PDA

View Full Version : Samsung Galaxy Tab 2 10.1 VS IPad New



0utSpoken
05-21-2012, 19:57
Моля Ви, кажете ми кой таблет да си купя...Спряла съм се на Samsung Galaxy Tab 2 10.1 и IPad New, но все още не съм решила кой от двата да си взема. Моля помогнете!

TheManTheLegend
05-22-2012, 16:28
Все едно да питаш дали искаш кола или камион!?
самсунга е на андроид, айпада е на iOS
Андроида предлага повече възможности, iOS е по-лесен за ползване, но ще трябва да дадеш парички за приложенията. Ако имаш 900 лева за таблет едва ли 15 долара за приложения ще са проблемни, но ако искаш всички нови игрички, актуални приложения и т.н. ще трябва редовно да плащаш.
Като им гледам показателите ми става мъчно, 1ghz двуядрен процесор и 10 инча скрийн !? Телефони за същите пари предлагат 1.2 - 1.5 ghz двуядрени процесори. А и са по-удобни, имат по-хубава камера и са навсякъде с тебе (не вярвам в дискотека да си носиш таблета, но смартфона-да)
Ако ти трябва да браусваш из нета стават и 2та, имат голям екран и е по-удобно но това им е едиснтвеното предимство пред смартфоните. Ако искаш може да вземе Самсунг галакси Ноут полу телефон-полу таблет 5.3 екран инча и с много по-добри показатели. Като цяло таблетите са лоша инвестиция. Аз бих взел самсунга иначе.

JungleJaguar
05-23-2012, 04:44
Новия IPad има чудовищно огромна резолюция на екрана,но дотам.Като цяло и аз мисля,че таблетите са много лоша инвестиция и аз лично не бих си взел нито Андроид таблет нито IРаd.

За мен има само един таблет-Fujitsu Stylistic Q550.

Таблета е с оригинален Windows 7,30GВ харддиск,2GВ RАМ,писалка,мултитъч 10 инча екран,видеокарта на Интел за FULL НD съдържание до 1920 х 1200,четец на смарткарти,сензор за пръстови отпечатъци,2 камери,WLАN,Вluеtооth 3 и произведено в Германия.

Всмисъл надявам се правиш разлика от това да имаш таблетче с Андроид или IРаd и това да имаш бизнес таблет с оригинален Windоws 7.

TheManTheLegend
05-23-2012, 11:04
Не се занимавам с таблети, хвърлих му око и изглежда добре в сравнение с останалите. И все пак за тези пари може да си вземе Галакси 3. Хем като бонус ще има и хубава камера навсякъде със себе си, ако й трябва де.
Sony Xperia S също е много добър избор двуядрен 1.4/1.5 (не помня) процесор 1гб рам 12мп камера и невероятен екран с гъстота на пикселите над 300 на инч...

JungleJaguar
05-23-2012, 11:54
Така е.Няма полза от таблетите.Излишен лукс.Да не говоря,че има такива за 1500 лв,където с тез пари може да си вземеш втора ръка доста здрав лаптоп,който би ти вършил 1000 пъти повече работа от който и да е таблет.

Иначе таблетите биха имали смисъл да са 1 към 1 откъм функционалност на лаптопите,а не както сега телефони с 10 инча екрани.Няма смисъл на тоя етап от тях.Да не говорим за свръхвисоките им цени.

TheManTheLegend
05-23-2012, 15:59
Има лаптопи с 10 инча екран и мисля че е по-добър избор, 1 кум 1 размер като таблет даже и уебкамера си имат :D не че е добра ама тея 1.3 на тбалетите не са нещо особено.