PDA

View Full Version : На какво се дължи това?



LeightonM
05-29-2012, 13:23
Здравейте !Отдавна не съм писала по форуми,но реших,че сега може да се нуждая от вашите съвети.Хм,всъщност просто ще споделя защото приемам този форум като отдушник,но ако мислите нещо по въпроса няма да откажа да споделите.Проблемът е следният.Преди 2 години имах една връзка - ако мога да я нарека изобщо така.Както и да е,няма да навлизам в подробности.Та това цялото нещо приключи гадно за мен,все още имах чувства към момчето и ми остана нещо като травма.Беше ми гадно,отмина ми след няколко месеца,но пак се завърна.Така да се каже имам още тръпка към това момче,но знам,че хабя напразни надежди.Минало е време от тогава и нищо не е както преди!Не знам какво ми стана,но след тази връзка се комплексирах МНОГО.Не знам на какво се дължи,може би на коментари,които съм получавала,но не се понасям в кожата си.Гледам се в огледалото и просто...Искам да променя нещо в себе си,но не знам откъде да започна.Просто откривам толкова лоши чарти.Това мое сриване на съмочувствието ми влияе много лошо.Забелязах,че вече не контактувам много,много с момчета,не са запознавам с нови,не се опитвам.От страх,че ще бъда отхвърлена или от друго - не знам.Те също не проявяват интерес към мен може би защото не ги предразполагам,а може би заради тези комплекси,които споменах по-горе.Не искам да съм така.Искам да продължа напред,но как като съм се отчаяла така,а и не виждам скоро изгледи.Според вас може ли това ми състояние да се дължи на последната ми връзка? Не искам да ме разбирате погрешно.Не си търся нова зарибявка или нещо такова просто искам да контактувам както преди и да не мразя толкова себе си!

послепис: Профилът не е мой просто не исках да си правя регистрация,така че не се влияйте от другите теми публикувани в него. :)

Goddess
05-29-2012, 13:43
Как по-точно завърши връзката ви ? И какви коментари си получавала ?
Ако той те е зарязал, ако си чувала и обиди по свой адрес - нормално е, голям удар е по самочувствието за едно момиче. Особено ако и преди това си била по-затворен тип. А ниското самочувствие си личи и отблъсква. Следващия път като се погледнеш в огледалото, си намери хубавите черти. :) И щом искаш да промениш нещо в себе си - направи го. Смени си прическата, гардероба, начина на гримиране...всичко, от което смяташ, че ще се почувстваш по-добре. Изтъркано е, но ако ти не се харесваш, не можеш да очакваш и другите да те харесват. Покажеш ли малко повече увереност, ще има и повече интерес към теб. А проима ли интерес към теб, ще си повдигнеш и самочувствието. :) Не знам на колко години си, но със сигурност има още с толкова неща да се сблъскваш, не бива заради една неуспешна връзка да се затваряш така.

Lunin
05-29-2012, 13:51
Хади ся аждаба как пък ние да те накараме да си "контактуваш" както преди а?... Това "намирам форума като отдушник" е пълна глупост! Я ставай от тоя монитор и ходи навънка търси момчета! И ООО...? Като не искаш да се мразиш ми не си мрази бе саламундър... не че не можеш ами не искаш да контактуваш с момчета! Ето решението: Стани лезбийка и без това повече възбуждат 8-)

LeightonM
05-29-2012, 14:27
Мерси за съвета Goddess - ще се опитам. Lunin - сигурна съм,че можеше да се изкажеш и по-друг начин.Това,че съм написала нещо тук не означава,че нон-стоп седя пред монитора.Да си ми виждал графика,да си запознат с това колко време прекарвам тук? Нищо от това не ти е ясно ама айде да напиша поредния тъп коментар :D . Няма лошо - забавляваш ме.

DisappointedDreamer
05-29-2012, 14:46
Грешно е да спреш да се забавляваш само защото едната ти връзка е приключила зле. Щом не се харесваш, промени нещо във въшния си вид - прическа, гардероб, гримирай се, направи мускули и плочки 8-) Годдесс ти го каза.

Отпусни се. Не му мисли много.

YyoOnNiItTyY
05-29-2012, 14:58
А..айде сега! Не може да виждаш само лошото в себе си! И аз съм адкси критичен човек и най-малкия недостатък забелязвам по себе си, но винаги има нещо, което ми харесва. Ако не си харесваш тялото..има толкова много различни начини да прикриеш недостатъците в него. За това за измислени всякакви видове дрехи колани и тем подобни. Ако не харесваш нещо от лицето си..ако като цяло не харесваш лицето си ..и това е поправимо. Вглеждай се в чертите ,които са различни. Може да имаш светли очички или хубави устни, коса, вежди (О.о)..Ако не харесваш някоя черта на характера си..поработи над нея (въпреки ,че мисля, че си е направо безумно да се впечатляваш от това кой какво е казал). В момента ,в който започнеш ти самата да се харесваш и да не се комплексираш за всичко..ще видиш как постепенно ще започнеш да контактуваш както преди. Надявам се да съм била поне малко полезна! :)

SmilezZz
05-29-2012, 20:25
Знаеш ли кога нещата ще тръгнат в друга посока, към по - добра? Когато вземеш да бъдеш уверена в себе си, да си имаш нормално самочувствие и да не се влияеш от чуждото мнение. Липсата или ниското самочувствие си личат, а това именно отблъсква.

Щом не харесваш външния си вид - действай. Промени си прическа, стил и всичко, за което се сетиш. Килограмите с усилия и воля, също можеш да смъкнеш.

Не бива да се затваряш в себе си и да си пропилееш детството, което след време ще търсиш, само заради това, че едната ти връзка не се е получила. Стегни се, момиче. В момента растеж. А докато вече си изградиш семейство и работа, даже и след това, ако знаеш с колко проблеми (ама наистина проблеми) ще си имаш, просто не е истина. Ако от сега се предаваш, не те виждам тогава.

LeightonM
05-30-2012, 14:11
Благодаря ви.Вашите съвети са ми от полза,наистина.А колкото до коментарите,които съм получавала - забравих да отговоря на това!
Много пъти са ме критикували за външният вид,все още е така.Дали ще се хванат за зъбите ми,носа ми,килограмите или кожата ми все нещо намират.Работя върху колограмите си,нося брекети,но не виждам как мога да с поправя нещо носа си или моментално да изчистя кожата си.Не ги взимам много навътре.Това какво мислят хората не е от най-важните ми приоритети,но е свазващо съмочувствието.Не всеки се е родил перфектен!