PDA

View Full Version : Opel Astra Twin Top



Cold_Tearsss
05-29-2012, 00:44
Тъй като не съм фен на коли - колкото и смешно да звучи - затова искам вашето мнение за http://www.cars.bg/u692945
Влюбих се.... мисля, че си струва кинтите, но какво ли разбирам аз...

Irti
05-29-2012, 05:35
За обявените пари, които са сложили на тази кола ще вземеш нещо доста по-хубаво. И по-голямо, ако искаш и с повече коне, ако искаш. Ако не пак ще вземеш някоя красота, но по-скромна откъм кончета. Колата на мен лично не ми харесва на вид. Не си падам по такива, но не можеш да прецениш каква е само по снимките. Те са за бърза информация. Трябва да се иде и да се огледа стабилно. Да я караш и да видиш дали ти бие нещо. Ако е до 90км. и почне да ти е бие е отпред. Над 90км е отзад проблема. Ако нещо ти бие във волана.. или е от гумите или колата е удряна. Отдолу шасито трябва да се погледне и всичко трябва да се свали за съвсем щателен преглед.

Фен съм на опелите. По-старите също са хубави, но много гният. Новите са с по-здрави и различни ламарини.

ПС: На такава кола..................... газова уредба. Тц тц тц.

Така не знам колко ще ти помогнем. Всяка кола изглежда супер на картинка, но трябва да се види на место. Щото има и крадени и т.н.

Хубаво е, когато купуваш кола да я дебнеш точно, когато слиза от автовоза. Защото нашите идиоти свалят оригиналните работи...

Акумулатора гледай да е с калъвката си. Това е едно кожено, което го опасва целия. Това показва, че е оригинален.

Lav40
05-29-2012, 23:15
Обобщавам с 2 думи....огромна грешка...за тези пари e46 или CLK...

Ирти...против газта ли си?От известно време карам къстъм турбалана на газ :D Англетата карат купчина Ягуари и Мазаратита на газ...Ако се разровиш японците имат супри по 900 коня отново на газ.G-Power изкараха зверски Баварки(500+) отново на газ...да продължавам ли?Хората на запад ценят парите си и както споменах не е рядкост да видиш m-power на LPG...и им е през оная работа кво мисли оня от тиин форума...

П.П:Любимия ми пример е Поморииския Москвич с Би-Турбо мотора от Мазарати...дека се кара с обикновенна турбо газова и е наказал не една RSка и не един M-Power....

Cold_Tearsss
05-30-2012, 01:39
Ясно, че на място трябва да се провери, но имах предвид само като характеристиките описани в сайта. :) Благодаря за разясненията, нова кола скоро няма да купувам. Мислех си за нещо лъскаво само за фукане не за друго. :D

Irti
05-30-2012, 05:27
Обобщавам с 2 думи....огромна грешка...за тези пари e46 или CLK...

Ирти...против газта ли си?От известно време карам къстъм турбалана на газ :D Англетата карат купчина Ягуари и Мазаратита на газ...Ако се разровиш японците имат супри по 900 коня отново на газ.G-Power изкараха зверски Баварки(500+) отново на газ...да продължавам ли?Хората на запад ценят парите си и както споменах не е рядкост да видиш m-power на LPG...и им е през оная работа кво мисли оня от тиин форума...

П.П:Любимия ми пример е Поморииския Москвич с Би-Турбо мотора от Мазарати...дека се кара с обикновенна турбо газова и е наказал не една RSка и не един M-Power....

Продължи колкото искаш. :) На мен въобще не ми харесва на газ/бензин. Каквато и да е колата.

- Замръзва зимата
- Двигателя не е пригоден за газ
- Частите стават по скъпи за поддръжка
- Всеки си мисли, че харчи по-малко и че плаща по-евтино. За да усетиш някакво спестяване на пари трябва да караш днес над 500км. Тези два лева дето ги пестите.. няма смисъл.
- Нека я слагат на такива коли, които малка част от хората карат. И все пак, ако ще е такава кола.. поне да е на бензин. И аз съм виждал порше с газова. Еми това добре ли е? Хората на запад може да се издържат на каквото си поискат. Хората тук купуват такива коли и правят газови, за да се покажат, че я карат, но когато вдигнеш капака? К'во?

Плюс това - зимата в най-големия бахър -25 само аз и двама-трима съседи палехме дизеляците без проблем. Даже въобще не съм влизал в колата, а само съм врътнал ключа и съм я оставил да загрява. Всичко бензиново беше закъсало и беше на бутане.

Дизела е по-тромав, но на мен не ми трябва бързина и коне. Колата ми е 75 коня и плащам данък 10 лв и малко стотинки. Плюс това лятото ми харчи 5, а зимата 6. Двигателя е възможно най-простия за поддръжка. Дреме ми кура за цените на нафтата. Намира се и на 1.90 и на 2лв. На олио също става.

Това за мен е най-доброто, но в момента не споря и нямам намерени да споря. Ти караш на газ, а аз карам на друго. Всеки си има виждане на нещата.

:)

lubovvv
05-30-2012, 11:18
не е нещо кой знай кво

r19
05-30-2012, 11:39
Продължи колкото искаш. :) На мен въобще не ми харесва на газ/бензин. Каквато и да е колата.

- Замръзва зимата
- Двигателя не е пригоден за газ
- Частите стават по скъпи за поддръжка
- Всеки си мисли, че харчи по-малко и че плаща по-евтино. За да усетиш някакво спестяване на пари трябва да караш днес над 500км. Тези два лева дето ги пестите.. няма смисъл.
- Нека я слагат на такива коли, които малка част от хората карат. И все пак, ако ще е такава кола.. поне да е на бензин. И аз съм виждал порше с газова. Еми това добре ли е? Хората на запад може да се издържат на каквото си поискат. Хората тук купуват такива коли и правят газови, за да се покажат, че я карат, но когато вдигнеш капака? К'во?

Плюс това - зимата в най-големия бахър -25 само аз и двама-трима съседи палехме дизеляците без проблем. Даже въобще не съм влизал в колата, а само съм врътнал ключа и съм я оставил да загрява. Всичко бензиново беше закъсало и беше на бутане.

Дизела е по-тромав, но на мен не ми трябва бързина и коне. Колата ми е 75 коня и плащам данък 10 лв и малко стотинки. Плюс това лятото ми харчи 5, а зимата 6. Двигателя е възможно най-простия за поддръжка. Дреме ми кура за цените на нафтата. Намира се и на 1.90 и на 2лв. На олио също става.

Това за мен е най-доброто, но в момента не споря и нямам намерени да споря. Ти караш на газ, а аз карам на друго. Всеки си има виждане на нещата.

:)
Така, така.
Колега мога да ти споделя че си в голяма заблуда.
Първо твоят двигател(без да се обиждаш) е трактор.
Трака много, пуши(пак много), тресе се...
Най-простата сметка за цената на предвижването с горивата:
Бензинова кола с разход 6 на 100(извънградско): 6х 2.52(A95H) =15.12лв за 100км извън града
Същата кола на газ ще бъде с разход 6.5 - 7x1.23(Газ) което прави - 8.61лв за 100км(при разход 7)
Дизелова кола с разход 5 извън града x 2.59(нафта) = 12.95лв за 100км.
На газ излиза почти 2 пъти по-евтино от на дизел.
Да не споменаваме много по-скъпият ремонт на дизеловият мотор.
Това е най-разпространения мит, че газта се избива само ако караш всеки ден по 12392390 км...
Също така искам да чуя кои части стават по-скъпи за подръжка?
Никой освен някой, който разбира няма да разбере, че една кола има газова уредба като вдигне капака.
И за зимата си в грешка.
Бензинова кола си пали без проблеми на - 30 градуса (ако всичко и е наред)
Дизеловата - Не! Първо нафтата става на желе(70% от колите бяха така тази зима)
Второ, самият двигател пали по-трудно зимата отколкото бензиновият(устройството му е такова)
Всичко това го пиша без лоши чувства, просто се подразних от факта че вероятно никога не си карал на газ, и даваш погрешно мнение.
За конкретния опел от обявата нищо немога да кажа.
Не съм фен на коли кабрио, но иначе не е лоша колата.

Irti
05-30-2012, 15:06
Както казах няма смисъл от спор. За мен това е най-доброто. Казах и че зимата аз си пия кафето и чакам да загрее колата, а всичко живо бута и бута. Не пали по-трудно, не става на желе. Поне моята. Загряват свещите и палиш от раз. Трактор си е, ама не пуши.

Нали баща ми кара бензинова. От 2003г е колата, ама зимата зорлем пали, ако не му подадеш ток от друга кола. Поддържа я супер много. (говорим за големите студове) И не знам къде го видя по-скъпото, като почти всичко сами си оправяме.

Карал съм на газ. Не ми харесва и за мен си е най-доброто дизела. Давам си моето мнение. Карай на газ. Плащай каквото плащаш на майстори или гради сам. Мен не ме интересува. Човека иска мнение и аз си дадох моето.

ПС: Нали знаеш, че дизеляка на втора върви сам? Махаш си краката и просто си върви. Я си махни краката от педалите на бензина, м?

ПС2: Казах ти - никой двигател по принцип не е пригоден да работи на газ.

Както и да е. Това е един вечен спор, който се води измежду всички, които карат различни коли. Стига толкоз. Живи и здрави.

:)

error92
05-31-2012, 01:51
Не се води спор, просто си в заблуда...моята бензинка зимата не ми е правила и грам проблем с каквото и да било (винаги пали от раз...корава машина деба ! :D) , гледах и аз, че имаше разни закъсали бензинки, ама те повечето бяха лади и тук-таме някой голф :D Ти като нямаш проблеми с твоя дизел може само да се радваш...Подкрепям r19

dimitar_ak
05-31-2012, 05:09
Ако колата не е с фабричен метан интегриран в системите за пълнене с гориво, другото си е чисто побългаряване. Тук релеленце, там кабелче, тук дупчица, айде някое емулаторче да лъже ЕКУ-то и проблемите по мотора почват скоро-скоро.

Irti
05-31-2012, 05:21
error92, приятел, всеки си е преценил на какво да кара. Дали съм в заблуда или не - остави на мен да реша. Аз изказах моето мнение.

Имам много приятели с хубави коли, които са слагали газова и после са я махали.. един от които с доста хубаво бмв. На газ му даваше повече разход (ест) и мина само на бензин.

Димитър добави това, което не написах.

Джиткайте на каквото ви е кеф. :)