PDA

View Full Version : Тоя бал е голямо унижение



News_hr3k
05-23-2012, 16:38
Наистина...трябва да звъня на ДАМАТА да я питам кога ще е готова, после ще я чакам половин час и повече, защото няма да е готова, трябва да и подаря букет и да и направя комплимент колко е красива... :D ... после като минаваме из центъра на града ще ни гледат клюкарки, дърти лелки и бабки, на които им е крив целият свят и ще ни удумват, в ресторанта ще е надута мазна чалга...

Абе голямо унижение е това, но някак си трябва да го преживея. :D

EinGutesKind
05-23-2012, 16:58
По-голямо унижение е да не идеш, и после с години да те разнасят, като се събира класа :razz:

News_hr3k
05-23-2012, 16:59
По-голямо унижение е да не идеш, и после с години да те разнасят, като се събира класа :razz:
Знам...

Иначе кажи как мина твоят бал, много ми е любопитно! :D

EinGutesKind
05-23-2012, 17:00
Ми как, събрахме се в хотела, ядене, пиене, после дискотека и накрая на Альоша :D

News_hr3k
05-23-2012, 17:01
Ми как, събрахме се в хотела, ядене, пиене, после дискотека и накрая на Альоша :D
Имаше ли дама, топна ли чушката? :D

EinGutesKind
05-23-2012, 17:02
Имах много дами, то в класа имаше само 4 момчета, всичко друго женички :razz:

News_hr3k
05-23-2012, 17:03
Имах много дами, то в класа имаше само 4 момчета, всичко друго женички :razz:
И при толкова много женички ти не бодна нито една?!?! :D

Oy7ofCon7roL
05-23-2012, 17:05
Имах много дами, то в класа имаше само 4 момчета, всичко друго женички :razz:

А меките китки колко бяхте ?

EinGutesKind
05-23-2012, 17:06
И при толкова много женички ти не бодна нито една?!?! :D

Аз съм примерно дете :grin:

EinGutesKind
05-23-2012, 17:06
А меките китки колко бяхте ?

Ау, ми не знам :(

mrazqkindergarten
05-24-2012, 07:54
Оо да, голям сеир ще е... Нямам търпение да минава и повече никога няма да видя тъпите кифли от класа ми. (sun)

kalpazanka
05-24-2012, 08:17
По-голямо унижение е да не идеш, и после с години да те разнасят, като се събира класа :razz:

Ако е пич на място, ще си го премести от единия в другия. ;)

News_hr3k
05-24-2012, 08:24
Бъди себе си. Аз само заради чалгата не бих отишъл изобщо. Ако дамата не заслужава, не се занимавай. Ако не ти е присъщо да се правиш на идиот, не и подарявай цветя и не и прави комплименти колко е красива ако не е. Няма ли да се движиш с кола, та те притеснява, че ще те гледат?

Еми дамата е свястно момиче, обаче не знам, всичките тези официалности и лицемерия ми идват в повече.
Иначе ще сме с кола (черна, окичена цялата с бели балони :shock: ), но по главната улица на центъра ще минаваме пеша, наредени под строй, както му е реда. :D
После щяло да има нещо като сцена, на което ще се качваме... пълен ужас. :D

Много ми е напрегнато, много ми беше напрегнато и на изпращането, но всичко мина по вода.
Освен да се надявам, че ще перне някой силен дъжд, и целият този цирк ще се сведе до директно отиване в ресторанта. :D

machoka
05-24-2012, 08:37
Ходи си на бала, щото уат да фак, това е ТВОЯТ бал, колкото и да не ти харесва, спомена остава до живот.

kalpazanka
05-24-2012, 14:59
^ Затва е излишно да се изхвърля някой като такова на мокър пясък за нещо, което ще облече няколко пъти /в най-добрия случай!/ в живота си.
Повече би си струвала инвестицията в часовник/бижута.

DaNGeRousLy
05-24-2012, 15:28
Имах много дами, то в класа имаше само 4 момчета, всичко друго женички :razz:


А меките китки колко бяхте ?

Четири са били .. :D

ShtrudeL
05-24-2012, 16:01
Никога и нито за миг не съм съжалявала, че не отидох на моя.

Някои го приемат като нощ, с която се виждат 'за последно' с класа си, като нощ, с която слагат края на училището и т.н. и т.н. символични неща.
Аз го приех като нощ, в която ще се чувствам зле, неудобно и не на място. И след тези си изводи реших, че искам да си спестя всичкото това, което ще ми се стовари на психиката и ще ме накара да се почувствам ужасно. Не обичам официалните неща. Роклите, филмовите пози, токчетата, хубавите коли, блясъка и цялата помпозност. За някои това е прекрасно и приказно, за мен - не.
На тези, на които им предстои, им пожелавам да си изкарат прекрасно и незабравимо. : )

mrazqkindergarten
05-24-2012, 16:58
Толкова пари за глупости.......

Wax
05-24-2012, 17:09
Никога и нито за миг не съм съжалявала, че не отидох на моя.


Съчувствам ти

yakuza_
05-24-2012, 17:10
Оо да, голям сеир ще е... Нямам търпение да минава и повече никога няма да видя тъпите кифли от класа ми. (sun)

комплексарско


моя беше скучен, бяха ни дошли ъпсурт (напушени като мотики) руслан мъйнов и любо нейков. нищо особенно като цяло

ShtrudeL
05-24-2012, 17:58
Съчувствам ти

Съчувствието е безполезно, непрактично и вредно. Но щом искаш...

kalpazanka
05-24-2012, 20:15
Щруд, абсолвентския ти кога е? :)

ShtrudeL
05-24-2012, 20:20
Щруд, абсолвентския ти кога е? :)

:>
Живот и здраве края на другата година. :>
Него пък го чакам с нетърпение...
И се чудя дали да запиша още една година за бакалавър, щото иначе ще е професионален бакалавър... и ако след време го направят официално бакалавър, много ще изгоря, не че имам надежди да го работя това...
А ако ще го работя след като завърша, искам да е в някое малко ДКЦ на малка болница/поликлиника или каквото и да е... бля

kalpazanka
05-24-2012, 20:26
:>
Живот и здраве края на другата година. :>
Него пък го чакам с нетърпение...

Има защо! :)

Относно останалото- още една годинка учене няма да те сбърка на фона на досега минатото с анатомии, нуклеарни медицини и прочие. ;)

ledenakrasota
05-24-2012, 20:46
Моят бал ми беше много досаден, защото адски много неща ми бяха на главата. Най-малкото ми беше до това. Отидох и не съжалявам. Малко се разнообразих. Не м е пукало много за хора, които се имат за нещо, а един танц не могат да врътнат. Играхме хора, сиртаки. Нямаше изцепки. :D Допадна ми. Имах хубави преживявания с най-близките си, а това остава за цял живот. :)

Каквото си го направиш, такова. :)

NqmamName
05-24-2012, 21:32
Леле, като чета половината сте баси смотаните честно, единия не отишъл на бала, другия се чуди дали да отиде.. Вие сте супер умряли бе, това е веднъж във живота ви, от сега нататък влизате във живота.. ама на вас живота ви е един форум, еми недей ходи на бал бе умрял, стои си цяла вечер в форума и си пиши тука, докато класа ти избухва и се радва на мига.. пълни отрепки сте половината :D :D

djipsito
05-24-2012, 22:30
Леле, като чета половината сте баси смотаните честно, единия не отишъл на бала, другия се чуди дали да отиде.. Вие сте супер умряли бе, това е веднъж във живота ви, от сега нататък влизате във живота.. ама на вас живота ви е един форум, еми недей ходи на бал бе умрял, стои си цяла вечер в форума и си пиши тука, докато класа ти избухва и се радва на мига.. пълни отрепки сте половината :D :D

Ще взема да се съглася.
Аз нямах бал, а много исках да имам.

News_hr3k
05-24-2012, 23:23
Бях на бала, от 6:30 до 02:00 продължи всичко, сега се върнах понеже ресторанта е на една крачка от вкъщи.
Общо взето го преживях, не мога да кажа, че ми беше неприатно и едва чаках да се махна, но и че ще запомня събитието с нещо особено също не мога да кажа.
Менюто беше отвратително, някакви не много ядливи неща, които дори никой не знаеше как се наричат. :D
Музиката беше мазна чалга естествено, с много малки изключения. Азис всички го плюят, а пък на неговите песни най-много се играе. :D DJ-a крещеше като ненормален и пускаше някакви изтъркани лафове, както и да е, да не кажете сега че съм прекалено претенциозен. Имаше и ужасно тъпа викторина, която беше приготвена от учителите...еми съжалявам, ама трябва да си нереално перверзния и разгонен човек, за да сложиш такива въпроси. Имаше и сълзи от учителите, които аз замалко да си помисля че са реални, но след малко като класната ми се развика, че до мен стои външен човек, а то за наще нямало място, се осъзнах. (а места имаше предостатъчно).
А да, обувките ми не бяха от най-удобните, а в този официален костюм се чувствах доста неловко.

Извода от всичко това е:
-Не си заслужаваха парите, похарчени за костюм, обувки и екстри.
-Не си заслужаваше всичкото това притеснение и напрегнатост.

Толкова.

RedArmy
05-24-2012, 23:31
Аз моя бал си го спомням само с хубаво, най-вече заради момичето с което бях, а и заради това, че за последен път видях класа си цял. Е, после карахме и 13-ти клас, но не всички. И аз не мисля, че си заслужаваха всички пръснати пари, но като цяло не беше лошо. Изобщо не бих го определил като унижение. Честно казано аз преди бала бях ударил 2 големи ракии на обед за всеки случай и не ми пукаше много. На нашия бал пя Преслава :lol:

kindergarden
05-25-2012, 07:03
ее то на всички баловете им ще минат само нашият е на 29ти :( :D:D

kalpazanka
05-25-2012, 08:39
NqmamName, що да сме баси смотаните?
Аз също съм на мнение, че е излишна показност да пръснеш 6 стотака за дизайнерска рокля, пък бижуто ти да е синьо сърчице от Всичко по левче. Плюс това не съм запомнила абитуриентската вечер с нещо кой знае какво. Готина беше тръпката покрай прическата, събирането на родата, кавалера изтупан и със страхотен букет червени рози, обаче в ресторанта с пачите, с които сме си лазили по нервите 5 години и приятелка използвачка, която спря да ми говори в момента, в който станаха ясни срочните и годишните оценки... лицемерие на макс.
В пъти по-як е абсолвентския бал откъм емоция и спомени!

NqmamName
05-25-2012, 08:54
И защо трябва дрехите ти да са еднодневки не мога да разбера.. това че вие си купувате костюм и го носите само на бала и после не го обличате, не значи ,че са пари на вятъра. Аз например си купих панталон и сако отделно спортно-елегантни и мога да ги нося постоянно.. панталона с риза, сакото със дънки и т.н. и не смятам, че парите съм си ги дал на вятъра.. и това за чалгата.. 70% от хората в България слушат чалга, а 98% слушат чалга когато се напият, така че няма как да спреш чалгата и то точно на абитуриентски бал..

kalpazanka значи трябва да съжаляваш за класа ти, щом не сте се разбирали а сте си лазили по нервите.. лично аз с моя клас се разбирам със всички и като цяло класа ни е най-сплотения в целия випуск.. надявам се да си изкарам добре :D

kalpazanka
05-25-2012, 08:55
Не съжалявам. :) Кофти ми е за студентските години :(

ShtrudeL
05-25-2012, 09:12
NqmamName, ти си смотан.
Какво като е веднъж в живота бе? По-добре ли е да прекарам тая си 'веднъж-в-живота-нощ' като се чувствам зле и да я запомня с лошо? Щом съм преценила, че няма да ми е хубаво, значи няма да е. Т'ва е.
+ това вече бях ходила на един бал и оправда всичките ми очаквания.
Всички предишни балове от нашето училище са се провеждали на едно и също място и са правели едни и същи неща, една и съща музика (чалга) и т.н. Не. Не съжалявам грам.
И добре че не отидох и заради такива като теб, защото примерно можех да се почувствам тъпо и от това, че всички около мен ми казват как ще съжалявам и колко съм зле и такива ти работи. Т.е. радвам се, че не си помислих какво ще си помислят другите, ако не отида.

Wax
05-25-2012, 09:18
А защо си си помислила, че ще си изкараш тъпо.
Обикновено това зависи най-много от самия човек, а не от компанията или обстановката.
Ако си си скучна попринцип и с най-общителните и забавни да си пак няма да ти хареса...

NqmamName
05-25-2012, 09:20
Ами то зависи от теб как ще си я направиш вечерта.. и спрете да се оправдавате винаги с музиката, че била чалга, и аз не харесвам кой знае колко чалга, но като я пуснат слушаш и си правиш купона и се опитваш да се забавляваш, ще видим някой ден какво ще разказваш на децата си като те питат как е минал твоя БАЛ.. че си го прекарала във форума на тийнпроблем :D

ShtrudeL
05-25-2012, 09:23
Оф Wax... глупости говориш.
Защото знам какво ми харесва и какво не. Защото се познавам добре, както и бях запозната с това какво ще е.
Може и скучна да съм, но знам и сред какви хора ми е интересно. Това не значи, че отписвам автоматично всички останали.

Wax
05-25-2012, 09:26
Оф Wax... глупости говориш.
Защото знам какво ми харесва и какво не. Защото се познавам добре, както и бях запозната с това какво ще е.
Може и скучна да съм, но знам и сред какви хора ми е интересно. Това не значи, че отписвам автоматично всички останали.

Оф ShtrudeL... глупости говориш.
Защото знам какфи ги фъфлиш и какви не. Защото знам, че обичаш да точиш локуми и си запозната с това.
Защото осъзнавам, че знаеш колко скучен индивид си и как не приемаш чуждото мнение. Това не значи автоматично, че не ми харесваш.

ShtrudeL
05-25-2012, 09:30
Ами то зависи от теб как ще си я направиш вечерта.. и спрете да се оправдавате винаги с музиката, че била чалга, и аз не харесвам кой знае колко чалга, но като я пуснат слушаш и си правиш купона и се опитваш да се забавляваш, ще видим някой ден какво ще разказваш на децата си като те питат как е минал твоя БАЛ.. че си го прекарала във форума на тийнпроблем :D

Айде иди ти в някоя джунгла и си го направи хубаво и после кажи, че е бил ебати купона!? (ПРИМЕРНО) И най-вече бъди искрен със себе си и другите. И как да ти кажа, че аз покрай чалга наистина се чувствам тъпо. И не е някакъв каприз. Аз обожавам музиката и постоянно ми е в главата. И като чуя някоя мазна чалга, която е гавра с всичко музикално и ми се убива всичко..
А на децата си ще казвам, че трябва да си изкарат прекрасно и че тая вечер е единствена в живота им, но няма да им го натяквам и ако не искат да отидат, ще уважа мнението им и ще ги разбера, а няма да ги карам да се чувстват глупаво. Като цяло ще ги подкрепям каквото и решение да вземат.
Т'ва с форума ти се изтърка.

ShtrudeL
05-25-2012, 09:35
Оф ShtrudeL... глупости говориш.
Защото знам какфи ги фъфлиш и какви не. Защото знам, че обичаш да точиш локуми и си запозната с това.
Защото осъзнавам, че знаеш колко скучен индивид си и как не приемаш чуждото мнение. Това не значи автоматично, че не ми харесваш.

Заре, аз чуждото мнение съм способна да приема, ако е поднесено убедително, очарователно (стилно) и без да е изпълнено с упреци. Случвало ми се е да се отказвам от моето (което е ама голяма рядкост, защото съм ебати ината на моменти), в което съм била ама мнооого убедена, само защото човека отсреща беше адски убедителен в това, което казваше и най-вече толкова ме отвращаваше с думите си, но мамка му не веднъж ме е убеждавал в неща, които са ми противни по очарователен начин.

Wax
05-25-2012, 09:37
Заре, аз чуждото мнение съм способна да приема, ако е поднесено убедително, очарователно (стилно) и без да е изпълнено с упреци. Случвало ми се е да се отказвам от моето (което е ама голяма рядкост, защото съм ебати ината на моменти), в което съм била ама мнооого убедена, само защото човека отсреща беше адски убедителен в това, което казваше и най-вече толкова ме отвращаваше с думите си, но мамка му не веднъж ме е убеждавал в неща, които са ми противни по очарователен начин.

# http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/c3/Turkish_Delight.JPG/220px-Turkish_Delight.JPG

JagAlskarDig
05-25-2012, 09:43
Ясно е, че принципно балът е тъпа работа, събитие, което в някои аспекти не се отличава от нещата, които можеш/правиш редовно - да отидеш на дискотека, да се напиеш като прасе, да си събран на едно място ( ресторанта ) с всички от випуска, пропаднали дилетанти и добри приятели. И все пак, не може без нeго, защото отбелязва символично някакво израстване и промяна в живота ти ( въпреки че малцина го осъществяват... ), най-малкото завършваш училище, а и се виждаш как един ден ще трябва да обличаш нещо различно от дънки за работа, че ножът и вилицата се ползват в ресторанта, понеже не всичко е "джънк фуд" и т.н.
За парите, просто трябва добра сметка, на мен всичко - от дрехи до таксите за местата, където ще ходим, ми излезе 960,74 лв., а дрехите хем са маркови и страхотни за самия бал, но съм и ги подбрал така, че с изключение на панталоните и вратовръзката, всичко останало ще си го нося/комбинирам и в ежедневния "стайлинг".
Относно неприятните хора, които ще са покрай нас - така или иначе за 5 години, освен от чиста любезност, не съм контактувал много с тях, така че не ми пречат, стоя си винаги с групата от 7-10 души, и това е. Най-малкото, че пияни и масово виждайки се всички за последно, загърбването на томахавките за някакви часове не е голямo нещо.
За дамите - аз лично ще си ходя сам, поради две прости причини - в ресторанта за "официалната" вечеря не се допускат външни хора ( извън випуска ), което е супер тъпо, карах се с тези, които са ни организаторите, че мога да доплатя, че ще поканя точно 1 човек и т.н. Но не достигнахме консенсус... Съотетно пък отклоних две покани на момичета от нашия випуск, понеже само, за да не отивам сам, няма да пренебрегна вижданията си и да съм с човек, който не ми е приятен/близък. Най-малкото, става дума за едно излизане от една кола, после в ресторанта сме по 5-6 души на маса, за дискотеката да не говорим...
С две думи - прекарайте си хубаво, както и аз ще направя, не харчете неразумно и не се филмирайте как ще е, кой какво ще каже и изобщо, на 18 години сте, да му се не види, приемайте предизвикателстава на живота, след няма едно 10 - 15 години ще сте родители, глави на семейства, родове.

yakuza_
05-25-2012, 10:06
Ако това е едно от събитията в живота ви, да ви имам живота :lol: Аз съм имал по - стабилни случайни събирания отколкото бала ми.

DarkTemplar
05-25-2012, 10:42
News_hr3k, явно и секс не си правил с оная джофра..

BrokenHearth
05-25-2012, 14:17
Аз няма да ходя на бал :lol: И един милион да ми подарят пак няма да отида! :razz:

PainMonopoly
05-25-2012, 14:28
Интересно дали ако се постави условие да не се пуска чалга по баловете, ще има такива, които ще мрънкат и ще се чудят дали да ходят понеже няма да има чалга!

На нашия бал чалгата беше забранена със заповед от директорката, за което ѝ благодаря.

Иначе моя бал беше як. Имаше някакво летящо лежерно-еуфорично настроение. По принцип и мен цялата показност и позьорщина ме дразни, но гледах да си я прекарвам покрай ушите и очите и горе-долу успях.

И все пак аз се разбирах с доста хора от класа си, което ми помогна да си изкарам приятно. Ако някой не се разбира с класа си и хората от другите класове, бих го разбрал напълно ако не отиде и изобщо не смятам, че това, че е "един път в живота" е аргумент, който трябва да го накара да отиде.

Това е просто купон. Ако знаеш, че няма да ти е хубаво, не отиваш, ако имаш надежда, отиваш. Тва е всичко.

PainMonopoly
05-25-2012, 14:51
ГПЧЕ "Ромен Ролан", Стара Загора

Иначе чалгата може да я забранят, но ретардите, които ѝ се кефят ще продължат да живеят. В нашето училище имаше поне достатъчно силна античалга съпротива (там учат предимно интелигентни хора като мен :Д) и тази забрана не беше непопулярна. Пък и беше преди 6 години. Сега ще забранят чалгата на който и да е бал колкото NightGuardian е Исус. :D

yakuza_
05-25-2012, 15:12
На нашия също бе забранена, все пак сме "рок столицата" :lol:

LovEsIckk
05-25-2012, 16:04
моя бал не беше нищо особено.. обичайните дискотеки и ресторанти.. все тая ми беше.. чувствах се малко, като циркаджийска маймуна..всеки те дърпа да те снима, всеки нещо те разпитва.. аман
на всичкото отгоре дадох луди пари за рокли,обувки,гримове,коси,м игли и лайна.. и накрая не се харесах изобщо :D

обаче на морето след това се разпилях 3 дена.. нЕма такъв кеф

PainMonopoly
05-26-2012, 17:50
циркаджийска маймуна

Този лаф ме забавлява и ще го използвам. :Д

ohluv
05-26-2012, 19:24
Никой ли не е отишъл с Бентлей ве =/

michel1
05-27-2012, 12:15
Ако е пич на място, ще си го премести от единия в другия. ;)

Така е, изобщо не ми пука какво говорят за мен бившите съученици. А и тези събирания на класа са мега тъпи, просто защото след 5 години вече няма да са същите, хора, които си познавал. Ето, голяма част от мацките от класа ми вече са женени и с деца. Какво общо мога да имам с някакви отрудени майчета, които сменят памперси? :D А и да видя мацка, която съм харесвал как се е "уредила" и е надебеляла - не!

А за бала - аз отидох на моя бал, но до някъде съжалявам! Беше скучен и дори нямаше секс. Но все пак бях облечен така, че да се отличавам от масата скучни костюми като за сватба - черни дънки, червена фанелка без ръкави и сиво спортно сако. То аз панталони на костюми ме е срам да нося, че ми се вижда пишката. :grin:

А ако на някой са му толкова мили годините в гимназията, къде е логиката да се радва, че никога повече няма да се върнат? За мен това беше пълен ужас, защото там ми бяха най-хубавите години. Но няма как, животът си тече!