PDA

View Full Version : За перфектната коса !



mihaelapetrova
05-23-2012, 15:45
Искам да псотигна наистина задоволяващ резултат и затова питам тези от вас които подхождат към косата си по специално какви продукти използват ? Искам коса изпълнена с много повече блясък .. и се чудя какви продукти да си закупя . Готова съм да дам и много пари за да го постигна , но се нуждая от съвет :)

cheburashka
05-23-2012, 16:31
постоянни грижи, шампоани, балсами, маски... :)
каква ти е косата? боядисваш ли я, третираш ли я с преси/маси?

AliceSw
05-23-2012, 16:41
Най-първото е добър фризьор и правилната прическа...след това поддръжката ти е нищо...

Bloodlust
05-23-2012, 17:12
На мен за блясък ми помага кокосовото масло. Нанасям по дължината 2-3 часа преди къпане. Поне при мен има видим ефект, косата става много мека и бляскава.

pressiana
05-23-2012, 17:54
Кажи си типа коса.
Недей да ползваш продукти, в които има силикони, примерно Елсев. Силиконът само привидно подобрява косата, а като спреш да ползваш продукта, си е същата като преди. Друго - гледай да не я накъсваш. Не я сресвай, докато е мокра и като цяло бъди внимателна. Ако се заплете, не я дърпай и т.н. За блясък можеш да я поливаш с оцет или бира след къпане, миризмата не остава, така че спокойно.

strawberry88
05-23-2012, 19:47
Препоръчвам да я решеш с дървен гребен! 8-)
И арганово масло!Аз съм много доволна. :grin:

BrokenInnocence
05-24-2012, 12:59
Препоръчвам да я решеш с дървен гребен! 8-)
И арганово масло!Аз съм много доволна. :grin:

Точно същото правя аз - сресвам я с дървен гребен и използвам арганово масло вместо толкова популярните кристали и косата ми е мека и с блясък. Колкото до шампоана, опитвам се да използвам главно натурална козметика. А, и винаги използвам балсам.

Elinaaa
05-24-2012, 16:03
Маска със зехтин !

Glam0rous
05-25-2012, 17:31
От всичките глупости - добър фризьор, подходяща за теб подстрижка, дървен гребен, аргановото масло наистина е хубаво. И другото което правя аз е просто шампоан и балсам, какъвто ми хареса на момента.

fizzyg
05-26-2012, 10:58
Ами щом ти се дават и много пари за козметика веднага ти казвам:
Отвори ей този сайт за професионална козметика за коса: http://www.enzo.bg/kozmetika/kozmetika-za-kosa/?gclid=CMyt7fiAj7ACFUrP3wodbicJnw
Разгледай нещо за твоя тип коса,заложи на марката Матрикс,защото е качествена и по-изгодна от другите..Използвай винаги балсам за коса,дървен гребен,купи си някакво масло за коса(бадемово,пшенично,кок сово,арганово и др.),когато е мокра не я ''търкай'' с кърпата,а просто убери влагата и след това я увий около косата.:)

И лятото,на плажа,я пази от слънцето..то много я уврежда..

dream1707
05-26-2012, 11:01
Прави си домашни маски, не от тия купешките с една камара химикали в тях .. Вземи си масла, мажи си косата и така ще има видим резултат от страна на блясък и тнт