PDA

View Full Version : Английски и немски- заедно или поотделно



commonsense
05-28-2012, 12:09
Налага ми се за една година да успея да се подготвя и да взема сертификати по английски и немски. И двата езика ги знам на ниво горе-долу B2. В момента се чудя как да постъпя- дали да се готвя първо по единия език, да взема сертификат и после другия или едновременно да карам двата. Има ли някой от вас, който супер интензивно да е учил едновременно двата езика и как мислите дали няма да се омешат нещата. Някакви съвети от личен опит?

joanittka
05-28-2012, 12:26
Аз уча по 22 часа на седмица немски и ходя на уроци по английски ( цяла събота ) .. Наистина понякога много ги бъркам .. пиша съществителните на английски с главна буква , или вместо sh пиша sch .. понякога не се сещам за елементарни думи или ги смесвам ... Така че ако смяташ да ги учиш интензивно по- добре поотделно .. Се пак зависи от това доколко имаш желание и доколко ти се отдават ... При всеки човек е различно ..

commonsense
05-29-2012, 13:17
Май така ще направя. Мерси много за мнението!

kalpazanka
06-02-2012, 08:48
Кога са изпитите в рамките на тази една година?
В Гьоте ли ще се явяваш?

commonsense
06-02-2012, 10:33
Ми честичко има. За CAE- всеки месец по 2 пъти горе-долу се провежда (в различни градове разбира се), а за DaF- през месец някъде. Работата е там, че искам да ги взема възможно най-скоро, най-добре ще е още това лято, за да мога следващата учебна година да си уча за матури и изпити.
Да, сигурно в Гьоте, защо?

kalpazanka
06-02-2012, 10:39
Хм, останах с впечатление, че ще полагаш изпит за Б2... DaF не клони ли вече към С1, т. е. филология един вид?

За Гьоте нямаш време относно немския- 19-ти юни и 20-ти юли е прекалено скоро (говоря за Б2). Смяташ ли, че ще си готова дотогава? Третата ти възможност за тази година е 20-ти септември.
Като че ли е по-добре да учиш езиците поотделно. :)

zlatko98
06-02-2012, 16:39
По-добре първо с немския започни и като изкараш сертификата, почвай с английския. Ако ги учиш заедно ще ги мешаш. Пък и немския е по-трудния от двата език и след него английския ще ти е песен (личен опит)

commonsense
06-03-2012, 14:30
DaF се взима с B2 или C1 зависи от резултата, който изкараш. Аз искам C1 така че още едно ниво трябва да взема.
Всъщност във Варна има един езиков център, който повечето наричат Гьоте институт (а всъщност не е). Аз имах предвид него- там ще се явявам- там изпити има през месец.
Мерси за мненията.

princo90
06-03-2012, 15:58
TestDaF бил ниво филология... (rofl) По-голяма глупост не бях чувал. Филологията е цяла наука, която се изучава в университет с години, и няма нищо общо с някакво тестче, за което за един месец можеш да се подготвиш.

Иначе по темата: по-добре отделно ги вземи, като започнеш със CAE, който е поне едно ниво (да не е и повече) над DaF. Немския сертификат го дават като трудност от края на B2 до края на C1, докато CAE-то клони към C2. И тъй като съм правил и двата теста (още не съм ги взел), мога да ти кажа, че просто няма база за сравнение. CAE е в пъти по-труден и изисква поне 10 пъти по-задълбочена подготовка.
Аз по-скоро бих казал, че като вземеш CAE всеки друг изпит ще ти е песен. Успех!

kalpazanka
06-04-2012, 07:11
TestDaF бил ниво филология... (rofl) По-голяма глупост не бях чувал. Филологията е цяла наука, която се изучава в университет с години, и няма нищо общо с някакво тестче, за което за един месец можеш да се подготвиш.

Хукнал си да учиш чужди езици, а българска реч не можеш да възприемеш.

xoxi
06-04-2012, 12:26
Моят личен опит ми показа, че ми е по-лесно да уча двата езика едновременно.
Учейки интензивно само единия, след това забравям елементарните неща, когато цялото ми внимание е погълнато от втория.
Учейки ги двата едновременно, вниманието ми е разпределено и в двете посоки, запомняйки всичко, сравнявайки единия език с другия и т.н. Все неща, които ми помагат по-лесно да уча.

anonymous708973
06-04-2012, 13:08
TestDaF бил ниво филология... (rofl) По-голяма глупост не бях чувал. Филологията е цяла наука, която се изучава в университет с години, и няма нищо общо с някакво тестче, за което за един месец можеш да се подготвиш.

Иначе по темата: по-добре отделно ги вземи, като започнеш със CAE, който е поне едно ниво (да не е и повече) над DaF. Немския сертификат го дават като трудност от края на B2 до края на C1, докато CAE-то клони към C2. И тъй като съм правил и двата теста (още не съм ги взел), мога да ти кажа, че просто няма база за сравнение. CAE е в пъти по-труден и изисква поне 10 пъти по-задълбочена подготовка.
Аз по-скоро бих казал, че като вземеш CAE всеки друг изпит ще ти е песен. Успех!

Изненадана съм. След 9 дни ми е изпитът CAE и не бих казала, че е толкова труден, а съм останала с впечатлението, че TestDaf е доста трудничък..

anonymous708973
06-04-2012, 13:11
Авторе, захващай ги и двата, немският - септемврийска сесия, английският - декемврийска. Имай предвид, че резултатите от английския излизат на 26 януари, но сертификатът няма да ти го доставят поне до март-април. Не е голям проблем - ако ти го искат някъде, можеш да им представиш снимка на страницата с резултата ти.

princo90
06-04-2012, 15:45
Изненадана съм. След 9 дни ми е изпитът CAE и не бих казала, че е толкова труден, а съм останала с впечатлението, че TestDaf е доста трудничък..

Междудругото и на мен също ми е след толкова. Да, чак толкова труден и на мен не ми е, но всъщност дали ще е ти е труден или не изпитът, зависи от това колко си се подготвял. А специално за CAE подготовката със сигурност е много по-дълга и интензивна от тази на DaF.

commonsense
06-04-2012, 19:31
В такъв случай има ли някой от Варна, който може да ми препоръча учител/езиков център по английски, от който е доволен и при който да се готвя за CAE. С нормални такси и най-важното да си струва.
На PinkPan7her и princo90 пожелавам успех!