PDA

View Full Version : TOEFL - изпит по английски език



TheCrazyGirlLolz
05-23-2012, 18:23
Някой тук правил ли го е тоя изпит? На колко години трябва да си за да го вземеш? Само знам че ти дават диплома за научен английски език...

DisappointedDreamer
05-23-2012, 20:53
Няма определени години (до колкото знам). И не, не ти дават диплома за "научен" английски.

windowlicker
05-23-2012, 20:56
TOEFL е като кандидат студентски изпит само че универсален по английски.

Nakadah
05-24-2012, 04:42
TOEFL е когато ще кандидатстваш в университет където предметите се изучават на английски. Всеки университет си има изисквания за определения брой точки които трябва да си изкарал. Когато се записваш за TOEFL ти посочваш в кои университети TOEFL да оценките ти, като имаш право на 2(ако си спомням добре) и за всеки следващ отгоре си доплащаш. Ако ти решиш да си пратиш оценките сам, университета няма да ти ги приеме. TOEFL има давност за 2 години(ако си спомням добре, но определено не е за повече)

koto
06-13-2012, 11:29
Имай предвид, че TOEFL има валидност от 2 години, докато други сертификати нямат давност, но все пак зависи за какво ти трябва. Предполагам става дума за университет в САЩ. Ако е така провери и IELTS. Ако имаш въпроси - питай ще помагаме.

keishabuchanan
07-09-2012, 14:28
Освен резултатите от теста на които се явяваш до колко взимат под внимание оцентике от дипломата за средно образование?

LoupGarrou
07-09-2012, 18:17
^ Оценките имат голямо влияние, може да си способен кандидат и да те отхвърлят, заради дип;ломата ти .
Тоест, оценките са по-важни от резултата на TOEFL-a. По неписано правило заковеш ли 100+ точки можеш да си спокоен .

Помисли си добре дали ще държиш ТОЕФЛ или IELTS. Познавам хора, които се явиха на ТОЕФЛ и после се явяваха на IELTS, защото бяха с ниски точки + ако кандидатстваш в английски университет може да не ти приемат приличния р
резултат от 90 точки и да искат да го държиш пак или направо да положиш IELTS.

Ако университет реши да ти даде оферта ще ти иска диплома да речем (5,80) и някакви оценки по специфични предмети, спрямо специалността ти. Например, ако кандидатстваш CS (Computer science)
ще ти изискват 6.00 по Математика, Информатика и Информационни технологии (ако кандидатстваш въ престижен университет, де).

Може и да те накарат да държиш някакъв тест (било то от типа "reasoning" или по предмета), вече ако има допълнителен тест, той зависи от мястото, където кандидатстваш дали ще е STEP/SAT/LNAT и тн ...

ПП: Извинявам се за грешките, ама една досадна реклама е изскочила на екрана ми и не мога да я затворя и ми скрива половината монитор и не виждам какво пиша : ) !

koto
07-10-2012, 12:00
Даже като се замисля IELTS би ти открехнал вратата малко по-широко :) Предполагам, че става въпрос за уни в САЩ или някой технически в Германия, защото до колкото знам там искат TOEFL. Аз се подготвям за IELTS при положение, че унито където подавам ми изисква едно от двете IELTS/TOEFL. Става въпрос за Синсинати, ще уча приложна математика, въпреки, че по математика ударих под 5.50, и съм с обща доплома 5.48, затова съм заложил на подготовката за IELTS. Даже ходя при една преподавателка, която подготвя друго момиче за TOEFL. Супер пекана е и е преподавала в уни в САЩ, а сега е изпитваща на изпитите на Кембридж към Бритиш и Британика. Направо те насочва на какво да наблегнеш за изпита без да ти пълни главата с простотии и да ти губи времето. Незнам колко време имаш, но ако се навиеш мога да говоря с нея и да ти изпратя координати за да се видите и да прецениш на какво ниво си и какво ти трябва. Иначе - споко за такива разговори пари не взима - и на мен така ми я препоръчаха.

keishabuchanan
07-10-2012, 14:25
Око изкараш много хубави оценки на даденит/и а дипломата ти е добра не отлична имали шанс да те приемат?

iziskanmladej88
07-10-2012, 21:27
^ Оценките имат голямо влияние, може да си способен кандидат и да те отхвърлят, заради дип;ломата ти .
Тоест, оценките са по-важни от резултата на TOEFL-a. По неписано правило заковеш ли 100+ точки можеш да си спокоен .

Помисли си добре дали ще държиш ТОЕФЛ или IELTS. Познавам хора, които се явиха на ТОЕФЛ и после се явяваха на IELTS, защото бяха с ниски точки + ако кандидатстваш в английски университет може да не ти приемат приличния р
резултат от 90 точки и да искат да го държиш пак или направо да положиш IELTS.

Ако университет реши да ти даде оферта ще ти иска диплома да речем (5,80) и някакви оценки по специфични предмети, спрямо специалността ти. Например, ако кандидатстваш CS (Computer science)
ще ти изискват 6.00 по Математика, Информатика и Информационни технологии (ако кандидатстваш въ престижен университет, де).

Може и да те накарат да държиш някакъв тест (било то от типа "reasoning" или по предмета), вече ако има допълнителен тест, той зависи от мястото, където кандидатстваш дали ще е STEP/SAT/LNAT и тн ...

ПП: Извинявам се за грешките, ама една досадна реклама е изскочила на екрана ми и не мога да я затворя и ми скрива половината монитор и не виждам какво пиша : ) !

това с оценките е пълна глупост, високата диплома въобще не е най-важна за кандидатстване в ОК (за САЩ не мога да коментирам), даже е един от по-маловажните критерии, като оценки единствено матурите са важни (и то много)

Djenka
07-11-2012, 01:59
Аз наскоро направих TOEFL Junior, който мисля че е за гимназисти. Казаха ми, че ще ми помогне ако кандидатствам в училище в друга държава, но зависело и какво е то.

keishabuchanan
07-11-2012, 05:59
Някои може ли да ми каже как е положението в САЩ спрямо диплотама?

windowlicker
07-11-2012, 14:35
"Някои може ли да ми каже как е положението в САЩ спрямо диплотама?"


Взимат я под внимание, но не е най-важното. Важно е какво есе/та напишеш, дали си доброволствал, дали си спортувал нещо в училище и т.н.

shmatarok
07-11-2012, 15:25
това с оценките е пълна глупост, високата диплома въобще не е най-важна за кандидатстване в ОК (за САЩ не мога да коментирам), даже е един от по-маловажните критерии, като оценки единствено матурите са важни (и то много)

Глупости! Зависи си много от университета. Повечето държат точно на определена оценка в дипломата по определен предмет. В специалностите по инженерство например искат да имаш шестици по математика и физика и не винаги ти поставят условие за матура. Аз съм с CS и ми поставиха условие за средноаритметичната оценка от дипломата и оценката от математиката през годините, без изобщо да засегнат колко ще имам на матурите. Съученик пък е получил изискване за диплома, за предмет от дипломата и за матура. Всичко зависи от университета.
То ако става въпрос можеш да влезеш и само с един IELTS на някои места... Но в по-добрите университети шансът да ти поискат оценка от дипломата е доста висок. ;)
Говоря за ОК.

iziskanmladej88
07-11-2012, 19:43
прав си, като цяло всичко си зависи от унито. всичките ми познати в ОК учат спортни специалности и на никой не са му искали отделни оценки, само от матурите. на едно момиче даже и диплома не и искаха, единствено някакво свидетелство за предишен опит в специалноста (учи за рехабилитатор).
CS кво ще рече? ти в ОК ли учиш и ако да, в кое уни.

shmatarok
07-11-2012, 20:57
Computer Science ще рече и съм момиче :)
тази година ще ми е първа в Шотландия

Smile.
07-12-2012, 11:45
Не съм чела коментарите и може вече да сте ги казали тези неща. Да, зависи си от университета, но по принцип TOEFL е за САЩ и Европа, а IELTS само за Европа. TOEFL се взима най-вече от кандидат-студенти и други хора, които ще работят в чужбина. По-лесен е от SAT, затова бъдещите студенти взимат първо него и го смятат като подготовка за SAT. Не знам как са нещата относно кандидатстването в Европа, но когато кандидатстваш в САЩ се гледат оценките от девети, десети и единайсти клас, резултатите от изпитите (за всички университети са задължителни TOEFL и SAT, a в някои и SAT II), есето и интервюто. Ето и малко информация за протичането на самия изпит:
Четене с разбиране: 60-100 минути
Слушане с разбиране: 60-90 минути
Десет минути почивка.
Говорене: 20 минути
Писане: 55 минути
Информацията е от книгата на Георги Вуков "Пътят към Харвард" :)