PDA

View Full Version : Издържливост?!



a1a2b3v
05-22-2012, 09:26
Такамм от 2-3 седмици ходя да тичам на една уличка, където няма много коли и ми е близко - горе/долу 400 метра отиване и връщане е, обаче много лесно се изморявам успявам да направя 4-5 пълни отивания и връщания като даже правя почивки между тях, щото се задъхвам много и сърцето ми се изморява. Старая се да тичам бързо, защото ако е бавно мисля, че няма да има голям ефект. Не пуша, така че не би трябвало да е от това.В смисъл аз нямам за цел да отслабвам искам просто малко да се стегна обаче какво мога да направя за повече издържливост?

Ии другото което е съм забелязала е, че ако предния ден не съм тичала издържам повече, понеже сега тичам делничните дни и събота и неделя почивка. Смятате ли, че ще е по-добре ако тичам през ден но повече или е по-добре всеки ден, но с по-малко натоварване?

DownloadVirus
05-22-2012, 09:29
Нормално да си изморяваш като не си тичала..И при мен е така,но не ми пука особено..Само късите растояния до 100 м ги взимам сравнително бързо,на дългите от 600-800 метра издъхвам като куче.

awerw
05-22-2012, 10:52
Нормално да си изморяваш като не си тичала..И при мен е така,но не ми пука особено..Само късите растояния до 100 м ги взимам сравнително бързо,на дългите от 600-800 метра издъхвам като куче.
Що не я гръмнеш с awp-то :lol:

prinncess
05-22-2012, 11:02
Нормално е изморяването, но доколкото знам не е хубаво да се тича всеки ден, а поне през ден.

Mitkoni
05-22-2012, 20:48
Всички момичета искат хубав и стегнат гъз, но са некомпетентни и не знаят как да го постигнат. До колкото разбрах ти искаш само да се стегнеш, а не да отслабваш. Та за да се стегнеш прави клекове със собствено тегло известно време и след това добави малка тежест (5-10кг). Една приятелка си стегна дупето по този начин и сега бих казал, че е много по-добре от преди. Прави и кардио, но наблягай повече на клековете. Успех! :)

SurfSky
05-23-2012, 08:31
И аз преди не съм бягал,и започнах 2 минути бягане 1 ходене .... Така първоначално ;)