PDA

View Full Version : Вече не получавам мускулна треска ?



xXxAngerfisTxXx
05-25-2012, 04:39
Защо вече нямам мускулни трески ? Първите 2-3 седмици като ходих на зала направо след това не можех да мърдам, а сега дето тренирам повече и с повече тежести нищо не ме боли ? Вчера например след залата бях счупен, ръцете ми, гърдите гърба бяха стегнати 2 часа, блъсках яко около 1 час, и днеска нищо ми няма. Тва значи ли че нищо не прая ?

redbul2
05-25-2012, 05:12
Нормално. Значи,че вече свикваш с тежестите и придобиваш добра физическа форма и тренираност. Вече не е толкова остра реакцията на мускулите на все още леките тежести. Занапред ще получаваш лека мускулна треска само на отделни мускулни групи,когато увеличаваш рязко използваната тежест в добрите периоди на бърз растеж на силата.

xXxAngerfisTxXx
05-25-2012, 07:41
Значи утре +10 кила на всичко ;)

Тарикатче
05-25-2012, 08:45
Привикваш към упражненията и тежестите.. Разнообразявай повторения, килограми, упражнения.. Изцеждай мускула като правиш правилно упражнението.. Прави по интензивни тренировки и ще имаш мускулна треска.. По лека ще е от колкото в началото но няма значение.. ТРЯБВА да имаш мускулна треска

xXxAngerfisTxXx
05-25-2012, 10:47
значи повече кила и максимално бързи повторения. Абе да питам за бутилка фащам дъмбел 10 кила и правя по 35 надигания с китката, така около 5 серии, направо ръката ще се пръсне, не мога да я завъртя, а изобщо не ме боли, дори първия път не ме боля. Ако пробвам с 20 кила там да направя едно 10 повторения на серия и така 2-3 серии ще има ли файда? Иначе бутилката расте няма спор, но искам да боли.

Lunin
05-25-2012, 10:49
ти да не си мазохист че иска да те боли ?

xXxAngerfisTxXx
05-25-2012, 10:51
ти да не си мазохист че иска да те боли ?

като ме боли нещо поне знам че не съм спал в залата

fatrat
05-25-2012, 13:16
като ме боли нещо поне знам че не съм спал в залата
Или ,че възстановяването ти куца и всъщност не правиш нищо в залата :)

redbul2
05-25-2012, 17:35
Значи утре +10 кила на всичко ;)
Нещата не стават така. Първо на първо по принцип се увеличава с най-малката възможна тежест. Примерно 2 диска по 1,25 кг или общо това са 2,5 кг. Второ,ако ти можеш да вдигнеш тежестта с цели 10 килограма,значи началната тежест е нереално ниска и недобре подбрана.
Първо тема за фитнес се започва с това какво искаш да постигнеш? Мускулна маса или сила или релеф? Ако целта ти е мускулна маса трябва да правиш по 3-4 серии с 6-10 повторения. А тежестта избираш така,че последните 1-2 повторения да правиш с максимално усилие. И ако избереш тежестта си по тоя начин е почти невъзможно за начинаещ да прибави още 10 килограма. Ако можеш да прибавиш още 10 кг значи тежестта е била прекалено лека за теб и нереална.

В първите 2-3 месеца не е добра идея да се хвърляш на прекалено тежко заради риска от травми. За да няма такива се прави добро разгряване с много повторения и съвсем лека тежест.

prosto_chovek
05-25-2012, 23:08
ще ти кажа какво се случи с мен. А аз съм и тренирал, и чел. В началото боли. После мускулатурата ти свиква на натоварване и усещаш мускулната треска по - леко или не я усещаш. Това е моментът, в който увеличаваш килата. Само не прекалявай. Успех :)

xXxAngerfisTxXx
05-29-2012, 16:39
вчера правих за гръб с 50 кила на скрипеца, а преди правех с 35... 5 серии по 10, 10-тото с един милион зора, правих за трицепс, бицепс с 15 кила, пак 5 серии по 7 че повече не мога, гребане с 30 кила, за гърди със 45, и днеска нищо ми няма... само гърдите като ги стегна много и съвсем лека болка усещам. Другото не боли. Утре да правя ли с 55 или 60 за гръб ?

redbul2
05-29-2012, 16:54
Утре да правя ли с 55 или 60 за гръб ?
Ако смяташ,че можеш да направиш поне една серия с 6-7 повторения защо не. Опитай. А какво е това гребане с 30 кг? Щанга,дъмбел,скрипец?

xXxAngerfisTxXx
05-29-2012, 17:06
Ако смяташ,че можеш да направиш поне една серия с 6-7 повторения защо не. Опитай. А какво е това гребане с 30 кг? Щанга,дъмбел,скрипец?
дъмбел... също правих и за трапец с 2 по 30

redbul2
05-29-2012, 19:26
Ооо,това е много добре. Щом е с дъмбел,значи имаш голяма сила и голям потенциал за развитие в залата. Ако се пазиш от травми ще постигнеш отлични резултати.

xXxAngerfisTxXx
05-29-2012, 19:29
Ооо,това е много добре. Щом е с дъмбел,значи имаш голяма сила и голям потенциал за развитие в залата. Ако се пазиш от травми ще постигнеш отлични резултати.
мен ме е страх да не хвана херния... е то засега не може но по нататък. Като почнах много ме болеше кръста, сега пак боли но по-малко и е приятно. Нещо като мускулна треска е

redbul2
05-29-2012, 19:31
дъмбел... също правих и за трапец с 2 по 30
Оценка Отличен-6 и за двете упражнения. :) Разбира се гледай да запазиш и правилната техника на изпълнение доколкото е възможно.

xXxAngerfisTxXx
05-29-2012, 19:34
Оценка Отличен-6 и за двете упражнения. :) Разбира се гледай да запазиш и правилната техника на изпълнение доколкото е възможно.

еми да де - кръста изправен. Мен много ме е страх да не фана херния, щото операция и поне една година без тренировка. Аз мъртви тяги вече не правя.

xXxAngerfisTxXx
05-29-2012, 19:37
например на скрипеца като правих с 50 кила, последните повторения ги правя със всичка сила, просто напъвам на макс, и не знам що корема почва много да ме боли - имам чувството че ще повърна. И гребане после като зема да се пъна пак почва да ме боли. Да не би да е щото пия много вода в залата ?

redbul2
05-29-2012, 19:46
мен ме е страх да не хвана херния... е то засега не може но по нататък. Като почнах много ме болеше кръста, сега пак боли но по-малко и е приятно. Нещо като мускулна треска е

Ами да. Има го и това. Знам едно момче,начинаещ. Което започна още в началото с 90-100 кг тяга. След 2-3 седмици получи херния и приключи с фитнеса. След това имаше и операция за хернията. Има случаи и на дискова херния на гръбначни стълб.
Трябва човек много да се пази. В първата 1 година стават най-много травми. Но и при напредналите също стават когато увеличат тежестите на максимум. А при начинаещите ставите и сухожилията още не са свикнали. Няма изградени здрави мускули,които да поемат натоварването и то пада почти изцяло върху ставите,костите и други структури. Трябва и дишането да бъде правилно. Да не се задържа много защото това увеличава налягането в коремната област и нарастват рисковете от херния и други травми.

redbul2
05-29-2012, 19:54
например на скрипеца като правих с 50 кила, последните повторения ги правя със всичка сила, просто напъвам на макс, и не знам що корема почва много да ме боли - имам чувството че ще повърна. И гребане после като зема да се пъна пак почва да ме боли. Да не би да е щото пия много вода в залата ?

Ами трудно е да се предположи какво е и се даде полезен съвет. Защото не знам обстоятелствата,колко серии,с какви тежести са останалите и т.н. Обаче е добре последното хранене да бъде поне 1 час преди фитнес. За да няма инциденти. За корема също е добре да се правят разни упражнения за по-силни коремни мускули.

xXxAngerfisTxXx
05-29-2012, 19:55
Ами да. Има го и това. Знам едно момче,начинаещ. Което започна още в началото с 90-100 кг тяга. След 2-3 седмици получи херния и приключи с фитнеса. След това имаше и операция за хернията. Има случаи и на дискова херния на гръбначни стълб.
Трябва човек много да се пази. В първата 1 година стават най-много травми. Но и при напредналите също стават когато увеличат тежестите на максимум. А при начинаещите ставите и сухожилията още не са свикнали. Няма изградени здрави мускули,които да поемат натоварването и то пада почти изцяло върху ставите,костите и други структури. Трябва и дишането да бъде правилно. Да не се задържа много защото това увеличава налягането в коремната област и нарастват рисковете от херния и други травми.
аз тяги не правя щото файда от тях не видях, само за гръб, ръце, гърди и трапец правя. Въпроса ми е за трапец правя общо със 60 кила, може ли да се изсипя с тях? Дишам на всяко повдигане, гърба изправен, корема не го стягам. цялата тежест пада на кръста, после малко ме боли но минава.

redbul2
05-29-2012, 20:12
Е,60 кг не са някаква супетежест за по-напредналите. Обаче за начинаещи,нещата са малко според зависи. Колко е личното тегло и за колко време се стига до 60 кг. В началото трябва известно "технологично време" за да се стегнат мускулите и заякнат. Примерно в първите 2-4 месеца. И в това време трябва по-голяма предпазливост.

А за корема и скрипеца. Трябва да запазваш изправена стойка. Като теглиш лоста надолу да не лягаш назад. Както някои правят в залата. Стоиш с изправен гръб,не се прегъваш в кръста надолу докато теглиш. Опитваш се да дърпаш с гръбните мускули и по-малко с бицепсите. То пълно изолиране на ръцете не може да стане,но все пак тегленето да не идва само от ръцете. И да не се ляга назад сякаш теглиш с кръста. А трябва с горната част на гърба от почти статично положение.

redbul2
05-29-2012, 20:16
От голямата тежест могат да се получат и мускулни спазми и крампи,които са болезнени. Трябва време за да се адаптират мускулите. Добро загряване преди тренировката и да се тренират всички мускулни групи без изключение. За да не се получи дисбаланс в отделните групи,което води до травми.

xXxAngerfisTxXx
05-29-2012, 20:17
ами аз съм 88 кила... ходя някъде от 3 месеца на зала, почнах с 30 кила и малко по малко стигнах до 60. Аз правя с голямо тегло макс по 10 повторения (аз и повече не мога) по 4-5 серии.

xXxAngerfisTxXx
05-29-2012, 20:19
От голямата тежест могат да се получат и мускулни спазми и крампи,които са болезнени. Трябва време за да се адаптират мускулите. Добро загряване преди тренировката и да се тренират всички мускулни групи без изключение. За да не се получи дисбаланс в отделните групи,което води до травми.

аз първия път като ходих на зала на скрипеца нещо ми се прецака трицепса, още докато правих рязка супер силна болка в трицепса, и 2 седмици едвам си движех ръката. Сега трицепса на тая ръка ми е по-силен от другата.

redbul2
05-29-2012, 20:34
По принцип херния получават по-слаби момчета 55 до 70 кг тегло. Но и останалите не са напълно застраховани. В началото е най-опасно за травми. Трябват по-плавни движения. Да не са много резки или с използване на инерцията. Упражненията за трапец не са от най-опасните за херния. При тягата и лега има по-голям риск.
Трапеца се товари и от други неща:набирания,вертикалния скрипец,раменни преси и други упражнения за рамо.
Ако се усети някъде силна болка е най-добре да се намали тежестта или се направи почивка няколко дни. За възстановяване.

redbul2
05-29-2012, 20:51
повтаря се

alchy
05-30-2012, 02:31
Екстраааааааа

Joc
05-30-2012, 03:30
щом е така лесно добавяш 10 кила към всичко значи тренираш с малко килограми/ не правиш правилно упражненията / почиваш повече от колкото трябва / не въстановяваш както трябва / тренировката ти е еднотипна/

xXxAngerfisTxXx
05-30-2012, 15:54
ако след днешното убиване в залата нямам мускулна просто не знам...

bathory
05-30-2012, 18:24
Shtom vdigash tolkova mnogo kilogramite izvednuj i sled tova nqmash muskulna, znachi ne izpulnqvash uprajneniqta pravilno... Trqbva da mislish za vsqko povtorenie, dokato go pravish i dvijeniqta da sa bavni. I kilogrami se kachvat postepenno, za da moje muskula da stane istinski, a ne prosto nadut.. pfff

xXxAngerfisTxXx
05-30-2012, 19:24
не ми трябва сила, аз си имам, трябва ми мускулна маса, затова правя с толкова много. Днеска за гърди правих с 55, 5 серии по 10, последната серия щях да се насера от напъни, сега нищо ми няма, и утре сигурно ще е така. Както и да е, има прогрес, гърдите се издуват, гърба се разширява, бицепса расте, обаче бутилката расте най-бързо. като правя за бутилка вените ми изкачат доста добре

redbul2
05-30-2012, 19:31
Мускулна треска има понякога на следващия ден. Освен мускулната е важно още какво показват кантара,метъра и снимките.
:) А пък щом правиш 5х10х50 кг,значи можеш да опиташ някои серии с 52,5 кг или с 55 или с 57,5.

xXxAngerfisTxXx
05-30-2012, 19:37
там едното деление е 5 кила... 55, следващото е 60. Ще мога сигурно и със 70 но си давам макс 2 серии по 3-4 повторения. Говоря за гърди. Те дръпнаха доста.
бодибилдърите ги гледам като тренират, правят със супер огромно тегло workout-те, и още от първото повторение се мъчат супер много

redbul2
05-30-2012, 19:57
А,значи няма по 2,5 кг? Деление? За машина ли става въпрос?

xXxAngerfisTxXx
05-30-2012, 19:58
да... аз всичко правя на машина, само гребането, бицепс, трицепс, бутилка, трапец с дъмбели. машината почва от 5-10-15-20-25 и стига до 120

xXxAngerfisTxXx
05-31-2012, 06:13
мога да се похваля със лека мускулна треска в гърдите

redbul2
05-31-2012, 20:46
Отлично! :)

Ukhtar
06-02-2012, 09:47
А целта е мускулна треска защото?

Kaк точно спомага за напредъка?

awerw
06-02-2012, 10:53
А целта е мускулна треска защото?

Kaк точно спомага за напредъка?

Стресира мускулите

Ukhtar
06-02-2012, 11:16
Което води до?

xXxAngerfisTxXx
06-03-2012, 16:03
Което води до?

разтеж омг... ако нямаш мускулна нищо не правиш
аз ся правих лег преса със 115 кила 5 серии по 10, утре ще видим ще имам ли... аз пробвах и със 135 но правя 4-5, и няма вариант така...

slicky
06-03-2012, 16:56
Не е гаранция, че мускулната треска означава растеж.

xXxAngerfisTxXx
06-03-2012, 17:09
Не е гаранция, че мускулната треска означава растеж.

е да става дума за лека мускулна - да те боли, но не като мен първия път като ходих на зала - да не можеш да помръднеш 4 дена... онзи ден получих стабилна тресчица в трицепса, и днеска си правих сериите за трицепс без проблем

Joc
06-04-2012, 13:41
щом си на машини не се знае точно с кви кила правиш , зависи от макарите много така че грабвай свободни тежести ;)

bathory
06-04-2012, 15:06
Най-добър растеж ще постигнеш, ако използваш повече свободните тежести.. На тези машини им нямам вяра хахах

xXxAngerfisTxXx
06-04-2012, 17:55
да има го и тва с макарите... днеска в залата в даскало пробвах един нов уред, скрипец, бам на 50 кила, дърпам, като почна да отпускам то едвам едвам се връща... :X
като дръпнах желязото за килограмите дето е, трабата излезе и лоста така се изсипа, че господина дойде да види кво стаа... да ти еба и новите уреди... после що съм ходил в зала дето уредите са от 20 години сигурно.

redbul2
06-04-2012, 18:33
като дръпнах желязото за килограмите дето е, трабата излезе и лоста така се изсипа, че господина дойде да види кво стаа... да ти еба и новите уреди... после що съм ходил в зала дето уредите са от 20 години сигурно.
За щангата на лежанката върху стойките ли става въпрос? По това се познават новите в залата. :) Обикновено дърпат диска от единия край на щангата. И после лоста се преобръща и със страхотен трясък се търкаля по пода. Хвърчат дискове,лост. :D

xXxAngerfisTxXx
06-04-2012, 18:47
не не... там тва дето дърпаш един лост зад врата, дето е за гръб. Не знам ама новия беше супер неудобен.

xXxAngerfisTxXx
06-05-2012, 07:16
я ми кажете ква добавка да си взема за по-бързо качване на ММ, ама да не е примерно ако спра да тренирам 2 седмици да изпикая сичко и да стана като преди ? Креатин или 1 кофа протеини ? Креатина задържал вода, и ставаш като гъба.

Joc
06-05-2012, 08:19
Креатина не задържа вода ако го пиеш правилно. Протеин трябва да пиеш задължително (аз пия Syngex и съм доволен, не е скъп), освен това за креатинчето... не на всеки му действа има доста хора, които са creatine non responder-и, за да си сигурен, че ше ти действа си вземи матрица аз съм ползвал green magnitude и пак съм останал доволен, но да си знаеш ако правиш хубав креатинов цикъл няма да задържиш вода :)

bathory
06-05-2012, 08:41
Ако ще си купуваш добавки гледай да дадеш повече пари. Все пак от това зависи здравето ти.. :)
Един приятел е вземал химия на няколко пъти и е влагал много пари. Сега не ходи на фитнес от 6 години и всички мускули му стоят.

xXxAngerfisTxXx
06-05-2012, 08:58
видях че 2 килограма от този протеин са почти 90 лева ??? wtf

Joc
06-05-2012, 09:15
аз си го взех за 67 :)

http://www.fitneshrani.com/vpx-syngex-5lb/

тук е на промоция за 76 в момента

Joc
06-05-2012, 09:18
плюс това от протеина не се качва

redbul2
06-05-2012, 10:26
плюс това от протеина не се качва
Не се качва? Интересно.

mrankoniiii
06-05-2012, 10:31
Нормално е тялото е свикнало да се напряга повече логично е . Как мислиш , че издържат гимнастичките плувците атлетите трябва да се замислиш малко

redbul2
06-05-2012, 11:45
Нормално е тялото е свикнало да се напряга повече логично е . Как мислиш , че издържат гимнастичките плувците атлетите трябва да се замислиш малко
Нищо не се разбира от написаното. Какво напрягане,какво издържане?

xXxAngerfisTxXx
06-05-2012, 13:31
ся се върнах от новата зала, разцепих се меко казано и изпих един протеинов шейк

Shines
06-06-2012, 14:14
Братле бих ти препоръчал една кофа Syntha 6 на BSN, ако имаш повечко парички може и 100% Whey Gold Protein.За креатин-а може да вземеш съща на BSN.

awerw
06-06-2012, 15:05
Един приятел е вземал химия на няколко пъти и е влагал много пари. Сега не ходи на фитнес от 6 години и всички мускули му стоят.

Такъв филм не съществува.

xXxAngerfisTxXx
06-06-2012, 16:32
Братле бих ти препоръчал една кофа Syntha 6 на BSN, ако имаш повечко парички може и 100% Whey Gold Protein.За креатин-а може да вземеш съща на BSN.

трябва да събера там стотина лева и да си взема. То горе долу за колко време се изпива ? И горе долу колко ММ се качва?
по темата - вчера се разцепих в новата зала и гърба и гърдите са дроб :D

AnOHuMeH
06-06-2012, 16:50
Глупости ама пълни глупости. Такива простотии не бях чел до сега.


Ако ще си купуваш добавки гледай да дадеш повече пари. Все пак от това зависи здравето ти.. :)
Един приятел е вземал химия на няколко пъти и е влагал много пари. Сега не ходи на фитнес от 6 години и всички мускули му стоят.

Това пък как го измисли главата ти ? Ако това е истина което говориш, твоя приятел трябва да е с 20 килограма повече и мускулите му трябва да са като на стара жена от 60те нагоре !


плюс това от протеина не се качва

Ти сериозно ли ? Я си напъни малко мозъка и прочети малко фитнес програми, да видиш от кое се качва. Как може да пишете нещо в което не сте сигурни !

Относно автора:

Приятел, захванал си се с нещо, но първо е трябвало да прочетеш малко теория. Как може да питаш такива глупави въпроси, ти искаш цял живот да имаш мускулна треска след тренировка ? Естествено, че мускулите се развиват и след време се свиква.. В началото ще ти е хубаво, с тези добавки, но ще дойде време в което ще ти омръзне и ще трябва да го спреш, но спреш ли ги няма да ти казвам какво ще стане с теб !

ПП. Забравих да ти спомена - ако продължиш да се "разцепваш в фитнеса" след време глутаминът в тлялото ти ще намалее и катаболния ефект ще се случи когато най - малко очакваш.

xXxAngerfisTxXx
06-06-2012, 19:31
да давам 5 лева за зала през ден, и да спа там ? няма такъв вариант :) яко блъскане до отказ. А за глутамина - не ми е проблем да си купя.
дори и да не трябва да не тренира толкова хард, и да правиш за всичко в 1 ден, резултата е ВИДИМ, а и все още нямам контузии и не съм умрял

redbul2
06-06-2012, 19:49
да давам 5 лева за зала през ден, и да спа там ? няма такъв вариант :) яко блъскане до отказ.
Правилно! Щом нямаш травми. Тук някои измислят някакви нови теории на фитнеса. Давай по същия начин и не ги слушай много.

xXxAngerfisTxXx
06-06-2012, 20:05
обаче дано тия гърди и гръб минат до утре, да поблъскам яката... хубаво ли е веднага след това да правя hiit кардио, понеже двора на даскалото дето бягам е по пътя за залата ?

redbul2
06-06-2012, 20:28
Ми ако имаш сила за това след фитнеса. В списание IRON MAN се препоръчваше кардио най-рано 2 часа след последното вземане на въглехидрати. Тогава горенето на мазнини било по-добро. Освен това се топят по-лесно като се скъсят почивките между упражненията във фитнеса.

redbul2
06-06-2012, 20:30
обаче дано тия гърди и гръб минат до утре, да поблъскам яката...
Трябва да бъдат възстановени за следващата тренировка. Иначе при непълно възстановяване може да имаш спад в сила и маса вместо нарастване.

DownloadVirus
06-06-2012, 20:54
Не сте ли чели за тренирането с мускулна треска :))

bathory
06-07-2012, 12:55
Такъв филм не съществува.

Е, познавам го от много време. Имам снимка на химиите му, хиляда спринцовки и хапове от последния му курс преди 6 години. Сега тренира само бойни и може би и затова да си е запазил всичко..

xXxAngerfisTxXx
06-07-2012, 13:40
http://befter.s3.amazonaws.com/befts/2010/03/17/before-after-arnold-schwarzenegger-by-SrtaLaranjinha-b.jpg

Joc
06-07-2012, 13:45
колко ше качиш от протеин бе ретард

bathory
06-07-2012, 14:09
Глупости ама пълни глупости. Такива простотии не бях чел до сега.
Това пък как го измисли главата ти ? Ако това е истина което говориш, твоя приятел трябва да е с 20 килограма повече и мускулите му трябва да са като на стара жена от 60те нагоре !

хахах ами не... Ако си чувал за мускулна памет?! Човека е ходил 10 години на фитнес и повярвай тренирал е доста здраво, а същевремено с фитнеса и бойни. Познавам го от преди 4 години и тялото му е почти същото.. Естествено качил е килограми, но релефа си му стои.

awerw
06-07-2012, 15:19
Е, познавам го от много време. Имам снимка на химиите му, хиляда спринцовки и хапове от последния му курс преди 6 години. Сега тренира само бойни и може би и затова да си е запазил всичко..

тва с БИ-то е друго :D

bathory
06-07-2012, 15:59
Имам предвид заради бойните изкуства, там има доста гаднички упражнения.. хд

DownloadVirus
06-07-2012, 16:21
http://befter.s3.amazonaws.com/befts/2010/03/17/before-after-arnold-schwarzenegger-by-SrtaLaranjinha-b.jpg

that's photoshop motherfucker...

xXxAngerfisTxXx
06-08-2012, 07:09
днеска пих л карнитин и на залата... ся се върнах. Малко да се поизчистя