PDA

View Full Version : Помощ за задача на Access



holstenspecial
05-22-2012, 20:34
Здравейте!

Търся някой да ми помогне в направата на една база от данни. Задачата е елементарна на вид, но доста ме затруднява. В общи линии трябва да се създадат три таблици, всяка от които съдържа по няколко полета. Търси се връзка с едно от полето в едната таблица с друго поле от другата таблица. След това се изисква направата на заявка и формуляр. Много бих се радвал ако някой има възможност да помогне... ще съм много благодарен. Ако има съгласен, нека пише в темата, ще му пратя условието на задачата, за да помогне :)

MaGuSs
05-22-2012, 23:12
Щом е елементарна, няма да те затруднява. Тука никой няма да седне да ти бърши гъзъ. Нов си, не знаеш ама тука е така. Да си учил, да си писал в час и нямаше да те тропам сега ;)

holstenspecial
05-23-2012, 12:42
А смяташ ли, че ако бях наясно с нещата щях да се занимавам да пускам тема и да търся помощ? Казвам "елементарна", тя наистина е такава, но просто не се занимавам в тази област и нямам нужните знания.

И друго - когато не сме наясно с нещо е по-добре да замълчим, а не да се правим на интересни - защото нито съм нов (следя форума от 2007 година), нито от мен зависи как се преподава в училищата (ако въобще се преподава). И когато не можем да кажем нещо смислено действително е по-добре да замълчим.

Едната сентенция освен да я четете можете и да я добавите към подписите си. А може и да я прилагате.
Приликата с действителни лица и събития не е случайна.