PDA

View Full Version : медитация?



thea
05-26-2012, 14:50
Здравейте ! Не знам дали е точно за тук темата, съжалявам ако съм объркала раздела .. Въпросът ми е следния: помага ли медитацията за справяне със стреса ? Моля някой, който е опитвал да медитира или го прави редовно да сподели точно какво трябва да се прави, дали наистина помага или всичко е самовнушение.. Аз така или иначе ще опитам, защото не ми струва нищо, а и не губя нищо .. просто не знам колко време трябва да се прави, за какво точно мислите, докато медитирате или трябва да се опитвам да не мисля за нищо ? ..дишането сигурно има някакво значениее .. просто не знам, за това ще съм благодарна на тези, които могат да помогнат :)

prosto_chovek
05-26-2012, 14:52
за тук е темата. Помага, но е много трудно да я постигнеш ако си в стрес по начало. По - добре е от лексотан :)

thea
05-26-2012, 15:11
аа ..аз принципно съм много спокоен човек, даже понякога сама се дразня на спокойствието и търпението си :D ..просто ми бяга концентрацията .. ии последно време съм почнала да се изнервям по-често от обикновено .. та се чудех дали изобщо има някакъв ефект от медитацията ;d

prosto_chovek
05-26-2012, 15:15
тогава отговорът е да, има, но ако си постоянна и наистина искаш да постигнеш нещо :)

thea
05-26-2012, 15:42
добре, ами ти медитираш ли ? ..ако да, по колко време и за какво точно мислиш, докато го правиш ? (ии извинявай, ако задавам глупави въпрси :D ) иначе да, мисля да съм постоянна ..все пак, както казах, не губя нищо ;)

prosto_chovek
05-26-2012, 15:49
ще ти отговоря на лично, защото разсъждаваш хубаво :)

ZipFail
05-27-2012, 11:00
Да, помага. Но медитацията не е само да седнеш на едно място, да си затвориш очите и да релаксираш(не че това е неправилно). За хора с повече енергия и емоции, това може да си е направо мъчение. Разнообразявай, има много видове медитация. Ето това е една доста практична книжка - http://zamunda.net/details.php?id=193167&hit=1 все нещо което да ти подхожда ще намериш..

И да, дишането е много важно..

Illusion772
05-27-2012, 14:07
Медитацията е доста проста честно казано , както каза колегата по-горе сядаш на земята (например) но може и някъде другаде стига да ти е удобно и просто си затвори очите, от там нататък искаш или не мислите сами ще идват в главата ти , но най-важното е да дишаш , а относно колко време да медитираш няма точно определени граници мисля че може да започне от 10 минути а да стигне до няколко часа не знам , аз лично се отпускам по течението и наистина сякаш тялото знае кога трябва да свърши .
Успех :)

prosto_chovek
05-27-2012, 16:48
не е хубаво мислите да ти дойдат в главата, защото идеята е да се освободиш от всичките тях :) иначе за дишането - спор няма :)

Illusion772
05-30-2012, 14:42
не е хубаво мислите да ти дойдат в главата, защото идеята е да се освободиш от всичките тях :) иначе за дишането - спор няма :)

Честно казано на тема медитация съм доста "самоук" в смисъл , прочел съм това което вече е написано в интернет , но това което имах предвид е че това което ни тласка към медитацията е стреса и стресовите ситуации ,така че (според мен и според някои материали което съм чел ) не е лошо да премисляш тези ситуации в една спокойна среда , и мисля че така се освобождаваш от проблемите (психически) или най-малкото гледаш по-спокойно е трезво на тях.

1n5ub0rd1na73
05-30-2012, 16:06
Някой би ли споделил заглавието на книгата, която е споменал ZipFail?

slicky
05-30-2012, 17:05
Някой би ли споделил заглавието на книгата, която е споменал ZipFail?

##Заглавие : Oрaнжeвaтa книгa (Teхники зa мeдитaция)
И аз мисля съвсем скоро да пробвам.

1n5ub0rd1na73
05-30-2012, 18:57
Мерси, slicky.

Darth_Komorin
10-20-2012, 22:53
Само на мен ли не ми се получава? Опитвам се да медитирам от седмици, а това което ми описаха приятели изобщо не се случва. Веднъж само се свих на топка на стълбите пред един вход с тях и се загледах в страничното огледало на една кола. Изведнъж всичко стана черно, не виждах нищо, чувах писъците на едната сякаш от километри. Когато ми разказаха какво е станало, разбрах, че са ме бутали, разтърсвали са тялото ми и накрая просто са ми звъннали на телефона, за да си помисля, че е майка ми и да се шашна. Казаха ми, че тогава съм се "събудила". Това нормално ли е, след като те ми казаха, че медитирайки, виждат бяло?