PDA

View Full Version : Проблем с компютъра [explorer.exe]



DaNGeRousLy
05-23-2012, 11:26
Предварително да предупредя, че ще е супер неразбираемо, защото дори кирлицата не работи и превеждам на онлайн кирлизатор ..

Проблема ми е, че трих разни работи от компютъра .. интернет explorer най-вече .. другите мисля, че нямат общо. След рестарт компютъра показва само валлпапера и нищо друго .. Старт меню, икони всичко изчезна. Пускам каквото ми трябва през task манегера с 10 ерорра преди това. Някакви идеи как да го оправя. Систем рестор не се отваря, инсталация на нещо е невъзможно, май.

Лелеее супер неграмотно .. дано разберете :Д


edit: sa6to kato se vklyu4va kompyutara pi6e, 4e lipsva explorer.exe i pri reinstal 'moje bi' 6te se opravi. Probvah da mu napravq kopie i da smenq ot regedit, shell . Tova go 4etoh v neta - no ne se polu4i : d

npp
05-23-2012, 12:36
вземи инсталационният диск на windows и направи repair, в windows xp става като отвориш command prompt и напишеш 'sfc /scannow'(без кавичките), ако не стане така, тогава boot-ни с cd-то и там в основното меню натискаш веднъж 'enter', след това 'f8', и след това 'r', за vista и 7 става директно от cd-то

Lunin
05-23-2012, 12:43
ОХ ОХ... не си изтрил интернет explore-а а explorer.exe между които има огромна разлика... Ако си на уин хп даваш start>run и пишеш да стартира explorer.exe < без грешка и със .exe разширението... ако си на друг уин виста или 7 даваш start после в полето за търсене пишеш "Изпълнение" ще ти излезе тази програма на 1-во място 100% сигурност... цъкаш и правиш това което казах по-горе!

DaNGeRousLy
05-23-2012, 13:45
Оправих го ! Може да заключвате ..
Ако някой има същия проблем да си дръпне iertutill.dll и да го сложи в system32 !