PDA

View Full Version : Може ли съветче?!



TheLor4ety
05-24-2012, 14:59
Хейй..
Искам да пробвам да си направя домашна кола маска(за краката).Кажете какви продукти да използвам и как точно да я направя. =)) А иначе,и с купешки съм пробвала,ама ми дойде мерак да пробвам сама да си направя.
и още едно въпросче:имам чувство,че от бръснене,космите освен,че растът много бързо,после стават по-дебели..така ли е?

Goddess
05-24-2012, 16:56
За бръсненето е така. А домашна кола маска можеш да си направиш с локум. Облизваш или измиваш пудрата захар, отрязваш си тънко парченце от него и с нож го разтягаш по дължината на крака. После със специални лентички, или с подръчни материали като марля, носна кърпичка ако щеш...слагаш и отлепяш. :) Може и с глюкоза, но не знам дали все още се намира.

twlgh
05-24-2012, 17:21
Ооо един път го пробвах, но нищо не стана и навсякъде стана дим,захарта изгоря .. :D
Но ето ти рецептата, ако искаш пробвай ..
10 супени лъжици захар, 1 супена лъжица вода, половин лимон ..
Тези неща се смесват в огнеопорен съд и се бърка докато заври,да не се намалява или усилва огъня ..
Скоро след приготвянето захарта ще стане прозрачна, в нея се появяват мехурчета въздух. След това сместа потъмнява, придобива златисто-кафяв цвят и аромат на карамел ..
Чакаш още 10 мин да заври и сваляш от огъня, да се охлади малко ..
Ако сместа не се разтича и можеш да го оформяш на топка, значи всичко е направено правилно ..
: ))

xveniit0x
05-30-2012, 16:29
Аз малко мързеливо го копирах от един сайт но се надявам да ти помогне.
две чаши захар
¼ чаша вода
¼ чаша лимонов сок

Разбърквате всичко и го слагате в подходяща за микровълнова печка купичка. Пускате фурната за минути на максимална степен.

Изваждате и разбърквате, после отново пускате за нови две минути.

Повтаряте това докато не постигнете специфичния карамелен цвят и лепкава консистенция.

Дали лепне можете да проверите и с дървена шпатула, а не с пръсти.

След като е готово, оставяте малко да се охлади и започвате смело да обезкосмявате.

Припомняме как става, ако някой е забравил от ходене на козметика.

Намазва се тънка ивица кола по посока на растежа на косъмчетата. Отгоре се залепва предварително изрязана от стара тениска или чаршаф ивица плат.

Потупвате, за да се залепи и след това с рязко движение отлепяте, а посоката е обратна, повтаряме – обратна на посоката на растежа на косъма.

Можете да ползвате кола маската и без ленти, но трябва да я изчакате да се охлади до толкова, че да можете да я мачкате с ръце.

TheLor4ety
06-01-2012, 17:38
благодаряя многоо :))

sugargirl94
06-01-2012, 19:24
Пробвала съм, но стана карамел.... и го изхвърлих.