PDA

View Full Version : МАТУРА ПО АНГЛИЙСКИ ЕЗИК



bloodymirror
05-23-2012, 17:53
Сега съм 10 клас,нашите така и не ме записаха по-рано на уроци по английски,нивото ми е Pre-intermediate и съм решила това лято да почна да ходя на уроци,според вас късно ли е да започна да се подготвям,като се има предвид нивото ми на владеене? :/ Искам втората ми матура да е по английски,та ме интересуват много тези въпроси и най-вече как е най-добре да започна да се подготвям,тези които са държали например как са започнали. И английска филология като специалност надеждна ли е?

kuklichka_bg
05-23-2012, 18:50
Как ще е късно 10 клас си имаш две години.

aks13v
05-23-2012, 21:55
Аз се подготвях 1 месец и имах 5.18 :D ахахах не е трудна ако си подготвен.

Nakadah
05-24-2012, 04:47
Преди няколко години гледах примерни матури по английски език тъй като ме беше хванало любопитството. Елементарна е...

1n5ub0rd1na73
05-24-2012, 05:27
Не е късно да започнеш да се подготвяш.

Ти първо обаче трябва да си отговориш на въпроса дали искаш просто да си вземеш матурата с добра оценка, или да научиш езика. Ако е първото, прави тестовете, които са се падали, от сайта на министерството. Ако е второто, най-добрият съвет, който мога да ти дам, е да четеш много. Всичко, което ти е неясно, си го записвай (думи, конструкции, изрази, пунктуация и т.н.). След това питай в Интернет или компетентни лица (учители например). Бавно е, но се напредва. Ако си сериозна и отделяш време всеки ден, можеш да дръпнеш много бързо. Гледай филмите с английски субтитри, слушай радио на езика, чати си с чужденци, търси възможности да се обградиш с езика. Уроците, естествено, също ще ти помогнат, но не са задължителни.

Макар че английската филология е доста разпространена, глобализацията си тече с пълна сила и без хляб няма да останат филолозите.

Успех

bloodymirror
05-24-2012, 08:53
Благодаря много за изчерпателните отговори,искам само още един въпрос да задам,коя специалност,свързана с английски език,си заслужава най-много?Защото гледам,че има например мениджмънт с английски,межд.отношения с английски,коя е най-добрата?