PDA

View Full Version : За колко време се забременява?



milena40
05-21-2012, 20:45
Пих ескапел час и половина, след като стана гафа... Възможно ли е вече да съм забременяла през този час и половина?

DragonLady
05-21-2012, 20:54
Ескапел предотвратява бременност, ако е пит 72 часа след фала, т.е свършил си е работата - не си бременна.

3oPuTy
05-21-2012, 21:07
Защо пиеш хапчета без дори да си прочела листовката?!

Глупави деца ... :?

kolegata88
05-21-2012, 21:19
Хората не напразно са казали че секса е за +18

3oPuTy
05-21-2012, 21:25
Е,айде сега ... Годините не са от значение :? От значение е сексуалната култура,която в случая очевидно липсва ...

milena40
05-21-2012, 21:39
Разбира се, че прочетох листовката и съм наясно, че предотвратява бременност до 72 часа след секс, но не и на 100%. Не съм наясно дали през този час и половина докато си осигуря хапчето, белята вече е станала. Тоест въпроса ми е дали е възможно за този период от време да съм забременяла. Благодаря все пак за мненията и успокоението.

granger
05-21-2012, 21:42
ТИ си яко проста,а?! Щом има вариант да се изпие до 72 часа,мислиш ли че си забременяла за тоя час и половина?!?!
Ние как да сме наясно дали си от оня келяв процент,при които хапчето не действа?! Дано не си забременяла, жалко ако се роди дете с родители като вас...

PullMeCloser
05-21-2012, 21:42
Тцтц, ужас, ако са от по-бързите, може и да е станал гаф вече. Час и половина, ужас, остава ти само да се надяваш... Че това е много време, бе, какво си се моткала ти час и половина?! Отиде, отиде...

milena40
05-21-2012, 21:58
Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
За пръв път правя грешката да пиша във форум... няма да я допускам отново...

granger
05-21-2012, 22:03
Доста добре ще направиш! Гледай друг път поне с презерватив.

milena40
05-21-2012, 22:07
Щом съм написала, че стана "гаф" не означава, че е било без :) ... няма да се разправям повече... зададох точен въпрос и очаквах точен отговор, за жалост получих малко такива...

granger
05-21-2012, 22:12
Дадоха ти го, прави си сметката следващия път.

3oPuTy
05-22-2012, 08:46
Хората не случайно са споменали тия 72 часа ... Ти к'во си мислиш,че тия сперматозоиди се движат със скоростта на светлината ли?!Образовайте се малко,бе,деца ... Тия неща се учат в 8 клас (или май беше 7?!)!!!Тръгнали да правят секс без да имат дори най-малка сексуална култура :? Другия път преди да си разтвориш краката вземи отвори един учебник по Биология - ей така за разнообразие :?

Emilen
05-22-2012, 12:26
Мисля, че точно този час и половина не е нещото, заради което трябва да се притесняваш. Но съвсем не значи, че със сигурност не си бременна. Все пак това средство не дава 100% сигурна защита. От друга страна, трябва да си била в овулация, за да съществува реална опасност. Можеш приблизително да знаеш дали е така, като си сметнеш овулацията. И не на последно място: доколко познаваш човека, с който си била? Защото освен бременност, може да ти докара и други проблеми...

Anonys
05-22-2012, 12:39
Да, забременяла си :D:D

Ilikeliljon
05-22-2012, 13:53
Миленче, да ти го кажа по-ясно сперматозоида няма физическата възможност да достигне яйцеклетка за това кратко време. Но по-горе са прави, че може да си от онзи 1 процент, които хапчето не действа. Ама пък не вярвам да си чак пък такъв карък.

milena40
05-22-2012, 14:14
Благодаря на сериозно коментиралите! :)

womanliness
05-22-2012, 19:05
Здравейте! Моля ви за вашия съвет! Случи се преди около 30 мин. Правихме секс с приятеля ми вс си беше ок но по едно време той го извади явно е било от превъзбуба ли не знам но беше свършил! Той ми каза че не е усетил че свършва но това си беше сперма и той не е сиг дали се е изпуснал и в мен. Наистина не зная какво да права. Моля ви кажете мнение!

xxjust_believexx
05-22-2012, 19:20
Относно womanliness
.. Без презерватив ли сте го правили?.. явно да.. Кога ти беше последната менструация?.. Изчисли си овулацията.. и ако си била в овулация, то риска от това да е станал гафа е изключително голям, то не че през другия период няма риск, но той е минимален.. надявам се поне с нещо да съм помогнала.. :)

kalpazanka
05-23-2012, 07:44
^Направо да даде МЦ и дата на ПРМ.


Относно първия въпрос в темата- сперматозоидите стигат за около 4 часа.

TheBeliever
05-23-2012, 07:47
Здравейте! Моля ви за вашия съвет! Случи се преди около 30 мин. Правихме секс с приятеля ми вс си беше ок но по едно време той го извади явно е било от превъзбуба ли не знам но беше свършил! Той ми каза че не е усетил че свършва но това си беше сперма и той не е сиг дали се е изпуснал и в мен. Наистина не зная какво да права. Моля ви кажете мнение!
Как не е усетил, че свършва? Как свършваш без да разбереш? Сигурни ли сте, че не е била от теб течността?

3oPuTy
05-23-2012, 10:39
Здравейте! Моля ви за вашия съвет! Случи се преди около 30 мин. Правихме секс с приятеля ми вс си беше ок но по едно време той го извади явно е било от превъзбуба ли не знам но беше свършил! Той ми каза че не е усетил че свършва но това си беше сперма и той не е сиг дали се е изпуснал и в мен. Наистина не зная какво да права. Моля ви кажете мнение!

След като не знаеш к'во се прави в подобна ситуация,защо въобще правиш секс?!
Ей,никога няма да разбера хората,които имат нулева сексуална култура и правят секс :?

nekuffff
05-23-2012, 10:53
Как така ще се изпразни и няма да разбере,тоя е ебахти изверга :D Според мен е изпуснал от тая pre-cum прозрачната течност,в която има минимален брой сперматозоиди и няма как да забременееш.Тя спомага сперматозоидите да се придвижват по-лесно по каналчето,ако не си сигурна си направи тест,ако е с 2 чертички си купи Ескапел :) !

TheBeliever
05-23-2012, 10:56
ако не си сигурна си направи тест,ако е с 2 чертички си купи Ескапел :) !

И ти правиш секс? Горките заблудени девойчета, които ти пускат.

nekuffff
05-23-2012, 11:00
Как така съм заблуден бе човек ? След секс и жената е притеснена естествено,че ще си направи тест за бременност,ако е станал гаф със свършването.Двете черти означават - ДА и теста да кажем е 24 часа след секса , до 72 се взима хапче със спешна контрацепция , не мисля , че има нещо грешно ?

TheBeliever
05-23-2012, 11:04
Теста за бременност отчита най-рано 14 дни след половия акт. Ескапел се прие ДО 72 ЧАСА (ако не знаеш това са 3 дни) след половия акт. Виждаш ли къде ти куца логиката? Ескапел НЕ СЕ ПИЕ ПРИ НАЛИЧИЕ НА БРЕМЕННОСТ, А ЗА ПРЕДОТВРАТЯВАНЕ НА ТАКАВА.

После не бил заблуден. Че и тръгваш да даваш съвети. Ужас.

granger
05-23-2012, 11:11
Има ли нужда да ти обясняваме колко си зле...
ПЪРВО: Теста за бременност ще отчете едва 14 дни,след рисковия полов акт!
ВТОРО: ЕСКАПЕЛ НЕ ПРЕДИЗВИКВА АБОРТ!
ТРЕТО: Ескапел се взима до 72 часа
ЧЕТВЪРТО:Понаучи нещо за секса преди да практикуваше...че не е истина ви бели може да си докараш, а и на момичето до теб
EPIC FAIL IS EPIC!

nekuffff
05-23-2012, 11:20
Има тестове които в кутийката са два-единия се прави 4-5 дни след акта,а втория 1 ден след като не ти дойде. :)

granger
05-23-2012, 11:22
Говориш глупости!!! Тест се прави 10-14 дни след акт, а има и такива ,които са за след 7 дни,но теса по-рискови, или на 1вия ден от закъснението.

TheBeliever
05-23-2012, 11:26
Той кръвния тест отчита едва след 10-11 дни, той за уринен се надява на 4-тия. Момко, вземи попрочети по въпроса и тогава тръгвай да се изказваш. Ставаш за смях в момента.

nekuffff
05-23-2012, 11:32
Добре,съгласен съм,тогава,когато се прави секс без презерватив и да кажем стане гаф до 72 часа се приема Escapelle.Ами,когато се прави секс без презерватив,но не стане гаф и мъжът се изпразни по-рано навън,но да кажем се осъществи минималния риск на забременяване,жената как ще усети дали е бременна или не е,щом и двамата се убеждават,че няма гафове т.н.,но действително има.Или ако няма,но жената си мисли,че е бременна,не е ли руска рулетка купуването и даването 36 лева за Escapelle.В смисъл след като стане гаф да,но ако няма според двойката,но отвътре действително има нали трябва да се докаже това и как ще стане , след всеки полов акт без презерватив трябва Escapelle , така ли ?

3oPuTy
05-23-2012, 11:34
Колко мъка има по този свят ... :( Ако и партньорката на тоя пич има неговата сексуална култура най-добре да започват да събират пари за количка и памперси :?

bloodyF
05-23-2012, 11:34
за нЕкЪфффффффф
когато правиш секс без презерватив (или ако се скъса) и свършиш в приятелката ти сперматозоидите навлизат към яйчниците и яйцеклетката. Ескапела спира отделянето на тая яйцеклетка и не й позволява да се оплоди от спермата, както и пречи на оплодената яйцеклетка да се закрепи за стената на матката . А няма оплодена яйцеклетка-няма бебе.

теста за бременност отчита такава 10-14 дни след акта

моля те, от душа, купи си един учебник по биология за 8ми клас и го изяж целия, та дано да влезе нещо в кухата ти тиква, закачена на раменете

nekuffff
05-23-2012, 11:38
ТОВА МИ Е ЯСНО ... ЗА ТОВА НЕ СЪМ КАЗАЛ НИЩО , въпроса ми е ако го правите без презерватив и не свършиш в нея и си мислите,че всичко е наред,но действително си я оплодил (нали иам минимален шанс) и следователно няма да се купи Escapelle , поради "евентуална сигурност" , а действително не е така и тя е оплодена , нал итрябва да се разбере някак си преди 72 часа или ?

TheBeliever
05-23-2012, 11:42
Няма как да се разбере преди да се направят нужните тестове. Точно затова хората са измислили контрацепцията.

3oPuTy
05-23-2012, 11:43
НЕ,няма как да разбереш преди тия 72 часа ... Може да разбере едва след тия 14 дни като си направи тест за бременност и от там нататък (ако е положителен) се решава дали ще се задържа или ще се прави аборт.Като толкова искаш да не се притесняваш ще слагаш гума всеки път,тя ще си следи овулацията и всичко ще е наред!Пък ако толкова искате да е без презерватив - ами нека пие противозачатъчни :?

DisappointedDreamer
05-23-2012, 11:54
:lol: :lol:




моля те, от душа, купи си един учебник по биология за 8ми клас и го изяж целия, та дано да влезе нещо в кухата ти тиква, закачена на раменете

++++ Тест няма как да отчете правилно само 24 часа след половия акт.

milena40
05-23-2012, 15:25
Този сайт е единствено да си докажем "сексуалната култура", да дадем съвет без да сме компетентни или просто да нападнем някой, ей така за забавление... Малко хора дават точната информация, без странични глупости.

Lunin
05-23-2012, 15:31
ахухахухахуххаухаухаху е няма такива филми като тия.... по темата: ДА бременна си не се успокоявай ходи пъхай маркуча и ги извади тия нахални сперматозоиди... :D :D :D :D

3oPuTy
05-23-2012, 15:34
Този сайт е единствено да си докажем "сексуалната култура", да дадем съвет без да сме компетентни или просто да нападнем някой, ей така за забавление... Малко хора дават точната информация, без странични глупости.

Всъщност 99% от хората ви дадохме и на двамата точна информация,но явно не го оценявате ;) Като искате да не се е*аваме с ниската ви култура и грамотност - ами информирайте се преди да тръгнете да си разтваряте краката!!!Тези неща се учат в 8 клас,по дяволите!!!

milena40
05-23-2012, 15:42
Точно ти 3oPuTy ли пък намери да коментираш това, което написах?! Доста хора ми дадоха компетентна информация и точен отговор на въпроса (това което исках), за което им благодаря!!!! Но ти специално започна със "Защо не съм прочела листовката?" (всъщност не знам как разбра, че не съм я прочела) и ВСЯКАКВИ странични глупости. Казваш само колко "ниска сексуална култура" имаме, но съвети не даваш!!! А май сайта е точно за това?? Нормално е някой да не знае нещо (аз в случая не знаех за колко време може да се оплоди една яйцеклетка), а ти го нападаш, ЗАЩО ЗА БОГА НЕ ЗНАЕ?! Ти пък явно не знаеш за какво служи този сайт... тцтц.. как може "такова невежество". Съжалявам за реакцията ми! :)

granger
05-23-2012, 15:45
Сайта служи именно за въпроси и отговори, само че незнанието на елементарни неща дразни изключително много! Доволна?! Не се отнася само за теб, а за всички останали най-вече некъф,който говори глупости на поразия.

milena40
05-23-2012, 15:53
Не съм на мнението, че незнанието за колко време се опложда една яйцеклетка е невежество! Щом съм стигнала до това, че пиша във форум, означава че не съм го намерила никъде по изряден начин! И не, няма го в учебниците за 8 клас!!!! :)
Относно човека, който каза че може да се пие ескапел дори, когато си бременна, казах че много хора дават съвет без да са компетентни! Едно е да не знам и да попитам, друго е да не знам и да дам съвет! :)

3oPuTy
05-23-2012, 16:31
Ако беше прочела листовката навреме нямаше да питаш дали за час и половина може да си забременяла.След като хапчето се пие до 3 дни,а не до 30мин. значи след час и половина също действа и не може да си хванала толкова бързо ... :? (Между другото точно аз първа ти дадох отговор - листовката,в нея пише всичко и там се съдържа отговора!)
И да,ако трябва още 100 пъти ще кажа,че не трябва да си отваряте краката,преди да сте придобили поне малко знания на тема "Секс"!!!

milena40
05-23-2012, 16:42
(Между другото точно аз първа ти дадох отговор - листовката,в нея пише всичко и там се съдържа отговора!)

Защо пиеш хапчета без дори да си прочела листовката?!

Глупави деца ...

Не мога да повярвам че продължаваш да коментираш, че дори си и измисляш?! Щом стигнах до тук, да пиша във форум пълен с всезнайковци като теб, разбира се че ще съм чела къде ли не?!
Само че миличка, колкото по-бавно се изпие хапчето в рамките на тези 72 часа, толкова спада и шанса хапчето да подейства. И понеже в доста други форуми прочетох, че жени са забременели, колкото и бързо да са изпили хапчето, се реших да пиша и тук, за да видя какво ще ми кажат по-въпроса! И не знам къде точно ми каза "Прочети листовката, там пише всичко". На какво са способни хората, за да се изкарат прави, въпреки че не са... Останах с впечатлението, че ти точно не си придобила знания на тема секс! :) Спирам да се отклонявам от темата и да ти отговарям на глупостите...

3oPuTy
05-23-2012, 16:57
Както казах в листовката си пише ;) А за моите знания на тема секс не се тревожи - правя секс от 6 години и нещо и до сега никога не ми се е налагало да пия Ескапел,да правя тестове или да задавам малоумни въпроси във форуми поради простата причини,че преди да си загубя девствеността съм се информирала за всичко ;)
И това,че ти задавам въпрос не означава,че отговора на твоя не се крие в моя!След като те питам защо не си я чела следва да разбереш,че там точно и ясно е написано,че хапчето действа до 72-я час и тоя час и половина не е фатален.А това,че си чела в нета,че е възможно - ами не случайно тези хапчета не са 100%-ово сигурни,а ние тук не сме врачки,не можем да видим бъдещето и да ти кажем дали ти ще си от тези 1-2%,при които хапчето няма да подейства.

Btw,моля те,не се обръщай към мен с това кифленско "миличка" :?

milena40
05-23-2012, 17:05
Миличка моя въпрос е "ЗА КОЛКО ВРЕМЕ СЕ ЗАБРЕМЕНЯВА"!!! Май много малко хора го разбраха!!! Това хапче Ескапел го рекламират от 100 години и навсякъде се казва до 72 часа!!! Няма как да не се знае това!!! Толкова мразя ограничени хора, които не могат да признаят, че са сгрешили! Само не ми говори от колко време правиш секс или не правиш, не ме интересува нито съм те питала! Тук ме интересуваше само едно "За колко време се опложда една яйцеклетка". Ти даже и това не написа?! Не съм питала "бременна ли съм" не съм питала "за колко време действа хапчето" ПОПИТАХ ЗА КОЛКО ВРЕМЕ СЕ ЗАБРЕМЕНЯВА!!!!!!!!!!!!!! Отговориха ми нормални и компетентни хора и се успокоих, а ти продължаваш със своите ТЪПИЗМИ! И не, в листовката не пише за колко време се забременява! И пак ще го кажа (защото явно не го разбра) АЗ ТОВА ПОПИТАХ! И да ясно, че щом е споменато до 72 часа, шансът е малък, но е много по-добре да знам за колко време се осъществява оплождането, за да съм по-спокойна до следващата си менструация...

granger
05-23-2012, 17:09
На практика сперматозоидът може да достигне до зрялата яйцеклетка за 90 секунди.

kalpazanka
05-24-2012, 08:02
Ехо, я се успокойте! От една нищо и никаква тема правите скандал! Ами ако сте на мое място? Ако питате за цикъл, а ви отговорят за менструация или четете дивотии как от бръснене стават кисти и че страничните ефекти на контрацептивите са само напълняване и окосмяване, досега да сте опразнили форума с нервни кризи!

Авторке, локвам ти темата.
Надявам се си ми видяла поста, че опашатите стигат до тръбите за 4 часа.