PDA

View Full Version : Как поддържате кожата си ? [=



fibzey
05-25-2012, 23:28
Здравейте, мисля че преди време бях виждал вече такава тема ,но днес прерових навсякаде из основи и не я намерих :X
тааа...с какво поддуржате кожата си - кремчета, маски, лосиони ,диети (btw sq useshtam kak si4ki she me zemete za gay, po4nah da govorq kat sestra mi :D xD)
и по темата:
сутрин пия 1 витамин (разтворим) + 2 хап4ета бирена мая (която приемам 3пъти по 2 хапчета) ,лицето почиствам сутрин и вечер с интензивния измиващ гел на Nivea и 2 пъти седмично си правя маска ;d с Garnier Pure 3v1 и за локално приложение ползвам смес от салицилов и ментолож спирт (50/50) 2 чаени лъжички сулфитиацол и 7-8 таблетки хлорнитромицин... вечер преди лягане пия зелен чай..най вероятно от утре ще добавя и измиване със сребърна вода xD...и тва е общо взето :))

anonymous708973
05-26-2012, 07:31
Имаш някакъв проблем с кожата си или просто се чудиш как да си запълниш времето с глупости?

fibzey
05-26-2012, 09:40
имах много проблемна кожа (пупки, черни точки, белези :X)които трябва да се лекуват :) !!

Glam0rous
05-26-2012, 09:47
Мия я с някакъъв гел и после слагам крем Нивеа. Нямам никакви проблеми.

the_world_around_me
05-26-2012, 10:29
Обикновено само си мия лицето . Нямам никакви пъпки ,а проблема само ми е омазняването . Ако ми се занимава - измиващ гел 2 пъти дневно .

dream1707
05-26-2012, 10:38
Мия си лицето с ексфолиант на клиин енд клиър .. от време на време си правя маски, тук таме някоя аспиринова маска заради черните точки .. почиствам си лицето със спирт и сяра, но само на места, където ми излизат пъпки, че много изсушава ... По принцип тия неща ги правя изключително рядко, като изключим миенето на лицето ;дд .. Нямам проблемна кожа, даже въобще, много рядко ми излизат пъпки и тнт

ledenakrasota
05-26-2012, 12:20
Мия си лицето с ексфолиант на клиин енд клиър .. от време на време си правя маски, тук таме някоя аспиринова маска заради черните точки .. почиствам си лицето със спирт и сяра, но само на места, където ми излизат пъпки, че много изсушава ... По принцип тия неща ги правя изключително рядко, като изключим миенето на лицето ;дд .. Нямам проблемна кожа, даже въобще, много рядко ми излизат пъпки и тнт

В самия спирт ли има сяра или нещо не съм разбрала? :)

Правя си домашни маски: хума, аспирин, кисело мляко и т.н. Мия ли лицето сутрин и вечер с измиващия гел на Билка. Използвам цялата серия за лицето. Кремът много хубаво се отразява на кожата ми. Понякога използвам и Акне аут. :)

a1a2b3v
05-26-2012, 12:42
Мии честно казано ама изобщо не се грижа, само дето си мия лицето сутрин :D Ии ако съм била гримирана, числя с тоалетно мляко щото е вредно да не се чисти...

strawberry88
05-26-2012, 18:14
Мия си лицето с гел на Avene,правя си маски с хума и розова вода и също ползвам кремчето на Avene triacneal и изобщо не помага :? :( кожата ми е проблемна...на теб бирената мая помага ли ти?

ledenakrasota
05-26-2012, 18:15
Мия си лицето с гел на Avene,правя си маски с хума и розова вода и също ползвам кремчето на Avene triacneal и изобщо не помага :? :( кожата ми е проблемна...на теб бирената мая помага ли ти?

И аз имам проблемна кожа. Бирената мая помага. :) И все забравям да си купя нова. :(

BarcaGirl17
05-26-2012, 18:23
Понякога си правя маска за лице, всякакви, най-вече с кисело-мляко за по-мека и гладка кожа. Какво друго... мм да, почиствам си лицето с един измиващ гел на ГАРНИЕР, сутрин и вечер. Deep clean foaming wash, взех си го от Каудланд за около 10лв. Препоръчвам ти го, много съм доволна от него. :) Това е за лицето, а за тялото - през ден нанасям лосион за тяло и след всяко къпане. Така кожата ми е постоянно хидратирана и мека. Спирам, че почнах да звуча като някоя от рекламите.... :D

П.С - 3-4 пъти в годината ходя на почистване на лице.

SisiStrange
05-26-2012, 18:25
Трици за лице, маски понякога, кремче с лимон... Такива неща. Пъпки ми излизат мега рядко, но тогава обикновено нещо студено или памуче спирт помагат.

fibzey
05-26-2012, 22:10
Мия си лицето с гел на Avene,правя си маски с хума и розова вода и също ползвам кремчето на Avene triacneal и изобщо не помага :? :( кожата ми е проблемна...на теб бирената мая помага ли ти?
от бирената мая сум много доволен :)..голяма част от успеха преписвам на нея и зеления чай но действат бавно, при мен ефекта дойде някаде след около месец ,2
някой да препоръча нещо за черни точки което наистина е ефективно :/ ?

kalpazanka
05-27-2012, 07:10
^Единственото ефективно е изстискването. След това трябва да регулираш омазняването и състава на себума /но това няма как да стане с бирена мая и зелен чай/.

strawberry88
05-27-2012, 07:13
от бирената мая сум много доволен :)..голяма част от успеха преписвам на нея и зеления чай но действат бавно, при мен ефекта дойде някаде след около месец ,2
някой да препоръча нещо за черни точки което наистина е ефективно :/ ?

Почистване на лице при козметик с парна баня.
А относно бирената мая ..каква марка пиете и колко време трябва да я пия?Пият се по 6 на ден преди ядене,нали?Аз съм чувала,че като се спре да се пие и ставало по-зле и от преди... ;s вярно ли е?

My name is Rihanna
05-27-2012, 07:37
Лицето си го мия с вода, след това нанасям крем ( моя е някакв за лице с бадем ) 2-3 в седмицата си почиствам кожата с Гарниер.. Мога да кажа, че съм доволна и кожата ми е хубава :)


П.С. Наистина спирта помага за пъпчиците :)

fizzyg
05-27-2012, 09:31
Почистване на лице при козметик с парна баня.
А относно бирената мая ..каква марка пиете и колко време трябва да я пия?Пият се по 6 на ден преди ядене,нали?Аз съм чувала,че като се спре да се пие и ставало по-зле и от преди... ;s вярно ли е?

Нееее..аз пия бирена мая,но пия по 2-3 и когато свърши и се сетя след 1-2седмици,кожата пак си ми остава мекичка и гладка.Много харесвам действието й.. :)

Rebirthing
05-27-2012, 10:00
някой да препоръча нещо за черни точки което наистина е ефективно :/ ?

Масло от жожоба.

strawberry88
05-27-2012, 10:07
Нееее..аз пия бирена мая,но пия по 2-3 и когато свърши и се сетя след 1-2седмици,кожата пак си ми остава мекичка и гладка.Много харесвам действието й.. :)

Марка? :D ..

fibzey
05-27-2012, 10:29
^Единственото ефективно е изстискването. След това трябва да регулираш омазняването и състава на себума /но това няма как да стане с бирена мая и зелен чай/.
и сус изстискване става (и успявам да регулирам отделянето на себум - /измивам се веднага след това с един антибактериален измиващ гел на регал с чаено дърво/ въпреки маята и чая) но около 2 часа след изтискването гледдката е мн грозна :X

kalpazanka
05-27-2012, 10:40
^Само с миене ли регулираш състава на себума?

strawberry88
05-27-2012, 11:01
Бирената мая преди или след ядене се пие???И колко време да я пия?Два месеца без спиране или ...?
:neutral:

lqlq89
05-27-2012, 11:33
^ Май се напълнява от нея.

strawberry88
05-27-2012, 11:58
^Това не е проблем,аз съм си слаба и не пълнея...а и преди много време бях пила бирена мая и не съм напълняла.:D

LipSy
05-27-2012, 12:48
Аз си мия лицето периодично с продукти на Гарниер и си правя от време на време маски. По този начин лицето ми се пречиства от черни точки или други причинители, които замърсяват кожата. Ако искам да си махна грима, използвам тоалетно мляко или вода. Като цяло не полагам кой знае какви грижи за кожата си, защото понякога прекалено голямата грижа има обратен ефект.

dream1707
05-27-2012, 13:12
В самия спирт ли има сяра или нещо не съм разбрала? :)

Правя си домашни маски: хума, аспирин, кисело мляко и т.н. Мия ли лицето сутрин и вечер с измиващия гел на Билка. Използвам цялата серия за лицето. Кремът много хубаво се отразява на кожата ми. Понякога използвам и Акне аут. :)

М едно шишенце обикновен спирт... и 4 чаени лъжички сяра на прах.. мисля, че толкова беше де ;д не съм сигурна...

Flowerlight96
05-27-2012, 16:29
Правя си маска 1 път в месеца,мия си лицето с разни продукти на Гарниер,търкам си лицето с кубчета лед(става невероятно меко),мажа се с дневен крем,мажа се със спирт,почиствам го с тоник и тоалетно мляко всяка вечер.

fibzey
05-27-2012, 18:41
Бирената мая преди или след ядене се пие???И колко време да я пия?Два месеца без спиране или ...?
:neutral:
еми аз преди ядене я пия и като цяло не мисля че има точен период на приемането...аз от доста време си я пия без да спирам..4 ,5 месеца може би...и категорично твърдя че не се напълнява(а силно се надявах :D, но уви)

BreakingDawn
05-28-2012, 19:52
може ли да ми кажете каква е маската с аспирин ? ( ммдам изостанала съм)
Нямам проблемна кожа затова много рядко и правя нещо...понякога я почиствам с розова вода :)

lqlq89
05-28-2012, 19:56
^ http://www.ladyzone.bg/story/395319904-Aspirinova_maska_za_litse.html

BikerGirl
06-20-2012, 14:16
Поддържам кожата си като се храня здравословно, пия достатъчно вода и се грижа с нея с лосиони и много масажи. Иначе по принцип си имам много хубав ген и все ме питат как я поддържам.

betty-dimitrova
06-20-2012, 15:45
http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/510832-%D0%92%D1%81%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%BE-%D0%B7%D0%B0-%D0%BB%D0%B8%D1%86%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%B8-%D0%BA%D0%BE%D0%B6%D0%B0%D1%82%D0%B0 ето стара подобна тема..

lqlq89
06-20-2012, 16:17
А как си поддържате кожата в тези жеги? Аз цялата се обривам.. :(:(:(

rihanna_shakira
06-21-2012, 06:33
Незнам дали е до ген но не съм имала кой знае какви проблеми с кожата . Но сигурно защото от малка се гпижа за нея. Почиствала я с тоалетно мляко ,правя се маски включително и домашни .

MagicSmiles23
06-21-2012, 06:40
Всякаква козметика...

valentinadr
06-21-2012, 06:45
ами мия е с почистващ гел два пъти на ден,сутрин еван,вечер биодерма,сутрен ако ще ходя на плаж се мажа със слънцезащитен крем на еван,ако пък не с термална вода и крем пак еван,вечер само почистващо биодерма използвам само медецинска козметика,защото е с перфектно качество

titkos
06-23-2012, 12:04
Аз имам проблемна кожа. Мия си лицето с гела на Bioderma, мажа го с Iмекс (вместо фон-дьо тен), пия Zink-Biotin Kapseln, понякога си правя маски с мед и ходя на козметик за почистване. Редовно си сменям калъфката на възглавницата, гледам да не се излагам на слънце, да не стоя в замърсена среда. И кожата ми пак си е отвратителна...

fizzyg
06-23-2012, 12:17
използвам ексфолиянт,след него гел за лице и специален сапун за места,където имам малки несъвършенства (около носа най-често) ии после с овлажняващ крем за лице..често правя домашни маски за лице с различни неща и специално за зоната около очите си правя с настъргана краставица и жълтък,пия бирена мая и адски много вода,избягвам безалкохолни наптки..аа,и прясно мляко много пия :D

katii
06-23-2012, 12:44
специално за зоната около очите си правя с настъргана краставица и жълтък

Тази маска за какво е по-точно ? По колко време стоиш с нея ? Доволна ли си ? :)

fizzyg
06-23-2012, 17:07
Тази маска за какво е по-точно ? По колко време стоиш с нея ? Доволна ли си ? :)
Маската е против тъмни кръгове и торбички под очите.Ами да,доволна съм,но както всичко си иска постоянство.Смесвам жълтъкът и около 1/4 настъргана краставица за овлажняване и хидратиратиране на зоната около очите.Правя я 1 или 2 пъти в седмицата и стоя около15-20мин.След това измивам с хладка вода и с много леки движения,за да не се нарани тази чувствителна част от лицето :)

POLLINA
06-23-2012, 19:34
Мия си лицето с Гел на нивеа , след това със седефени трици ии накрая се мажа с крем :)
споделете някоя хубава маска за тъмни кръгове под очите?

fizzyg
06-29-2012, 15:53
Мия си лицето с Гел на нивеа , след това със седефени трици ии накрая се мажа с крем :)
споделете някоя хубава маска за тъмни кръгове под очите?

Виж последнотите ми 2 мнения,там съм писала каква маска си правя :)

katii
06-29-2012, 16:04
fizzyg, мерси много :) Ще я пробвам.

Runaway11
06-29-2012, 18:28
Ами само си мия лицето, мляко за почистване на грим и мнооооооооого рядко едно много леко измиващо гелче на Гарниер но не от тези исушаващите на пюр актив ами едно някакво с грозде хд.

Като цяло съм доволна от кожата си - пр(еди имах малко пъпки по челото, а сега изчезнаха и само от много близо се виждат едни по брадичката...:)

Colombia
06-29-2012, 21:23
Мия си лицето с Гел на нивеа , след това със седефени трици ии накрая се мажа с крем :)
споделете някоя хубава маска за тъмни кръгове под очите?

Я,я кажи малко повече за тия седефени трици.

kyklichka01
06-30-2012, 16:58
Сутрин се мия с измиващ гел на билка, а вечер си почиствам лицето с тоалетно мляко и тоник,пак на билка. След това слагам крем Здраве леката формула или Бочко. 2 пъти в седмицата си правя от маските на Avon. Кожата ми е чиста и пъпки ми излизат много рядко.