PDA

View Full Version : Противозачатъчни и тест?



MaLkaTa_LaDy
05-22-2012, 18:17
На противозачатъчни съм. Изпуснах едно хапче и сега се притеснявам да не е станало нещо. Трябва ли да чакам докато ми свърши опаковката и да чакам кървенето, за да се успокоя или ако си направя тест ще покаже правилно при положение, че са минали 14 дни? Може да звучи невероятно тъп въпроса, но не знам точно какви хормони отчита теста...

nymphadora
05-22-2012, 19:21
Колко хапчета си изпила от блистера досега?Ако са повече от 7 не се притеснявай,но си наваксай изпуснатото-в листовката пише как.
Обаче не разбрах-ти вече си изпила блистера и ти закъснява,или?

granger
05-22-2012, 20:28
Принципно много лекари твърдят , че 1 пропуснато хапче няма да е от голямо значение, че не трябва да има притеснения, изчакай да ти свърши блистера, да си ти дойде...не мисля че трябва да се притесняваш излишно.

Sh@d0w
05-23-2012, 03:52
Изпуснала си хапче или просто си го пила малко по-късно от обиконвено? Защото ако си изпуснала и не си го пила и после сте правили секс, има вероятност да е станал гаф.

kalpazanka
05-23-2012, 07:43
Изпусна го или го изпи в рамките на 12 часа?
Кажи име на медикамента и дата на рисковия полов акт.

MaLkaTa_LaDy
05-23-2012, 09:10
Изпуснах хапче в 3тата седмица. В листовката имаше няколко варианта какво да правя и избрах следния:
Да изпия хапчето заедно със следващото, защото тогава се сетих и да продължа приема на следващия блистер без почивка от 7 дни.
Пия Ясмин и въпросния рисков акт беше същия ден. Принципно знам, че не може толкова бързо да се отдели яйцеклетка, но като се отнася до теб се притесняваш повече. А и до колкото съм чела сперматозоидите живеят в тази среда до 3 дни...
Варианта с изчакването да свърши блистера ще ми е малко тягостен. Имам още доста хапчета.

kalpazanka
05-23-2012, 09:30
Можеше да направиш пауза. На твое място бих избрала втория вариант.
В този случай така или иначе си пила таблетките, продължавай, както си решила.

btw
Колко таблетки ти остават от блистера?

MaLkaTa_LaDy
05-23-2012, 09:46
16 ми остават.
В крайна сметка ако си направя тест ще покаже ли вярно?

kalpazanka
05-23-2012, 09:49
Щом пиеш Ясмин, в блистера значи имаш общо 21 таблетки. Остават ти 16, значи си изпила 5, а пишеш, че си пропуснала таблетка в трета седмица, която трета седмица идва след поне 14 таблетки. Вярно, не уча висша математика, ама сметките ми куцат яко.
Няма да покаше. Най-рано търсиш бета-ЧХГ след 11 дни в кръвен тест, не в уринен.

MaLkaTa_LaDy
05-23-2012, 13:56
и да продължа приема на следващия блистер без почивка от 7 дни.

Благодаря.