PDA

View Full Version : Проблем



bReAk3R
05-27-2012, 12:39
Когато правя упражненията си за гърди, и при лицевите опори, и при дигането на щангата от лежанка, после усещам болка само в ръцете... При лицевите тук-там усещам болка отстрани в гърдите, но то не винаги... Убеден съм, че всеки път правя всичко правилно, но само ръцете ме болят.. Какъв може да е проблема, да не ги правя правилно? Лицевите са с широк хват, с единия крак върху другия и с опънати колене, а щангата свалям докато не опре, точно пред гърди, пробвал съм и пред брадичката, и под нея, но болката едва-едва в гърдите... Какъв е проблема? :S

awerw
05-27-2012, 13:01
Къде точно те болят ръцете ?

bReAk3R
05-27-2012, 13:11
бицепса или трицепса, малко ще се изложа, но трудно ги различавам. :D Абе това, дето е отстрани на ръката. Едно от 2те, но болката е пареща, а в гърдите почти нищо :(

awerw
05-27-2012, 13:16
Сигурно трицепса ти е слаб за тази тежест и трябва да го тренираш повече и съответно ще вдигнеш кг. на лежанката, за да се натоварват и гърдите.

bReAk3R
05-27-2012, 13:20
Да ми е слаб за 20кг щанга? Не ми се вярва, по-възможно е да не ги правя правилно, знаеш ли как е най-правилно да се вдигат?

bReAk3R
05-27-2012, 13:22
Пък и виждам резултат, гърдите ми отдолу са подчертани и като цяло са по-избомбени и то за по-малко от две седмици, а в същото време да не ме боли...

awerw
05-27-2012, 13:28
Чакай сега, вдигаш 20кг. от лежанка така ли ?

redbul2
05-27-2012, 13:29
Каква 20 кг щанга бе момче? Само лоста ли вдигаш? Кви са тия болки в ръцете? Не трябва да имаш никви болки във фитнеса където и да било. А щангата спускаш точно върху гърдите,цицките,точно където са зърната.
Къде я спускаш пред брадичката? Ти ще се колиш ли? :D Спускането над врата се нарича "гилотина". :) Ама не е за начинаещи. Дори за нацепените е опасно.

bReAk3R
05-27-2012, 13:43
Нали тва казвам, че ми е проблема, болка има в ръцете, а не гърдите :(

Лоста ми е 10, 2 диска по 2.5 от двете страни = 20кг. Е как не трябва да има болка, ефекта не идва ли от болката? Не казах, че вдигам тип Гилотина, а че където и да пробвам да спускам, не усещам напрежение в гърдите.. И казах, че съм пробвал да спусна дори Гилотина...

bReAk3R
05-27-2012, 13:43
awerw, да + лицеви...

fatrat
05-27-2012, 13:54
Лоста ми е 10, 2 диска по 2.5 от двете страни = 20кг.
Дигаш 15 кг. Цял живот 2х2.5 си е било 5кг както и да го гледаш. Иначе слаб трицепс!

bReAk3R
05-27-2012, 14:00
fatrat, (2x2.5)x2 = 10 + 10кг лост = 20кг... Понеже аз казах от двете страни 2 диска по 2.5...

А какво мога да направя по въпроса за трицепса... Понеже така като не усещам нали напрежение в гърдите и имам чувството, че няма ефект... А нали права и коремна преса и затва искам гърди, а то кво е едното без другото...

WhyStopNow?!
05-27-2012, 14:03
Тренирай си така и като ти се развие трицепса ще усещаш болка и в гърдите.

bReAk3R
05-27-2012, 14:06
мерси. А иначе докато ме боли само трицепса, ще има ли ефект и в-у гърдите? Щото аз виждам да има, както казах отдолу се подчертаха и съвсем малко се издуха. Преди се виждаше само зърно, а сега...

awerw
05-27-2012, 16:09
Брат, тренирай повече трицепса и ще вдигнеш кг и на лежанката и така....

bReAk3R
05-27-2012, 17:54
Ама аз искам гърди :D Коремна преса без гърди не седи...Няма ли да действа в-у гърдите ся като дигам щангата и правя лицеви? И като ме боли трицепса....

redbul2
05-28-2012, 19:06
Нали тва казвам, че ми е проблема, болка има в ръцете, а не гърдите :(

Лоста ми е 10, 2 диска по 2.5 от двете страни = 20кг.
Момче,най-добре веднага спри фитнеса според мен! Можеш само да се осакатиш. Така ако я караш. Някои неща явно не са ти ясни още. Какви гърди? Какви 5 лева? Няма защо да се чудиш,че имаш болки в ръцете,а в гърдите не усещаш нищо. Ти имаш лост от 10 кг. Което значи,че тоя лост е къс и неподходящ за избутване от лег с нормалния широк хват. Като сложиш на него и дисковете,ти просто няма къде да го хванеш за да правиш лег за гърди. Съвсем логично имаш болки в ръцете и можеш дори да си докараш сериозна травма.
Затова най-добре се откажи! Явно не ти е още време или пък просто фитнесът не е за теб. Въобще тук е пълно с 15-годишни,които гледат само какво правят големите и сетне искат и те същото. Като в оня лаф "Видяла жабата,че вола го подковали със златни петала,та и тя си вдигнала краката". :) 15-годишните да не останат по-назад от батковците. :D

redbul2
05-28-2012, 19:11
Ама аз искам гърди :D Коремна преса без гърди не седи...
Искаш. Ама няааамааа :D И аз може да искам хиляда неща,ама то така не става. :)

bReAk3R
06-01-2012, 20:24
Ти ли разбираш повече от баща ми, който е минавал през тия неща доста време??? Може, ама не вярвам. Как забога мога да се осакатя легнал? Ако имаше нещо, щяха да ми кажат..

redbul2
06-02-2012, 07:03
Много ясно,че разбирам повече от баща ти! Ти съмняваш ли се още,че разбирам много повече от него. Явно баща ти нищо не разбира. Щом те оставя да правиш с къс лост избутване с широк хват. А сетне се чудиш що те болят ръцете,а гърдите не се натоварват.
Аз разбирам да правиш с дълъг лост лег с тесен хват. Ама да правиш с къс лост широк хват просто нямам думи. Явно това е "изобретение" и "гениално откритие" на баща ти,който много "разбира" от тия неща. :D

DownloadVirus
06-02-2012, 07:08
Ти ли разбираш повече от баща ми, който е минавал през тия неща доста време??? Може, ама не вярвам. Как забога мога да се осакатя легнал? Ако имаше нещо, щяха да ми кажат..

Щом баща ти казва да ядеш шоколад преди тренировка и да не пиеш вода е ясно едно-НИЩО НЕ РАЗБИРА!

И в крайна сметка,защо питаш в този форум ,а не баща си,щом толкова много разбира?

musicinmyveins
06-02-2012, 07:21
Момче,най-добре веднага спри фитнеса според мен! Можеш само да се осакатиш. Така ако я караш. Някои неща явно не са ти ясни още. Какви гърди? Какви 5 лева? Няма защо да се чудиш,че имаш болки в ръцете,а в гърдите не усещаш нищо. Ти имаш лост от 10 кг. Което значи,че тоя лост е къс и неподходящ за избутване от лег с нормалния широк хват. Като сложиш на него и дисковете,ти просто няма къде да го хванеш за да правиш лег за гърди. Съвсем логично имаш болки в ръцете и можеш дори да си докараш сериозна травма.
Затова най-добре се откажи! Явно не ти е още време или пък просто фитнесът не е за теб. Въобще тук е пълно с 15-годишни,които гледат само какво правят големите и сетне искат и те същото. Като в оня лаф "Видяла жабата,че вола го подковали със златни петала,та и тя си вдигнала краката". :) 15-годишните да не останат по-назад от батковците. :D
Лоста е достатъчно дълъг.Продават ги по спортните магазини ама не е 10 ,а е 12 кила и е много по-тънък от лоста в залата.
По темата:С тия 20 кила гърди не само,че няма да направиш ами и няма да има никакви визуални резултати.Най-малкото сигурно и 20 лицеви не можеш наведнъж щом трицепса ти е на баница от 20 кила .И съм убеден,че буташ от лег само защото си чувал лафа "Абе колко буташ от лежанка".А може и баща ти,който "разбира" така да ти е казал.Да ама не.Хвани се по-добре на лостове ходи вместо да тормозиш уредите във фитнеса.

bReAk3R
06-02-2012, 09:16
redbul2, първо, лоста не е къс и е перфектен за мен. Ти си някъв смешник, който със сигурност няма толкоз "стаж" във фитнеса колкото него. Казвам ти го, щото ПРЕДПОЛАГАМ, че нямаш 25годинки поне...
DownloadVirus, НЕ ми е казвал да ям шоколад преди тренировка и дори незнам как си си го втълпил? Вероятно от темата на оня пич за плочките, там за въглехидратите... Тва за шоколада май казах, че съм го прочел от форум, а не че той ми го е казал... Ето ся търсих темата, но не я намирам и ме мързи повече да търся, по-късно ще я постна, понеже я имам запаметена на лаптопа, понеже сега съм на лаптопа... Там си пише всичко точно и ясно и щом повечето неща са изпробвани от тоя пич, значи вероятно "факта" и за шоколада не прави изключения...
musicinmyveins, значи... Първо да кажа, че дигнах вече на 30 кила и си правя по 11 повторения на серийка (което няма общо, ама...) Второ имаше резултат с 20те килца... Отдолу гърдите ми се подчертаха и леко се надуха, а и да не говорим, че преди нямах ръце, а сега... :) Трето, не бъди убеден, че дигам от лег заради тоя "ЛАФ" (wtf?!!), дигам си заради гърдите, както казах за коремната преса... ;) ЧЕТВЪРТО, баща ми си разбира... ;) Съжалявах, като по едно време спрях да го слушам кво ми говори, ама после пак почнах и така станаха резултатите (дори и да са малки) ;) И пето, не тормозя уредите в никакъв фитнес.. В нас, където хола не се ползва за нищо, точно в него има: лостове (тези за набирането не са сложени, че много грозно ще стане иначе беше сложен един преди 8 години, когато БАЩА МИ ТРЕНИРА), гири, дъмбели, щанги, всякакви тежести дискове эа щанги и 2 лежанки. Едната за коремни преси, другата за вдигането на щангата и за кофички (като измъкна това, на което слагам щангата след като съм си направил серията, мушкам един "уред" за кофички, стягам го и почвам да се мъча). ;)

DownloadVirus
06-02-2012, 09:21
Самият шоколад при хранителен режим е смешен.А това за шоколада отдавна не бях го чувал този мит..Бързи въглехидрати преди или по време на тренировка за енергия :)

bReAk3R
06-02-2012, 09:26
На мен ми каза преди всяка тренировка един банан, а в темата прочетох "бърз въглехидрат, например един ШОКОЛАД"...

fatrat
06-02-2012, 09:48
Самият шоколад при хранителен режим е смешен.А това за шоколада отдавна не бях го чувал този мит..Бързи въглехидрати преди или по време на тренировка за енергия :)
Сещам се за една случка от октомври месец, миналата година. Аз и един колега отивахме към залата (тренираме в трибойска) И той решил, че по пътя за бърз въглехидрат ще изпие литър мляко и 200гр халва. Sure enough сложихме по 160 на клека , направих аз повторенията. Той като застана под лоста и му падна кръвната захар щеше да се заколи там. До момента на случването на това не мислех ,че е възможно (въпреки че уча медицина и т.н) човек да изкара от 2-те дупки едновременно... E пича първо падна с лоста повърна, насра се , а след 10-тина секунди и припадна.
Извод: Не се яде преди тренировка. Максимум доза протеин.

redbul2
06-02-2012, 12:34
На мен ми каза преди всяка тренировка един банан, а в темата прочетох "бърз въглехидрат, например един ШОКОЛАД"...
Бързи въглехидрати преди тренировка? Явно баща ти нищо не разбира от фитнес. А колко месеца е тренирал той? Аз май имам повече стаж в залата от него въпреки,че съм под 25 г. Трябва мен да слушаш за фитнеса,а не него. :)

bReAk3R
06-02-2012, 13:29
Както казах, по едно време спрях да го слушам и много загубих. После отново почнах и направих 3 части от тялото ;)

musicinmyveins
06-03-2012, 08:05
Много ми се ще да го снимаш този уред дето правиш кофите във вас (не се майтапя просто ми е интересно,че в нас само кофи няма къде да правя).И с 20 кила не знам какви гърди си направил като в залата това е тежеста само на лоста.И за информация - кофите натоварват долната част на гърдите и ако са ти се поочертали отдолу от кофите е най-вероятно.

bReAk3R
06-03-2012, 14:54
Мога да го снимам, ще видя кога... Еми не е от кофите, щото преди вчера (когато за пръв път направих 4 кофички) правих по една... А с една не може да стане...

musicinmyveins
06-04-2012, 20:05
То и с 30 кила от лег няма да стане :D Както и да е.Ако намериш време да снимаш ще съм ти благодарен ;)

bReAk3R
06-05-2012, 11:24
Става, става. Ще дигам постепенно.

redbul2
06-05-2012, 11:41
Ако беше слушал нас вместо баща си,сега щеше да вдигаш 100 кила. :D

bReAk3R
06-05-2012, 11:44
Припадай ве :)