PDA

View Full Version : Сложен Проблем .... ! ! !



meso
05-28-2012, 23:14
Такам чудя се от къде да започна ... Да речем 5 години назад ! Имах страшно динамичен живот на обороти подобни на филма бързи и яростни, но без мпс-та. От както срещнах приятелката ми нещата се преобърнаха жестоко, все едно да се удариш с кола в бетонна 5 метра дебела стена с 300Км. Точно това е сега сърцето ми и както всички знаем всичко това си има граници и най-вече време, време за реакция само дето аз не знам как да реагирам на ситуацията. Имах си страхотна работа, ПАРИ и време да не повярва човек, но уви живота е една зла кучка (с извинение за нецензурата) !
2009-та застъпи и направо си сложи кракът на вратъ ми, сега не мога да печеля пари, просто няма клиенти. Мда с частен бизнес съм от тогава, а преди това бях във фирма която ми плащаше добре, нищо че беше чешка. Знаех както сега и тогава как ще се развият нещата, НО не съумях по незнайни за мен причини да измисля как да го предодвратя. И следователно останах тогава без работа и се стартира сегашният ми - HELL - в истинският му смисъл само че тогава не го знаех още. Знаете ли какво е да усещате, бурята че идва но да не знаете от къде и как за да се защитите, да точно това усещах тогава. Сега ми е толкова безразлично, че снощи (28-ми ,05,2012г.) завъртях барабана на револвера си поставих си само един патрон и си поиграх на руска ролетка. Четири пъти и нищо, нервите ми се опънаха и го хвърлих в касата. Толкова много събития и все лоши съм преживял, че сигурно нямам толкова косми по главата за да ги опиша тук. Като смъртта на 3-ма мой роднини и 10 мои приятеля е само началото на кошмара в който се намирам и за съжаление съществувам. Лошото е че в началото на връзката ми с настоящата приятелка която връзка е 4 години и 3 месеца вече се развива в насока която не искам, а и нямам сили да променя :( ! Това безнадеждно положение от 19 години насам ме кара да мисля немислими неща. Вече съм на 27 и все едно не съм се променил като психика или поне така си мисля. Нямам никаква радост от живота от работата за която си давам по 100 часа на ден за да си платя сметките и защо за какво е всичко това - КОНТРОЛ ! Контрол който не искам да е в/у мен а изборите са малко за отърваване от него и все гадни и не ми харесват. Психически съм не премазан ами просто няма такава дума в българският език за да го опиша колко съм уморен от това бреме от този живот. Не мисля, че е грешно човек да прави каквото си иска със живота, все пак си е негов и само той носи отговорност пред силата която му го е дала- за мен това са нашите не бог ! Електрически инпулси и материя която да ги провежда точно това е мозъкът ни а тялото е само - храм за съзнанието ни - незнам кой го е казал но е бил прав само дето аз съм го изопъчил през моята призма. Не е ли всеки така - мнение, воля и съзнание за да се извърши дадено действие ! Проблемите които се пораждат във връзката ми са толкова много, но ще се опитам да го напиша с няколко реда не повече не съм чатър.

Заради малкото пари са необходими сурови мерки иначе някоя от сметките ще остане не платена и ще стане страшно.
От там се пораждат и отказите ми да излизам по разни заведения и да се ВЕСЕЛЯ което не само че ме убива но направи ми ебава майката и пита за баща си. А на всичкото отгоре колкото и да го обяснявам на приятелката си това тя все ми повтаря ми все така казваш. Ами слънчице много те обича, НО СЕ ЕБИ В ГЪЗА - как ще оцелее ТЯ на мое място - простичко - по същият начин както и аз. Етикецията и културата нарастват с опита без опит няма да има тези две неща + мъдростта, но това има да си го почакам да узрее тепърва в 22 годишната и главичка на приятелката ми та евентуално тогава да ме разбере. Връзката за мен е горивото без което сутрин не мога и да стана, но това трудно се проумява и обяснява. Тя ми казва ами намери си друга толкова е просто - само дето на мен не ми е никак просто това действие. Тепърва всичко от начало (да не съм на 14г.) това ми е немислимо. Тепърва да говоря и да отварям очите на ново зелено съзнание за мен е енергия с която бих направил много други важни неща в живота ми. Не мога да заповядам на сърцето си - НЕ и да отида при нова ! Не съм такъв човек и се мразя за това - защо не съм женкар и да съм с онея тъпи прически и да се правя не нещо което не съм. Да аз съм постоянен човек (Константа) кажа ли нещо, закон ми е да го направя ако ще да е последното нещо което ще направя. Жалко че от хилядите ми приятели само аз съм така със самодисциплината. Преди тренирах Паркоур и Трикинг което премина във Фриирън, опитът ми там е ненадминат - когато тренирах се чувствах свободен, но после и него спрях ! Сега седя затворен м/у 4-ри стени и се опитвам да правя разни сайтове за фирми за да си покрия сметките и време няма. Ама никакво време - ям, спя и живея пред една машина която и да иска не може да го оцени. Ако толкова време прекарвах с приятелката ми сигурно щяхме да си писнем. Имам два опита за самоубийство не че съм склонен към това, да не си помислите че съм псхихо някакво. Просто и двата опита са били в нетрезво състояние от алкохол до умопомрачение и в емоционална дупка която всеки би се застрелял директно без да си играе на Руска ролетка с Револвер Магнум 357-ми калибър. С това пистолетче ако се бях уцелил, нямаше да ме познаят и по ДНК анализ. Вкъщи имам тонове алкохол и тонове Лексутан и съм на косъм да си глътна 100-на хапчета и да пийна малко алкохолец ида бегам да спя завинаги. Буквално нервите ми висят на пиши косъм само вятъра може да ги скъса, а какво остава някой да ти се разхожда по тях. От никаде не виждам варианти, като стратег в живота ми това е направо невъзможна ситуация в която не съм попадал никога, но всичко си има първи и за съжаление понякога и последен път. Семейството ми ме зарязаха на улицата, живял съм 3 месеца на тавана на най-добрият ми приятел докато си стъпя на краката. Преживял съм смъртта на най-ценните си хора в жовота и точно тази връзка, тази любов със сегашната ми приятелка ме спаси, но уви и това време ми се изплъзва като вода м/у пръстите. И нищо не мога да направя, само мога да гледам как времето изтича. Прикован съм почти буквално м/у материалното и нематериалното на този скапан свят а това място, тази наковалня ще ме смаже само с един замах, ако пожелае. Как ли бихте се почувствали, ако най-любимият ви човек за вас вдигне пистолет срещу вас (примерно го давам) и каже - остава ти адски малко време, какво ти е последното желание ? Няма пари, връзката се разпада поетапно от липса на нямане какво да се прави, няма клиенти, нямам почти никакъв социален живот и на всичкото отгоре помията която ме залива всеки ден от страна на това да си затворник м/у 4-ри стени ме доубива !

Искам я, искам я смъртта толкова съм уморен, че чак косите ми започнаха да побеляват направо не е за вярване. Когато тръгнах с приятелката ми не само че бях свеж като краставичка, ами нямах никакви бели косми и имах воля да убия Дявола и Бог с един замах. Сега обаче се чувствам като смачкана жабка на магистралата от ТИР. Искам простичко всичко да свърши за мен така, да се надявам че няма да има повече проблеми. От всякаде всичко се опитва да ми го сложи от където си иска, но все още имам някаква воля да се браня, но знам че това няма да продължи много дълго. И рано или малко по-късно, ще ме пречупят и както обикновенно става ще падна сам. Поради едничкото правило в БГ, че всеки е сам без значение колко хора го заобикалят и дали са приятели.
Свали съм маската отдавна, още когато се събудих и осъзнах светът такъв какъвто е - ужасен, безмилостен. Защо да се правя на друг и накрая да умра като друг, като мога да бъда себе си и то буден. Колкото повече знаех толкова повече исках да си прекратя живота, защото не ми се живее в тази помийна яма, искам да се изключа от матрицата ако щете така си го кажете. Поетапно се разпада връзката ми, опората ми, нямам сили да продължа, сърцето ми е не просто разбито от това че е безсилно. Ами нямам думи как е възможно изобщо човек да попадне в такава помия и в такава болка, че да желае смъртта като изход, но ето ме тук пред вратата на АДА и ключа е в ръката ми. Вече съ отворил вратата остава само да скоча в пламаците и да изпадна във вечността и всичко заради едната тъпа надежда всичко там да е по-добро от тук към теб. Любовта и Надеждата като цяло не са никаква мъдрост никакъв път на който можеш да стъпиш и поемеш. Как бихте се почувствали ако се в --- затвор който не можете да докоснете, не можете да помиришете и не можете да осъзнаете за да избягате -- ? Да не си мислите нещо тъпо сега ? Това е открито много преди аз да го кажа сега тук ! Ако някой може да каже стъпка по стъпка според него какво трябва да се направи като вземе в предвид, че всяко действие ще бъде крайно за мен, то да напише някоя препоръка . .. .. . . .. .. . .. ..

meso
05-28-2012, 23:15
И това е само една моя мисъл като цяло, а поне 30-на такива ме мъчат допълнително и ме разкъсват.

Cold_Tearsss
05-29-2012, 00:07
Глупаво ще е да напиша, че винаги има надежда или нещата ще се оправят като с магическа пръчка, но съм 100% сигурен, че някой друг ще го напише след мен.

На първо време разкарай ги тези хапчета и тая пиячка, че са ти разход. Лятото се отварят сезонни работи по морето там можеш да припечелиш някой лев, ако намериш де.

Миналото вече ти е зад гърба и не го мисли или поне като усетиш, че отново ти изниква в съзнанието се опитай да не му обръщаш внимание. Самоубийството е изход, но наистина струва ли си? Какво ще спечелиш? Ада ще свърши ли? С него кой ще нараниш? Да, това е най-удачния и лесен изход, но се замисли дали на тоя шибан свят има поне един човек заради, който си струва да живееш? Който ще страда, защото си го направил? Дори и да стигнеш до заключението, че няма такъв - това не е така! Ето на мен ми пука.

Мини през бюрото по труда, подай документи, потърси там някаква работа. Виш някой приятел или познат нещо за работа, или пък някой далечен роднина, ако имаш. Ти сега на кваритра ли живееш?

Cold_Tearsss
05-29-2012, 00:09
То нали уж имаше някакви европейски програми за всички до 29 години. Между другото от София ли си?

valdesbg
05-29-2012, 06:52
Я го смали в 3 изречения? Или мрънкаш щото няма кво друго да правиш?

kalpazanka
05-29-2012, 07:02
Такам, връзка 4 години и три месеца. Ти тогава си бил на 24, тя на 18 (груби сметки). Ти си мислел вече за работа и сметки, а тя тъкмо е навършила пълнолетие. На нея й се ходи по дискотеки, дивее й се, а ти сигурно по това време вече не си бил на нейната вълна. Повярвай, много е грозно чувството, че едни от най-хубавите ти години са минали в ограничения, лишения и че едва ли не наборите са се налудували, а тя се е съобразявала и си е седяла вкъщи (съгласи се, че и вариантът тя да плаща при всяко ваше излизане пак не е оферта ;) ).

По въпроса за самоубийството- преди мен вече ти дадоха насоки за работа по морето, за подаване на документи в Бюро по труда, европари и други. Аз ще те посъветвам да посетиш психиатър- не е срамно, не означава непременно, че си душевно болен, а че просто на даден етап от живота ти ти трябва помощ. Помисли над това. ;)

SmilezZz
05-29-2012, 07:42
Съгласна съм с всички.

1. Самоубийството не е решение на проблема. Замисли се, какво ще правят хората, които те обичат? Замисли ли се кой ще нараниш с това си безсилие? Има такъв човек, поне един човек, на който да му пука за теб. Схващаш?
2. Намери си нова работа. Казаха ти и за работите по моретата. Направи нещо по въпроса, че да излезеш поне малко от тая яма, на която си попаднал. И недей си мисли, че си единствен в това си състояние. Не, обаче другите решават да се борят, вместо да мрънкат за самоубийство.
3. Като се поставиш на мястото на приятелката ти - ще успееш да я разбереш. Тя е на 22 - години, в които иска да усети хубавите неща, а не да се съобразява с някакви ограничения и лишения, които й се поставят. И въпреки всичко го е правила до този момент, но все някога на човек взема да му писва.

meso
05-29-2012, 09:52
После, защо не пиша във форуми за проблемите, защото винаги ще се намери поне един умствено заспал к...н да ти каже нещо адски тъпо, защото на него му е тъпо и не аз не си мрънкам защото нямам какво друго да правя. Определено имам какво да правя - valdesbg - определено има. Не стига че се чувствам тъпо да занимавам някой с проблемите ми, ами и някой допълнително да ми слага маска не ми харесва.

Уморен съм хора, много здраво съм уморен и психически и физически, сметката винаги аз си я плащам в заведението и за двама ни и никога не съм я карал да плаща, просто я научих когато е повече да сподели част от нея и не мисля че това е грешно. През тези години освен смърт, болка, недуразумения и мъчения друго не видях да му се невиди. Да не съм от желязо, човек съм май. Гласувал съм й доверие когато излиза с приялите си да се забавлява без мен, защото както знаем една връзка без доверие е загубена, след това се слага любовта, мда точно така е подредбата за да има ред. Без ред и някой който да поеме юздите във връзката и да я напътства след 6-9 месеца най-много ще свърши. Както всеки с дълга връзка знае, че все някой трябва да поеме контрола. Мразя я тази дум, найстина ! След тежкият перитонит и спуканият прешлян на гръбначният стълб съвсем ми се уби спортуването и това също ме блъска в стената. Сигурно си изкопувам всички грехове с лихвите от 100 живота назад, знам ли. Все пак никой ама абсолютно никой не се ражда безгрешен, щом е човек. Спокоен съм дори сега и пазя обладание на разума, но отвътре сякаш АДА се е разтворил и гори с нечовешка болка. На моменти ме боли и адски всичките контузий по тялото от тея дъждове, имам си ревматизъмче и тези малки дреболийки като ти се трупкат стават един товар по едно време. Както знам морето е създадено капка по капка да не си мислите че ей така се е напълнило от раз. Същото е и с мен - събирало се е 19 години само 8 години са ми били хубави и те са първите ми годинки. Огледалото на живота не пропуска драги ми - valdesbg - сега така мислиш в един момент и теб ще те подхване и наебе отзад като мен и тогава дори и няма да се сетиш, че сега си писал такъв ред точно тук. Има неща в които не е необходимо да вярваме, те просто вярват в нас и когато ги предадем и подценим те ни жилят. Това е заради малкото опит в хората като цяло. Чувствителнотта ми като цяло ми е най-голямата даденост която толкова ужасно много ми пречи, че не е истина. Прекалено много съм чувствителен към всичко (понякога се чувствам като някаква жена в цикъл) което малко ме разсмива. Не съм някой женчо или нежно същество преди 5 години си взех 2-ри дан Таекуондо WTF в Япония беше велик момент. Ако може да съм отрепка като останалите 90% чалгари да не ми пука за нищо и само NEXT да ми е главата сега нямаше да съм в това положение сигурно. Нямам нищо против чалгата просто не я слушам и не ми харесва особено по-новите варианти , но това си мое лично мнение и никой няма право да ме съди за това. Как беше израза кажи му Българин и не го убиждай повече. Не е като да не се опитвам всеки ден да се събуждам с мисъл че - ДНЕС е най-щастливият ми ден - но не помага, щом погледна тъпата машина която ми изкарва прехраната. Не съм човек който се ограничава като цяло, но правилата на играта са поставени от живота и с проблемите които имам не ми позволяват да работя определени работи, а в други нямам компетенция. Там където не разбирам не се бутам заради гафовете които може да станат и да направя някой нещастен а аз не искам да си трупам карма допълнително и без това е тонове.


Все някой ден ще свършат мъките, но се опасявам, че аз може да свърша преди тях.
На по горните коментари да отида по морето и на психиатър, ще кажа че и двете изискват страшно много пари които ги нямам това е проблема. Всеки може с пари, но без пари да го питам как ще сътвори магията. Орязъл съм 95% от приятелите ми защото през годините виждаш кои са ти истински и кои не и няма смисъл да общувам с такива дето не са ми полезни с нищо, без значение дали е материално или не. (Живот + мъки + малко сърдечна болка и щипка женско присъствие = момчето дето се хвърли пред влака в гр. Русе) Това е за мен живота едно положително и отрицателно като батерия и ние сме вързани в него при отделянето ни оставаме без енергия както съм аз сега и е само въпрос на време електродвигателчето да спре да се върти (сърцето/живота). Писнало ми е да започвам наново и на чисто, до кога докато стана на 90 ли ? Няма смисъл в това тогава трябва да гледам правнуци не да мисля още как да се оправя с душевното си кошче зад мен. Не съм без воля, просто не ми остана след толкова дълга битка и толкова себераздаване. Помагал съм парично, физически и психически на толкова много хора поради тъпата си добрина в мен. В крайна сметка накрая и самураят умира сам нали така, нямам как неизбежно е че трябва да се случи. На мен не ми пука кога ще дойде този момент на избор вече, просто желая да му видя края и гърба. Пак написах 1000 реда, да му се невиди.

djipsito
05-29-2012, 10:12
Както казаха, разчупи малко. Бачкаш на компютър, (което изнервя допълнително), никъде не излизаш, нищо не правиш, освен да се депресираш. Релакс, човече. Аз съм имала периоди, в които съм вдигала ръце от пари и от любови и от всичко и просто мисля за себе си, как да се закрепя, как да продължа, за да не се хвърля от някъде.

Вече ти предложиха да смениш работата, по-добре действай. Замини, иди на морето, вземи и приятелката ти, работете, запознайте се с нови хора, позволявайте си някоя друга глезотийка. Нещата ще се наредят, стига да вярваш. Ако трябва на плажа ще спиш.

Най-главния ти проблем е, че си си позволил да гледаш проблемите си в мноооого близък план, вглъбил си се в тях, изпиват ти мозъка, от мислене само се объркваш и по-трудно намираш решение. Отдалечи ги тия проблеми, направи нещо, което не си правил скоро, постави си по-далечни срокове за оправяне на тия глупости и си кажи "Квото стане", а междувременно малко по малко работи по въпроса.

Много драматизираш и се оставяш нещата да те обгърнат, нямаш контрол над тях, а всичко опира до твоята нагласа. Старай се да бъдеш по-позитивен. Нахъсай се, колелото се върти.

Тия пари ще ви изпият мозъците.. Т.е вече са почнали. Свикваш да имаш и да искаш и да искаш.. забравяш кво е да нямаш и изведнъж си на дъното... чак до смърт да те води е много жалка картинка... Ама който както си го направи.

kalpazanka
05-29-2012, 10:14
Щом имаш фирма и се занимаваш с бизнес, не се ли осигуряваш здравно?
Какво ще те сбърка да си вземеш направление от личния и да посетиш психиатър? Не ми казвай, че ще те сбърка потребителската такса от 2.90 при личния и още толкова при специалиста. ;)

Другото- за бюрото по труда нищо не спомена. За морето разбрахме, че имаш оправдание.

Относно мацката и сметката- след това пояснение вече нещата са цветни. Тя работи ли/учи ли? Някакви планове с нея за съвместно общо бъдеще правите ли?

djipsito
05-29-2012, 10:15
Мисля, че парите си ги направил оправдание за всичко.. Ама наистина за всичко.

In*The*Face
05-29-2012, 10:35
Опитах се да прочета всичко, но с всяко следващо изречение ми се пораждаха нови и нови неща, които исках да напиша. Проблемът не е сложен, а психически. Милиони хора са в далеч по-сложни ситуации и успяват. Казваш, че не си без воля, но именно тя ми се губи. Сякаш вътрешно, някъде в себе си си се предал. Много хора започват от начало по милион пъти. Казваш, че не си представяш да намериш друга жена, но и това не е така. Баща ми например намери своята истинска половинка на 40 години, след 15 годишен брак и две деца. Мъжът ми, започна нашата връзка на 30 години, след 5-годишно съвместно съжителство с друга жена. 60% от браковете или сериозните връзки се разпадат поради несходство в инетересите, което личи и в твоята връзка. За психиатър не са ти нужни пари - ето аз съм на среща. Живях с психолог 5 години и изкарах начален курс. Ако искаш нещо да попиташ - питай, обаче в моите очи, за да решиш проблемите си, трябва да постигнеш собственото си душевно спокойствие. За работа на морето също не са ти нужни пари. Много от работните места включват квартира и спане. Трябват ти само пари за път. Ако ги нямаш, ще ти ги дам на заем. И съм сериозна. Защото ситуацията изобщо не е толкова безнадеждна, колкото е в очите и в главата ти. За приятелката ти, горе ти казаха, че ако се опиташ ще я разбереш, само че и аз не я разбирам. Защото за мен, когато обичаш истински някого, си до него, когато му е тежко, когато му е трудно, когато има нужда от присъствието ти, това трябва да е твой приоритет. Извинявай, но "сега ми се живее", "ходи ми се по дискотеки" и т.н, не ми е довод по никакъв повод. Би могъл да бъде, но само в случай, че връзката ви е назад в приоритетите й, а излиза, че е точно така. Не мога да си представя мъжът ми да е затруднен финансово, а аз да съм по дискотеките, понеже сега му е времето. На 27 години, колкото и да не ти се вярва, животът те първа е пред теб. Освен това морето наистина отваря много възможности и за бързи пари, и за нови запознанства и за някакво разнообразие. Бачка се много, но това на вярно не би било проблем за теб. Просто кажи майната му на всичко до тук, прочисти се и повярвай, че те първа ти предстоят хубавите неща. Смъртта е нещо ужасно, загубата на близък - също, но това е част от естествения кръговрат на нещата. Боли, но не трябва да ни сломява, защото такива неща са се случвали, случват се сега и винаги ще е така. Един си отива, друг се разжда, а ние продължаваме да живеем. Защото смисъл има. Може и да ти обягва точно сега, но е така. Те първа ти предстои да станеш баща, да държиш някое малко човече в ръцете си, да се грижиш за него, да му помагаш. Всички хора, на които казваш, че си помогнал са опит за теб самия. Добрите хора не помагат, защото очакват нещо в замяна, а защото се нуждаят от това. Те самите имат нужда да изпитат удоволствието от мисълта, че си направил нещо за някого. Много мога да ти пиша, а и ти доста си изписал. Трудно ми е да се фокусирам само върху едно от изброените от теб неща и мисълта ми е някак хаотична, но съм сигурна, че ако се стегнеш и ако решиш, можеш да поемеш нещата в свои ръце.

Elizabettt
05-29-2012, 11:08
Виж сега, колкото и да ти е тежко и през каквото и да си минал, не винаги имат щастлив край нещата или ти си мислиш така, ето това не мога да разбера аз, как може да се отказваш, нито една трудност не трябва да те спира, не са ти нужни упори, ти и само ти си си упората, това е закон! В този живот трябва да разчиташ напърво място на себе си и да не се отказваш. Да, много е трудно и отвратително, и всичко е като една помия, но въпреки това се обърни и се замисли, защо трябва ти да слагаш край, вместо да продължиж и да пребориш това и да не се самосъжаляваш. Ти казваш, че седиш само между 4 стени, ами излез тотава, да навън понякога е гадната реалност, но ти се опитай да видиш хубавите неща, защото макар и малко, те още съществуват, явно ти затова си в такава дупка, в такъв период, за да се обърнеш, за да видиш, къде грешиш и да започнеш на чисто!!! А относно твоята приятелка, щом е била в трудни за теб моменти, значи те обича, но понякога, колкото и да ни обичат хората около нас като видят че са безсилни и не могат да ти помогнат им писва, всичко има предел, затова не я мисли за упора, ТИ ТРЯБВА ДА СИ БЪДЕШ УПОРАТА, от там идва всичко!!! Промени начина си на мислене и на живот, винаги можеж да се самоубиеш, но не е там работата, бъди силен и се изправи, първо срещу себе си, защото в момента ти сам си си враг. Ако я искаш промяната, направи усилия и ще стане.
Успех!

DisappointedDreamer
05-29-2012, 11:41
Казваш че връзката ти с това 22 годишно момиче е това, което преди те е крепяло, тя е била твоята опора. Сега обаче нещата са завъртяли на 360 градуса, и разликата ви в годините, пък и в характерите, започва да си проличава. Както каза калпазанка по-горе, по наши груби сметки тя е била едва на 18 години когато вие сте тръгнали. Още незавършила училище, още не накупонясвала се. На 18 години е искала да обикаля, да живее, да се рее свободно из полята, ако щеш го кажи. Сега, 4 години по-късно, когато тя е на 22 години а ти на 27, тя отново изпитва същото чувство - задушава се, иска да излиза навън, да живее и да преоткрива света. Затова и липсата ти на пари нея я дразни. Какво ли си вика - само на 22 години съм, а вече съм се приковала за депресиран, нервиращ и опитващ самоубийство мъж; приковала съм се в един свят без пари, без тръпка, без предишната любов. Мен ако питаш, първото нещо, което трябва да направиш е да прекратиш тази връзка. Да, преди тя те е крепяла, тя ти е давала смисъл на жалкия живот, но сега прави точно обратното - разваля те малко по малко.

Не си мисли, че няма да намериш друго момиче. Само на 27 си бе човек! Както по-горе каза друга съфорумка - нейния баща е успял да намери сродната си душа на 40 години. И аз ще дам пример с моя баща - и той като теб цял живот се е трепал, учил, работил и блъскал, и чак на 32 години се е оженил. Онзи ден направиха с майка ми 20 години брак. Мисълта, че трябва да започваш всичко отначало не бива да те отчайва или отблъсква. Приеми я като възможност да опознаеш друго човешко същество, възможност да започнеш отначало, възможност да се позабавляваш, да внесеш щипка разнообразност в тъжния си черен живот.

Някои споменаха да си намериш работа сега по морето. Звучи ми като добра идея. До колкото знам, наистина ще тряба само да платиш пътя си дотам, иначе нощувки и храна май те ти осигуряват. Ще започнеш нова работа, ще се сблъскаш с други хора, с различни интереси, с духа на забавлението което се носи по крайбрежието, дух който очевидно отдавна те е напуснал. Малко слънце няма да ти е излишно, нови контакти и опит също. Ако не искаш това да направиш, то тогава защо не започнеш да си търсиш различна работа редом с тази която в момента имаш? Хубаво, работи си тази която работиш в момента, но в свободното си време поразгледай различни обяви, пусни и ти своите, поразпитай различни хорица, никога не знаеш откъде ще изскочи заека.

Разбирам те напълно, когато казваш колко много си загубил - и като време и като хора. Попаднал си в дълбока яма на отчаяние и депресия, и затова всичките ти мисли вместо да се ширят напред към различните нови възможности, бягат назад към всичката болка която си изпитал, към всичките хора които си загубил и към всичките трудности които си бил принуден да преминеш. И те разбирам, защото в момент на тъга/гняв, и аз правя абсолютно същото - спомням си за скъпите хора, които съм загубила, спомням си през всичките лайна в които съм газила, само и само за да се върна обратно и да бъда принудена да започна всичко отново. И, не, това не е психарско, това е човешко.

Но вместо да се самосъжаляваш, поглеждайки към алкохола и хапченцата, или револвера и куршума, напиши на един лист всички възможности които в момента имаш. Напиши на един лист всички цели, които искаш да постигнеш. И започвай да ги гониш, започни да ги преследваш, започни да живееш отново. Недей да се затваряш вкъщи, между четирите стени на апартамента ти. Недей да бъдеш затворник на самия себе си. Разбирам че преди си тренирал различни спортове, но сега нямаш такава възможност, тъй като си претърпял злополуки. Е, винаги можеш да излезеш навън на малка разходка, след 5 часово киснене пред компютъра. Вземи си колело, отиди в планината, на гости у приятел, на бар ако щеш - просто разнообрази малко ежедневието си. Недей да стоиш вързан към отчаянието си. Оттърви се от него.

Тъжен, депресиран, намусем и с потънали гемии няма да постигнеш нищо. Разбирам те и не те упреквам, напротив - опитвам се да те насърчавам да се промениш. Гледай само напред, и недей да поглеждаш назад. Миналото си е минало, и никога не трябва да му позволяваш да те спира да изживееш настоящето, никога не бива да му позволяваш да мечтаеш за бъдещето.

HoBaTopka
05-29-2012, 12:09
"Remember, Happiness starts with You. Not with your Relationship, or your friends, or your Job. But with you"
"Помни, ЩАСТИЕТО започва с теб. Не с твоята връзка, или с твоите приятели, или с твоята работа. А с теб"

Поискай. Събуди се с мисълта, че днес ще е по-хубав ден от предишния, а утрешният по-хубав от сегашния. Имаш способността да промениш случващото се. Животът ти е дал изпитание, не разбираш ли?? Животът дава изпитания само на силните, защото те МОГАТ да се справят, а слабите и без това са на колене. Животът е такъв какъвто си го направиш. Не се плаши, че трябва да започнеш от начало - ВСЯКО ЗЛО ЗА ДОБРО, знай го и го помни. А може новото начало да не е за зло! Може това ново начало да те срещне с човекът, който ще ти помага и подкрепя, всичко ще се нареди само да поискаш.

Бъдещето ти е в твоите ръце!!

Ти можеш.

djipsito
05-29-2012, 12:25
Ако не носиш много багаж, даже и пари за пътя няма да ти трябват. Едно приключение на стоп ще ти дойде добре. Ше имаш там некви пари да си вземеш за ядене/пиене и така.. Направи нещо шантаво, нещо не-по-правилата, без да се налага да разполагаш с много пари.

Чак се изкушавам да тръгна и аз..

kalpazanka
05-29-2012, 12:54
In*The*Face, без да се обиждаш, но между психолог и психиатър има разлика. При изказани намерения за самоубийство не е добре да се мъчим да му помагаме с "подръчни" средства. Все пак с 6.80 лв няма да забогатее, а и най-малко от психично здраве трябва да се пестят пари.

In*The*Face
05-29-2012, 13:12
In*The*Face, без да се обиждаш, но между психолог и психиатър има разлика. При изказани намерения за самоубийство не е добре да се мъчим да му помагаме с "подръчни" средства. Все пак с 6.80 лв няма да забогатее, а и най-малко от психично здраве трябва да се пестят пари.

Няма за какво да се обиждам, абсолютно права си, с тази разлика, че аз подлагам под съмнение компетентността на лекарите работещи с направление. Ходила съм веднъж от любопитство и беше доста неадекватна ситуацията. Макар и да не е редно да си вадя изводи само заради един такъв психиатър. Но подкрепям мнението, че е добре да поговори със специалист.

valdesbg
05-29-2012, 14:12
Авторе идиот си. И ще ти кажа точно защо.

Разтягаш километрични постове в тийн форум докато си на 27 и очакваш някаква помощ. Няма да я получиш поне не и адекватна. Тук хората ги интересува как да заговорят съученичката с яките цици и дали са бременни ако не ползват кондом.

Отделно - или разказваш нещата с купища излишни подробности и сърцераздирателни лиготии, коио грам не ни интересуват или пробелма ти наистина е сериозен, и мястото му не е тук. Причината ти я споменах по горе. Не сме професионалисти, запълваме си свободното време. Отделно че масовката нямат дори пълнолетие.

Приказваш за самоубийство, нямаш работа и някаква фуста те е зарязала. Сещаш ли се колко жалък си отстрани. Здрав и прав човек си, а мрънкаш сякаш си на смъртно легло и няма кой да ти избърше задника.

Как очакваш някой изобщо да се отнесе сериозно към проблема ти, ако дори ти не го правиш? Всичко това ти го казвам от 4-5 изречения, които съм видял в постовете ти. Ако ти прочета завивката съм убеден че мога да ти дам някакъв съвет, който ще ти е полезен и адекватен. Но няма да го направя докато не видя че ти искаш да ти се помогне и имаш някакво желание за оправяне на ситуацията. Не обичам да си губя времето и нервите.

Не си мисли че само на теб ти се струпват гадости на главата. На всички ни сипват кофи с лайна. ама другите не се жалват, нали?

anonimnik13
05-29-2012, 17:12
Момче осъзнай се ! Вместо да стоиш и да пиеш, потърси си някаква работа, все ще се намери нещо, може да е малка заплатата, но по-добре 200 300 лева, отколкото нищо. Не е ли така ... Разбрах, че бизнеса не ти върви, криза е. Потърси някаква друга работа, колкото да се справяш поне, като стоиш пред компа, пиеш и се самосъжаляваш не печелиш нищо.... Винаги има друг изход, самоубийството е за слабите хора, тези които не могат да се справят с нищо и на които им е по-лесно да сложат край на живота си, вместо това да продължат напред въпреки трудностите.

DisappointedDreamer
05-29-2012, 17:13
Ъх, ти не си прочел темата въобще. Автора не пие и си има работа.

meso
05-29-2012, 19:30
Мда до тук доста добре ми приповдигнахте убитото настроение има доста смисъл в казаното от всички ви и съм адски благодарен на всички ви за положените усилия и време. Други ме нахраниха като все едно те са в моето положение, което сега ми се вижда забавно. Има хиляди факти които не мога да напиша тук поради редица причини, но й те са една голяма тежест за моето бреме. Извършивал неща за хора които неща са извън закона и те също ми тежът, а от 5 години съм отворил нова страница, напълно нов човек така да се каже и миналото ми ме преследва. Е не точно то ами определени личности, опсасни личности с които не желая да се срещам. Страх от ново начало нямам такъв страх, просто само си губя и без това краткото време от живота с разни хора. Стига с това море ако го чуя още веднъж със сигурност ще се издрайфам вече, кой кво недучел - МОРЕ. Егати морето егати чудото ! Да искам да си помогна, да опита ми не е безграничен и исках само един малък социум да си направя да видя, че все още има съпричастни хора с разум и разбиране и това ме зарадва много. Не си пиша защото имам време за губене или защото ми се е прийскало, а защото имам проблем като всички и прекалено малко енергия за стратегически маневри за разрешаването му. Де...а ! Чувствам се нелепо че писах тук като цяло найстина. Мда някой познаха на 200000% че проблема ми е повече психичен от колкото физически и им казвам браво на тях прочелиса и са вникнали в написаното от мен. Незнам объркан съм - дълго съм бил само с един човек до себе си незнам дали още ме бива в тея неща да свалям друга тепурво и да се опознаваме. Най-добре виждат тези отстрани и ще йм се доверя на преценката, че може би трябва да се прекрати. Кой знае може пък и да грешат, избора ще си е мой както и последствията от предприетите действия по прекратяването й.

DisappointedDreamer
05-29-2012, 19:37
Опитваме се да ти помогнем. Колкото до свалянето на друга - не само ти ще трябва да положиш усилие, и другата страна също трябва да направи нещо, така че хич няма да е толкоз сложно.

meso
05-29-2012, 19:37
Тъпото е че не мога да разчупя малко даже никак обвързан съм с договори и клиентите ми ще ме съдят ако не съм на лице да ги отстранявам или администрирам. Нова работа за сега не мога да си помисля да започна няма как при тези обстоятелства които са сега налице. Но връзка звучи адски добре, мда искам нещо ново нещо да разтърси из основи скапаното ми скучно ежедневие и да го чакам с нетърпение, но уви ще има да си почаааакаам. В момента объркаността от всичките отговори бушува в главата ми и не мога да намеря и сглобя пъзела все още, но щом имам желанието за промяната значи ще намеря и начина ! Радвайте се за мен както аз се радвам за вас, че все още има готини по душа хора - леле колко се радвам че все още ги има. Почти се притесних малко, че са на привършване и ще трябва оня да зареди малко тук на щанда на земята - :D

meso
05-29-2012, 20:03
Да те почна и теб сега - valdesbg:

ValdesBG: (Отделно - или разказваш нещата с купища излишни подробности и сърцераздирателни лиготии, коио грам не ни интересуват
или пробелма ти наистина е сериозен, и мястото му не е тук.)

Автор(Аз): Такам разказвам със сърцераздирателни лиготии защото така се изразява болката.(Едвам запазвам етика да не те напсувам, казвам ти го като мъж на мъж.) И мястото му е точно тук, ако небеше администратора щеше да го премести. Хората са съпричастни и на мен това ми стига и не си ти този които да кажеш това - нали !

ValdesBG: (Причината ти я споменах по горе. Не сме професионалисти, запълваме си свободното време. Отделно че масовката нямат дори пълнолетие.)
Автор(Аз):Не питай старило а патило - умнико, ако досега не си разбрал годините нямат нищо общо с опита и мъдростта като цяло. Все някой ще каже нещо умно в тази тема а това вече е факт. Но няма да го чуя от теб, още с първият си отговор по нея ми стана антипатичен човек с много омраза и гняв в сърцето си и не разбрах защо го изля по такъв начин в/у мен, да не те оскърбих с нещо ? Като не ти харесва темата не отговаряй тогава, виждаш ли колко по лесно е това, вместо и ти да се правиш на интересен като 99,9 от 9-та на населението от мъжки пол. Тесногръдието убива, но омразата и гневът изяждат отвътре и с тях не се живее дълго повярвай ми минал съм го тоя етап. Отговорности, жена връзки, клиенти проявяване на разбиране все неща които някак си не ги показа да ги имаш само с няколкото реда който написа по мой адрес. Ей така без да ме познаваш и без кой знае колко размисъл - пасс три реда убиди, как трябваше да реагирам според теб, АКО БЯХ ТЕБ а ?

ValdesBG: (Приказваш за самоубийство, нямаш работа и някаква фуста те е зарязала.)
Автор(Аз): Не сме ли всички така относно самоубийството и имам работа просто нямам много клиенти и парите са под 200 лева на месец понякога и не ме е зарязала моята "фуста" !

ValdesBG: (Сещаш ли се колко жалък си отстрани.)
Автор(Аз): Ако ми пукаше за това като на емотата как йм пука до сега щях да съм се гръмнал.

ValdesBG: (Здрав и прав човек си, а мрънкаш сякаш си на смъртно легло и няма кой да ти избърше задника.)
Автор(Аз):Не съм кой знае колко здрав след спуканият прешлян, перитонита и всичките болки по болниците докато отново проходя маймунке. Бях парализиран от кръста надолу за цели 6 месеца ТИ как щеше да реагираш на мое място а ?

ValdesBG: (Как очакваш някой изобщо да се отнесе сериозно към проблема ти, ако дори ти не го правиш?)
Автор(Аз): Не съм се отнесъл сериозно ли, знаеш ли какво, вземи един нож и се наръгай в бедрото от вътрешната страна до кокъла и в следващите секунди ще те питам логически въпроси по задачи и вярваш ли ми или не тогава изобщо няма да ти е до това да ми отговориш на тях правилно, ами ще се концентрираш в/у болката и да не ти изтече кръвта и да намериш бърза помощ. Точно така се чувствах докато писах темата Валдесчо ! Гледай само как ме изкарваш извън нерви и се самонаказвам заради недоклатените ти отговори. После защо жените били най-добри психиатри ами сети се от първият път без право на жокер.

ValdesBG: (Всичко това ти го казвам от 4-5 изречения, които съм видял в постовете ти.)
Автор(Аз): Видял си чушки ! Ако беше вникнал и осъзнал проблема, щеше да има резултат от редовете ти може би, но най-вероятно не. Не си човек който може да вниква и разбира, а камоли да помага, опазил ме бог ти да си ми психиатъра в следващият ми живот.

DisappointedDreamer
05-29-2012, 20:11
Добре ще ти се отрази нова тръпка и страст с ново момиче, което да искаш да опознаеш, с което да искаш да бъдеш. Ще внесе малко разнообразие пък и щастие в живота ти. Щом като работата не можеш да промениш, я остави засега на заден план, и давай смело към другия въпрос. :)

Cold_Tearsss
05-30-2012, 02:32
Я го смали в 3 изречения? Или мрънкаш щото няма кво друго да правиш?

Що не се гръмнеш и направиш услуга на всички. Той ще ти продаде пистолета, тъкмо всички ще са на изгода.

Cold_Tearsss
05-30-2012, 02:36
Добре ще ти се отрази нова тръпка и страст с ново момиче, което да искаш да опознаеш, с което да искаш да бъдеш. Ще внесе малко разнообразие пък и щастие в живота ти. Щом като работата не можеш да промениш, я остави засега на заден план, и давай смело към другия въпрос. :)

Той пича кинти няма за него, за сегашната, пък ти искаш за друга... или нещата са се променили за няколко дни... /не ми се четат предишните коментари/
На него не му трябва тръпка, а стабилен доход и определено е в без изходица.

DisappointedDreamer
05-30-2012, 04:48
^ Айде, моля ти се. Не всички момичета ще мрънкат само защото тяхната изгора няма пари, за да им купува дрешки.

djipsito
05-30-2012, 09:42
Ай пак.. дрешки, простотии, може пък да не е за дрешки. Не я отваряйте тая тема, че се изприщвам..

meso
05-30-2012, 10:19
Пистолет имам това да ми е проблема - хаха ама едно разбиране само, няма значение. Материалноти ми допринася 80% простутий в жовота, ДА но истинският проблем не ми е там за съжаление. Толкова малко искам от тоя скапан свят и пак не го ми дава - лелеее егати ината е тоя живот, как да не му опреш ютията в главата. Това начинание за нов живот или ще ми бъде най-успешното или ще ми бъде последното. Това е само до тук ми стига енергията да маневрирам стратегически м/у емоционалните армагедони на изгнилата ми душа. Пари се губят и печелят, но да задържиш някой истински до себеси за цял живот е на това му казвам аз да се вкараш в "приключения". Не е странно, че само жените могат да ни разберат при положение, че мързелът е на 97% от мъжете да положат усиля да поразучат женското поведение и психика се развняват на нула. А от друга страна, колкото повече знаеш за тях, толкова повече разбираш, че нищо не знаеш ! И после науката, можела да обясни всичко - хаха. Супер малко трябва да се вложи за да можеш да разбираш човека до теб, преди да си изпуснал юздите, защото после трудно ще ги хванеш отново. Очите са ми отворени и осъзнавам, че четири години съм спал, сладко сладко и тъпо. И за всичко е виновна надеждата ми за промяна !
Защо най-добрите и търсени качества у един мъж могат да пречат толкова силно в живота - защо ?
Колкото повече си женкар, мачо, кретенойд и там какво ли още не от нискоинтелектуалната паплач нещата вървят, а при истинските не само че се сриват, а и потъват даже. Ако това е новият световен български ред за мъжете, ще предпочета да си замина с мойте набори от 85-та преди Христа, малко по-рано за да резервирам маса за 10 добри човечета.

Убидни и некомпетентоспособни хора да не ми пишат повече моля !

meso
05-30-2012, 10:21
djipsito ---- За съжаление повечето са така гледат външноста джоба и най-накрая съдържанието, нали ако се сетят :D Все едно да си купиш най-красивата книга в която има само една дума на първа страница и тя да е убидна за теб !

In*The*Face
05-30-2012, 10:38
За съжаление повечето са така гледат външноста джоба и най-накрая съдържанието, нали ако се сетят

За това говорим. Значи когато намериш момичето, което ще е до теб, ще те подкрепя и обича, въпреки нестабилното ти финансово положение, ще знаеш, че това е твоето момиче и друго не ти трябва. А такива жени има. Не знам дали са много или сравнително малко, но ги има.

DisappointedDreamer
05-30-2012, 12:19
За това говорим. Значи когато намериш момичето, което ще е до теб, ще те подкрепя и обича, въпреки нестабилното ти финансово положение, ще знаеш, че това е твоето момиче и друго не ти трябва. А такива жени има. Не знам дали са много или сравнително малко, но ги има.

Точно!
-----

Torn
05-30-2012, 13:02
Написах 10 реда. Изтрих ги. Написах нови 10. Пак ги истрих. Думите ми звучат абсурдно. Защо лии ? Ми по-простата причина, че преди време бях готов на същото само и само да спра болката от разбитото сърце, проблемите с родителите и с приятелите. Както сам виждаш съм си жив още и не защото нещата са се променили толкова, отколкото че нямам смелост.
А ти имаш ли смелост ? Защото връщане назад няма. Много неща могат да бъдат поправени, отношението с хората, парите, любовта и почти всичко освен живота... Когато загубиш абсолютно всичко, което имаш ще разбереш, че тези неща и хора всъщност не са ти трябвали.. И ще си сам , сам сега, утре, завинаги ... всички сме така :) И все пак живота е един всичко си върви и никой не дава пукната пара за теб освен самия ти ..
П.С. А коментарите за това колко съм тъп си ги запазете за себе си :)

valdesbg
05-30-2012, 14:56
Ихааа отбор юнаци се събраха като мои опоненти. Авторче Убидни хора няма, Обидни също. Има хора, които обиждат и хора които се засягат. Изясни какво искаш да кажеш. Некомпетентноспособни хора също няма. Даже и такъв термин няма. Вземи като начало да се научиш да пишеш, после се изразявай.

По темата:

На никой от нас не му пука колко болка си изтърпял. По простата причина че не те познаваме, нямаме емоционална връзка с теб и в нашия живот ти не присъстваш. Съпричстността е хубаво нещо само по себе си. Но то не ти помага с нищо да си решш проблемите. Хората са съпричастни само когато няма какво друго да направят за да ти помогнат. Което пак не е лошо, но само се убеждаваш колко гаден е света, без да си решиш дивотиите. Цялата идея в случая е че едното съпричастие не те топли изобщо. Освен ако целта ти не е да мрънкаш и да се жалваш. Което обезсмисля сериозните хора да пишат. Дадени са ти милион съвети, но ти пак си пишеш колко гаден е живота.

Недей да се правиш на много благороден - като ти се псува, псувай ме. Нищо няма да промениш, само си намираш оправдания, за да защитиш малкия си измислен свят. Което показва че нямаш желание да го променяш. Искаш да се изкарваш жертва, щото знаеш че така ще предизвикаш внимание.

Казваш да питаме патило. Окей, най-подходящите хора за самоубийство, проблеми с бизнеса и девойка, на която и е писнало да мрънкаш щото си с голямо его са тийнейджърите, нали? Годините имат много общо с опита, и не толкова с мъдростта. Тук не е оферта да ми се репчиш. Тийновете нямат опит, те имат идеи и знания. В редките случаи, в темата където си получил адекватен коментар е било от човек, над 19 години. А много повече мъдрост и проверен опит ще намериш във всеки един форум, в който пишат порастнали хора. Тук е смешно. На мен ти си ми никакъв, дори не те и напдам. Все още културно коментирам постовете ти. Ако на това се засягаш и смяташ че има нещо лично срещу теб.. не знам. Аз тълкувам твоите действия и причините за тях, а моята оценка изобщо не съм я отразил. Не знам защо реши че има нещо лично. Обиди никъде не си получил още. Не ми трябва да те познавам за да ти кажа що за стока си. 3 реда от писанията ти са достатъчни за да ми дадат много ясна и пълна картинка колко струваш. А как да реагираш не мога да ти кажа. т.е. мога, но не искам.

Забелязваш ли отново колко мрънкаш и се жалваш, само щото някой непознат ти е казал малко по грубо очевадни истини. Ми ако е някой скъп за теб човек? Ще си теглиш ли ножа? Лаеш срещу успелите хора, и ги наричаш с всякакви имена. Защо? Какво ти пречи ти да си сред тях?

Не, не сме всички така за самоубийството. Който иска да се самоубива и е със сериозни такива намерения не приказва за това, а напротив. Старае се да не си личи изобщо. И просто го прави. Всичко останало е отчаян зов за внимание. Подчертавам - отчаян. Като имаш работа, що мрънкаш? Фустата щом не те е зарязала какъв ти е проблема?

Всъщност на теб ти пука за хорското одобрение. Жаден си за внимание затова и пишеш километри безсмислици и сълзливи романчета. Спокойно се събира всичко това в 10 реда писане с ясно изразен проблем. Ама не, дай всички да видят колко ми е гадно, как ми е отруден живота и колко много ме мързи да си седна на Д-то и да си оправя хаоса.

Все си мисля че си спукал прешлЕн. И какво като си бил парализиран за 6 месеца? Имам приятел, който беше една година в гипсово корито, а в момента си пердаши американски футбол като пич. Не само ти си преживявал кофти период. Да не споменавам милионите мотористи и състезатели от Ф1, по които здраво място няма. Тореадорите, скиорите, футболистите и прочее и прочее. Стига си мрънкал.

Аз няма да се гръмна, по простата причина че си ценя живота. Хубав, лош, мизерен, охолен няма значение. Ценя факта че някой ми е дал живот. Ти ако не го цениш си е твой проблем. Или стой на място в тоя свят или го напускай. Само недей да се жалваш и да очакваш че някой все ще ходи след теб да ти бърше задника. Особено в тийн форум.

Ако искаш решение - натягай си парцалите, отивай при специалист и почвай да слушаш и работиш по въпроса. Не е скъпо за резултата, който ще получиш. Ако не ти изнася започни да пишеш дневниче.

Друго което забелязвам. Ти искаш от живота нещо, и се сърдиш като не го получаваш. И що смяташ че с нещо си заслужил за да ти се даде? ей така, щото си тук и щото си много отруден. Само с искане не става, дори и просяците навън се опитвта да те спечелят по някакъв начин за да им дадеш пари. Приказката за неволята знаеш ли я? Да не си принц или нещо такова че да искаш? Никой не ти е виновен че си мързеливец, който си намира случайни извинения за да не си хване живота в ръце. Или всъщност има виновни - родителите ти така са те научили, макар че се съмнявам да е било умишлено.

meso
05-30-2012, 19:48
Не си тъп (Torn) - има много голям процент истина в думите ти. Показва че имаш и доста опит, което ме радва, обичам хората с опит и интелект. Така е прав си за всичко в този аспект. Всеки ми дава парче от пъзела и ако гледам внимателно мога да го наредя отново също и живота си като в магичен трик на сцена. Само където публиката ще съм си аз :D ! Говориш за смелост интересно . . . чак ме накара да се поровичкам в себе си и да видя дали ме е страх да остана сам ... хмммм .. май да НО не точно от самата самота ме е страх. Всъщност когато споделяш с някой четири години и половина близо, по едно време не се понасяте много много и започвате да си омръзвате. Има един много тънък момент който съм изпуснал и видял много късно но все тая това е друга тема. Колкото и да си омръзвате сякаш не можете един без друг в същото време (ето това е тънкият момент) и незнам на какво се дължи. Като се опитаме да се доближим и сякаш се изпарява чувството за желание на другият, но при отдалечаване се засилва.(Почти ме сразяват по сложнот динамичните човешки психопроцеси малко на магнити ми приличат). Незнам осъзнавам все повече че човекът и компютъра са почти едно и също устройство в определени аспекти като работа и процеси. Човек без психика рухва, нали когато няма цел - целта се описва за мен като стойностен човек до мен в живота(безценно) - при компютъра е захранването. Дръпнете ли на настолният ви комп щепсела ще изгасне, но при хората не е точно така. Все едно да убиеш някой и после да се съживи отново - шантаво. При нас когато психиката залезе тялото чувства недостиг на нежност, любов (ток за компа) и е в латентно състояние, ако може така да го напиша изобщо. Не ме упреквайте, че пиша с грешки от всякакъв аспект, просто в училище не ми беше интересен българският :D на кой ли му е все тая и това е др. тема. Докато сме в това умряло състояние сме подвластни на всяко външно влияние което може и да не е толкова хубаво за нас понякога. За това има една поговорка - Клин клин избива, НО винаги един остава -- защо ли трябва да остава винаги един ? Ами просто си го обяснявам на себе си така: Ако нямаш цел както компа ТОК няма за какво да съществуваш, което на практика тук вече може да се отвори толкова дълга тема че да си потроша пръстите и да изнервя всички.

Чувствам се по-добре благодарение на вас всички ви с изключение на един (изнервящ ме) той си знае кой е :)

Да се почуди човек колко малко ми трябвало за да живна отново - WoW ! Im all moust happy !
Трябва ми време за възстановяване от рязката промяна както на компа време след рестарт да зареди Уиндоус отново.

Тук идва въпроса в това състояние може ли да направя отново прибързан извод ? Вероятно 60%/40% ДА но да се надявам че няма да се развият така нещата.

meso
05-30-2012, 20:27
Ще ви напиша малко вицове като затваряне на темата да я отбележа като приключена.


Един селянин си седи на тротоара и се чеша по К..ра
Минава един полицай и го вижда приближава се и казва:
Хей какво седиш на тоя тротоар и се чешаш по К..ра бе
Селянина отговорил почти мигновенно:
Ем кво да правя бе да си седна на К..ра и да чешам тротоара ли бе.


Знаете ли как БОГ направил жената, ами позвънил в бъдещето
и поръчал силиконов модел от Японската фирма - HONDA FUTURE
(Оригинално, а само го измислих) !


Какво вижда един обикновен човек в рейс пълен с хора:
Ами рейс пълен с хора;
Какво вижда един контрольор в рейс пълен с хора:
Заплатата си;
Какво вижда един полицай в рейс пълен с хора:
Ами рейс пълен с хора които му носят неговите телефони
дрехи и некакъв му кара рейса егати човека;


Малко признаци че ставате геймър:
Ако играете по 24/7 фейсбук игри;
Ако се качите в рейса и виждате само Плеари и на някои им лагва;
Някой изпусне нещо и вие отидете да видите какво е дропнал;
Сутрин като се будите поглеждате дали не ви е изплюло от сървъра на земята;
Като се качите в кола сте в сейф зона до пристигане на позиция за новото ниво;
Като стане мрак значи лоадва следващият мап;
Когато ви глоби катаджия или контрола значи ви е хванал античийта на сървъра и сте загубили ресурс - $;
Като си купувате дрехи ги преценявате на колко хита са преди да ходят при ковача за ремонт, все пак сте пестеливи;
Като видите адвокат вие всъщност, започвате да бягате защото той може всеки момент да стане мистър СМИТ;
Ако видите телефонна кабинка значи това е изхода от сървъра;
Някой ви казва какво да правите но вие изтривате куеста;
Чакайки превозното средство да дойде вие пълните кръвта и маната;
Влезнете ли в магазин виждате всъщност маса NPC-та и Seller-и;
Стройкото и всяка изложба на НДК е Евънт за вас и дава бонус пари и експириънс при преминаване на ден;
Ако ви се замае главата и ви стане лошо значи има проблем в нета и вързката може да прекъсне и за това сейвате;
Отивате на лекар за редовен преглед - леле антивирусната ви е изпуснала някой вирус в системите ви;
Ако ви се развали компа - малееееее всичко замина отекохте ами ся, може да изпуснете гилда си и некой Евант;
Целият ви живот е изпълнен с успешни и неуспешни куестове за които се мразите че ако сте ги минали сега щяхте
да сте на 120-ти левел и с много висок скил;
Като се научите на нещо ново, значи имате нова професия и скила ви е ъпнат + 1;
Ако можете да говорите на майчин език и на английски значи можете да говорите български и елфически;
Ако припаднете значи ви е изплюло от сървъра и се молите някой да не ви е събрал итемите че са ъпгрейднати.

notlike
05-30-2012, 21:09
Виж, пич, положението при теб не е лесно. Не знам как успяваш дори, ако напишеш филм с подобен сценарий, навярно ще си уредиш живота. Така де, едва ли ще ти е до мнението на един 17-годишен обикновен хлапак от простолюдието, който не си е намерил още майстора, но нека споделя и аз нещо - животът тества хората - за да види кои са силните. Виж, пич, аз имам проблем с кръста и колената , ЗНАМ го от опит - това обаче не ме възпира да спортувам. Правя го с удоволствие. Не ми пука дали един ден ще ми е добре, всички умираме, искам да знам, че поне съм живял, че нищо не ме е ограничавало. Когато съм поискал нещо в живота, много често не съм го получавал не защото не съм можел, а защото не съм дал всичко от себе си за него, но когато трябваше да се напъна до краен предел, успявах винаги. И моят живот не е лесен - баща ми не е Рокфелер и не мога да разчитам той да оправи живота ми. Не мисля, че живея в най-хубавото време на най-хубавото място на света, но това ми харесва - щастлив съм! И знаеш ли защо - защото ценя това, което имам. Радвам се на него. Опитвам се да бъда себе си и навярно го постигам. Опитвам се да ставам все по-добър и по-добър, да не се оплаквам, да успея в кариерата и да създам добро семейство. Не знам дали ще се получи, всичко ми е голяма въпросителна - знам само едно - каквото зависи от мен, ще го направя. Няма да се предам никога! Когато понякога ми е трудно даже да вървя, аз се усмихвам - смятам, че така успявам да се издигна нагоре в своите мечти. Знам обаче и още едно нещо - че съм Някой. И ти си Някой, просто повярвай в себе си. Не се самоубивай - бъди сигурен, че когато умираш, ще си спомниш хубавите моменти от живота - ще ти е приятно, ще затвориш очи с чест и гордост, че не си живял напразно! Животът може и да те тъпче, може и да не ти остава въздух, но понякога е за добро. Просто дай най-доброто от себе си, можеш го! Но не забравяй - простичките неща в живота са най-трудни. Успех, приятелю!

Freddie
05-30-2012, 21:50
valdes сигурно си много горд, че успя да нахраниш човек на дъното. Велик си майка :) Точно ей такива като теб са най-жалките, на умряло куче нож вадиш. Докато силните се*ат в твоята уста, ти гледаш да не останеш назад и се*еш в устата на слабите паднали хора. Висиш като сопол по цял ден във форума и си мериш пишката или с 14 годишни деца или с емоционално нестабилни хора. Достатъчно говори за теб. Do ya feel me ?!

draid
05-30-2012, 21:51
Знам какво ти е. Всеки рано или късно се сблъсква с проблеми и те го преследват докато не изцедят психиката му до последната капка. Сам аз преди време щях да се пребия жестоко с мотор в гората, заради подобно състояние. Хич не е леко да те преследва миналото, а и лошото е че няма какво да се направи, винаги ще ти тежи. Най-разумното в момента е да разкараш пистолета и всичко към което може да посегнеш в миг на отчаяние. Казваш, че не може да се отървеш от работата и т.н. но в крайна сметка разбери, че парите не са най-важното, кажи си: "ебал съм му майката" и направи това което би ти харесало и би те разведрило. Знам, че не е толкова лесно колкото звучи, защото съм го изпитал, но помага. Посягането на живота няма да оправи нищо, не се предавай, рано или късно нещо ще се промени. Всички хора страдат, някой повече от други, някой по-заслужено, но живота е шит работа и трябва непрекъснато да се бориш с него както се казва като свиня с тиква. А относно падането, то почти винаги падаш сам и се изправяш сам, по простата причина, че всичко е в главата. Успех ти пожелавам и горе главата.

djipsito
05-30-2012, 23:06
Никой не скача в дълбокото без да е плувал на плиткото. Ако имаш някви цели, нека на първо време да са цели, които зависят изцяло и единствено от теб, без да се намесени други хора (с техните си настроения, начин на мислене..)

Когато даваш щастието си на друг, сам си виновен, защото другия не е длъжен да го пази. Целта ти към тва може да не е нещо грандиозно, а нещо простичко, обикновено. Нещо, което знаеш, че можеш да постигнеш, нещо, което искаш, а когато го постигнеш да се възнаградиш - да отидеш някъде, където винаги си искал да отидеш, а все си отлагал; да си сготвиш любимото ядене, което все не ти остава време да забъркаш; да се излежаваш на някоя поляна без да мислиш за нищо.. квото си избереш.

Като почнеш от тези дребните неща и виждаш, че ги постигаш, качваш едно стъпало, а и вече ще си по-мотивиран. И след всеки успех се награждавай с нещо, което те кара да се чувстваш добре.

Тва, че има неща, които не стават както ги искаме е защото не зависят изцяло и единствено от нас, а и от други хора или обстоятелства... и все пак трябва да се гледа по-повърхностно на тия неща, да не се вглъбяваш толкова и да мислиш "Ето, пак ми се случва.. за кво все на мен... "

Твоите мисли само ти можеш да ги контролираш, ако искаш. Просто бъди смел и се нахъсвай сам. Ти най-добре знаеш кое те мотивира..

meso
05-31-2012, 01:24
Freddie Мерси за подкрепата накрая, ще творя тема със заглавието - ТЕМА БЕЗ ValdesBG - хахах ! :D

meso
05-31-2012, 01:43
djipsito - При мен нямаше време за плиткото направо се сабудих давейки се в собствените си сълзи и недостатъци на оскъдно малкото останала част останала от душата ми и осъзнах чак на 22 , че света е място за Тигри и от тогава това ми стана любимото Животно. Бял тигър с тези черни раета около 200 кила мускули, достатъчно силно да те убие с един замах на лапата си, подвижно, бързо, хитро и доста умно, но и меко гальовно и поддаващо се на дресировка повече от ValdesBG !
Не мога да повярвам, че отново бях в такава скапана емоционална дупка и все по-начесто идват като земетресенията последно време. Това не се търпи трябва ми решение и то бързо и само аз знам както всички казаха какво да направя, каквото един от последните добри и истински мъже трябва да направи. Да стане да се изтупа да си сложи сакото да си оправи вратовръзката и там където погледне огън да се пали от страст. James Brown - I Feel Good !
Ако бях от повечето щях да каже: Да стане да се облече и да се прибере в къщи при жена си ! :D Само където аз съм от старата генерация от тези тъпите които са постоянни и лоялни до изпростяване. Жалко че не мога да се променя. Не ми се отдава не че не съм го искал и не съм се пробвал просто не става. Чувствам се зле като се правя на нещо друго, което не съм аз и не ми подхожда да бъда, пък и най-малкото заради някоя си личност.

Тоя свят е гад:
Може ли на нас децата да ни дадът да си играем с двустранно наточени лазерно ножове (Любовта)
Еми все някога някое дете, ще се пореже или друго ще го пореже и пак ще има кръв и акулите ще дойдат.
Живота го описвам като най-лошата майка ку...ка на която не й пука все едно е забременяла по погрешка.

valdesbg
05-31-2012, 06:50
Айде пак старата песен - живота е гаден, вие ме подкрепяте много ви благодаря, ама нищо няма да променям. Така кажи бе. Кажи че искаш да те съжаляват хората.

Купища оправдания си намираш за да си седиш същия сульо. Действай де. Няма начин да спра да пиша по темите ти.

fifito19
05-31-2012, 12:46
Здравей пич.. аз съм едва на 15, най- добрата ми приятелка почина, случих на много неподходящо момче. наще са в криза, всичките ми баби и дядовци скорстрелно мрат. отчаяна съм като тебе. разбирам те, нищо че ще си речеш "ква е тая пикла"
ето как аз се справям-
сутрин първата ми работа е да се помоля не на Бог а на някого, без значение на кого.. за един хубав ден
усмихвам се
прилежно сгъвам скъсаните си завивки
грижа се за себе си
нещата които ме натъжават ги преодолявам с nickeblack
направих си блог, там често поствам проблемите си
пиша
снимам
рисувам
.. ще кажеш- от къде време?
винаги можеш да намериш.
ето го моя съвет
зарежи тая малоумна професия.. дори и най- лошите хора не заслужават компанията на машина и 4 стени по цял ден. зарежи и досадната си млада приятелка. не я обичаш, просто си привързан към нея.
не ти трябва гадже
не и на дереджето на което си
подай документи в бюрото по труда
намери работа
моли се
обещавам ти- нещата ти ще потръгнат
недей дори да помисляш за смърт
не си страхливец- само страхливците се самоубиват
първите мнения ти го казват- алкохола и хаповете само разходи ти носят
ако пушиш, просто спри
ако пиеш, просто спри
заеби тея хапове
продай пистолета си
купи си цвете и го поливай всеки ден
запознай се с нови хора
в началото ще ти е невъзможно трудно но после.. ще видиш.
знам че няма да ме послушаш, нали съм пикла. но се чувствах длъжна да ти кажа.
когато един ден от страх лапнеш пищова и свети петър ти превърти живота на лента, помоли го да го пусне в моята версия и ще видиш, че съм била права.
успех брат...

meso
05-31-2012, 16:42
Всъщност, вече работя по осъществяването на първата крачка, наново все едно Нийл Армстронг си прави първата крачка на луната със своя 41 размер крак. Такам ти си прекрасна личност (fifito19) със придобит опит от бързият натиск на живота, явно и теб подготвя за нещо найстина ужасно, щом те тренира като мен. Не си представям найстина как натискам спусъка, а как всичко ми се сбъдва, всичко което съм желал. Ако си в криза можем да си помогнем и да си початим, ако имаш скайп може да го дадеш на абсолютно и лично съобщение до мен не тук в форумната ми тема. Ти си знаеш как става това , защото аз не знам не съм го разучил. Пък и знам от опит, че не години решават проблемите а опита. И за това виждам с по няколко хода напред, НО уви понякога не можем да променим нищо за това което ще дойде.Да се надяваме, че такива безконтролни моменти няма да има изобщо. ValdesBG, ще пусна съобщение за предупреждение на администраторите да знаеш. Хвани и си завържи пръстите за тази тема и не пиши като не познаваш проблема и особено като ти самият имаш някакъв проблем. Проблемите ми ще се решат и ще се чувствам по-добре, но ти ще си останеш все същият - българин. Повече няма да те обиждам мисля, че българин е предостатъчна обида за теб.

Freddie
05-31-2012, 16:52
Не е нужно да го обиждаш. Той самия се вижда в огледалото и се мрази и това го изгаря отвътре. Затова си мери чурката с дечурлигата тука... Като не ти харесва начина на мислене на момчето, за къв чеп пишеш тука ?

DisappointedDreamer
05-31-2012, 16:53
Ах, айде сега българин било обида. А ти какъв си?

И валдес е прав - всеки един от нас има своите проблеми, просто не се оплакваме по форуми, казвайки колкоз много искаме да си теглим куршума. Ъ, няма нищо лошо да споделиш, както и правиш, и да поискаш съвет, но да хулиш другите, чиято гледна точка също е в правото си, само защото на теб не ти изнася, е грешно.

А иначе nickelback <33 ще ходя на техен концерт през семптември тази година :)

valdesbg
05-31-2012, 17:12
Ако ще ме заплашваш.. поне качествено го прави. Моите проблеми не са достояние на целия форум. Можеш ли да кажеш едно изречение с факти за мен? Подчертавам факти. Щото аз мога да напиша роман с факти за теб. Оценките са като задника - всички си имаме. Ама не ги поднасяме в лицата на хората, нали?

Шапка ти свалям заради способността да изпишеш един тон неща и пак нищо да не кажеш. Това си е умение. Жалко само че това е едно от малкото неща с които ми направи впечатление.

Инак от къде знаеш че съм българин? А ти от кои си? Мургавите братя?

Freddie
05-31-2012, 17:13
Ах, айде сега българин било обида. А ти какъв си?

И валдес е прав - всеки един от нас има своите проблеми, просто не се оплакваме по форуми, казвайки колкоз много искаме да си теглим куршума. Ъ, няма нищо лошо да споделиш, както и правиш, и да поискаш съвет, но да хулиш другите, чиято гледна точка също е в правото си, само защото на теб не ти изнася, е грешно.

А иначе nickelback <33 ще ходя на техен концерт през семптември тази година :)

А не е ли грешно, че оня кукувец започна от първия си пост с нападките към момчето. Естествено, че като го нападат и той ще напада.

error92
05-31-2012, 17:18
Я, какви психопати имало, а аз си мислих, че аз съм откачен :o Взимай се в ръце...това време, което прекарваш да циклиш във форума можеше да го оползотвориш по много по-добър начин, като да се научиш на правопис, да речем...

П.П. Евала, Фифи, Nickelback имат много хубави песни, фен съм им ! :)

П.П 2 Ето че намерихме по-смислена дискусия :D

DisappointedDreamer
05-31-2012, 17:37
А не е ли грешно, че оня кукувец започна от първия си пост с нападките към момчето. Естествено, че като го нападат и той ще напада.

Не е естествено той да нападне обратно.

meso
05-31-2012, 17:38
Не бе ValdesBG не искам никому злото най-малкото пък на теб и да те заплашвам защо ? Много лошо впечатление ми направи с първият си коментар който за мен беше изключително грешен и аругантен. Може да съм в грешка незнам. Ако помислиш защо описвам в такива огормни подробности проблема ми, ще разбереш че колкото по-добре е описан толкова по-добре ще вникнат в него и може да ти отговорят по-подобаващо - нали ! А не да пиша ами нз кво ми е ъъъ боли ме сърцето кво да прая ся, приятелката ми е станала неква безразлична ! Подробностите които ще изяснят картината от 4:3 на 16:9 и ще видиш кои причинители са постигнали успех и кои не и така ще отговориш най-стойностно, а не общоприето ако правиш разлика в двете неща. Надявам се това не беше неразбираемо за теб.

meso
05-31-2012, 17:45
Интелигентноста е едно културата е съвсем друго ! А за (error92) ми не ми беше интересно в час по български и сега граматиката ми е жалка, но не ми пука това ми е най-малкият проблем. Ако ми потрябва през живота да си я поправя, ще го направя. Сега някой ще каже - така ли ще показваш на детето си, грешно ! Тогава бих отговорил, че бъдещето е толкова непредсказуемо, че нищо не се знае как ще се развие. Тогава то сигурно ще се обучава на правопис през Google от къде да знам - тъмна индия ! Не съм ром, турчин, чех ,поляк или германец и аз съм "българин" и често се чувствам такъв. Обидно ми е да се нарека българин, защото сме станали толкова зле че не може да се опише. То аз самият съм пример за това колко зле е станал българина като цяло.

valdesbg
05-31-2012, 17:58
Месо, мляко и вълна - айде изясни си какво искаш, м? Ако ще тичаш при админа да му се оплакваш от мен - тичай, няма нужда цял форум да разбира за намеренията ти. А ако няма да тичаш - изобщо не го казвай. Че лъжливото овчарче ставаш иначе?

Вярвам че имаш предвид арОгантен. Вземи отговори на моите въпроси, така както аз отговарям на твоите, а? А не да се измъкваш по терлици? Коментара ми беше остър и директен, това те подразни. Иначе си е верен.

Подробностите са хубаво нещо, също като подправките. Обаче прекалиш ли - манджата става буламач. А в случая ти си прекалил с повече от много. Защото нищо свързано с проблема ти не казваш а само се жалваш. Няма нужда да ми се обясняваш, и да ми въртиш същите неща отново и отново.

Всичко което искам да ти кажа е следното - седни си на Д-то, вземи се в ръце и започни с действия да си решаваш проблемите. Ако искаш помощ постави конкретно проблема си, и очаквай всякакви постове. В противен случай се свий на топче у вас и си пиши в дневничето. Лигльовци има достатъчно в целия форум. А и огромна молба - научи се да пишеш грамотно, под ягодите. Само заради това заслужаваш подигравки, честно. Не щото не можеш, а щото нямаш желание да научиш елементарни неща.

едит: А и недей да генерализираш за всички българи на базата на себе си. Като си лайно и живееш в България не значи че всички сме лайна. Отново - научи се да пишеш грамотно!!! Стига си си намирал оправдания, мрънакници и извинения за всяко нещо, което не ти изнася!!!

meso
05-31-2012, 18:04
ValdesBG - Почнал съм да правя това което искам - мерси ! Подигравките са приоритет на нискоинтелектуалните индивиди, тези които са по-интелектуални, ще се забавляват и ще си се смеят на мойте теми с приятели в кафето - ОК което даже ме радва, защото поне някой ще направя щастлив - както и теб като ти отговорх на писанието ти.


You happy now !

valdesbg
05-31-2012, 18:09
Значи всичко което не ми изнася - у лево? Не си познал. Ще ти дишам във врата докато се мяркаш наоколо. Розови слонове и захарни балончета ще получаваш от другите.

meso
05-31-2012, 18:15
ValdesBG - Don't Happy why Im chry so hard special for you !

DisappointedDreamer
05-31-2012, 18:18
:lol: :lol: моля???!!

valdesbg
05-31-2012, 18:21
Комбинацията от don`t happy и so hard special for you не ми допада особено. Запази си тази подробност за теб, моля :)

П.П. И пиши г-р-а-м-о-т-н-о!

meso
05-31-2012, 18:28
Няма пък ти не го заслужаваш - хахахахахахаха :D

Freddie
05-31-2012, 19:24
Мухаха, ти обаче на сериозно се взимаш. Ще ти дишам във врата каза. Яко такова да си живееш във форума ;)

meso
05-31-2012, 19:34
Ем той си живее тук а аз ще го наблюдавам как се развива, че по някое време ще се наложи както той каза - да се бърше задника - - хахахахахаха :D

Freddie
05-31-2012, 19:53
Като си мишка в живота се правиш на лъв по форумите, U KNOW.

meso
05-31-2012, 20:38
Мда адски си прав да не кажа направо скачаш в целта :D hahahaha

autumn666
05-31-2012, 22:59
Аха, ясно. Нищо лично, но ми доскуча докато прочета първия ти пост до края и ме домързя да чета другите.
Нито искам да те храня, да те съдя или каквото и да било, но ти буквално просто седиш и обясняваш на непознати хора колко зле ти е живота. Защо си мислиш, че някой тук го касаят всичките ти емоционални проблеми? Само ти си знаеш какво чувстваш. Колкото и да вникнат в проблема ти, хората няма да разберат какво точно изживяваш, защото не са на твое място.
И не мисля, че на някой толкова му пука, че да тръгне да ти осмисля проблема и да се занимава с него, което ти май целиш да стане. Всички тук си имаме проблеми, на никой живота му не е перфектен. Но не разбирам защо един почти 30 годишен мъж седи в форум и се оплаква на 13 годишни дечица, тепърва навлязли в пубертета. Да де, има хора на всякаква възраст, зрели, опитни, но тук повечето са именно такива, каквито описах. Разглеждал ли си форума преди да пишеш сърцераздирателната си тема? Преобладаващите теми тук са "На 14 съм, бременна ли съм?!" или "Как да се запозная с него по фейсбука?!!"
Защо си помисли, че ще намериш решение точно тук?
Дори и аз не знам с какво да ти помогна.
Момичето, с което ходиш наистина има голямо право. На 18 години тя иска да има социален живот, да купонясва. Тогава и е бала, etc. И ти отново мрънкаш как тя не те разбирала, как на твое място нямало да се справи. Ами ти постави ли се на нейно място? Явно не си се.
И преди да ме нападнеш, нямам нищо против теб - отговорих ти това, което мисля. Имам право да се изразявам както си поискам.
Btw, самоубийството не е решение. А като си решил, че е, защо парадираш с това? За да се направиш на интересен? Нито те познаваме, нито ни пука особено.
Все пак, искрено се надявам да намериш изход от проблема си.


ValdesBG - Don't Happy why Im chry so hard special for you !
Моля те, научи английски език, защото на тоя коментар му се смях 10 минути. Дори и не го разбрах.


WoW ! Im all moust happy !
Пише се almost. Моля те, престани да пишеш на английски.


И мястото му е точно тук, ако небеше администратора щеше да го премести.
Пича искаше да каже, че мястото не е в този форум, поради причини, които аз също ти обясних.



Знаете ли как БОГ направил жената, ами позвънил в бъдещето
и поръчал силиконов модел от Японската фирма - HONDA FUTURE
(Оригинално, а само го измислих) !
Човек, как може да си толкова неграмотен на 27, бе?!

Мързи ме да пиша повече. Айде нападай ме. Аз предполагам, че няма да ти отговоря, защото влизам в тоя форум сигурно веднъж в седмицата от скука.

meso
06-01-2012, 09:03
Защо ми е пък теб да нападам, така си е в училище не ни научиха на българска граматика. После определени други семейни причини се отразиха на детството ми и така сега съм неграмотен. Това не е престъпно нали ! Мерси изчетох ти целия коментар за мен и да ти кажа - невежеството ми ме забавлява. Знам че са доста малки тук и ми е интересно да чета и тяхните изказвания за нещата.

Темата ми е затворена и приключена моля не пишете повече в нея - е освен ако не ви се забавлява де :)

error92
06-01-2012, 09:10
ValdesBG - Don't Happy why Im chry so hard special for you !

y u no CHRY to get out of the forum and GET A LIFE !

meso
06-01-2012, 09:29
I do that - relax :D But Im back i mean, a call Chuk Norris :D :D :D :D :D

valdesbg
06-01-2012, 11:09
Авторе - престъпление е да си неграмотен. Не само че имаш възможност да наваксаш за по малко от месец всичко което си пропуснал при това безплатно от интернет ако те мързи, ами има хиляди частни учители които пак за месец ще ти обяснят и ще те научат ПОНЕ да пишеш без грешки. Срамота е да смяташ това за нормално и да не правиш нищо по въпроса, ако живееш в обществото.

Нищо не е основателна причина да си неграмотен. НИЩО! Нито проблеми в личния живот, нито в професионалния нито в детството. Интересно как всички ни учат на българска граматика, само теб не са. В гората ли бил, къде си ходил?

Темата е затворена, щото никой вече не ти се връзва на лиготиите и всички взеха моята позиция. Нали? Няма кой да ти ходи след задника и вече реши да "си оправиш живота".

Още един път ти го казвам - идиот си. Ама не щото тва ми е оценката, или щото си развалина. Идиот си щото осъзнаваш какво се случва около теб, осъзнаваш че не е правилно и си седиш на ушите чакайки от небето да ти падне нещо, което по магически начин ще ти оправи живота. Освен някой самолет... аз не виждам какво друго ще е това нещо.

Джафкай, колкото искаш, аз съм наоколо.

fifito19
06-01-2012, 12:51
Леле...
Колко са оглупели всички..
Нормално е да пише за проблемите си във форум за споделяне О.о
Вярно, всички имаме грешки в писането- кога от невнимание, кога от грешно натиснат клавиt, не мисля, че трябва да се нападаме.
Допадна ми едно мнение- тези, които в реалния живот са мишки, тук се правят на лъвове.
всички можем да сме агресивни, но има ли полза е въпроса ..

valdesbg
06-01-2012, 14:23
Фифи, щото грамотността не е перука, която слагаш като ти дойдат гости. Ако можеш да пишеш правилно, това ще се случва както във форума, така и навсякъде другаде. Няма начин тук да си пишеш както си искаш, а на работа да си изтупан и безгрешен. А при автора стана ясно че в училище си е седял на ушите и сега няма желание да поправи това.

Няма проблем споделянето, другаде е проблема. Май не четеш изобщо.

Агресия у мен няма. Има съжаление. Бъркаш понятията. Полза в случая няма никаква. Автора си седи на ушите и му е готино да мрънка. Докато има кой да го слуша ще се върти все една и съща плоча.

meso
06-01-2012, 20:29
Да ми падне от небето самолет - лелееее :D От коментаритети вече направо ме избина на смях - мерси за което доста ми помага това ! Навъртай се във тамата ми иначе без теб найстина ще стане скучна и то много :D ! Какво чакам ли ? Ами един точен клиент които сега трябва да си поръча и да плати една страшна поръчка която направо ще ме извади от калта. И даже месечно, ще си плаща за администрация поради редица причини после, като си закрепя социалното положение, ще потърся още такива клиенти и така нататък.

ValdesBG - Искам да те питам най-приятелски ТИ (ако не ти е обидно да сме на ТИ) какво найстина правиш като цяло в тези форуми ?
Забавление или нещо по-сериозничко и целенасочено ? Само ми е любопитно и ако не отговориш, ще го сметна за лично твое мнение и няма да питам повече.

Като обърни внимание как се отнасям към теб макар и неграмотно ! ! !

valdesbg
06-01-2012, 20:45
Чакай си. Ако си добър в бизнеса, няма да ти се налага да чакаш клиенти. А ще ги търсиш и ще ги намираш сам. Още един пример в подкрепа на моята теория - чакаш промяната отвън, вместо да я инициираш сам.

Какво правя във форума си е моя работа. Нека го наречем research на хора с определени качества. И преценяване на останалите.

autumn666
06-01-2012, 21:08
fifito19, аз нещо не се сещам да те познавам в реалния живот, че да ми кажеш мишка. Всъщност смятам, че е глупаво да си променяш характера в онлайн пространството. Никога не ме е било страх свободно да си изкажа мнението за каквото и да е, независимо къде и как.
Изобщо не съм агресивна и никого не нападам.
Както вече казах, изразявам мнението си, за това е писана тая тема.
Та окей права си, на всеки му се случва да направи по някоя грешка. Но авторът е 27 годишен мъж, който вече има работа, а прави всевъзможни правописни и пунктуационни грешки, не знае да членува, бърка "и" с "й" и кво ли още не...
Как може един "зрял" мъж да смята за съвсем нормално това да не можеш да пишеш на родния си език? Пък и на английски тръгва да говори.
А да, авторе, и ми е много странно как до преди един ден мръкнаше в километрични постове за това колко си депресиран, колко ужасен е живота ти, как няма смисъл от него и как обмисляш самоубийство, а сега изведнъж всичко се е наредило и си намерил нещо, което да те извади от калта. Яко.
Се тая. Оправяй се.

meso
06-01-2012, 22:42
На човек да му потръгне малко и край, много лошо ... хах ! И на грамотността ми и на останалите дреболийки, ще им дойде времето не ме съдете така строго. Все пак и на всеки от вас нещо му куца при мен са тези неща ОК.

Be good :)

Cold_Tearsss
06-01-2012, 23:14
Ще си позволя да съм вулгарен, ама си ебати путката!

meso
06-01-2012, 23:22
хахах хахаха :D

sunfl0wer
06-02-2012, 07:57
хахах хахаха :D
Нали знаеш че това за путката беше за теб? Що се смееш :D:D rofllrofll

А вярно човек, на 27 си земи да се стегнеш! Стенкянето по форумите няма да ти помогне

strave
06-02-2012, 08:28
Тъй,принципно винаги когато видя километрично мнение във форума очаквам или да е хленчене или нещо сериозно,което ще си струва отделеното време за прочитането му.Авторе във твоето има от двете по-много.И тъй като видях,че четири страници общо взето хората ти пишат верни неща,а ти продължаваш да се чудиш влизаш в някакви спорове и тн направо ти пиша,че мрънкането буди почти винаги съжаление,а за да те съжаляват хората значи си стигнал дъното.Предполагам,че за всичките ти проблеми стоят твоие грешки,така че най-мъдрото е направи си един анализ за себе си(щото ако тук напишеш къде си сбъркал,нито мен нито някой от потребителите ще му дреме) и се опитай да поправиш доколкото е възможно старите грешки.

Що се касае до любовта и проблемитети там.Ако бях момиче и твое гадже те зарязвах и не само затова,че нямаш пари,не излизаш по заведения,ами точно защото не показваш признак как да излезеш от положението в което си.Няма девойка била тя и на 19 или 23 с мислене за ходене по клубове и пилеене на пари,която да иска да е човек,който пробва дали руската рулетка действа или би опитал влиянието на лексотан и алкохол в комбинация.

meso
06-02-2012, 09:29
Абе хора не разбрахте ли нещата ми се подреждат, вече стига давахте газ, ще свърши бензина :D
Форумът е за споделяне нали .. грешката ми е че в момент на отчаяние взех та писах тук, което показа 150 резултата от които само може би малко бяха полезни за мен. Стегнал съм се здраво, хайде ББ на всички, че имам живот за гонене, а не да вися в някакъв форум - хахах :D

DisappointedDreamer
06-02-2012, 14:25
Аргумента на всички, които биват обидени тук - вие нямате живот. Хей, guess what, имаме живот, че дори и успяваме да влеем малко акъл на глупаци като тебе.

valdesbg
06-02-2012, 17:09
Успех и късмет в гоненето, като се умориш - ела пак, ние ще те чакаме :)

kalpazanka
06-03-2012, 08:13
Айде стига панаири вече.