PDA

View Full Version : Избор на гимназия в Бургас след 7 клас ?



nutellaxx
05-28-2012, 11:01
Здравейте :) От доста време ме мъчи изборът на училище след 7 клас. Мечта ми е да уча испански, затова смятам да пиша като първо желание ГРЕ Раковски - Бургас. Обаче ме притеснява това, че не е от най-елитните. За немски и английски гимназии изобщо не ми се мисли, не искам там, както казах, мечта ми е испанския. Какво е вашето мнение?

Lunin
05-28-2012, 11:17
кВо речИ кВо?... Притеснява те това че не е от най-елитните ли??? Я хващай даскалото и си учи езика... не било от най-елитните...

Kettch0
05-28-2012, 11:25
Привет от Бургас :P Аз пък искам във френска...Не ми пука особено дали е елитна или нещо такова :) Избери това, което ти се учи...

nutellaxx
05-28-2012, 11:28
Да, обаче майка ми ме натиска за английска или икономическия. Това е един от проблемите. А някой знае ли какъв е бала за испанската?

Lunin
05-28-2012, 11:29
Да, обаче майка ми ме натиска за английска или икономическия. Това е един от проблемите. А някой знае ли какъв е бала за испанската?

щом е езикова от 30 нагоре

Nutella♥
05-28-2012, 11:30
И аз съм от Бургас и също желанието ми е да уча испански и това ще пиша - стига да ме приемат ! Изобщо да не ти пука дали е елитна или не,учи си това което ти е интересно.А и другите гимназии не са толкова елитни,колкото само ги говорят.Може да се паднем и в един клас. :D

nutellaxx
05-28-2012, 11:32
хахаа :D може, може ;д Oт кое училище си

Kettch0
05-28-2012, 11:35
Испанска 30 бал?
и с 28 - 29 може да влезеш :) Апък колкото до англииска - ужасно прехвалено училище, апък за нищо не става.Само наркомански истории там

Lunin
05-28-2012, 11:37
Испанска 30 бал?
и с 28 - 29 може да влезеш :) Апък колкото до англииска - ужасно прехвалено училище, апък за нищо не става.Само наркомански истории там

Ми разбира се... ти кВо кой "пичага" ходи там да учи бе :D

Kettch0
05-28-2012, 11:38
:D :D :D :D :D

nutellaxx
05-28-2012, 12:43
Апък колкото до англииска - ужасно прехвалено училище, апък за нищо не става.Само наркомански истории там
Да, чух много лоши отзиви от ученици ;/

Kettch0
05-28-2012, 17:56
Кажи на майка ти, че живота си е твой - все пак ти ще се блъскаш 5 години.Преди няколко дни и аз бях пуснала темичка за Раковски Бургас :)

nutellaxx
05-28-2012, 19:05
Кажи на майка ти, че живота си е твой - все пак ти ще се блъскаш 5 години.Преди няколко дни и аз бях пуснала темичка за Раковски Бургас :)
Тя дори иска лично тя да напише 1во желание, 2ро желание ;х...
Може ли линк към темичката , търсех такива, но не успях да намеря.

LoupGarrou
05-30-2012, 12:22
Завърших ГРЕ-то, ако някой има някакви въпроси да пише на ЛС ...

xXxAngerfisTxXx
05-31-2012, 06:30
Механо рлз ;)

nutellaxx
06-04-2012, 19:48
Механо рлз ;)

о не ;дд механо в най най най краен случай..

DieselBlood
06-04-2012, 22:22
Съветвам те да не ходиш в руска.Ще пропаднеш.ГРЕ-то винаги е било прехвалено даскало за мене,ама ти си знаеш.С 28 влизаш без проблеми.

Furious?
06-04-2012, 22:44
В Бургас има само 1 що годе прилично даскало - ПМГ

xXxAngerfisTxXx
06-05-2012, 07:14
В Бургас има само 1 що годе прилично даскало - ПМГ

Мда сигурно :lol:

infamous333
06-05-2012, 17:54
Идвайте в строителния, за трета година съм там и хич не съжалявам, че влязох в тази гимназия :) Преди 2 години я ремонтираха изцяло и сичко е 5 точки.Пишете,ако имате въпроси :D Не се подлъгвайте от външния вид на ПМГ/ГРЕ-то, това че има хубав двор не означава, че вътре е мега якото.

nutellaxx
06-09-2012, 13:59
Идвайте в строителния, за трета година съм там и хич не съжалявам, че влязох в тази гимназия :) Преди 2 години я ремонтираха изцяло и сичко е 5 точки.Пишете,ако имате въпроси :D Не се подлъгвайте от външния вид на ПМГ/ГРЕ-то, това че има хубав двор не означава, че вътре е мега якото.

За ПМГ-то знам, че било като кочина вътре ... така или иначе не искам да уча там. А относно строителния- не знам защо подозирам, че там образованието не е на ниво :С

All563
06-09-2012, 16:18
Точно ГРЕ щях да ти предлагам. Лично аз исках в Английската, но уви... Приеха ме в ГРЕ мога да ти кажа, че на испанския и италианския им е по-високичък балът в сравнение с френския. Ако имаш 28.5...и нещо ще ти стигне за френската (ако искаш, де), а ако искаш италиански или испански поне 29.4-5.. и нещо. Според мен гимназията си е много добра, провеждат се DELF и PTE и там какво друго имаше и така, доволна съм. ГПАЕ-то наистина е прехвалено, осмокласниците учат в мазетата!!! Повечето излизат оттам с знания по английски, които имаме в началното образование и са пълни наркомани. Язък за хубавия език. Иначе, друго дакажа, в ГРЕ още от 8-ми клас се учи английски (4 часа седмично), а другия език (френски, италиански, испански) са 18 часа на седмица.

Daydreamer3
06-09-2012, 20:02
В ГРЕ е добре да.Аз съм с френски език,но щом искаш испански ти си човека.Испансикят не е труден като цяло,лесно се схваща, а и нов език е винаги добре дошъл. :)

PepSsS
06-13-2012, 09:10
не влизай в икономическия , това ще е най-голямата грешка през живота ти

Burgazliqta
06-13-2012, 21:45
Аз ще кандидатствам в търговската ... защо да е грешка да влиза там

Ven4os
06-14-2012, 11:16
До колкото разбрах в писанията Ви нужният бал тази година е около:
Търговска гимназия-29.4
Английска-30.5 +
ГРЕ,Френски-28.5
Гре,Испански-29.6
Гре,Италиански-29,6+
Вярно ли съм разбрал?

shmatarok
06-14-2012, 11:31
^Да, нещо такова би трябвало да представлява. ;д

Търговската и икономиката вече изобщо не са това, което са били преди години, засега като че ли немска държи първенството, заедно с пмг до някаква степен. Ако имаш наистина желание да учиш обаче, можеш да успееш почти навсякъде. ;)

nutellaxx
06-19-2012, 19:16
Ox, ще полудея вече!!! Майка ми не се трае-немски и английски, немски и английски ...:Х супер досадно не знам да се откажа ли от таз испанск и да взема да вляза в английска ;ххх хич не ми се иска, обаче ....
Иначе да имате някакви идеи как да убедя майка ми за испанска ?? :Х

nutellaxx
06-19-2012, 19:17
^Да, нещо такова би трябвало да представлява. ;д

Търговската и икономиката вече изобщо не са това, което са били преди години, засега като че ли немска държи първенството, заедно с пмг до някаква степен. Ако имаш наистина желание да учиш обаче, можеш да успееш почти навсякъде. ;)

Хмм, аз си мислих да я напиша като 2ро желание търговската ... защо да не е това , което е била преди?

SunnyWinter
06-19-2012, 20:04
То нищо май не е както е било преди. Нивото е паднало доста.
По темата - пиши си желанията сама, майка ти не е теб и според мен няма нужда тя да решава вместо теб. Живота си е твой. Не е казано, че като влезеш в не толкова прехвалено училище ще пропаднеш. На една моя приятелка сестра й тази година завърши френска и сега работи като преводач на морето с доста добра заплата. Така че пиши си където искаш и хич да не ти пука :)

nutellaxx
06-19-2012, 20:24
То нищо май не е както е било преди. Нивото е паднало доста.
По темата - пиши си желанията сама, майка ти не е теб и според мен няма нужда тя да решава вместо теб. Живота си е твой. Не е казано, че като влезеш в не толкова прехвалено училище ще пропаднеш. На една моя приятелка сестра й тази година завърши френска и сега работи като преводач на морето с доста добра заплата. Така че пиши си където искаш и хич да не ти пука :)

Mайка ми е голям инат и си мисли,че след като го науча просто няма къде да се прилага-Испания в момента е една от най-слабо развитите държави :(

Nutella♥
06-20-2012, 08:01
Mайка ми е голям инат и си мисли,че след като го науча просто няма къде да се прилага-Испания в момента е една от най-слабо развитите държави :(

Аз писах на 1-во Испанска и също се замислих за това.НО това ми се учи,това искам,езика ми харесва и смятам,че ще ми доставя удоволствие.След това се учи и вишо,пък и ще изучаваш и втори език (англ.),така че и това ще е в твой +

Angel^^
06-22-2012, 13:15
nutellaxx от кое у-ще си/аз съм от Братята/. И аз искам в ГРЕ Раковски, но с френски език. То вече мина подаването на документите, но все пак късмет! Много харесвам езика и за т`ва няма значение дали немската и ПМГ-то за с най-висок бал, важното е да учиш с кеф тия 5 години!

ПП. Който може нека да напише нещо за френския език и ГРЕ - лесно ли е?

DarkTemplar
06-22-2012, 13:59
Mайка ми е голям инат и си мисли,че след като го науча просто няма къде да се прилага-Испания в момента е една от най-слабо развитите държави :(
Испания си е доста добре развита държава, просто в момента е в сериозна икономическа криза. Обаче не забравяй, че освен нея цяла Латинска Америка говори този език, така че перспективи не липсват. Трябва ти само амбиция и труд.


ПП. Който може нека да напише нещо за френския език и ГРЕ - лесно ли е?
Лесно НЕ е, защото самият език не е лесен. Но ако попаднеш на добър преподавател, и си натегнеш задника в подгответо, ще го научиш. Не знам как е сега, но едно време имахме 19 часа френски седмично + нещо като занималня преди/след училище (зависи коя смяна си). Общо се събираха почти 40 часа седмично, което си е повече от достатъчно да влезеш в час с нещата. Поне 2 пъти седмично се правеха контролни на думи, диктовки, преразкази, граматически упражнения, учихме по френски учебници, имахме и часове с французин.

Ако някой друг има въпроси относно ГРЕ Раковски, може да ми пише.

nutellaxx
06-22-2012, 20:34
nutellaxx от кое у-ще си/аз съм от Братята/. И аз искам в ГРЕ Раковски, но с френски език. То вече мина подаването на документите, но все пак късмет! Много харесвам езика и за т`ва няма значение дали немската и ПМГ-то за с най-висок бал, важното е да учиш с кеф тия 5 години!

ПП. Който може нека да напише нещо за френския език и ГРЕ - лесно ли е?


Да, знам че се подадоха вече , май съм пропуснала да спомена, че тази година завърших 6 клас :D и всичко това ми предстои другата година, но съм се замислила сериозно още от сега. :)

cvetan_tinev
04-03-2018, 22:46
ПГЕЕ Константин Фотинов добра гимназия ли е? Искам да ставам програмист и мисля да кандидаствам там,но не знам дали да ходя

DieselBlood
04-04-2018, 17:19
1. Можеше да пуснеш нова тема, а не да вдигаш теми от преди 6 години.
2. Фотинов е последното място, където можеш да станеш програмист.