PDA

View Full Version : откачена бивша



thea
05-25-2012, 18:03
Историята е следната .. С приятеля ми сме заедно от скоро. Преди 5 месеца той се е разделил с момиче, с което е бил дооста дълго време (една година).. аз съм първата му приятелка след нея. Уж всичко е сериозно, много сме влюбени, т.н.. но проблема е, че бившата му приятелка е ЛУДА! Момичето наистина има някакви сериозни психически отклонения, заплашва го, че щяла да се самоубие, постоянно му звъни и му реве по телефона и не го оставя на мира. Той и крещи, държи се зле с нея, каза й да не го търси повече, спря да й вдига, говори дори с техните (на момичето) да я пратят на психолог, смени си номера, но тя пак го намери .. Казваме си всичко с него ии не ревнувам, нито се притеснявам, че той ще се върне при нея или нещо такова. Просто това момиче започва да ме изнервя .. тя му звъни по-често, отколкото аз!? За сега (понеже сме съвсем от скоро заедно) пазим връзката си в тайна ..поне от въпросната бивша, за да не вземе да направи наистина някоя глупост и да си посегне на живота .. Аз съвсем търпеливо приемах всичко ..и все още търпя ..обажданията й, сцените, цирковете и всичко .. за да не карам приятеля ми да се чувства зле .. Но се чудя дали да не предприема нещо? Да взема да се запозная с нея и да й обясня как стоят нещата .. Или пък, чудя се, правилно ли е, че крием връзката си? Може би, ако всички разберат, че сме заедно, момичето ще го приеме някой ден .. и ще спре да тормози прияетля ми.. :? (имайте предвид, че тя е ОТКАЧЕНА и не знам на какво е способна :x )

DarkTemplar
05-25-2012, 18:10
Приятелят ти сам трябва да си реши проблема. Ти по-добре не се меси, трудно ще постигнеш нещо положително.

SweetPassionF
05-25-2012, 18:30
Ако аз бях на твое място не бих се бъркала .... Първо че това си е било между тях двамата и второ както в по горното мнение не би ти донесло нищо положително.... ;)

LeprikonA
05-25-2012, 18:51
Е не е особено лесно да седи и да не се меси, при положение, че примерно седят си двамата и оная звъни и прави проблеми.
Авторке, като говори с родителите на момичето те как реагираха? На мен ми намирисва на огромна драма, с цел привличане на вниманието. Щом не са заедно от 5 месеца вече и още не се е самоубила няма да и посмее да го направи.

DisappointedDreamer
05-25-2012, 19:33
Приятелят ти сам трябва да си реши проблема. Ти по-добре не се меси, трудно ще постигнеш нещо положително.

Мда. Не се меси.

Леприкон - то е ясно че шанса въпросната откачалка наистина да се самоубие е много малък, но това не означава че авторката трябва да и цъфне на вратата, посочвайки я с пръст и заплашвайки я на свой ред.

LeprikonA
05-25-2012, 20:24
Аз 'щото точно това казах. Нали.

qkakukla2
05-25-2012, 20:26
Е не е особено лесно да седи и да не се меси, при положение, че примерно седят си двамата и оная звъни и прави проблеми.
Авторке, като говори с родителите на момичето те как реагираха? На мен ми намирисва на огромна драма, с цел привличане на вниманието. Щом не са заедно от 5 месеца вече и още не се е самоубила няма да и посмее да го направи.
Напълно съм съгласна.

Колко време сте заедно ?? Внимавай много, почакай 1-2 месеца и си обявете връзката. И ти и той имате право да сте щастливи, а това не е щастие. Няма друг начин да се отървете от нея освен ако не почакате малко, явно още не може да го възприеме.

rusoto_baby_f
05-26-2012, 02:45
И аз бях в подобна ситуация, само, че откачената бившата знаеше за мен - и последваха, разговори пред общи познати, че щяла да ме хване за косата и тем подобни..А всъщност ние никога не сме се виждали..Сега е в затишие пред буря, чудя се какво следва..
Мнението ми е: не се меси за момента

anonymous708973
05-26-2012, 06:58
Ако аз бях на твое място не бих се бъркала .... Първо че това си е било между тях двамата и второ както в по горното мнение не би ти донесло нищо положително.... ;)

В момента, в който започне да им се меси във връзката, нещата далеч не са само между двамата и авторката е в пълното си право да се намеси.
Авторке, голяма глупост е да криете връзката си. На колко сте години и на кого толкова пречите, че сте заедно? Направете така, че тая побърканата да научи, че сте заедно и ако продължи, отивай да говорш с нея. Приятелят ти може да не е много очарован и да се поскарате, но мисля, че ти имаш доста по-голям шанс да се разбереш с нея като момиче с момиче.

thea
05-26-2012, 11:52
Аз съм на 18, той на 19 .. от 2 седмици сме заедно, но имаме сериозни намерения ..не е просто някаква забивка ..ии мислим да поизчакаме поне още толкова или месец някъде, докато спрем да си крием връзката.. Иначе, и аз съм на мнение, че не трябва да се бъркам ..поне за сега. Той по всякакви начини се опитва да обясни на момичето, че вече не са заедно, но тя просто не го приема .. И според мен, не би се самоубила, а с това се опитва да привлече вниманието .. Родителите й я знаят каква е луда ..той като говори с тях, те й обясниха някои неща и тя уж се кротна ..(точно за 2 дни) и после пак му звъни по телефона, пак същите драми .. Аз за сега приемам всичко спокойно, но не знам до кога ще ми издържат нервите .. Благодаря за съветите ;)

SisiStrange
05-26-2012, 15:01
Да си смени номера като всеки нормален човек, който е тормозен и преследван и да спре въобще контакт с нея. Толкова ли е трудно? На твое място бих се усъмнила доколко не му е приятно да реват по него и да му се молят. Няма да се самоубие, спокойно. Той, обаче, и вдига, обяснява и се, мрънка и, казва и да не се самоубива и тя си храни болните надежди, че това значи нещо и има шанс. Когато спре да я отразява напълно и прекъсне връзка от всякакъв вид, ще се кротне за отрицателно време. Повярвай.

thea
05-26-2012, 15:43
той си смени номера вече, ии не й се обяснява, не й мрънка ...държи се отвратително ..меко казано ОТВРАТИТЕЛНО с нея ..псува я, храни я постоянно, крещи й, вече не й вдига, но тя, лудата, му намери и новия номер от някакъв негов приятел .. чака го пред входа му да се прибере ..Той последния път като я видял каза, че едвам се е сдържал да не я удари .. ноо както и да е ..аз смятам да поизчакам още малко ..да се успокои момичето, пък ако толкова не може .. не знам, ще го измислим двамата с приятеля ми ... събираме багажа и дим дим да ни няма :D

Anja
05-26-2012, 17:13
Честно казано наистина не знам какво бих правила на твое място. Трябва да се въоражиш с нужната доза търпение щом казваш, че толкова държиш на момчето. Предполагам, че рано или късно, когато въпросната бивша приятелка види, че няма да постигне нищо и да привлече внимение (тя всъщност да се събере с него ли иска?), ще се откаже сама от него. Каквото и да правиш обаче, дори да започнеш да се ядосваш много, не си го изкарвай на него, той не е виновен. Направил е доста - сменил е телефонният си номер само заради нея. Има възможност да блокира обажданията от даден абонат, но за тази услуга трябва да се свърже с оператора си. Затова, че идва да го чака пред входа наистина не знам какво да кажа. И на мен ми се вижда рано всички да разбират за връзката ви, тъй като тя е в самото начало, особено пък бившата. Не вярвам да се отдръпне. Моят съвет е да си търпелива, поне за сега. Той сам трябва да реши този проблем и щом и той държи на теб, вярвам, че ще се справи и всичко ще бъде наред.

Lunin
05-26-2012, 17:24
Кажи на лудата да дойде в сайта и да ми пише лс... аз ще се погрижа!

SisiStrange
05-26-2012, 17:28
той си смени номера вече, ии не й се обяснява, не й мрънка ...държи се отвратително ..меко казано ОТВРАТИТЕЛНО с нея ..псува я, храни я постоянно, крещи й, вече не й вдига, но тя, лудата, му намери и новия номер от някакъв негов приятел .. чака го пред входа му да се прибере ..Той последния път като я видял каза, че едвам се е сдържал да не я удари .. ноо както и да е ..аз смятам да поизчакам още малко ..да се успокои момичето, пък ако толкова не може .. не знам, ще го измислим двамата с приятеля ми ... събираме багажа и дим дим да ни няма :D
Леле . о.О

SuNsEt
05-26-2012, 20:48
Кажи на лудата да дойде в сайта и да ми пише лс... аз ще се погрижа!

Леле,да...Я си представете изникне някаква тема от тази бивша "Докато смъртта ни раздели" . :D Ще става виртуално меле ;д

Та,съветът ми е да изчакате поне месец хем да видите как ще провървят нещата помежду ви. Това е и начин да се провери до колко може да е силна връзката ви и до колко можете да издържите на напрежението.

valdesbg
05-26-2012, 22:05
Да мре бе, един луд по малко ще дойде добре на тоя побъркан и без това свят.

Инак недей да се лъжеш че ще става сериозно между вас. Пича си влачи купища проблеми с него, които след Х време ще прехвърли на теб. Той не обича да си ги решава. А от там има един изход или да му ги върнеш обратно или да станеш още един от проблемите, които той ще си влачи.

П.П. Оная лудата няма да се самоубие, само плаши за да привлича внимание. Цялото това енщо е фасада, за да си помпа егото.

prosto_chovek
05-26-2012, 22:12
валдес е прав. Абсолютно прав. Няма какво да добавя :) Щях да напиша същото :)

thea
05-27-2012, 19:45
Леле,да...Я си представете изникне някаква тема от тази бивша "Докато смъртта ни раздели" . :D Ще става виртуално меле ;д

Та,съветът ми е да изчакате поне месец хем да видите как ще провървят нещата помежду ви. Това е и начин да се провери до колко може да е силна връзката ви и до колко можете да издържите на напрежението.

аз съм съгласна с товаа :) мерси за коментарите ..ще пиша ако има някакво развитие .. :x ;)

DragonLady
05-27-2012, 19:53
Да мре бе, един луд по малко ще дойде добре на тоя побъркан и без това свят.

Инак недей да се лъжеш че ще става сериозно между вас. Пича си влачи купища проблеми с него, които след Х време ще прехвърли на теб. Той не обича да си ги решава. А от там има един изход или да му ги върнеш обратно или да станеш още един от проблемите, които той ще си влачи.

П.П. Оная лудата няма да се самоубие, само плаши за да привлича внимание. Цялото това енщо е фасада, за да си помпа егото.

+1
И както ти казаха и по-горе има вариант твоя да и блокне номера на тая ненормалница и повече и да иска, да не може да му се обажда. А цако пак го причаква пред тях и тн, да и тегли един здрав бой и толкос.

Bebka89
05-27-2012, 20:02
Ооо мн добре те разбирам имаме същия проблем...Ходи до тях и се крие,за да може да го наблюдава,зв му постоянно или кара нейни приятелки да му зв и да му казват колко е зле и разни такива,само заплахи от нея,прави всичко асамо , за да я съжелява,и от жал "да се добере до него".И аз мн се ядосвам,но виждам че всеки път когато стане дума за мен тя полудява,и става още по-зле...вярва си на глупостите ужас направо не ми се разказва,затова по-добре ни6то не прави ти ;)

bloodyF
05-27-2012, 21:13
Приятелят ти сам трябва да си реши проблема. Ти по-добре не се меси, трудно ще постигнеш нещо положително.

именно
тяхна си е била връзката, просто имай доверие на приятеля ти и всичко ще се оправи : )

SmilezZz
05-28-2012, 09:00
Не се меси. Вероятността нещата да станат по - зле е най - голяма тогава, когато и ти си замесена. Нищо, че наистина имаш правото да го правиш - при условие, че някаква е пречка във вашата връзка.

Имай доверие на приятеля си. Ако се обичате (нищо, че е рано все още) и държите наистина един на друг - нещата ще се оправят.

А ако бях на мястото на приятеля ти - до сега да съм й забила един шамар.