PDA

View Full Version : Ще ми проясните ли?



CherryMe123
05-27-2012, 12:33
Значи,нещата седят така: Аз съм на 14 години и нямам НИКАКВИ намерения да правя секс скоро ;) ,но напоследък ми стана страшно любопитно за всичките тези неща. Майка ми е лекар и се занимава точно в тази област , но ме е срам да я питам да ми обясни.Какво ли би си помислил?!
И ето защо се обръщам към вас хора.Просто искам да разбера що за нещо е , нищо повече! Само от чисто любопитство :D :D

granger
05-27-2012, 13:07
Какво искаш да ти обясняваме?!
Питай майка си, какво ли би си помислила - съвсем в реда на нещата си е.
Родителите са за това! Най-важното нещо е да имаш диалог поне с майка си на тази тема. Няма нищо срамно да питаш и тя го знае,поне би трябвало.Питаш - за да знаеш, а не после да се червиш и да се чудиш кво да правиш.

Your.Passion
05-27-2012, 13:15
Какво искаш да ти обясняваме?!
Питай майка си, какво ли би си помислила - съвсем в реда на нещата си е.
Родителите са за това! Най-важното нещо е да имаш диалог поне с майка си на тази тема. Няма нищо срамно да питаш и тя го знае,поне би трябвало.Питаш - за да знаеш, а не после да се червиш и да се чудиш кво да правиш.

+1

Ако почнем ние да ти обесняваме я ще лъжем я не ..Така ,че най-добре си е нея да попиташ .И щом се занимава с тази област . Да не би да те е срам да говориш с нея ? А и какво точно искаш да ти обясним?

ShtrudeL
05-27-2012, 13:41
Половия орган на мъжа влиза в половия орган на жената и става wow <3
На 14 години се чудиш как нещо толкова голямо ще влезе в тясното ти отворче и ще те прониже, как друго чуждо тяло ще влезе в твоето, ...докато след 16 го искаш така, както искаш и да се целуваш и гушкаш и да ядеш сладолед със чипс едновременно. ох яде ми се чипс... със сладолед <3

IseeDEADbodies
05-27-2012, 13:54
Имаш си родители (особено майка ти, за която спомена), говори с тях. Не го казвам с лошо - на обратно. Майка ти ще се чувства много по-добре, ако научиш тези неща от нея. К'во ше рече срам те е... т'ва си е нещо напълно нормално, да имаш въпроси в тази насока и прочие. Не мисля че майка ти ще реагира остро или ще ти се скара, че си я питала. Успех.

ShtrudeL
05-27-2012, 14:00
Аре стига глупости. Никой родител няма да реагира радостно като разбере, че 14 годишното му дете се интересува от секс. В което няма нищо лошо, но родителите рядко са И приятели.

IseeDEADbodies
05-27-2012, 14:07
Е, ако става дума и аз не съм водил с моите родители прословутия разговор за "птичките и пчеличките".. Но при всяко положение, бих предпочел децата ми (дал Господ, някой ден да имам :D) да ги научат от мен тия работи, от колкото от улицата да са "чули -недочули"... Или не подкрепяш мнението ?


едит - http://www.vbox7.com/play:84e0917c&al=2&vid=6864172 :razz: - много по темата :D

dream1707
05-27-2012, 14:11
Аре стига глупости. Никой родител няма да реагира радостно като разбере, че 14 годишното му дете се интересува от секс. В което няма нищо лошо, но родителите рядко са И приятели.

Що пък да не реагира .. майка ми се радваше, че имам презервативи в чантата си :D Когато бях на 14.. знаеше си, че имам сериозен приятел и говореше с мен на тия теми и се радваше, че се интересувам, за да не направя някоя глупост ... Преди 4-5 месеца и казах и за 2те момчета с които съм спала, знаеше, че първото беше по времето, когато бях таман навършила 15... И хич не реагира остро, даже обратното ...

А на момичето майка му, до колкото разбрах се занимава с това... кой знае колко малки необразовани момичета ходят при нея, вече направили някоя беля... Според мен хич няма да го приеме зле, а ще ти обясни.. Честно казано, аз бих се радвала ако дъщеря ми се интересува на тая възраст, таман е навлязла в пубертета и поне иска да има някаква култура, не като повечето и връстници

ShtrudeL
05-27-2012, 15:18
Различно е.
Ние сме друго поколение и ще сме готини родители ^^
Не че нашите не са, просто са консервативни. Ест че има и изключения, но са малко.
Майка ми нито веднъж не е подхващала темата за секса и ако аз я подхвана (което няма да стане и никога не съм имала нужда да говоря с някой за това всъщност), ще се паникьоса/изплаши/зачерви и т.н.
По-добре да говори с приятелки, които също се вълнуват/интересуват от това, но да не си мисли, че щом на Марийка й е текло кръв, то и на авторката ще се случи същото.

granger
05-27-2012, 15:23
Има го и този момент-да. Но пък родителите трябва да се замислят ( да поФаля мама) , че децата им трябва да научат най-важното за секса от тях. Мен ми беше адски неудобно ,ама съм питала и за менструация и кво е овулация ... малко и беше странно ,ама по-добре отрано да знам,отколкото да се вайкам. Така е по-консервативни са, ама и те са били като нас.
А и е вярно, ние ще се по-отворени родители.

dream1707
05-27-2012, 15:33
Бе пак и от приятелки хич не е добра идея .. Наборките и едва ли знаят много повече от нея, дори и да водят полов живот... рядко се намира в днешно време тийнове, които да знаят кво правят и да има достатъчно богата сексуална култура..

Пък и както казах, майка и работи това... едва ли не е свикнала да и задават подобни въпроси.. и щом момичето и каже, че само се интересува, а няма намерения .. вероятно ще и олекне :D

Sissy~~
05-27-2012, 15:41
Няма нищо за обясняване. Още повече, щом майка ти е лекар и се занимава с това, няма нищо срамно да я попиташ :)

xoxi
05-27-2012, 16:28
Мен ми беше адски неудобно ,ама съм питала и за менструация и кво е овулация ...

На мен майка ми от много рано е започнала да ми обяснява за това и сега свободно обсъждам с нея всичко свързано с менструацията. Чак ми е странно, когато някое момиче ми каже, че я е срам да попита майка си или да й сподели нещо на тази тема.

Друг е въпроса, че за секс никога не ми е говорила, нито аз съм питала, за това сега и да се изяждам по някой въпрос, говоря с приятелки, търся в интернет или питам хора, занимаващи се с това. Супер некомфортно ще ми е да говоря с нея. Не искам да е така, но тя е трябвало преди години да започне да ми изяснява и това, за да не се притеснявам сега, а да го намирам за нещо напълно нормално.

Аз след години, ако стана майка, ще започна да говоря с децата си за всички тези неща още в ранна детска възраст, за да растат с мисълта, че да говориш с родителите си за всичко е напълно нормално.
За това и авторке, говори с майка си, сигурна съм, че жената ще се зарадва!!!
Ако наистина не можеш да преодолееш този срам, има много книги и сайтове в интернет. В тийн форум някои ще те излъжат, други ще те наругаят, трети (като мен) ще се заплеснат в разискване на други въпроси, четвърти - нещо друго и т.н.

granger
05-27-2012, 16:45
Казах го ,щото отрано съм питала,още на 12 като се "развих" ...това имах предвид, и малко по малко ми се обясняваха нещата.

xoxi
05-27-2012, 16:49
Да, схванах какво имаше предвид ти.
Аз още около 4-5 годишна съм започнала да се интересувам за какво са тея неща, които майка ми купува непрекъснато (превръзките) и от тогава е започнала да ми обяснява.
За мен колкото по-рано, толкова по-добре.

djipsito
05-27-2012, 19:12
Щтрудел, в кой век живееш ? Родителите мило и драго дават децата им да говорят с тях. Или поне нормалните родители. Аз мисля, че майка й по-скоро ще се зарадва, че пита нея, ще се сближат повече и ще си имат по-голямо доверие.

step_up_right
05-27-2012, 19:25
Говори с майка си, дори и да не беше лекар-тя е по-добрия избор! Иначе ако приятелките ти са хора ще ти кажат като такива, ама имах една "приятелка" която след като спа с приятеля си (година по-малка от мен) започна да ми обяснява че съм малък недорасляк спрямо нея щом аз още не бях го правила с моя и че щяла да направи купон, да ни покани и да ни отделяла стая за да го направим абе... Малоумни същества... За да не се вкарваш в такива ситуации като тая-майка ти е решението, няма да съжаляваш! (дори и да се размрънка, не е страшно, само малко ще ти понадуе главата)

djipsito
05-27-2012, 19:34
И да се размрънка, спокойно може да й каже, че предпочита да е информирана и то точно от нея. Гаранция, че ще спре да мрънка и като размисли, ще се зарадва, че щерка й се е обърнала към нея, а не слуша някви дрисльовци дето не знаят пикае ли им се, ебе ли им се.

IseeDEADbodies
05-27-2012, 19:35
Факт е, че има родители-динозаври, ако мога така да се изразя ;д Споменах, че с моите родители не съм обсъждал такива теми (като не броим редки случаи, в които са ме питали дали поне взимам предпазни средства и нек'ви други такива не толкова обширни въпроси), но това не означава, че са консервативни. А и съм 100% сигурен, че повечето родители на хората тук са доста по-разкрепостени (или поне са били), отколкото те дори подозират. По-скоро ние сами като отваряме подобни теми, и те не го правят, щото едва ли и те "изгарят" от желание да ги обсъждат с децата си. Но това не означава, че биха ви отпратили, ако ги попитате нещо подобно на тази тематика.

djipsito
05-27-2012, 19:39
Много ясно, че няма да ви върнат.. Отделно, родителите "забравят", че децата им порасват и че почват да се вълнуват и от тази тема... или просто си мислят, че щом детето не е запитало за секс, значи още не мисли за тва и няма нужда да се говори.. А лапетата ги е страх да питат, ше кажеш, че е не знам кво..

IseeDEADbodies
05-27-2012, 19:52
Аз ще съм бащата мечта 8-)

ХАХХАХАХХАХАХХАХА...

SmilezZz
05-30-2012, 09:51
Говори с нея.
Първо, че ще ти каже доста неща, които ние няма да успеем да ти кажем. Все пак тя се занимава с точно това и се съмнявам да реагира остро или да си помисли нещо по - остро, тъй като ще разбере, че се интересуваш от всичко това - секс, предпазване от нежелана бременност и всичко.

Като се замисля , аз бих се зарадвала, ако моето дете дойде и сподели/или просто да поиска да разбере нещо, което го интересува , независимо дали на тема секс или друго.

GrandProtector
05-30-2012, 10:14
Не спомена пол, мисля че е доста важно :D
Явно не си обръщал/а внимание в самото начало има 2 Важни теми прочети има доста неща, предполагам че ще намериш отговора на въпроса "Как става?", пък ще научиш и какви са евентуалните последствия.
Ако те мързи пусни си някакъв филм с еротична насоченост и след време пусни тема в tp Иде ли :D

Delilah.Him
05-30-2012, 19:54
хей,хей комуникацията с мама определено е важна, но това не зависи само от теб или от нея.. мхм да определено е хубаво да се води диалог по темата "секс" с родителите..мисля, че трябва да знаеш някои предварителни неща, че като му дойде времето да избягваш някои гафчета.. не се страхувай да я попиташ.. седни на дивана и можеш да започнеш така: "а бе ей маме така и така.. виж какво става ..нашите поколения, абе интересно ми е какво що.. я ми обясни някои неща, че като гледам наборките какво правят направо ужас... " изрази мнение...все ще я закърпиш някак.

А относно ние да ти кажем.. питай? Но всеки си има различна техника..методи .. иииии прочие :D

magita
05-30-2012, 20:54
Пфф ...добре че не трябва да се крия от майка ми или да ме е срам от нея за квото и да било и си говорим се 1 сме на 1 възраст... Няма да те изяде твойта майка. Щом работи тва сиг са и се появявали някви малки дечица с проблеми, така че си има поне бегла представа, че и ти може да го направиш. А тва, че говориш с нея трябва да я зарадва + тва има варианти да разбере щом работи тва... така че ...