PDA

View Full Version : Плодова детоксикация за по-добра форма?



PROVOCATIVE
05-27-2012, 21:53
Здравейте, какво мислите за яденето на неограничено количество плодове в продължение на няколко седмици? Не само, че изчиства токсините от тялото, но и повишава тонуса, както и физическото и психическото състояние... имам познати, които са се подлагали на такава детоксикация, но искам да чуя и ваши мнения - мислите ли, че е ефективно, пробвали ли сте и какви резултати е имало за вас? Благодаря :)

bloodyF
05-28-2012, 10:41
не обичам плодове кой знае колко , а тези които обичам са в различни сезони
примерно ягоди и праскови, малини и портокали, смокини, ананас, манго , за друго в момента не се сещам, обаче не мисля че е добре като цяло, още повече за седмици
по принцип съм го чувала като метод , но за няколко дни преди почването на същинска диета..

Little_Lady93
05-28-2012, 10:45
Майка ми кара 2 месеца само на плодове и грам не отслабна. Мисля че фруктозата пречи за свалянето на кг. Иначе за деоксикация да, но за не повече от седмица според мен.

Rebirthing
05-28-2012, 10:49
Правила съм го за 20 дни. Преди това се прави захранване, след приключването на детоксикацията пак се прави захранване. НЕограничено количество плодове НЕ се яде, ядат се до 800 грама на ден + чайове иначе ефект - НИКАКЪВ !

FuckingFreak
05-28-2012, 10:58
^+
Още повече започваш с плавно спиране на храните - първо месо, животински като цяло и чак после минаваш на краен вариант плодове. А с толкова много фруктоза внимавайте, не е добре за черния дроб. :)

plitka
05-28-2012, 11:31
Кои храни и напитки трябва да избягваме, за да помогнем на организма си по време на детоксикация?

Червено месо, наденички, пастет;Масло, маргарин, сметана;Шоколад, бонбони, сладка, захар;Алкохол, кафе;Сол, пържени храни;Солени ядки;

А ето и една статия със съвети за детоксикация на организма http://ecomedia.bg/be-eco/ecology-for-everybody/article/7775

PROVOCATIVE
05-28-2012, 19:57
Благодаря!