PDA

View Full Version : Препоръчайте ми книга



SuNsEt
05-27-2012, 15:53
Търся си лека и интересна книга на английски език.Нещо,с което да си подобря знанията и да се чете лесно,а ако я има и в онлайн вариант-още по добре.

Предварително много благодаря :)

slicky
05-27-2012, 16:16
Сега чета Спасителят в ръжта и не е лошо. Разказва се за 1 като нас, ама в доста по неприятна ситуация. Тъй като е писана от негово лице има не малко жаргон. Но зависи какво харесваш.

FunNn
05-27-2012, 16:37
Великият Гетсби :)

Sign
05-27-2012, 19:10
The perks of being a wallflower може , също някоя от книгите на Пратчет . Горните две предложения са много добри , бтв зависи кой жанр ти е по-интересен :)

dreamwalker
05-27-2012, 19:31
Лека книга? Предлагам Twilight. ;]]

MooDy
05-27-2012, 19:48
Сега чета Спасителят в ръжта и не е лошо. Разказва се за 1 като нас, ама в доста по неприятна ситуация. Тъй като е писана от негово лице има не малко жаргон. Но зависи какво харесваш.

Тази книга ми е абсолютен фаворит.. просто бях готов да заплача само защото свърши. Иначе на пръв поглед изглежда супер обикновена история за 1 седмица от живота на едно момче, но това което го направи уникален за мен е това, че все едно аз съм писал книгата.. все едно аз съм главният герой.. все едно неговите разсъждения са мои .. направо плашеща прилика.

Книгата не би била интересна на всеки. Според мен е за теенове, които имат по-особен поглед върху живота и обществото в което се намират, които виждат ясно как до болка е фалшиво всичко, които търсят начин да избягат от всичко... и все пак знаят, че нищо не могат да променят. Надявам се да не ви се струва странно как намирам толкова много драма и скръб в една обикновена история.