PDA

View Full Version : Странно - НВО 7 клас по Математика



TheBeatles
05-24-2012, 16:44
Здравейте! Аз съм 7 клас и днес, докато си проверявах отговорите на Националното външно оценяване по Математика - http://www.minedu.government.bg/opencms/export/sites/mon/top_menu/general/7klas/tests/2012_math_23-mai-7kl.pdf се натъкнах на нещо странно. На въпрос номер 9 (девет) решението очевидно е 6 (шест) . И аз това съм писала. В отговорите вярната подточка е A. Стори ми се странно, защото много добре помня на самия тест, че отговорът, който посочих, беше Б) 6 . В този тест на сайта на МОН отговорите са разменени - подточка А е 6, а подточка Б - 7. Чудя се като проверяват тестовете дали няма да зачитат подточка А за вярна, тъй като така е посочено в отговорите. Иначе на теста вярната подточка беше Б. Случайно някой да помни това нещо и да знае нещо по въпроса?

obichamggo
05-24-2012, 16:58
Да, аз също го забелязах! o.0

TheBeatles
05-24-2012, 17:13
Да, аз също го забелязах! o.0 Еми тогава предполагам, че е необходимо в понеделник да звънна на МОН да ги питам

TheBeatles
05-24-2012, 17:41
Някой друг да е забелязал същото нещо? Защото наистина ако зачитат отговора, посочен в сайта, то тогава на доста деца биха им били грешни отговорите.

bwef
05-24-2012, 18:11
въобразяваш си, аз много добре помня, че решавах някакво уравнение и получих 7 и заградих отг. Б) , след това си преписах отговорите на едно листче и в момента го гледам пред мен , отговорила съм Б) тоест 7

Nutella♥
05-24-2012, 19:28
въобразяваш си, аз много добре помня, че решавах някакво уравнение и получих 7 и заградих отг. Б) , след това си преписах отговорите на едно листче и в момента го гледам пред мен , отговорила съм Б) тоест 7

На тази задача отговора е 6 . :) Помня,че 6 се получаваше,но не помня дали буквите бяха разменени ...

Kettch0
05-24-2012, 19:43
На задачата въобще няма отговор 7 ... Аз ли не разбрах или какво?

bwef
05-24-2012, 19:44
На тази задача отговора е 6 . :) Помня,че 6 се получаваше,но не помня дали буквите бяха разменени ...
Ясно ми е че е 6, въпроса е че на подточка Б съответства 7, не 6

Wikito
05-24-2012, 20:24
на моят тест 6 беше А

rally_98
05-24-2012, 20:26
на моят тест 6 беше А
И при мен така. Помня,че писах 6-А)

bebzgirl
05-24-2012, 21:35
Отговора е а),защото това е строго неравенство,тоест 7 не е решение.Айде преди да пускате безмислени теми и да търсите грешките в другите,потърсете вашите.Този тест е проверяван от експерти,едва ли сте по-образовани от тях. :)

irrationalDecision
05-24-2012, 22:31
Къде са били тогава колегите им експерти по БЕЛ като са правили теста?
http://www.myschoolbel.info/Temi_LITER_7klas/Pencho%20Slaveikov%20-%20Portret.html
Виж според този източник на колко години Славейков е пострадал на ледената пързалка. Роден е през 1866, а е заспал на заледената Марица през 1884. Как тогава според експертите е бил на 8 ?Ами според wikipedia?
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B5%D0%BD%D1%87%D0%BE_%D0%A1%D0%BB%D0%B0% D0%B2%D0%B5%D0%B9%D0%BA%D0%BE%D0%B2.
Дори и някъде да е написано, че е бил на 8, налице си е спорен факт за възрастта, който експертите обаче слагат в теста. Още една неточност:
13. В кой от редовете има пунктуационна грешка при цитирането?
А) Младият разпоредител в театъра призова: „Побързайте, представлението започва!”.
Б) Тази вълнуваща Вазова творба има следното мото: „Аферим, бабо, машаллах”.
В) Със сравнението: „идат като тигри” е разкрита ожесточеността на поробителите.
Г) Нашият „език свещен” е звучен, богат и красив, но е много труден за чужденците.
Дават за правилен отговор В, което никой не оспорва. Но какво ще кажат, ако някой пък е отговорил Б? Точният цитат от "Една българка" е "АФЕРИМ, БАБО, МАШАЛЛАХ!". Къде им е удивителният знак на експертите при цитирането или имат право да променят пунктуацията на Вазовата творба, без това да се отчита точно като грешка? Как ще обосноват неприемането на отговора на седмокласник, написал Б, за верен? И той ще е спазил условието, избирайки отговор с пунктуационна грешка точно при цитирането. Или е недомислен въпросът и има два приемливи отговора или пък не е достатъчно прецизно формулиран.Предполагам се има предвид самият начин на цитиране, тоест къде има двоеточие и къде не, но все пак .
Супер е, че отдавна изпитите след 7 клас са зад гърба ми. Споделям просто казаното от позната, която тази година е 7 клас в някогашното ми старо даскало.

TheBeatles
05-25-2012, 05:40
Отговора е а),защото това е строго неравенство,тоест 7 не е решение.Айде преди да пускате безмислени теми и да търсите грешките в другите,потърсете вашите.Този тест е проверяван от експерти,едва ли сте по-образовани от тях. :)
Аз не споря, че отговора е 6! Прочети внимателно какво съм написала. Казвам, че според моята памет отговорът 6 беше на подточка Б, а не на подточка А.

babatigosho
05-25-2012, 06:36
Като прочетох заглавието цъкнах да видя наистина ли седмокласниците гледат HBO на даскало :D

TheBeatles
05-25-2012, 06:39
Като прочетох заглавието цъкнах да видя наистина ли седмокласниците гледат HBO на даскало :D :D НВО - Национално външно оценяване. :D

Ivan :)
05-25-2012, 07:36
Ей TheBeatles, имаш грешни спомени! Като забравяш и не помниш, недей пускай тема във форума да ни занимаваш с болестите си! В аптеките има ГИНКОБИЛОБА, не е скъпа купи си я. Имаш нужда от нея!

dreamwalker
05-26-2012, 21:23
^
Прав си, но ще е хубаво да се изразяваш по-възпитано. Колкото и да ти е странно човекът, който ще прочете това няма да е на седмото небе от щастие. ;]]

perry_the_platypus
05-27-2012, 12:01
На теста отговор А беше 6, а отговор Б беше 7.. ;д Предполагам няма да ти дадат точка, защото те гледат листа с отговори и ако там си зачеркнала отговор Б и те видят, че верния е А, ще се отбележи за грешка. Ако искаш питай МОН за всеки случай. :))

zombolovesu
05-27-2012, 15:27
Къде са били тогава колегите им експерти по БЕЛ като са правили теста?
http://www.myschoolbel.info/Temi_LITER_7klas/Pencho%20Slaveikov%20-%20Portret.html
Виж според този източник на колко години Славейков е пострадал на ледената пързалка. Роден е през 1866, а е заспал на заледената Марица през 1884. Как тогава според експертите е бил на 8 ?Ами според wikipedia?
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B5%D0%BD%D1%87%D0%BE_%D0%A1%D0%BB%D0%B0% D0%B2%D0%B5%D0%B9%D0%BA%D0%BE%D0%B2.
Дори и някъде да е написано, че е бил на 8, налице си е спорен факт за възрастта, който експертите обаче слагат в теста. Още една неточност:
13. В кой от редовете има пунктуационна грешка при цитирането?
А) Младият разпоредител в театъра призова: „Побързайте, представлението започва!”.
Б) Тази вълнуваща Вазова творба има следното мото: „Аферим, бабо, машаллах”.
В) Със сравнението: „идат като тигри” е разкрита ожесточеността на поробителите.
Г) Нашият „език свещен” е звучен, богат и красив, но е много труден за чужденците.
Дават за правилен отговор В, което никой не оспорва. Но какво ще кажат, ако някой пък е отговорил Б? Точният цитат от "Една българка" е "АФЕРИМ, БАБО, МАШАЛЛАХ!". Къде им е удивителният знак на експертите при цитирането или имат право да променят пунктуацията на Вазовата творба, без това да се отчита точно като грешка? Как ще обосноват неприемането на отговора на седмокласник, написал Б, за верен? И той ще е спазил условието, избирайки отговор с пунктуационна грешка точно при цитирането. Или е недомислен въпросът и има два приемливи отговора или пък не е достатъчно прецизно формулиран.Предполагам се има предвид самият начин на цитиране, тоест къде има двоеточие и къде не, но все пак .
Супер е, че отдавна изпитите след 7 клас са зад гърба ми. Споделям просто казаното от позната, която тази година е 7 клас в някогашното ми старо даскало.

Виж, то пише при цитирането, а не грешката в цитата!

bloodyF
05-28-2012, 10:46
минах ги изпитите след 7ми клас отдавна, но мисля , че просто вие помните грешно
няма никаква логика да качват различно нещо в сайта, най-малкото щото са мързеливи гъзове и се съмнявам някой да го е сменил по някакъв начин

vassy
06-08-2012, 11:11
Нека и аз се оплача... :д като си проверявах отговорите на теста по математика имах една единствена грешка, приятелката ми имаше 3 грешки ... оценките ни от НВО са: 5,49 - моята и 5,54 - нейната... което е ънриъл! Щях да ходя да си видя теста, ама срока беше до вчера... Някой друг да е забелязвал нещо такова?

Mel0dY
06-08-2012, 12:37
Нека и аз се оплача... :д като си проверявах отговорите на теста по математика имах една единствена грешка, приятелката ми имаше 3 грешки ... оценките ни от НВО са: 5,49 - моята и 5,54 - нейната... което е ънриъл! Щях да ходя да си видя теста, ама срока беше до вчера... Някой друг да е забелязвал нещо такова?
Може въпросът, на който ти си сгрешила да са се давали повече точки... На кой всъщност ти е грешката? За една грешка да ти отнемат толкова много...

blackdiamondd98
06-08-2012, 12:45
Нека и аз се оплача... :д като си проверявах отговорите на теста по математика имах една единствена грешка, приятелката ми имаше 3 грешки ... оценките ни от НВО са: 5,49 - моята и 5,54 - нейната... което е ънриъл! Щях да ходя да си видя теста, ама срока беше до вчера... Някой друг да е забелязвал нещо такова?


Уау !.. И аз имам една единствена грешна задача ( 1-ви модул) ,която е 2т и имам 5,879 на този модул.... Нямам никаква представа как ги смятат тези точки ! Даже една учителка от нашето училище беше доста любопитна да разбере , та когато ни каже ще напиша и тук :)) А иначе има едно момче от нашия клас ,което има на 1-ви модул 5,40 ( 100 % тото ,защото той се бори да не остане на изпит ! :Д ) и не влезна на втори модул , а оценка за кандидатстване са му я писали 4,60! Абе, не знам ...
П.С. Успех на всички ! Дано ви приемат :)

vassy
06-08-2012, 13:40
Може въпросът, на който ти си сгрешила да са се давали повече точки... На кой всъщност ти е грешката? За една грешка да ти отнемат толкова много...

8 като грешката е от супер невниманието... от НВО вс задачи са с по 1 или 2 точки...

li0n
06-11-2012, 13:07
Пак ли налазихте по целия форум.. ^

SmilezZz
06-11-2012, 16:17
Тестът от НВО по математика го има в сайта - провери и се увери кое е А, кое Б.