PDA

View Full Version : Страх ме е да направя първата крачка и не съм сигурен дали си заслужава, ПОМОЩ!!!



SirLeX
05-22-2012, 18:41
Кво става форум. Имам доста сериозен проблем и ми трябва вашата помощ!
От известно време ходя на клуб по фотография, това е нещо като извънкласно занимание което се организира от училището ми. Около 15 човека сме. Там ходеше едно уникално момиче. Аз съм 9ти клас а тя е 11ти. Преди известно време се заговорих с нея за някаква случайна тема и се сближихме до известна степен. В момента сме добри приятели. Първоначално ми се стори симпатична, после започнах да я харесвам. Сега не минава ден без да не се сетя за нея. За съжаление вече не посещава клуба. Едниственият начин по който я виждам е в коридорите на училището ми през междучасието. Наскоро тя се обвърза с едно момче. Каза ми че й се сторил симпатичен и тя на него и техни приятели са ги събрали.
От известно време започна да ми обръща малко повече внимание. Покани ме да дойда с нея на едно яко нощно заведение и даже ми предложи да пренощувам при нея. (не съм сигурен дали беше шега или не) Аз не можах да отида. Искам да ви питам какво да направя в тази ситуация и ДАЛИ ВЪОБЩЕ МОГА да направя нещо???
Честно казано до сега не съм имал гадже а съм на 15...което е просто тъжно, но проблемът не е в това че съм някакъв смотан, некомуникативен тип. Точно обратното! Но проблемът е че винаги ме е било страх да направя първата крачка. Страх ме е от Rejection и е нещо което не мисля че мога да понеса психически. Страх ме е че ако и кажа че я харесвам тя няма да има същите чувства към мен и след това няма да си проговорим защото всеки път ще е супер неловко а не искам да я загубя като приятел, така че незнам дали си заслужава риска! Момичето е една от най-уникалните по характер които съм срещал до сега, няма много такива като нея. Наще се разделиха когато бях на 7 така че не е имало някого към когото да се обърна освен приятелите ми! Баща ми е в чужбина а с майка ми не се разбираме.
ВЪПРОСЪТ МИ Е: Мога ли да направя нещо с това момиче или няма смисъл и просто да си потърся друга. Решен съм да си преодолея страха каквото и да ми коства! Просто незнам какъв трябва да ми е подхода и също така как да си запазя "спокойното" около нея. VALDESBG помагай брат!! Мерси предварително.

faithh
05-22-2012, 18:52
Аз мисля, че трябва да опиташ :) Казваш, че тя също има някакъв интерес към теб. Значи може и да стане нещо. Излезте някъде и й обесни, че имаш чувства към нея. Пък и тя е казала, че момчето и е симпатично - следователно може и да не е влюбена в него. Сега не знdм колко съм ти помогнала, но мисля, че трябва да опиташ! :) Айде стискам палци! :)

valdesbg
05-22-2012, 18:59
Въх, толкоз ли известен станах?

Докато не си използваш ташунгерите по предназначение а мрънкаш като 12 годишна при първия и цикъл никоя няма да те хареса. Ти седиш и чакаш всичко наготово да ти дойде. Не става така. Щом си комуникатовен и се сприятеляваш лесно - покажи чар и флиртувай. Забрави че ти е кака, забрави че я харесваш, забрави дори че е момиче. Говори с нея така както би говорил със някой твой добър приятел. Използвай същите тон/жестове/погледи и пр. Просто покажи респект и увереност. Не мрънкаш пред момчетата, нали?

Тва че се е обрързала да не те притеснява. Най-важното в твоя случай е да си промениш поведението. От цивреща госпожичка стани якия пич, който казваш че си. Другото само ще се нареди. Женските обичат когато видят увереност.

ChildrenOfBodom
05-22-2012, 19:07
2 години по-голяма... има си гадже... Сигурен ли си , че не те възприема като по-малък брат или много добър приятел?

DisappointedDreamer
05-22-2012, 19:10
мрънкаш като 12 годишна при първия и цикъл

обиждаш всички 12 годишни момиченца (включително и мен преди 4 години), но като цяло съм съгласна с останалата част от поста ти 8-)

kolegata88
05-22-2012, 19:15
Имал съм същия случай.Но при положение че е обвързана не опитах и не съжелявам.Останахме много добри приятели

SirLeX
05-22-2012, 19:21
2 години по-голяма... има си гадже... Сигурен ли си , че не те възприема като по-малък брат или много добър приятел?Да, не сме чак супер мега близки, просто сме добри приятели. Помня че веднъж докато си писахме с нея започнахме да играем на една игра. И двамата имахме кофти ден и решихме единия да си каже проблемите, после другия и взаимно да се изслушваме и подкрепяме и тн. независимо колко са лични глупостите и тва ме изкефи защото тя знаеше разни неща за мен но и аз знаех разни неща за нея :D и тва гарантираше че никой от нас няма да каже на някой друг за тях защото тогава и другия ще има какво да каже. И беше яко защото все едно си пазиме малките тайнички ;D

valdesbg
05-22-2012, 19:22
Дрийм, ще се наложи да го преживеете всички. Или да основете анти-валдесбг клуб, където да правите вуду магии. Или..квото ви хрумне друго :)

П.П. ама.. всички сте мрънкали, нали? И аз гледах като ударенс мокър парцал при първата ми чекия, ама това вече излиза от темата.

ChildrenOfBodom
05-22-2012, 19:24
Момче , ще ти кажа евала за всичко дотук. И все пак , понякога е по-добре да не рискуваш , защото може да е краят на едно много добро приятелство. Помисли хубаво и ако си готов да рискуваш.. направи нещо оригинално,за да изразиш чувствата си.. нещо , което ще я трогне...Късмет!

DisappointedDreamer
05-22-2012, 19:26
Нееее, не може ли да основем фен валдесбг клуб? :(

П.П. Не мрънках. Учудих се малко, после свих рамене, и това беше. 8-)

SirLeX
05-22-2012, 19:28
Момче , ще ти кажа евала за всичко дотук. И все пак , понякога е по-добре да не рискуваш , защото може да е краят на едно много добро приятелство. Помисли хубаво и ако си готов да рискуваш.. направи нещо оригинално,за да изразиш чувствата си.. нещо , което ще я трогне...Късмет!
Danke :) Ще си помисля много добре дали си заслужава! Валдес братле кво мислиш? Заслужава ли си според теб?

valdesbg
05-22-2012, 19:43
В сегашното състояние ти не си заслужаваш. Промени се и тогава може и да се получи нещо. В момента ще те скъса като контрольор - билетче в 72.

Дрийм - може по принцип. Ако намериш и последователи и поддръжници.

adskikomin
05-22-2012, 21:52
Здравейте! Познат ми е проблема макар, че и аз съм на 15, и като SirLeX и аз съм нямал още приятелка...ех имах, но тази ме използваше, но няма значение..Така да минем към темата. Аз също харесвах 1 момиче, но то беше от стария клас и въпреки раздялата, ние продължихме да поддържаме връзка и така аз я харесах. Един ден отидах в тяхното училище,.. там си приказвахме и т.н... Преди да си тръгна я попитах дали иска да излезем неделя и тя не отказа, но когато и писах събота да се уговорим не отговори тя, на следващия ден не дигна телефона.. и така после ми писа и каза, че няма да стане т' ва и си останахме приятели и сега поддържаме връзка макар и по - рядко.. но няма значение според мен си струва да опиташ! :)

SirLeX
05-22-2012, 22:47
Незнам братле ще видя, междувременно мисля да се пробвам с едно друго момиче за което поне не мисля всеки ден, но я намирам за доста симпатична. Поне да си разкарам тази от главата за малко и поне сега няма да се колебая толкова. Имам в предвид няма да ми е чак толкова голяма загуба ако ми откаже а пък ако всичко мине ок поне ще съм си превъзмогнал страха :D

SmilezZz
05-23-2012, 10:13
2 години по-голяма... има си гадже... Сигурен ли си , че не те възприема като по-малък брат или много добър приятел?

И аз така си мисля. Някак си ти е казала, че му е симпатичен и е обвързана все пак. Съмнявам се да те има като за нещо повече от приятел, а просто да те приема като по - малкото братче, с което може да си говори на всякакви теми и да му споделя.

amaz1nG
05-23-2012, 16:04
Пробвай , па к'вото стане.

adskikomin
05-26-2012, 21:41
После пиши и кажи как са се развили нещата :)

megiasas
05-27-2012, 08:25
Излизай известно време с нея ! След това и кажи ,че я харесваш имаш шанс дори и малък ! А тя ако не те харесва и има толкова добър характер колкото я описваш ще откаже тактично и ще останете приятели !

ellieuphoria
06-09-2012, 14:26
Не, че нещо, ама случайно да не си от 134то? :D

SirLeX
06-10-2012, 20:09
не, мисля да не споменавам от къде съм

fenasf
06-10-2012, 20:42
1. тя е с 2 години по-голяма от теб
2. ти спомена думата приятели

нищо няма да излезе

New_Teen_Mashine
06-10-2012, 21:42
Да ти кажа само не те е страх от rejection просто те е страх другите какво ще кажат ако сте 1/1 и си говорите 100% ще и кажеш всичко и аз имам същият проблем, но се преодолява просто говори с някой по-познат да те укоражи и си ти!

valdesbg
06-10-2012, 21:45
Още ли се въртите около разложения труп на тая тема... Бааахти лешоядите сте станали.