PDA

View Full Version : Как да се справя с пъпките,порите и мазната кожа ?



tedy199
05-24-2012, 08:46
Искам да попитам как да се справя най-вече с пъпките и порите отдавна искам да намеря решението,но вече ми е писнало от всякакви кремчета без ефект. Моля ви давайте съвети от лични опити и др.

Мерси предварително!!

the_world_around_me
05-24-2012, 17:20
Отидо на дерматолог , за да ти определи типа на кожата . Ще ти каже какво да си вземеш :) Различните продукти влияят на всеки по различен начин . Тук някой може да ти каже ,че еди-кой си продукт е добър , но на теб да ти подейства зле ... Ти си решаваш :)

MissShine
05-24-2012, 17:31
Аз също имам разширени пори и кожата ми се омазнява най- вече в Т-зоната. Скоро си взех крема и измиващия гел на La Roche и вече има подобрение, усещам кожата си по- гладка от преди, вече не ми се омазнява, а кремът е идеална основа за грим. Използвала съм много други кремове, но от този наистина има подобрение, много съм доволна! Допълнително си правя домашни маски с хума и нещата се нормализираха. :)

kalpazanka
05-24-2012, 20:03
Такам, от опит препоръчвам медицинска козметика. Гелът за измиване може да е Avene, La Roche Posay, Bioderma, Iwostin и т. н.- зависи с какви пари разполагаш. Ла Рош е добра инвестиция, ако е промоопаковка 400 мл на цената на 200. Ивостин е около 12 лв. За да прецениш кое ти върши работа, си вземи тестери.
За справянето с омазняването- Bioderma sebium pore refiner- става и за база за грим.
За пъпките- Акне аут активен лосион.

tedy199
05-24-2012, 20:44
Мерси ще ги пробвам !!!

MaLkaTa_LaDy
05-25-2012, 07:50
По-добре отиди на дерматолог, та той да ти предпише кремове.
Ефекта ще е по-добър ако са от една серия.

kalpazanka
05-25-2012, 08:46
Авторке, това продуктите да са от една серия е неизпълнимо, защото медицинската козметика е просто поддържаща терапия. Основна е антибактериалната /в случая Акне аут/.