PDA

View Full Version : противозачатъчните.. имам нужда от малко информация:)



Gabichkaaa
05-23-2012, 21:16
Здравейте :) прочетох темите, които успях да намеря в този форум относно противозачатъчните и все пак не открих отговорите на някои от моите въпроси.. Та.. аз съм на 17 години и водя полов живот от 3 месеца.. Истината е, че съм опитала от сладостта на секс без презерватив и доста повече ни допадна с приятеля ни, затова започнах да търся варианти за контрацепция... Диафрагма е добър вариант, но разбира се няма такова нещо в България.. затова нещата опират до противозачатъчни... С когото и да говоря всеки ми казва, че се окосмяваш и че ти се мешат хормоните.. По дяволите, никъде не го пише това.. навсякъде са готини работи... Нормализират цикъла, правят го по-къс, по-малко болезнен (а откакто правя секс направо умирам от болка първите дни - ужасно е!) ... Дали да почна да пия? Ще отида все някога на гинеколог, разбира се, ще се консултирам със специалист.. просто исках да попитам вас, защото съм сигурна че доста имат ако не лични преживявания - поне са запознати доста повече! :) та в общи линии - ще ми стане ли нещо? :) какви са ви наблюденията относно тези хапченца? Благодаря ви :)

DragonLady
05-23-2012, 21:30
При всеки страничните ефекти са различни! Аз лично не съм пила противозачатъчни, но повечето момичета потвърждават това, че нормализира цикъла ( даже на някой именно заради това им ги изписват ) и го правят по-малко болезнен. Някой казват, че се напълнявало от тях, други не са мръднали на килограми, абе всичко си е до организма. Ако ти се предпишат правилните за твоя тип организъм, не би трябвало да има негативни странични ефекти.

kalpazanka
05-24-2012, 07:34
Пушиш ли? Ако да, рискът от тромбоемболия се качва неимоверно. Не знам защо всички подхождат толкова безотговорно и повърхностно, като считат за страничен ефект напълняването. Драги, напълняването ви е най-малкия проблем! Контрацептивите повишават риска от рак на гърдата! Отделно в някой слънчев ден ще се сетите да ги спрете и ще установите, че менструацията си идва, когато си поиска и нито можете да изчислите датата на овулация, нито пък да работите за бебе!
Няма безобиден медикамент и не са измислени изследванията, които да ти гарантират, че точно при теб контрацептивът няма да има странични ефекти!

mMemories
05-24-2012, 15:10
за единия кеф ще станеш майка на 17 усещам.... еми твое си решение ама шанса да няма някакъв страничен ефект е спр малък... :))

nymphadora
05-26-2012, 08:01
^ и как ще стане майка,ако пие противозачатъчни? При мен нямаше никакви странични ефекти от тях,просто гинеколожката си е много добра и знаеше какво да ми изпише.Като ги спрях за 1 месец си ми дойде на същата дата като преди,само че си спомних какви са болките..

kalpazanka
05-26-2012, 12:31
^Е добре, но сподели какво е усещането да ходиш два пъти годишно при мамолог и да сваляш сутиена пред непознат.

И това с липсващите странични ефекти е спекулация. Както женските, така и мъжките полови хормони са ДОКАЗАНИ КАНЦЕРОГЕНИ.

nymphadora
05-26-2012, 18:32
^ така е,но в днешно време всичко е канцерогенно..
е,ако пушех не бих избрала противозачатъчните като опция,пък и не мисля да ги ползвам дълго време.

калпазанке,ти какъв метод на контрацепция използваш и защо толкова плюеш тез противозачатъчни?сподели как са ти се отразили,че ми стана любопитно.

kalpazanka
05-26-2012, 19:22
^Прекарах БТ и се сдобих с мастопатия на 20. Хипертонията, отоците и мигрената бяха допълнителните екстри.
Сега съм на тръни и не пропускам година без преглед при мамолог. Надявам се да мога да си кърмя децата един ден общо взето и пия Дуфастон, за да пазя гърдите от собствените си естрогени.
На бариерна контрацепция бях. Сега гласим детска стая- да сме спокойни и да е уредена отдалеч. :) Пък когато стане. :)

nymphadora
05-26-2012, 20:53
Оу,чак аз се позамислих..
Успех с детенцето :)

bootyboy
05-26-2012, 20:57
ще се замислиш я спирай със секса

amnessia
05-26-2012, 21:14
И аз пия Дуфастон започнах го преди няколко дена. При следващия преглед мисля , че ще ми изписва противозачатъчни таблетки .. но не ми каза какви .. та и аз съм на 17 и като се замисля все ми се струва , че съм малка за такива таблетки :D

DragonLady
05-26-2012, 21:45
И аз пия Дуфастон започнах го преди няколко дена. При следващия преглед мисля , че ще ми изписва противозачатъчни таблетки .. но не ми каза какви .. та и аз съм на 17 и като се замисля все ми се струва , че съм малка за такива таблетки :D

Евала!!! Поне една с акъла в главата, че и рано в тиин годините за подобни хормонални таблетки. Че си спомням един бивш ми беше разказвал, за една дето на 14 години пиела противозачатъчни ...

kalpazanka
05-27-2012, 07:04
И аз пия Дуфастон започнах го преди няколко дена. При следващия преглед мисля , че ще ми изписва противозачатъчни таблетки .. но не ми каза какви .. та и аз съм на 17 и като се замисля все ми се струва , че съм малка за такива таблетки :D
Да не би да трябва да лекуваш здравословен проблем, че толкова рано ще ти изписва ОК?



Оу,чак аз се позамислих..
Замисли се. Когато аз ги пиех, бях наясно с риска от рак на гърдата, но не очаквах, че ще се яви и мастопатията. Знаех за страничните реакции, мамологът ме предупреди, че не е добре да ги пия година без прекъсване, но за гинеколога бях психопатка хипохондричка /или поне аз така го чувствах/ и подхождаше с насмешка. Сега и да съжалявам, и да не съжалявам, си пия витамините и Дуфастона и стискам палци да няма прогресия. Не мога да върна времето за съжаление...


Успех с детенцето :)
Благодаря! :)

sugargirl94
05-27-2012, 08:31
При мен незабележимия целулит стана доста видим.Доста се колебая дали да ги спра след тази опаковка.

amnessia
05-27-2012, 09:45
Ами става въпрос за тази тема където бах пуснала за вторичната олигоменорея и отделно имам вулвовагинит вагинална кандидоза.Миналата седмица започнах 2ро лечение със вагинални таблетки и дуфастон , защото не се махнаха напълно.

kalpazanka
05-27-2012, 10:41
Кръвна захар изследва ли? Орален глюкозотолерансен тест прави ли?

amnessia
05-27-2012, 11:15
Не нищо не са ми изследвали. Но мисля , че имам порблем с левия яйчник.Когато ме болят попринцип повече ме боли само левия.Последния път докато ме гледаше на видеозона се спря на левия яйчник за малко , но нищо не ми каза.Утре съм на преглед и ще и кажа.

amnessia
05-28-2012, 19:09
Здравейте момичета , днес бях при моята гинеколожка и ми предписа Жанги. Сега чета отзиви за тях и не съм видяла лошо мнение.По схема ще ги пия.

kalpazanka
05-29-2012, 06:42
И на всеки 6 месеца се преглеждай при мамолог. Все пак вземи под внимание и неговото мнение за приема на ОК. Ако искаш, драсни ЛС да ти препоръчам :)

SisiStrange
05-29-2012, 07:03
Аз си правя почивки. Пия Жанин от година някъде. На няколко месеца ги спирам за месец и оставям на организма ми да си почине от тях. Така нещата са добре. Не съм качила нито грам, не съм забременяла :D и засега лоши странични ефекти нямам. Но това е заради почивките. Първоначално гинекологът ми ми каза просто схемата на пиене (налии 21 дена пиеш, 7 почиваш) и бях само така. После по едно време отказа да ми дойде, а 4-те теста за бременност бяха отрицателни, та отидох при гинеколога в нашата си поликлиника (25та) и той ми каза, че е желателно да си почивам понякога около месец. И така. На мен ми харесва да съм на хапчета. Сексът е по-хубав, излиза ни по-евтино от тези скъпи, скъпи кондоми, не се занимаваме с тях и всичко става по-спонтанно и тн. Ако усетя някога, че ми влияят негативно, ще ги спра.

malkostar
05-29-2012, 07:18
^ дано не усещаш и дано не ти създават никога проблеми, а също така дано и спреш да ги пиеш по-рано... Който ми каже че пиенето на каквито и да било хапчета има само полозни ефекти, нещо не е наред с главата. Лично мое мнение(на лаик) е, че ако не е изключително наложително не прибягвайте до взимането на хапчета.

amnessia
05-29-2012, 17:07
Колкото и да са противозачатъчни честно казано ме е страх да си експериментирам с тях като свършва моя приятел в мен. Става гафа 1 на 1000 ама не искам да сам от тези 1 :д . Първия път тая година март месец ми дойде с закъснение 16 дена и явно изпаднах в лек стрес и целия цикъл ми се обърка от тогава.За това ще ги пия.Февруари пък изобщо не ми дойде голям филм стана

mimsSss96
07-15-2012, 11:53
Евала!!! Поне една с акъла в главата, че и рано в тиин годините за подобни хормонални таблетки. Че си спомням един бивш ми беше разказвал, за една дето на 14 години пиела противозачатъчни ...

На някой за жалост им се налага да пият не по собствено желание...аз например съм на 16 и пия Марвелон от 6 месеца заради киста на десния яйчник 5/5см и имам изписана още една опаковка и след нея съм на преглед, ако кистата не се е повлияла ще следва операция...

Amore-Mio*
07-15-2012, 18:16
Отиваш на лекар и това е.

Нека специалист да ти каже дали е подходящо са използваш или да те запознае с другите начини за предпазване от нежелана бременност. И също така да ти препоръча подходящите противозачатъчни.