PDA

View Full Version : Как сте го постигнали ?



withdrawsmoke
05-22-2012, 09:14
Напоследък , когато влезя във форумът забелязвам много подобни теми от рода на : "Харесвам я но ме е срам да и кажа " ,"Защо се притеснявам" , "Как да говоря с момиче" ... абе все едни и същи и във всичките фигурира срамът. Е нека не си губим времето да пишем на всяка тема едни и същи неща , а така да кажа по-начетените от нас да изразят тяхното мнение и техните преживявания които са им помогнали да преодолеят притеснението от другия пол...
- Аз лично смятам че нещото което действа при мен е упоритоста ... не говоря за това да ходя като кон с капаци и да си бия главата в стената от упоритост , а по скоро ако момичето ми харесва до толкова , че когато се сетя за усмивката и , и аз да се усмихвам , тогава инстинктивно започвам да гоня щастието си. Притеснявам се точно докато се срещна с нея. През тези минути докато я чакам или я виждам как идва срещу мен в главата ми минават куп неща , но винаги последната ми мисъл е : "Боже .. искам я и ще я получа" и с първото "Здрасти" няма и следа от притеснение в мен ,започвам да се чувствам спокоен и думите които да и кажа сами се появяват .. чувството е страхотно. :]
Е дано и другите съфорумци да се "престрашът" да напишат нещо от сорта ..

JonkataK
05-22-2012, 10:11
И аз се притеснявах много като по-малък, но като започнах да се занимавам със спорт, самочувствието ми се вдигна малко и не ме беше толкова срам вече. С едно момиче се усмелих да се държа малко по-така и видях, че няма от какво да ме е срам. Просто трябва човек да се изправи срещу проблемите, независимо дали са свързани със страх, срам или каквото и да е друго. След това ще види, че няма от какво да го е страх, срам и т.н.

TheBeliever
05-22-2012, 10:52
Срамът и притеснението изчезват когато осъзнаеш, че срещу теб стои човек, а не някакво божество, и светът не свършва след евентуален отказ от негова/нейна страна.

valdesbg
05-22-2012, 11:14
Нещо не ти разбирам темата.

Искаш да питаш дали се притесняваме от девойките при първа среща? - Да притесняваме се.

Искаш да питаш как се справяме? - Като не обръщаме внимание на горното.

Искаш да знаеш защо успяваме? - Защото вярваме че ако в среща между двама души няма поне един спокоен и уверен индивид срещата ще отиде на кино.

withdrawsmoke
05-22-2012, 11:36
Не питам ... аз си имам све мислене и начин за справяне с каквото е нужно . Темата има за цел да се обмени някакъв опит за да може когато някой срамежливко влезе във форума не вяднага да пуска тема която най веруятно ще бъде игнорирана и никой няма да му даде адекватен съвет, а да види тази тема примерно и да види как е при другите хора , да види какво може да използва от техните тактики, начини и т.н. ... сега разбра ли ?

valdesbg
05-22-2012, 11:40
Разбрах, обречена ти е каузата обаче. Дискутирали сме го не един път. Не си първия с такава идея, но явно неслучайно няма подобна тема на първа страница. Не се ли замисляш?

Колкото и информация да има изписана никой не я чете. Всеки си пуска нова тема.

"Чукча не читател - чукча писател!"

TheBeliever
05-22-2012, 11:47
Колкото и информация да има изписана никой не я чете. Всеки си пуска нова тема.


Мда, защото всеки е убеден, че неговия проблем е уникален и неповторим, и че никой преди него не се е сетил да пусне тема за това във форума.

Hilary_
05-22-2012, 12:43
по-начетените от нас да изразят тяхното мнение и техните преживявания които са им помогнали да преодолеят притеснението от другия пол...
пораснах .. :)

BeLoved
05-22-2012, 12:55
С моето момиче се запознахме по скайп ;Д ( приятели ни запознаха ) , писахме си известно време , уговорихме си среща и се видяхме. Поговорихме си , разходихме се из града и така :) Накрая имаше прегръдка и целувка по бузката , а на другият ден пак се видяхме и така започна всичко :) Имах леки притеснения за това дали ще продължим да се виждаме , имали сме трудности но вече сме заедно 2 години и 5 месеца. Като цяло човек не трябва да се впряга, трябва да бъде естествен..

Furious?
05-22-2012, 13:48
Успяваме щото сме красиви и можем , майна

DisappointedDreamer
05-22-2012, 14:22
Успяваме щото сме красиви и можем , майна

:lol:

Като цяло, ако знам че отсрещната страна ме харесва, хич не се притеснявам, особено ако аз изпитвам същите чувства.

SmilezZz
05-23-2012, 13:01
Когато станем по - уверени в себе си и способностите си. Срамът в повечето случаи е от това, че човека няма нужното самочувствието, което го кара да се срамува и притеснява, че е нещо по - малко от другите, което не е така.

При спортуване или някакво хоби, с което се занимаваме - ставаме по - уверени, поради простата причина, че се чувстваме нужни и способни са извършим дадено нещо.

In*The*Face
05-23-2012, 15:11
Просто никога не съм се притеснявала, защото не виждам смисъл от това. До някъде съм съгласна със SmilezZz, че срамът е свързан със самочувствието, но също така и с нагласата за това, което предстои. Според мен дълбокият смисъл във всичко е начина на възприемане. Както на самите нас, като съвкупност от качества, така и на околните. Т.е да не си мислим, че изглеждаме смешно, неловко и т.н в очите на човека отсреща.

BarcaGirl17
05-23-2012, 15:16
Успяваме щото сме красиви и можем , майна

Тва ми хареса. +1 :D