PDA

View Full Version : Кардио преди/след тренировка?



someonerandom
05-26-2012, 13:07
Принципно съм фен на плуването,обаче напоследък или не мога да отделя време(час и половина плуване +преобличания и път в двете посоки не е малко...)или басейна по една или друга причина е затворен.Ето защо реших да заместя с бягане и лостове.Днес ще бягам във фитнеса,защото много пече,а лост си имам.Въпросът ми е дали е добре да бягам преди лостовете или след тях?Обикновено правя около 30 мин бягане,в началото бавно,после забързвам и последните 2-3 минути са почти спринт.

awerw
05-26-2012, 14:02
след тренировка

PlayLife09
06-06-2012, 12:00
Ще използвам тази тема, за да не правя нова. Днес си говорихме с едни момичета от моя клас относно бягането и едното твърдеше, че като бягаш сутрин било за отслабване, а следобед за правене на мускули. Аз лично не мисля, че е така, но искам да чуя мнения и от други хора. :)

Rooling
06-06-2012, 13:23
Ще използвам тази тема, за да не правя нова. Днес си говорихме с едни момичета от моя клас относно бягането и едното твърдеше, че като бягаш сутрин било за отслабване, а следобед за правене на мускули. Аз лично не мисля, че е така, но искам да чуя мнения и от други хора. :)
Не мисля че има разлика дали ще бягаш сутрин или след обед и ефекта ще е различен.

А колкото до темата след тренировка :)

xXxAngerfisTxXx
06-06-2012, 13:31
хаха от бягането се правели мускули :lol: то повече се горят мускули отколкото да качваш. От бягането тялото ти става по-тънко и издръжливо... нищо друго.

Shines
06-06-2012, 13:32
Колко бисери изписахте :D.
Сутрин на гладно се горят главно най-много мазнини, но това не значи, че през останалата част на деня няма да се горят също, просто трябва да спазваш стриктен хранителен режим.Колкото до това, че от бягането се гори мускул е просто един голям мит, напротив даже до някаква степен може да ти помогне да качиш чиста мм-а.Ще гориш, ако си на някаква гладуваща диета и не ядеш, тая мускулна маса не се губи толкова лесно ;).