PDA

View Full Version : Имам един въпрос за тренировките ми.



amazzing
05-28-2012, 18:49
Здравейте!
Така; до 2 години бях слаба като комар! Особено тая зима направо се угоих! - нашите смятаха да ме ядът за Коледа! :D Така шегата на страна. Тази година бях станала 53 кг. като си имате на предвид, че съм 162см. Преди 2 години бях 42-43-44 макс! Тази есен бях 48 и зимата - бум! 53??!!
От близо 2 месеца си тренирам (ще обясня и какво точно) и вече съм 49кг.
Значи всеки ден на лежанката правя коремни преси, като всеки ден ги качвах и стигнах до 100 - като стигна до 120 ще спра да дигам. Правя лицеви опори, около 20-25. Клякам около 15-20-25 пъти. Дигам гирички (2кг.) по различни начини и техники 50 пъти. И един път седмично качвам стълбите на паметника в Шумен, които са 1300 и са на доста голям наклон по балкана. Също така се мажа с някакво стягащо кремче на ДЕВА и се къпя 1въж седмично и с душ гела, уж пак за стягане.
И въпроса ми е:
Как така направих мускули, но не махнах " сланината "?
Корема ми от пъпа на долу почти не е мръднал, но нагоре са се оформили плочки. Краката са си почти същите и паласките (слава богу, че са мънички - защото какви имаааа) са си все там. Не се побирам в някои от дънките, които си купих минала година..
Айде споделете своите неволи и ми кажете какво да правя в къщи като тренировки, за да се пооправя!
Моля не ми заявявайте веднага фитнес, нито та е бо... камоли някакви диети!
Благодаря (:

anonymous546178
05-28-2012, 21:45
Прави кардио, оправи си хранителния режим... Бахти, писна ми, за да се отслабва са необходими три неща, силови тренировки-хранителен режим-кардио тренировки. Силовите тренировки не са задължителни, ако кардиото се изпълнява сутрин, преди закуска

amazzing
05-29-2012, 09:01
Мерси. Но на хранителния ми режим му няма нищо (:

anonymous546178
05-29-2012, 10:51
Силно се съмнявам, но както кажеш. Много хора мислят, че имат правилен хранителен режим, но в много случаи е много, ама много грешен. Сещам се за няква мацка, чийто хранителен режим беше Бейкролс, солети и вода.... и се чуди, що не отслабва

awerw
05-29-2012, 14:17
Къпеш се веднъж седмично :O :lol: Остай ги тея смешни упражнения тичай по 2 км всеки ден и квото и да ядеш ще видиш резултат :D

Joc
05-29-2012, 14:45
наблегни на протеина и намали въглехидрата, къпи се по-често ако ше тренираш, и прави много кардио

Joc
05-29-2012, 14:46
ама и да не тренираш пак се къпи по често :Д

bathory
05-29-2012, 14:46
2 km sa nishto.. i kato cqlo nishto ne pravish, kak iskash da ima efekt... ako iskash da svalqsh bez da kachvash muskulna pravi samo kardio i skachane na vuje, vurshi rabota...
p.s.: izvinete me, za latinicata...

awerw
05-29-2012, 15:52
2км са нищо за спортуващ човек, а тя не е такъв, защото няколко месеца тренировки не те правят спортист

amazzing
05-30-2012, 06:23
Не се къпя веднъж седмично, ами веднъж седмично се къпя с оня душ гел! Иначе се къпя всеки ден :D

amazzing
05-30-2012, 07:18
И да ясно ми е за кардиото и бягането и другите работи, но за човек, който е на училище и няма време даже и за тези неща, които правя в момента няма как да стане. за това Ви казах - кажете нещо, което да го правя вкъщи до лятната ваканция. иначе от там вече се почва наистина истинска тренировка (:

DownloadVirus
05-30-2012, 08:38
Аз се къпя на всеки мой рожден ден по половин път :) Демек едната година само косата,другата само тялото :))

amazzing
05-30-2012, 08:43
Е ние какво искаш да направим по въпроса викаш?

awerw
05-30-2012, 13:37
Е ние какво искаш да направим по въпроса викаш?

По-скоро какво да те правим тебе, щото у дома кардио не става :lol:

amazzing
05-30-2012, 19:07
знам, ама какво да се прави :D

a1a2b3v
05-30-2012, 19:30
Силовите тренировки са предимно за оформяне на тялото, докато тичането/скачането на въже/стълбите тва ти е отслабването.
От коремните преси няма голям смисъл та можеш да ги ограничиш по 1-2 пъти седмично. Залагай повече на клякане и лицеви опори.
С гиричките 2 кг можеш да се стегнеш, но мускули не очаквай.. В смисъл бях чела статии, в които пише, че самите повторения ти тренират главно издържливостта. В смисъл представи си братя близнаци - с еднакво тегло, еднакви генетични заложби и така нататък.. и единия примерно гледа да дигне колкото се може повече, докато другия прави повече повторения с малко килограми. Резултатът ще бъде, че този вдигал примерно 130 кг няма да може да има издържливостта на брат му който вдига 60 килограма 100 пъти, а този който вдига 60 кг, но 100 пъти няма да може да вдигне 130. Първият също ще е натрупал повече мускулна маса..
Иначее мусколите ако ги направиш считай че 1кг мускули ти изгаря приблизително 13 калории на денонощие( като от стоене без да вършиш нищо), при нетренирали са около 40 процента, а при спортисти 50-60% и нагоре.. Ии след силово натоварване горят в продължение на часове след тренировка.
Гледай като тичаш последното ти хранене да е интервал поне 3 часа преди тренировка или на гладно сутрин (без значение силова или кардио). Също четох, че е добре да оставяш време за възстановяване на организма вариращо от 24-48 часа в зависимост от това колко си го натоварила.

amazzing
05-31-2012, 08:59
благодаря ти! - беше полезно! (: