PDA

View Full Version : 157 ГИЧЕ "Сесар Вайехо"



obichamggo
05-25-2012, 09:16
Седми клас съм и мисля да кандидатствам в 157 ГИЧЕ "Сесар Вайехо", може ли мнение за училището? :P

Xriis..
05-25-2012, 09:52
1.У-щето дели сградата си с 148 ОУ . Има малък двор . -
2.Има униформи .
3.Учители - има и добри и лоши (ако искаш нещо по-конкретно - пиши)
4.Не се набляга на ученето . (приятели са ми казвали)
5.Бала не е висок - 26,142 (минимален)
6.Транспорта може да ти е проблем .

П.С - 22 Соу е по-добре ,според мен. Бала не се различава много

WildChild
05-26-2012, 08:42
Тази година и аз влезнах там.Много исках да уча испански,но за съжаление бала не ми стигаше за 1-ва испанска.Какво да ти кажа..има някои наистина много добри учители,които си разбират от работата и преподават невероятно,но те са малцина.Всичко много зависи от това на какъв учител ще се паднеш.Лично аз в началото бях много доволна бяха ни се паднали най-добрите учители и всичко вървеше на добре но впоследствие осъзнах колко двулични и лицемерни са и учителите и учениците.И как всичко зависи от това дали преподавателят изпитва симпатий към даден ученик.Сградата е под всякаква критика,дворът също.Да не говорим,че и повечето ученици са простаци.Разбирасе,че има и изключения но за съжаление са малко.Ужасно уродливи същества има но никой не смее да им каже нищо защото очевидно единственото за което се борят са бройката на учениците им.Лично аз колкото и да имах желание да уча в испанска гимназия се отвратих от тази обстановка,където учителите се държат по-детински и от учениците си и няма никакъв контрол.Няма да си кривя душата и да отричам,че се запознах също и с прекрасни хора ,но малцина.Вкрайна сметка аз се преместих в друго училище,отново с испански и смея да твърдя,че на този етап съм много доволна.Избора е твой,но моят съвет е ако имаш някои други желания ,по-добре тях отколкото 2-ра испанска.Ако много държиш да учиш испански има много училища с паралелки с този език,които също са на много добро ниво.А пък и средата е много по-добра.Защото точно средата е това, което най- много куца в 157мо,а тя е от много голямо значение!!Все пак каквото и да решиш ти пожелавам успех! :)

bebzgirl
05-26-2012, 10:53
И аз съм за 22ро.Ако смяташ,че ще имаш по-малко бал,то според мен 22ро е перфектното училище.Чуждите езици,доколкото съм чувала,са на ниво. :)
За 2ра испанска - пълни келеши излизат оттам.Те повечето дори не ходят на училище.

Xriis..
05-26-2012, 11:41
Абсолютно съгласна и с двете мнения ^^

Мин. бал в 22-ро е 28 ,а във 157 - около 27 (малко по-малко) .
Учениците са под всякаква критика . Особено първите класове (8,9) . Бягат от час и пушат отзад ;дд
Ако все пак 22 не е вариант , обзалагам се ,че в другите СОУ-та с испански ще е по-добро образованието и средата ;)

Късмет ! :)

last kiss
07-08-2012, 20:20
И аз съм за 22ро.Ако смяташ,че ще имаш по-малко бал,то според мен 22ро е перфектното училище.Чуждите езици,доколкото съм чувала,са на ниво. :)
За 2ра испанска - пълни келеши излизат оттам.Те повечето дори не ходят на училище.

Не съм съгласна...Не се изхвърляйте с гръмки фрази-ако не ви се учи и в НАЙ ЕЛИТНАТА ГИМНАЗИЯ ДА ВЛЕЗЕТЕ,ЕФЕКТА ЩЕ Е ''БЛЯК.Аз познавам доста стойностни деца,дето са доволни,имат страхотни постижения с испанския и се чувстват добре в 2ра испанска.Бала тази година е доста висок,най ниския беше 29.3,а най високия 34.Наберете достоверна информация и тогава пишете глупости.

perry_the_platypus
07-08-2012, 21:17
Не съм съгласна...Не се изхвърляйте с гръмки фрази-ако не ви се учи и в НАЙ ЕЛИТНАТА ГИМНАЗИЯ ДА ВЛЕЗЕТЕ,ЕФЕКТА ЩЕ Е ''БЛЯК.Аз познавам доста стойностни деца,дето са доволни,имат страхотни постижения с испанския и се чувстват добре в 2ра испанска.Бала тази година е доста висок,най ниския беше 29.3,а най високия 34.Наберете достоверна информация и тогава пишете глупости.

28.3* :)

ribozyme
07-18-2012, 12:01
Публикувах отговор в другата страница: http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/524262-%D0%9F%D0%A0%D0%98%D0%95%D0%A2%D0%98-%D0%92-157-%D0%93%D0%98%D0%A7%D0%95-quot-%D0%A1%D0%B5%D1%81%D0%B0%D1%80-%D0%92%D0%B0%D0%B9%D0%B5%D1%85%D0%BE-quot?p=10282132#post10282132 (:

vampire_12
06-14-2013, 16:05
ужасноо ее!! поне учителите са лудиии в никакъв случей аз сега съм 8 клас ии вопще не ми харесва !!!!!!!!!!!
Недей да правиш същата грешка мой съвет :)

vampire_12
06-14-2013, 16:06
ужасно ее !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

vampire_12
06-14-2013, 16:09
ще ми кажеш ли някое училище с паралелка испански език , който се изучава моля те.

vampire_12
06-14-2013, 16:17
абе 22-ро е гадното ,че се намира до моргата ;ддд и лятото мирише ..

dark_girl
06-15-2013, 14:20
Пфф,моргата да ти е проблема ..

xxname
01-20-2014, 17:50
Сега съм 8 клас в 157 и мога да кажа,че определено се учи. Колкото до пушачите-навсякъде ги има,а и това си зависи от човека.Пътуването не е проблем.

you-only-live-once
01-20-2014, 19:46
и аз уча тук

anonymous895156
01-20-2014, 19:48
Не съм съгласна...Не се изхвърляйте с гръмки фрази-ако не ви се учи и в НАЙ ЕЛИТНАТА ГИМНАЗИЯ ДА ВЛЕЗЕТЕ,ЕФЕКТА ЩЕ Е ''БЛЯК.Аз познавам доста стойностни деца,дето са доволни,имат страхотни постижения с испанския и се чувстват добре в 2ра испанска.Бала тази година е доста висок,най ниския беше 29.3,а най високия 34.Наберете достоверна информация и тогава пишете глупости.

34, леле, това е много висок бал

crazy_football_player
04-24-2016, 17:22
Защо повечето тук говорят без да знаят?
Аз вече четвърта година уча в 157мо и смея да твърдя, че повечето неща казани тук са абсолютна глупост!
1. Всеки, който иска да учи испански усилено и иска да има добра подготовка по езика това училище е идеално за него, защото в 8 клас имаш 15-18 часа седмично, а след това в 9ти и 10ти клас само 4 часа испански + география, история, прир. науки на испански, а 11ти и 12ти вече всичко ти е на бг. Има и отделни часове с испанец( да, истински испанец), който ти разказва истории, помага ти с езика и просто те отпуска при изговарянето на думите.
2. Вярно, сградата отвън не е в цветущо състояние заради 148мо, които нямат пари да се усмихнат. 157мо притежават само третия и четвъртия етаж от сградата и последния етаж от така наречения изолатор( изолирано крило на сградата, което е предназначено за зайците) и не върви да се ремонтират последните два етажа, а долните два да са полусрутени. Но пък има добре оборудвани кабинети с ел. дъски, мултимедии и т.н., полагат се грижи за поддържането на сградата отвътре.
3. Пушачите? Те се събират на паркинга пред училището и си лафят всяко междучасие, така че ти дори и да не пушиш пак можеш да си при тях и да научиш някоя и друга клюка. Никой няма да ти набута просто ей така цигара в устата, споко, ти сам избираш дали да се тровиш.
4. Учителите- няма тъпи учители, запомнете го! Ако бяха тъпи, те нямаше да преподават... Някъде прочетох, че тази по химия била луда... това е голяма простотия! Напротив, тя е забавна и ни разведрява. Но всички даскали са готови да ти помогнат.

Абе с няколко думи: ако не искаш да учиш испански по- добре не се захващай с него, но пък ако искаш 2ра испанска е точното място, особено ако не ти стига бала за 1ва

TheCrazyGirlLOL1
05-15-2016, 14:51
Завърших там преди няколко дена. Факт е, че всяко училище си има гнили круши. Ако си учиш редовно, няма да имаш проблеми. Имала съм моменти когато съм се чудила защо съм го писала това даскало, но съм имала моменти, в които съм се радвала изключително много за решението си. Където и да кандидатстваш, ако сам не си го направиш да е ти е добре, няма да стане. Има невероятни учители, но и някои които не искам дори да коментирам. Прецени си сам, но не винаги слушай другите, защото те не са теб.