PDA

View Full Version : Лесни стъпки за постигане на нежна,гладка кожа и изравнен тен! :)



fizzyg
05-26-2012, 20:35
Здравейте! :)
Ще ви предложа няколко стъпки за кожа,която ще заобичате,без да се ухарчвате много! :)
Информацията я знам от личен опит,но и от интернет.Приятно четене!
1.ВОДАТА!- Хидратацията на кожата има главната роля! Не забравяйте никога водата,избягвайте безалкохолните и по възможност ги заместете с водата.

2.Следващият много важен фактор са ВИТАМИНИТЕ-Кожата се нуждае от витамини,за да бъди винаги свежа.
Може да си ги набавите чрез плодове и зеленчуци,но ако искате да се улесните,идете до аптеката и си купете витамини.Бих ви препоръчала вит.А,бирена мая(също оказваща влияние в/у косата и ноктите) или др. витамини по ваш избор.

3.Ежедневдното почистване на лице е много важно.За целта може да използвате гел,маска за лице/ексфолиант,тоник за лице.Всичко зависи от типа кожа,който имате.

4.Бихте направили голяма услуга на кожата си,ако използвате масло ( бадемовото или пшеничното е страхотен избор ) и вечер мажете в зоната около очите :) Това би помогнало за премахването на тъмните кръгове,какво и ужасните торбички,но трябва да нанасяте или с клечица за уши,или с безименния пръст(защото той е най-малко подвижен,а кожата около очите е СВРЪХ нежна).

5.Поне 1-нъж седмично си правете маска за лице с мед,белтък,зехтин / или маслото за лице,което по-горе споменах.

6.Използвайте вазелин за лице,както през зимата,така и през другите сезони.Вазелинът е прочут с лечебната си сила от векове.
Може да поставяте вазелина,преди кремчето си,на сухите области от лицето.

Сега бих ви препоръчала и нещо за миглите.-Вечер,преди сън,намажете тънък слой от вазелина си,по линията на миглите.Така миглите се подхранват и хидратирват.Вазелинът въздейства на ''растежа'' на миглите,така че след ползване на вазелина с такава цел,ще се събудите с малко по-дълги и много меки,здрави видимо мигли.

Ако имате някакви други въпроси,свързани с лицето,питайте.Ще помогна с каквото мога :)

NewYork_girl
05-26-2012, 20:37
Здравейте! :)
Ще ви предложа няколко стъпки за кожа,която ще заобичате,без да се ухарчвате много! :)
Информацията я знам от личен опит,но и от интернет.Приятно четене!
1.ВОДАТА!- Хидратацията на кожата има главната роля! Не забравяйте никога водата,избягвайте безалкохолните и по възможност ги заместете с водата.

2.Следващият много важен фактор са ВИТАМИНИТЕ-Кожата се нуждае от витамини,за да бъди винаги свежа.
Може да си ги набавите чрес плодове и зеленчуци,но ако искате да се улесните,идете до аптеката и си купете витамини.Бих ви препоръчала вит.А,бирена мая(също оказваща влияние в/у косата и ноктите) или др. витамини по ваш избор.

3.Ежедневдното почистване на лице е много важно.За целта може да използвате гел,маска за лице/ексфолиант,тоник за лице.

4.Бихте направили голяма услуга на кожата си,ако използвате масло ( бадемовото или пшеничното е страхотен избор ) и вечер мажете в зоната около очите :) Това би помогнало за премахването на тъмните кръгове,какво и ужасните торбички,но трябва да нанасяте или с клечица за уши,или с безименния пръст(защото той е най-малко подвижен,а кожата около очите е СВРЪХ нежна).

5.Поне 1-нъж седмично си правете маска за лице с мед,белтък,зехтин / или маслото за лице,което по-горе споменах.

6.Използвайте вазелин за лице,както през зимата,така и през другите сезони.Вазелинът е прочут с лечебната си сила от векове.
Може да поставяте вазелина,преди кремчето си,на сухите области от лицето,но ако решите,може и на цялото лице.

Ако имате някакви други въпроси,свързани с лицето,питайте.Ще помогна с каквото мога :)

Това наистина е много полезно!БРАВО! :)

fizzyg
05-26-2012, 20:42
Благодаря! :)Радвам се,че съм ти помогнала.
Сега малко го промених,сложих информация за постигане на здрави мигли :)

bloodyF
05-26-2012, 20:45
вие добре ли сте?
1.за водата съм съгласна ,че трябва да се пие повече, но това е като цяло по-здравословно хранене-без мазно,пържено,сладко,тесте о и т.н.
или поне да са ограничени
2. яжте пресни плодове и зеленчуци, месо и млечни продукти, не пийте измислени витамини и особено бирена мая , която не е полезна да се пие срещу пъпки и такива разни, най-малкото се качват кг от нея
3.подходящи продукти за съответния тип кожа
4.надали бадемовото масло ще ви махне торбичките, по-скоро коректор за през деня
5.тия маски не са хубави, защото меда е силно алергичен и може да се обринат 5 пъти повече..по-скоро някакви готови или с плодове, които предварително сте проучили дали са подходящи за кожата ви
6.вазелин-НИКОГА
омазнява и ще имате много повече черни точки и разни такива обриви, засилено акне и отделящ се себум
слагайте целогодишно крем със слънцезащитен фактор подходящ за типа ви кожа...

BarcaGirl17
05-26-2012, 20:51
Интересна и полезна тема. БРАВО на авторката.

fizzyg
05-26-2012, 20:52
Ами не знам,но на моята кожа това действа перфектно..
Просто има момичета,които искат да заместят фон дю тена с нещо,което щади кожата им.А пък и бадемовото масло ПОМАГА за премахване на кръговете,няма място за сравнение с коректора,с който се мажем,за да ни замяза на хора..За вазелина оточних,че на сухите места се слага,но..както и да е,не мисля,че сайта е място за драми..Съжалявам,че не ти е харесала..Здраве да е :)

fizzyg
05-26-2012, 20:52
Интересна и полезна тема. БРАВО на авторката.

Благодаря ти! :)

strawberry88
05-27-2012, 07:35
Полезна тема,браво!Само да допълня,че спортуването също е хубаво за кожата.
:)

fizzyg
05-27-2012, 09:16
Полезна тема,браво!Само да допълня,че спортуването също е хубаво за кожата.
:)

Благодаря и за допълнението! :) Който има други идеи нека споделя!Ще се радваме да ги чуем :)

kalpazanka
05-27-2012, 09:19
Вазелинът не е ли комедогенен?!

fizzyg
05-27-2012, 09:37
Вазелинът не е ли комедогенен?!

Ако е медицински и антибактериален,не.При поставяне на сухите места от кожата,той я хидратира.На по-мазна кожа,трябва да се слага много тънък слой.:)

fizzyg
05-27-2012, 09:43
За хората с проблемна кожа е добре да не ядат тестяно и шоколад и да не пият горещи напитки(освен чая,разбира се).
Каза го дерматоложката на една моя приятелка и наистина,ако ги избягвате ще видите ефект..трудно е да не ядеш шоколад или пък да не пиеш мляко с какао или кафенце,но все пак.. :)

Rebirthing
05-27-2012, 10:10
Вазелинът не е ли комедогенен?!

Освен, че е комедогенен също така е и петролен дериват. Не бих го сложила на устните си, камоли на лицето...

За витамините хубаво, но нищо не може да замести пълноценното хранене. Плюс това, малко са качествените витамини на пазара.
Ексфолианта не е хубаво да се ползва ежедневно, а хората със суха кожа могат да пропуснат тоника.
Черен шоколад може да се яде, при него не виждам къде е проблема ?!

strawberry88
05-27-2012, 10:17
^Би ли казала някои качествени витамини? :)

Dagichka
05-27-2012, 10:18
хубава тема, само да вметна от личен опит - от 30 дни не съм пипнала сладко, спрях тестеното, газираното и тн. и започнаха да ми излизат двойно повече пъпки ;ххх дори днес видях нова ГНОЙНА и то на бюста.. просто не знам вече какво да правя

cheburashka
05-27-2012, 10:22
^дерматолог

Rebirthing
05-27-2012, 10:33
^Би ли казала някои качествени витамини? :)

Аз ползвам на Now Foods. Хубаво е витамините да са с GMP сертификат. Избягвай Centrum, ужасни са. Nature's Way имат качествени витамини и добавки.

strawberry88
05-27-2012, 11:08
^Аз точно Centrum мислех да си купувам. :shock:
Благодаря.

Glam0rous
05-27-2012, 11:14
Това с храните, от които излизат пъпки не са ли пълни глупости? Особено акнето, за което причинител са хормони...Защо тогава като минеш 18-20 години и пак си ядеш същото край с пъпките. А пиенето на топло каква връзка има??? Топлата течност ли? В тоя ред на мисли и супа не трябва да се яде.

Rebirthing
05-27-2012, 11:18
Много хора които са доста над 18-20 страдат от акне...Храните също влияят на хормоните, някои косвено, други пряко, особено млякото, смята се за един от причинителите на акне.

lqlq89
05-27-2012, 11:41
Страхотна тема, ще я следя!

strawberry88
05-27-2012, 11:55
Nature's Way имат качествени витамини и добавки.

Кои по-точно да си взема?Има толкова много??? 8-)
Искам за кожата най-вече...имам проблемна кожа.

fizzyg
05-27-2012, 13:22
^За проблемна кожа, дерматолог препоръчвам с 2те си ръце! Иначе витаминките си ги вземи,но по-добре вместо да си избираш ти лечението се съветвай с дерматолог :)

strawberry88
05-27-2012, 17:23
^Купих си бирена мая днес...преди или след хранене се пие:D???

fizzyg
05-27-2012, 18:25
Аз пия сутрин на гладно..не знам дали така трябва,но много добре действа!
По колко хапчета мислиш да пиеш?:)

anonymous708973
05-27-2012, 18:28
Аз пия рибено масло, в момента май е от треска. Има и от акула, и от сьомга. По-точно се води, че го пия, защото имам голям проблем с редовния прием на хапчета.

Това с бадемото масло около очите за пръв път го чувам, но ще го пробвам. То си е специално за лице или мога да взема за коса/нокти?

strawberry88
05-27-2012, 18:33
Аз пия сутрин на гладно..не знам дали така трябва,но много добре действа!
По колко хапчета мислиш да пиеш?:)

Ми както пише на опаковката-3 пъти на ден по 2.

PullMeCloser
05-27-2012, 18:43
Аз пия рибено масло, в момента май е от треска. Има и от акула, и от сьомга. По-точно се води, че го пия, защото имам голям проблем с редовния прием на хапчета.

Това с бадемото масло около очите за пръв път го чувам, но ще го пробвам. То си е специално за лице или мога да взема за коса/нокти?

За какво помага това рибено масло и има ли ефект?

fizzyg
05-29-2012, 12:24
Това с бадемото масло около очите за пръв път го чувам, но ще го пробвам. То си е специално за лице или мога да взема за коса/нокти?

Аз съм с пшеничното,но и бадемовото има ефект.За всичко стават-коса,нокти,лице,няма специално..:)

FreshJuice
05-29-2012, 13:38
Как така пиете масла О.О Това все едно ей така си си пиеш зехтин или олио. Нищо, че уж тези вашите са по- здравословни... А от тази бирена мая не ви ли умаляват дънките :D

betty-dimitrova
05-29-2012, 14:37
Аз пия бирена мая и нямам повишаване в апетита. А иначе от нея започнаха доста по-рядко да ми излизат пъпки.

mynichkaTanq
05-29-2012, 15:06
И аз ще следя темичката с интерес, че искам да постигна ефект върху тена си :)

strawberry88
05-29-2012, 15:10
Как така пиете масла О.О Това все едно ей така си си пиеш зехтин или олио. Нищо, че уж тези вашите са по- здравословни... А от тази бирена мая не ви ли умаляват дънките :D

Аз изобщо не дебелея от нея :D а ония рибени масла са си специално за пиене! 8-)

taamara
05-29-2012, 16:57
Аз съм с пшеничното,но и бадемовото има ефект.За всичко стават-коса,нокти,лице,няма специално..:)

За лице ми харесва маслото от жожоба. Попива бързичко и е идеално, според мен, за кожата, нанасям го и на околоочния контур. Помага и за пъпките, но не толкова бързо, но намаляват. За много суха кожа, мисля, че е слабичко. :)

FuckingFreak
05-29-2012, 17:02
Каква е цената на въпросните масла?

strawberry88
05-29-2012, 17:03
Между другото тази маска е страхотна:хума,мед,лимон. :)

taamara
05-29-2012, 17:42
Каква е цената на въпросните масла?

Бадемовото го купувам за 2,50лв. Жожобата под 4 лв. - 3,90 - 3,95лв. ..нещо такова, за пшеничното не зная :)
Като да уточня, че става въпрос за маслата на Икаров.

don't say anything.
05-29-2012, 17:54
Какъв е тоя вазелин за миглите? Как изглежда, в аптеките ли се продава?

shutUp
05-29-2012, 18:20
Rebirthing,
би ли споделила кои точно витамини приемаш? Виждаш ли ефект върху себе си?
И кои би ми препоръчала?
Благодаря предварително (:

taamara
05-29-2012, 19:10
Това за вазелина за мигли звучи леко шантавичко;д и аз бих искала повече инфо : )))
Иначе, аз си мажа миглите всяка вечер с рициново масло, ама не мога да кажа дали има ефект, май не..пфф ;д

cheburashka
05-29-2012, 20:44
^и аз си ги мажа, но от скоро, ама нещо ми дразни очите...

Sarafina
05-29-2012, 21:53
Не използвайте бадемово масло - предизвиква окосмяване. Затова по-добре си мажете косата с него :) За лицето - масло от жожоба, а маслото от гроздови семки е за мазна кожа :)

don't say anything.
05-31-2012, 08:56
Как така пиете масла О.О Това все едно ей така си си пиеш зехтин или олио. Нищо, че уж тези вашите са по- здравословни... А от тази бирена мая не ви ли умаляват дънките :D

Как според теб се пият масла? Рибеното масло е едно от най-полезните и помага и за косата,зъбите,тялото - всичко.
И аз го пия, както и бирена мая, от нея доста рядко започнаха да ми излизат пъпки.

fizzyg
05-31-2012, 12:09
Какъв е тоя вазелин за миглите? Как изглежда, в аптеките ли се продава?

Обикновен антибактериален вазелин :)
Който е заинтересован,да изгледа това:
http://www.youtube.com/watch?v=HiVU30zpNaw&feature=BFa&list=PL419BE3CE0984778C

fizzyg
05-31-2012, 12:16
Сега й разгледах и някои други клипове и ме заинтригува тази маска за лице против тъмни кръгове/ и акне,което нямам,но../- http://www.youtube.com/watch?v=gf02SniHJzk&feature=autoplay&list=PL419BE3CE0984778C&playnext=1 ..Това първото какво е?На брашно ми прилича.. :cool:

taamara
05-31-2012, 13:19
А някой ползвал ли е тоалетни трици за маска на лицето?
Преди няколко дни си взех една опаковка за скромните 0,46лв., но още не съм ги пробвала.

lqlq89
06-09-2012, 13:42
Аз си правя веднъж седмично. За ефект не мога да кажа. Слагам към тях масло от гроздови семена.

taamara
06-09-2012, 14:18
аз вече ги ползвах три пъти. Първият път ги смесих с бадемово масло и жожоба, но после толкова ми беше трудно да ги отмия, че не е истина. Затова вече процедирам с вода.

strawberry88
06-09-2012, 14:27
^И има ли ефект?Всъщност за какво точно се използва? :neutral:

lqlq89
06-09-2012, 16:28
С вода как става? Аз съм пробвала, но триците не се напояват, а водата си остава..не можах да го обясня изобщо. Слагах трици и вода, и оставаш да постоят ли?

taamara
06-09-2012, 18:47
да, да разбрах те :) всъщност, те наистина не се разтварят хубаво и бързо, както ако прибавиш масла, но просто бъркам малко повечко и после нанасям и пак става. Оставям да престои около 10 минути, маската се втвърдява, затова мисля, че няма да е много подходяща за много суха кожа.
Иначе за ефекта..те са като ексфолиант, уж махат черните точки, но нищо не мога да кажа по този въпрос.

Runaway11
06-10-2012, 07:12
Аз пък знам, че това рибно масло не помага въобще даже увеличава броя на пъпките и акнето - дерматолог го казва. Не знам на някой може да действа добре обаче попринцип не било хубаво да се изполва. Иначе аз съм забелязала, че колкото по малко тоници и исушаващи продукти ползвам *със смесена към мазна кожа съм* толкова по-добре става. Сега я хидратирам повече - може малко да лъщи, но пък поне значително ми се намили броя на пъпките :)

Иначе от бирената мая не се дебелее и наистина е много полезна!

Mirelaa
06-10-2012, 19:50
Много полезна информация! Благодаря! :)

bani4ka
06-11-2012, 09:46
http://www.ecomedia.bg/be-eco/health-and-food/article/8082 - в тази статия е засегнат въпроса, че и храната може да се отрази на кожата ни :)
А ианче от няколко дена си правя маска с диня :D. Достатъчно е резенче диня, което се втрива в кожата на лицето и шията. Друг вариант е да изстискате сока от динята и да го втриете в кожата си с помощта на памук. И била за сякакъв тип кожа :P