самолечение понякога до никъде не води. Възможно е да ти мине временно и после пак да се появят ако не използваш правилния медикамент. А и да отидеш на гинеколог няма нищо срамно, все пак това им е работата и са виждали стотици като теб, с по-сериозни проблеми от бяло течение и инфекция :)

kalpazanka
03-21-2013, 06:02
Баста.