PDA

View Full Version : УНСС



Sa4kiSabiram
05-28-2012, 15:42
Здравейте!
11 клас съм,вече реших - искам да вляза в УНСС направление финанси или икономика.Замислила съм си нещо като схема,но не знам дали е възможно затова искам дда попитам някой,който е по - наясно.Добре ни подготвят по математика в училище,дори отлично бих казала,но на мен винаги хуманитарните науки са ми идвали отвътре.Не искам да се занимавам повече със задачи,още повече,че макар и с хубави оценки не се чувствам достатъчно уверена.
Мисля догодина да държа матура по философия като избираема.В УНСС гледат матурите по БЕЛ и Мат.,ко не си държал по мат. я взимат от дипломата,а там ше бъде 6,затова смятам че този вариант е по - добър.Философията не ми е проблем - правих матури - справям се добре.Изпитът ми мисля да е с модул БЕЛ.Та...въпросът ми е няма никакъв проблем това да бъде така нали? Тоест не съм задължена да държа матура по математика заради направлението,което съм си избрала?
Благодаря предварително.

anonymous546178
05-29-2012, 20:15
Не, не е. И предвид въпроса, отиваш на правилното място :D :D :D

mrazqkindergarten
05-29-2012, 21:01
Естествено, че не си задължена да държиш матура по математика.Дори те съветвам да не я избираш, казаха ми, че тази година била много трудна(не че съм изненадана де).Аз също ще кандидатствам в УНСС и втората матура, която държах, беше по английски.

vesito13
05-30-2012, 12:17
Възможно е аз да не съм разбрала правилно, но аз четох друго в сайта на УНСС. За балообразуването пишеше, че се взима веднъж средния успех от дипломата и 4 пъти оценката от изпита, който си си избрал, така най-високият възможен бал е 30. Ако искаш да кандидатстваш с матура, тогава се взима веднъж средния успех от дипломата и веднъж оценката от матура, така най-висок бал би бил 12. Та от тази гледна точка, най-добре би било да държиш матура по този предмет, по който се чувстваш най-уверен, и така дипломата ти ще бъде по-висока.

Тук е моментът да попитам, правилно ли съм разбрала или съм в грешка?

sunshineee16
06-02-2012, 14:24
Така и не разбрах как се кандидатдтва в УНСС, т.е изпитите не са ми ясни. Разглеждах сайта видях модул 1 БЕЛ, модул 2 математика и модул 3 избираем предмет. Изпитите по БЕЛ и математика задължителни ли са?