PDA

View Full Version : Изгответе ми програма за гримиране, дайте съвет какви гримове да си купя?



anonimnaags
05-29-2012, 07:54
Имам кожа с естествен тен. Не е от най - светлите, но не и от най - тъмните, средно. Моля дайте ми съвет какви гримове да си купя. Обмислям да си взема фон дьо тен на Виши или Лореал. Само фон дьо тен ли или и нещо допълнително да слагам на кожата след това? Основата задължителнали е?
Мол дайте пример за един хубав ежедневен грим какви гримове трябва да си купя. Мерси!
Само да допълня, че сенки не ми утиват много и не мога да ги слагам, може би само телесни цветове.

kalpazanka
05-29-2012, 08:02
Имаш ли какво да прикриваш, че чак и фдт да купуваш?
Иначе спирала, очна линия /по-трайна е от молива/, гланц/балсам за устни и си готова.
За нанасянето на сенките има безброй клипове в интернет.

anonimnaags
05-29-2012, 08:29
Не, нямам, но определено с фон дьо тен кожата има по - хубав вид и някак ми е странно да сожа друг грим преди да сложа фон дьо тена, все едно... де да знам... баница без сирене или книга без корици... а и само спирала май не ми стои добре, иска си фон дьо тен, изглеждам леко изморена в лицето и бледа на моменти та затова :( за цвета

kalpazanka
05-29-2012, 08:32
Ама е кофти, ако ръцете и шията ти са далеч от цвета на лицето. :D Пудра пробвала ли си?

anonimnaags
05-29-2012, 08:50
Ами аз имам един фон дьо тен който слагах преди, като се намажа ставам еднаква отгоре до долу, по принцип сао лицето ми е леко по бледо около очите. и не си личи и слагам много малко

Rebirthing
05-29-2012, 09:42
Фдт си вземи на Виши по-добре. Основата не е задължителна, плюс това да се мажеш със силикони всеки ден не е много препоръчително, ползвай крем преди това. Очна линия можеш да си вземеш на Есънс. Гланц пак на същата марка. Щом си бледа препоръчвам ти и руж, на Буржоа.

MaLkaTa_LaDy
05-29-2012, 10:30
За основа на грима си вземи подходящ крем за твоята кожа. На моя крем специално пише, че може да се използва за основа на грим.
Ако кожата ти е мазна или смесена си вземи пудра по-добре за лятото. Минералната пудра я водят, че не запушва порите и предпазва от замърсявания. Също така стои доста естествено. Лореал имат минерална пудра, струва около 25-30лв. И от антибактериалния фондьотен съм доволна лично аз. Като го нанесеш и изсъхва и става нещо като пудра, но стои доста естествено. Той е към 10лв.
За суха кожа не знам, нямам такава и не мога да ти кажа.
Очна линия - essence е хубава, golden rose също е сносна. Ако не си свикнала да си я слагаш в началото ще ти е по-трудно и няма да се справяш добре. За това ако решиш можеш да си вземеш просто черен молив за очи. От 3 до към 6лв.
Спирала в зависимост от това какви са ти миглите. Има за удължаване, за извиване, за обем... Има такива от 5лв има и по 25.
Ако искаш можеш да си вземеш и руж.
П.с. Аз лично ползвам и молив за вежди, защото са ми светли и редки.
П.с.2 Кажи на колко си години. Имай предвид, че на по-малки момичета не отива силен грим.

anonimnaags
05-29-2012, 13:40
Ох, пак не се изразих правилно, не съм бледа, тъмна съм, фон дьо тена ми е на лореал тру мач номер 7, който е предпоследният по тъмност. което не е малко, не съм бледа, дори си имам цвят на бузките, но някак като сложа лек фон дьо тен е друго.

LoveMac
05-29-2012, 20:42
http://www.youtube.com/watch?v=jaE3v4_4Co0 това ми помогна да си избера първите гримове :) Хубавото на това видео е, че показва върху момичето как нанася грима.

cheburashka
05-30-2012, 09:36
за ежедневен грим можеш да минеш и само със спирала, очна линия може би, балсам/гланц
но все пак ключът към хубавия грим е изравненият, свеж и сияен тен на лицето, който повечето момичета не могат да постигнат без фдт/пудра/+перли/руж

MaLkaTa_LaDy, какъв молив за вежди ползваш, защото и моите са редки и светли?

MaLkaTa_LaDy
05-30-2012, 09:48
На импала е моят. Имам го от години, няма свършване...