PDA

View Full Version : Много труден избор



TheBeatles
05-24-2012, 13:35
Здравейте! Та, ситуацията е такава - аз в момента съм 7 клас и скоро ми предстои (а както и на повечето седмокласници) кандидатстване. Още от пети клас супер много се запалих по биологията като предмет и от тогава искам да вляза в НПМГ със специалност биология и биотехнологии. Проблема е, че майка ми въобще не е съгласна. Според нея НПМГ е пропаднало училище и ще се разочаровам от него. Тя иска да ме запише в немската гимназия, защото бала ми за сега се оформя 34,9 - 35,2. Казва ми, че с такъв висок бал няма смисъл да кандидатствам в НПМГ. Аз обаче си държа на своето. Просто немския език не ми допада особено, а аз ужасно много желая да уча биология.
Обаче в последните месеци се замислих дали пък не е права, защото от една гледна точка немската предлага по-добри шансове за развитие. Наистина не знам какво да правя - който може, нека ме посъветва.

zlatko98
05-24-2012, 14:06
Честно казано в НПМГ в момента само паралелките с математика се доближават до старата му слава. Ако държиш да се занимаваш с биология, можеш да се занимаваш допълнително, но според мен немската ще ти даде по-добро образование, както и среда. Нямам нищо против училището(майка ми го е завършила), но просто далеч не е това, което е било. В момента в точно тази паралелка, където ти искаш, се влиза с 3-ки. Немската лично за мен е по-добър избор. :)

scrooper
05-24-2012, 14:11
^Подкрепям.

bloodymirror
05-24-2012, 15:35
Спомням си,че ти беше някаква,подчинена на майка си и смятаща всички останали за странни и неприятни или нещо такова ;д ама да не се отклоняваме от темата! Каквото искаш да учиш-учи,където искаш да влезнеш-влез,изобщо не слушай майка си по това отношение,това си е твоят живот!

shakalaka
05-24-2012, 15:53
Ако немския не ти допада няма смисъл да седиш и да го учиш по 4 часа на ден. Ако не е съгласна за НПМГ пробвай в някоя друга езикова. Нещо, което ти харесва. Отделно можеш да ходиш на уроци по биология. Поговори с майка ти. Тя няма да учи 5 години нещо, което не й харесва, така че изборът е твой. Немската е много хубаво училище и ако искаш, кандидатствай там. Но ако не искаш недей. :)

TheBeatles
05-24-2012, 16:27
Благодаря за всички мнения. Ще ги взема впредвид.

-meGusta-
05-25-2012, 13:25
Ако немския не ти допада няма смисъл да седиш и да го учиш по 4 часа на ден. Ако не е съгласна за НПМГ пробвай в някоя друга езикова. Нещо, което ти харесва. Отделно можеш да ходиш на уроци по биология. Поговори с майка ти. Тя няма да учи 5 години нещо, което не й харесва, така че изборът е твой. Немската е много хубаво училище и ако искаш, кандидатствай там. Но ако не искаш недей. :)

+1 :) Няма смисъл да се занимаваш с нещо,което не ти е интересно.Като имаш висок бал и ако не влезеш в училище,където се изисква такъв,не означава,че е ''пропилян'' :)

ronyrony
05-25-2012, 13:52
ей тези родители ...

DisappointedDreamer
05-25-2012, 15:36
Няма смисъл да учиш неща, които не ти допадат. Щом искаш в НПМГ - отивай.

Anonys
05-25-2012, 15:45
Езикът му е майката ! По-добре научи език, а с такъв висок бал + желанието ти да учиш, ще стане голям човек от теб ! Хвани си езика, учи го 5 години, отиди в Германия (аз сега съм в такава специализирана гимназия, че като си изкарам до 10 и 11 клас добри оценки, ще имам шанса да се явя на изпит за B2, след което получавам стипендия и университетите в Германия ме дърпат натам) изкарай си висшето и ще получаваш по 5 - 10 хиляди минимум на месец (ако си намериш работа там по специалността - Биология).

Lunin
05-25-2012, 15:51
Абе момче с тоя висок бал отиди в Английска... по-добре научи език а после големи пари да изкарваш, лесен живот да живееш... не мога да ви разбера вместо да си улесните живота "ама не искам там" разкарай си от главата тия биологични неща и идвай в реалността че в България с това няма управия гарантирам ти! Фащай езика !

Anonys
05-25-2012, 15:58
В Германия имаш по-големи шансове. Всичко там ти е готово, английски навсякъде се знае, но не и в Германия. Тя бе единствената страна, която не е засегната от кризата. Навсякъде покрай теб всички магазини са германски. Kaufland (Kaufen-копувам, land-страна), Billa идва от billig-евтин(но не е чак толкова евтино :D) etc.

Ей анонимче, пише се "Хващай"!

Lunin
05-25-2012, 16:00
Не ме учи знам как се пише ... просто така си драскам а дали е грамотно или не само кирилЪт и митодиЪт могат да ме съдят ти не си човека

Anonys
05-25-2012, 16:05
Перничанин, к'во да кажа..




Спам.

TheBeatles
05-25-2012, 16:49
Благодаря ви на всички за мненията, май като се замисля наистина немската е по-добрият избор. Lunin, момиче съм :)

Lunin
05-25-2012, 16:51
Благодаря ви на всички за мненията, май като се замисля наистина немската е по-добрият избор. Lunin, момиче съм :)

Опа моя грешка :D