PDA

View Full Version : Как да кажа на мама че си имам приятел?



M.siHurt
05-28-2012, 17:36
Здравейте хора! Реших да ви попитам следното ... Как да кажа на майка си че си имам приятел? С него тръгнахме скоро и ми е страшно трудно да кажа на майка си, защото тя по незнайни причини мисли, че съм "прекалено малка" за да си имам гадже. Да му се невиди на 14 години съм! Имам приятелка която е с половин година по-малка и сега е с шестото си гадже! Много се дразня, защото майка ми винаги ме насилва да и казвам подобни неща! Очаквах брат ми да си хване гадже пръв, за да видя реакцията, ама НЕ ! Трябваше първо да съм аз! Не че имам нещо против ... :) Та така ... как да и кажа ... защото малко ме е страх от реакцията и :( HELP ME !!!

Sh@d0w
05-28-2012, 17:39
Местя темата в правилния раздел.

ledenakrasota
05-28-2012, 17:43
Изчакай да минат няколко дни от връзката ви. :D Не бързай! Мами всичко разбира. ;)

Lunin
05-28-2012, 17:46
Кажи на майка ти... да си гледа работата и изваждай клиторът

error92
05-28-2012, 17:47
Ти ако следваш примера на приятелката ти...много лошо : ))

M.siHurt
05-28-2012, 18:01
аз не го следвам ... дори мисля че малко не е в ред :D

WhereAreYouNow
05-28-2012, 18:15
Просто й кажи, обясни й, че не си толкова малка и е нормално. Гледай, че вече на по 11-12 години се еб*т, ако ти е и първото гадже може да реагира малко остро, но ако вземе да ти се кара просто й кажи, че няма да стане така и не знам нацупи й се нещо... Ти познаваш най-добре майка си, така че прецени какво да й кажеш.

пAteNцЕ
05-28-2012, 18:22
чакай чакай...да,може да реагира остро,но ако го поднесеш по правилния начин последствията може да са по-малки :D
и все пак .... не гледай приятелката си колко имала и с колко е била...то си е за нея

obichamggo
05-28-2012, 18:23
А защо е нужно да и казваш? А сега по темата:Казваш „Мамо имам гадже“ и толкова надали ще се опита да ви раздели..

M.siHurt
05-28-2012, 18:33
Трябва да и кажа защото ако разбере от някой друг после няма да ми има доверие за нищо за това предпочитам да и кажа :) а за приятелката ми няма да гледам от нея за нищо на света :X:X аз съм отвратена от нея

TheBeliever
05-28-2012, 18:38
Като си отвратена защо си й "приятелка"?

Имаш гадже от броени часове. Не се знае дали след 3 дни все още ще го има това гадже.

Седи си мирно сега, опипай почвата край майка си. Намекни й, че харесваш едно момченце, че май и то те харесва, и ако реакцията й не е на мечка стръвница след няколко дни й кажи, че с въпросното момченце вече се държите за ръчичка.

И btw проблемът на майка ти не е в имането или нямането на гадже, а в това какви смятате да ги вършите с едно евентуално гадже. Нормално, никоя майка не иска дъщеря й да се проебе на 14.

SmilezZz
05-28-2012, 19:06
Просто й казваш и толкова. Обясняваш й, че може да ти има пълно доверие и че знаеш какво правиш. А за секса знаеш , че сега ти е рано.

M.siHurt
05-28-2012, 19:09
За секса спокойно много добре знам че ми е рано (и то доста рано :D) приятелката ми и тя още е девствена просто ми е странно как може това да и е шестото гадже нищо повече :D и благодаря ще почакам седмица 2 да видя как ще протекат нещата и все някак ще и кажа ;) Благодаря на всички :)

amaz1nG
05-28-2012, 20:16
1 съвет . Млъкни с тая ' твоя приятелка.
2ри съвет . Що да и казваш ? Тя ще си разбере сама рано или късно .
3ти съвет . Изчакай първо и виж на къде ще тръгне връзката и .
Брей , че съм умен.

rusoto_baby_f
05-29-2012, 00:39
Ако те е страх, че ако не и кажеш ще разбере от другаде.То те подкрепям, доверието и комуникацията между майка и дъщеря за мен е много важно.Така, че сподели и, така тя ще знае, че си споделяш с нея и ще ти има доверие, по лошо ще стане ако го чуе от някой друг.
Издебни момент в който не е ядосана и не и казвай ,,мамо имам си гадже,, или ,, моята приятелка е по малка от мен а си има вече 6-то по ред гадже,, защото със сигурност ще се ядоса.Започни с нещо като, запознах се с едно момче, което ми допада и излизаме от време на време заедно и т.н.
На колкото и години да станеш, майка ти винаги ще я боли за теб.
Така, че е нормално да реагира по остро.Но с комуникация ще решиш проблема, не с криене.

nelsii666
05-29-2012, 13:59
С риск някой да ме натупа,ще ти кажа следното. Това,че имаш гадже,съвсем не означава че водиш полов живот.Това, което аз направих, докато бях на 13 и вече имах "сериозна връзка", беше така.Първо изчаках няколко седмици, за да се убедя,че наистина е връзка. Моето първо гадже ми беше и съсед. След това започнах видимо да се издавам,че съм с него. Намигахме си, стояхме с часове на улицата заедно и естествено,майка ми започна да подозира за нещо подобно... Докато един ден не ме попита директно в очите какъв точно ми е.Аз и отговорих,че много го харесвам и ми е гадже.. :D Таа, сама предизвиках нещата,за да може да не е като гръм от ясно небе. Следваше лекция за секса и така нататък, но за радост с годините, в които с него бяхме заедно, родителите ми се убедиха в неговите добри и сериозни намерения. Връзката ни продължи 4 години,но след това всеки сам пое по пътя си. И така. Това е.Просто давай на майка си видими знаци,че има някой, с който излизаш, докато тя сама не те попита кой е. Опиши и го такъв, какъвто е, а ако за напред нещата станат по-задълбочени дори ги запознай!

nelsii666
05-29-2012, 14:00
така е :) и аз така мисля

ShtrudeL
05-29-2012, 14:03
С мойто тогавашно момченце (което ми беше първо) ъъ 'ходехме' от 5 дена и бяхме отишли в нас, мама се прибра по едно време и така ги запознах. Беше малко стресната, после като се прибрах ме разпитваше на колко е, къде учи и т.н.
Мина добре, макар и леко неудобно за мен.

In*The*Face
05-29-2012, 14:08
Според мен е добре да изкакаш. Да мине един месец поне. И тогава й кажи. Ей така - директно. "Мамо имам си гадже".

DisappointedDreamer
05-29-2012, 14:54
Като си отвратена защо си й "приятелка"?

Имаш гадже от броени часове. Не се знае дали след 3 дни все още ще го има това гадже.

Седи си мирно сега, опипай почвата край майка си. Намекни й, че харесваш едно момченце, че май и то те харесва, и ако реакцията й не е на мечка стръвница след няколко дни й кажи, че с въпросното момченце вече се държите за ръчичка.

И btw проблемът на майка ти не е в имането или нямането на гадже, а в това какви смятате да ги вършите с едно евентуално гадже. Нормално, никоя майка не иска дъщеря й да се проебе на 14.

Точно. Изчакай малко, после се опитай да и намекнеш че имаш приятел. Според реакцията и, после и го сервирай ей така директно.

ellieuphoria
06-01-2012, 17:52
Сподели й, когато се почувстваш сигурна във връзката си с това момче! Кой знае, може да се окаже просто една "забивка" ;)

slimbo
06-03-2012, 09:42
Следи ми мисълта внимателно..казваш -- МАМО ИМАМ ПРИЯТЕЛ НАЧУКАЙ СИ ГО

Cyandreamer
06-03-2012, 10:12
Ти ако следваш примера на приятелката ти...много лошо : ))
За кво да не го следва.
И аз съм била така, но това не ми е пречило на всичко останало в живота.


Иначе, говори нещо с майка ти, докато свикнат ще минат 4г. , после ще се оправят :Д

myinnocentdesire
06-16-2012, 12:00
Ей, сладур, не се притеснявай! Нали за това са майките - да ни подкрепят и помагат в трудните моменти. Едва ли ще бъде на седмото небе, че имаш приятел, но пък какво от това? Все пак е загрижена за теб и иска най-доброто. Наистина все още си малка, но ако смяташ, че връзката е нещо повече от обикновена забивка, тогава просто и сподели и не го мисли толкова. Тя има право да знае, а предполагам не се чувстваш добре, криейки го от нея, нали? (:

djipsito
06-16-2012, 12:45
Съгласна съм с TheBeliever. Просто й сподели, че харесваш някой, че и той те харесва.. може да се направиш на ударена да й искаш някъв съвет, да се почувства полезна.. може да реши, че ще я послушаш и да ти се довери, че няма да си отваряш краката още. Дори може и ти да й го кажеш. Просто бъди открита с майка си. Дай й да те опознае и няма да ти прави проблем с гаджетата. При мен беше така с моята майка.

ChubbyBunny
06-17-2012, 01:53
Интересно ми е как ще разбере. Вече не си 2ри клас, където някой съученик ще срещне майка ти и ще издрънка всичко за теб :D Според мен няма от кой друг да научи. Щом те насилва да и казваш такива неща значи и липсва вече привързаността с тебе. Липсва и споделянето. Кажи и, мисля, че ще е добре и за теб, и за нея да си поговорите :)

mags991
06-26-2012, 09:58
И смяташ,че като приятелката ти вече е имала шест гаджета е много хубаво?И да наистина си малко малка,защото на една майка винаги всичко й минава през акъла,страува се за теб.Но просто седни и обясни кво толкова,то друг начин в крайна сметка няма.