PDA

View Full Version : Креатин



aaasssddd
05-23-2012, 15:54
Здравейте, имам въпрос свързан с креатина. Прочел съм доста теми във форума и виждам че има хора които разбират.
Интересуваме след като спра да приемам креатин, силата дали ще ми спадне? Само докато го пия ли ще има някакъв ефект, който е временен? Преди 2-3 месеца, бях взел един евтин креатин от 16лв, нямаше никакъв ефект. Сега успях да събера някой лев и съм хвърлил око на този - http://www.silabg.com/bg/83-OPTIMUM-NUTRITION-CGT10.html

TheManTheLegend
05-23-2012, 15:58
По-добре си вземи половин-един килограм чист креатин моно, този продукт е излишно оскъпен има само 200 гр креатин.

simbioza
05-23-2012, 16:09
Ако искаш да подпухнеш и задържаш вода - купи си монохидрат.След спирането му ще изпикаеш половината вода и ще загубиш част от видимо качената маса. (не съм го пил, но го знам от компетентни лица)
Аз залагам на креатиновата матрица. Останах очарован от Cellmass-ММ + повишена сила+бързо възстановяване.ММ и качените кг на уредите ги запазих след като спрях према

Още един плюс на матрицата е че вероятността да има ефект от нея е по-голям,защото съдържа различни видове креатин

DownloadVirus
05-23-2012, 16:17
вземай моно и заеби кво ти викат.Ама яж....

fatrat
05-23-2012, 19:17
Ако искаш да подпухнеш и задържаш вода - купи си монохидрат.След спирането му ще изпикаеш половината вода и ще загубиш част от видимо качената маса. (не съм го пил, но го знам от компетентни лица)
Аз залагам на креатиновата матрица. Останах очарован от Cellmass-ММ + повишена сила+бързо възстановяване.ММ и качените кг на уредите ги запазих след като спрях према

Още един плюс на матрицата е че вероятността да има ефект от нея е по-голям,защото съдържа различни видове креатин
Извинявай ама ти кой беше? Във форумите е добре да се споделя информация от 1-во (словом: ПЪРВО) лице. Това ще рече, сам да си изпитал действието на добавката,щото аз ако кажа ,че някой приятел от витамини е качил 10кг мускулна маса ще звучи също толкова нелепо като : "Ако искаш да подпухнеш и задържаш вода - купи си монохидрат.След спирането му ще изпикаеш половината вода и ще загубиш част от видимо качената маса. (не съм го пил, но го знам от компетентни лица)" .
@До автора на темата: Вземи си чист креатин монохидрат - микронизиран. Субстанцията е бял прах на микро-гранули. Няма вкус, мирис, цвета е бял, както вече споменах. Килото върви 20-30-35 лева. Вземи половин килограм и го пий 5гр преди и 5гр след тренировка. В почивните дни по 5гр сутрин и ако желаеш 5гр вечер (не задължително). Най-важното -следи храната си- яж винаги чисто- плътна храна с добро съотношение на макронутриенти и калории.
С предишния креатин не си имал успех защото : 1) - не си се хранил както трябва 2)- не си тренирал както трябва. От 500гр креатин моно на BioTechUSA съм качвал 4кг (3-те после съм ги изпикал) , но 7.5кг на лежанката и 10 на клека си са факт и до сега! Айде поздрави и се позачитайте малко в интернет кое какво и що да не стават объркваници :)

DownloadVirus
05-23-2012, 20:12
BioTechUsa не ги ли даваха като боклуци :D

fatrat
05-23-2012, 20:16
BioTechUsa не ги ли даваха като боклуци :D
Да . Абсолютен боклук- ниско качество, съмнително производство, както и суровина. Но 500гр за 8 лева си е оферта

DownloadVirus
05-23-2012, 20:20
8 лева :O Аз ся си взех някви 500 гр креатин на dymatize за 30 лв и съм доволен даже :D:D:D::D Бахти случката

redbul2
05-23-2012, 20:34
Здравейте, имам въпрос свързан с креатина.
Когато питате за креатин е добре да пуснете допълнителна информация. Най-важното от колко време сте във фитнеса,може и ръст-тегло евентуално.
И също дали става въпрос за лице над 16-17 години или под 15.

aaasssddd
05-24-2012, 08:47
Извинявай ама ти кой беше? Във форумите е добре да се споделя информация от 1-во (словом: ПЪРВО) лице. Това ще рече, сам да си изпитал действието на добавката,щото аз ако кажа ,че някой приятел от витамини е качил 10кг мускулна маса ще звучи също толкова нелепо като : "Ако искаш да подпухнеш и задържаш вода - купи си монохидрат.След спирането му ще изпикаеш половината вода и ще загубиш част от видимо качената маса. (не съм го пил, но го знам от компетентни лица)" .
@До автора на темата: Вземи си чист креатин монохидрат - микронизиран. Субстанцията е бял прах на микро-гранули. Няма вкус, мирис, цвета е бял, както вече споменах. Килото върви 20-30-35 лева. Вземи половин килограм и го пий 5гр преди и 5гр след тренировка. В почивните дни по 5гр сутрин и ако желаеш 5гр вечер (не задължително). Най-важното -следи храната си- яж винаги чисто- плътна храна с добро съотношение на макронутриенти и калории.
С предишния креатин не си имал успех защото : 1) - не си се хранил както трябва 2)- не си тренирал както трябва. От 500гр креатин моно на BioTechUSA съм качвал 4кг (3-те после съм ги изпикал) , но 7.5кг на лежанката и 10 на клека си са факт и до сега! Айде поздрави и се позачитайте малко в интернет кое какво и що да не стават объркваници :)


Същият креатин пих http://www.silabg.com/bg/900-BIOTECH-USA-100-Creatine-Monohydrate.html никакъв ефект. Възможно е както казваш, да не съм се хранил правилно, защото никакъв режим не съм спазвал. Хранех се поне по 4-5пъти каквото има. Тренирам 3пъти в седмицата, Пн, Ср и Пт. Програмата не мога да ти я кажа каква е, понеже я сменям през 2-3 месеца. Гледах да пия повече течности, но нямаше ефект.
От монохидрата се отказах, наистина няма смисъл да кача вода и за я изпикая.
Мисля да взема етил естер или кре-алкаин. Дайте съвет кой продукт да взема, някой с доказано качество и добри отзиви. Нека да е до МАКС 50лв.

anonymous546178
05-24-2012, 09:38
Докато пих хранителни добавки си бях взел някакъв етил-естеров креатин, глутамин и таурин.. като комбинация от 3те резултатите бяха много добри и трайни. Идеята ми е, не залагай само на креатин, според мен инвестицията в някоя друга аминокиселина и витамини е доста по-добра(освен ако действително не гониш някакви максимални резултати, когато креатина е донякъде задължителен).

fatrat
05-24-2012, 10:09
Същият креатин пих http://www.silabg.com/bg/900-BIOTECH-USA-100-Creatine-Monohydrate.html никакъв ефект. Възможно е както казваш, да не съм се хранил правилно, защото никакъв режим не съм спазвал. Хранех се поне по 4-5пъти каквото има. Тренирам 3пъти в седмицата, Пн, Ср и Пт. Програмата не мога да ти я кажа каква е, понеже я сменям през 2-3 месеца. Гледах да пия повече течности, но нямаше ефект.
От монохидрата се отказах, наистина няма смисъл да кача вода и за я изпикая.
Мисля да взема етил естер или кре-алкаин. Дайте съвет кой продукт да взема, някой с доказано качество и добри отзиви. Нека да е до МАКС 50лв.
Ами виж сега- нямало е ефект , обяснил съм ти защо ;) Ти си решаваш нататък как процедираш, не искам да те отказвам ама 100% повярвай ми,че каквото и да пиеш с режим " тренирам 3 пъти седмично* и ям квото има" нищо няма да се получи.
Иначе щом си решил кре-алкалин на American EFX е най-добрия , а за етил естер- нямам наблюдения.

*Три пъти седмично- без тяга и клек.

tonique
05-25-2012, 22:16
Аз пих на Scitec - монохидрата за 1-ви път доволен съм .. :)
а и цена = качество = перфе ... :)

prosto_chovek
05-25-2012, 23:12
не пий боклуци :)

remontivsofia
05-28-2012, 11:21
Продукта е хубав, но ти искат скъпичко. Потърси по онлайн магазините има промоции.

psdsquared
06-08-2012, 17:41
Не може да се пие креатин чисто без някаква друга добавка зависи от целите било то протейн,гейнер,аминокисели ни. Просто е почти безмислено. И това не си го измислям аз :)

DownloadVirus
06-08-2012, 18:07
Не може да се пие креатин чисто без някаква друга добавка зависи от целите било то протейн,гейнер,аминокисели ни. Просто е почти безмислено. И това не си го измислям аз :)

Поради каква причина?

iziskanmladej88
06-09-2012, 10:28
1кг креатин=16 лева от склад на едро, за 2 месеца по 5гр./ден качих доволно сила,като тренировките не ми бяха кой знае какво
клека от 115х5 на 125 и тягата от 160 за 1-ца до 183 :) а съм има-няма 75 кила
ако си решил да е монохидрат си вземи такъв, просто няма смисъл да плащаш за името на някоя голяма марка след като тоя ще ти свърши същата работа. единствения минус е, че има вкус на тебешир, ама тва не е проГлем ако го мешаш с протеинии т.н. ...

SurfSky
06-09-2012, 20:37
И сега последно кажете какъв сте взимали и сте доволни ? Марка ...

DownloadVirus
06-09-2012, 21:31
Микронизиран монохидрат-марките ON,Dymatize

SurfSky
06-10-2012, 09:01
Ок,мерси .

tafcho1914
06-10-2012, 13:53
не взимай такива помии като станеш на 30 -40 няма да мое да се изпикаеш

SurfSky
06-10-2012, 17:26
А на Биотеч и Now ?

DownloadVirus
06-10-2012, 17:35
На биотеч боклуци,ако си набарал някоя промоция както вика фатрат 1 кг за 8 лв вземи. NOW принципно е добра фирма,но според мен е много скъпичка-всичките й продукти..Все пак това е креатин монохидрат ако е микронизиран на каквато и да е фирма един и същи резултат ще имаш

SurfSky
06-11-2012, 06:25
Е на биотеч четох добри коментари,затова питах. Мерси за отговора.