PDA

View Full Version : Боядисана коса



MissSixty60
05-27-2012, 19:16
Здравейте значи по същество косата ми беше доста светла бях се боядисвала с професионална боя на ниво 7ца и преди седмица реших че искам по-тъмна коса и се чудих каква боя да си купя и взех на Wellа мус боя номера беше 04 пишеше тъмно кафяво боядиса ме майка ми и като видяхме че боята стана черна влязох веднага да се изкапя седяла съм 20тина минути, но косата ми в момента е напълно черна. Чувам че при фризьора ми се предлага процедура която премахва частично боята и изсветлява косата с 2-3 тона била доста скъпичка към 60лв. Въпроса ми е дали някой е пробвал тази процедура и дали изгаря косата много? Благодаря предварително за отговорите и ако някой знае друг начин за изсветляване моля да сподели :))

MaLkaTa_LaDy
05-27-2012, 20:43
Махнах си червеното с "DeColour". Българско е това нещо и струва 5лв, но не знам точно колко често се намира. Процедурата си я правиш сама в къщи, само дето мирише отвратително, но се търпи. Не мисля, че ми изгори косата, а даже след това се боядисах...
Ако си от Бургас, пиши да ти кажа къде се продава.
Едит: Това не изсветлява косата. Само сваля боята от нея.

MissSixty60
05-27-2012, 21:32
Aз искам да остане моя цвят коса но понеже не бях чувала за това нещо и затова съм написала изсветлява. От Шумен съм и ще го потърся. Друго да те питам една опаковка стигна ли ти или ти трябваха 2 косата ми е малко под раменете и напълно ли ти махна цвета ?

MaLkaTa_LaDy
05-28-2012, 07:46
Да, една опаковка ще ти стигне. Прочети си хубаво какво пише на листчето вътре. Има 3 шишенца и трябва да смесиш 2 от тях, обаче понеже след като ги смесиш трябва за 10 мин най-много да си го нанесеш това на косата [нанася се като боя], те съвесвам да ги смесиш на два пъти - първо за корените и после за цялата коса.

Аз доста дълго време се боядисвах и боята ми беше изсветлила естествената коса, която е кестенява, а след процедурата се видях руса, за това се наложи да се боядисам. Иначе ми свали червеното напълно. Не знам при теб как ще е.

Едит: Кутийката е кафеникаво-златиста и на нея пише DeColour отстрани пише, че се произвежда в България в Пловдив. Успех с намирането.

marin4itu
05-28-2012, 10:21
Ако искаш недей бърза да сваляш боята, тъй като ще се поотмие бързо, особено когато косата ти е била светла.

MissSixty60
05-28-2012, 10:29
Сетих се къде се продава това виждала съм го. Днес ходих при фризьора ми да ми види косата и той ми каза да изчакам да се отмие да си правя маски на косата и понеже не съм седяла 40 минути както беше написано на кутията а седях само 20 по бързо щяло да се отмие. Направо не знам какво да правя..