PDA

View Full Version : Пловдивчани



Ewok
05-26-2012, 09:31
имамммм няколко въпросчета към вас :д

Първо - за колко време г/д се стига от плд до бачковския манастир с автобус?
Какво освен античния етатър имаше в стария град и да ми опишете с две-три думи времето от сряда до днес

мерси :*

Wax
05-26-2012, 09:38
40-50 мин. Макс час.

Освен античния театър има много музеи и къщи-галерии. Няма как да не минеш през етнографския музей, дановата къща и Храма "Св. Неделя". АКо си падаш по изкуството можеш да посетиш и градската галерия там-

Времето - Сряда печеше здраво, четвъртъка валеше и петъка се опитваше, но към обяд се изчисти и пекна. В момента пак пече ^_

Да не идваш към Пловдив?

pepochko
05-26-2012, 09:41
имамммм няколко въпросчета към вас :д

Първо - за колко време г/д се стига от плд до бачковския манастир с автобус?
Какво освен античния етатър имаше в стария град и да ми опишете с две-три думи времето от сряда до днес

мерси :*

стига се за около 45 минути
в старият град има много къщи мъзеи които си заслужава да посетиш както и римският стадион който откриха преди 2 седмици ето виж тук ги има всички http://www.plovdivcity.net/bg/plovdiv_zabelejitelnosti.htm а времето от сряда до днес е винаги облачно но топло превалява от време на време и тва е ;)

Ewok
05-26-2012, 09:42
Какво има в етнографския музей?
Смисъл, кажи ми нещо отличаващо се и впечатляващо.

Благодаря за изчерпателното инфо за времето.

И нем, просто си правя лъжата по-реалистична :д

Wax
05-26-2012, 09:50
И нем, просто си правя лъжата по-реалистична :д

садсадсад :/

Иначе доскоро имаше експозиция на прабългарски и славянски одежди и даже имаше униформата на хан Аспарух май беше.
Иначе редовните експонати са стари родопски музикални инструменти, чаршии и други.
Пресъздали са едно родобско жилище от 1740, едно обикновено градско жилище от 1810, едно аристократично жилище и резиденцията на Пловдивската паша. Има и много носии и части от поверия.

Абе има какво да се види :)

Ewok
05-26-2012, 09:53
оки тенкю :-)

ohluv
05-26-2012, 10:04
Типьетата и Гребната разбира се

Claymore
05-26-2012, 11:09
Боряно, искам да ти се натреса.

Ewok
05-26-2012, 19:12
O толкова си мила.
Днес ми мина през ума да ти се обадя изненадвеащо да излезем, но реших, че не желая груб отказ :д

Иначе открих, че всъщност мога да лъжа и то доста добре.
Направо съм страхотна 8)

PainMonopoly
05-26-2012, 19:32
Не забравяй да гледаш в очите. Д:

Claymore
05-28-2012, 18:24
Някой ден ще те срещна в някой тролей/трамвай или просто на улицата и няма да те оставя на мила :3