PDA

View Full Version : Сестра ми е извън контрол



dani.11
05-29-2012, 14:52
Здравейте.Имам голям проблем и ми трябва някаква помощ.Тази година сестра ми се премести в моето даскало.Аз съм там от първи клас(сега съм 11-ти),а нея я приеха след 7ми(сега е 8ми).В началото всичко беше точно,смис тя е супер срамежлива попринцип и почти нямаше приятели.Обаче после,не знам как стана,се сприятели с едни момичета,които ние си ги знаеме от 6,7ми клас,и сега се оказаха в нейния клас,и не им се носи мн добра слава.Особено на едната,на която всички са и навити,и предполагам с какви се занимава .Смис с времето нещата почнаха да стават по-сериозни-както беше отличничка,изведнъж почна да изкарва двойки тройки.Бяга от училище.В началото ми се молеше да не казвам на майка ни,викаше то само един път,и ти постоянно бягаш.Смис и супер тъпо ми стана.После я хванах да пуши,и цигари,и трева,обажда ми се да я прибирам от купони,а вкъщи лъже,че ще спи при приятелката си,и знам,че тя я мъкне по тези места.постоянно пиене в училище,извън,задявки с някви възрастни мъже.Едната вечер ми се обадиха да я прибера,че беше припаднала на някъв купон,и като отидох я беше налазил някъв поне на 30-години.Майка ни знае всичко,постоянно се карат и си крещят,беше избягала от вкъщи,3 дни не се върна...Положението е мн сериозно,вчера видях класната й,и тя ми каза,че има голяма вероятност сестра ми а не завърши осми клас.Моля ви за съвети,за нещо,някой ако е имал подобен опит...Оптахме с добро,с лошо,биха ме заради нея,разправях се с полиция,с всичко,просто не мога повече а я гледам така

ShtrudeL
05-29-2012, 14:59
Ебати малката пикла.
Спрете да й давате джобни. ^^

Furious?
05-29-2012, 14:59
Пъди я от къщи.Научила се е на занаята вече

DisappointedDreamer
05-29-2012, 15:00
Набийте я, бе. Какво е това отношение на 14 години?

anonimnik13
05-29-2012, 15:39
Ужас, просто не се е събрала с правилните хора. Обеснете и това, преместете я в друго училище, за да не разговаря с тези момичета.

anonimnik13
05-29-2012, 15:40
С бой не става.

Lunin
05-29-2012, 15:43
С бой не става.

Абе не става аз ако бях на твоето място такъв шамар ще и обърша че земетресението от Перник в Бургас ще се премести... ЗАКЛЮЧЕТЕ Я докато не се научи ебати малката гадинка

ULTIMATE
05-29-2012, 15:45
По това което разбрах сестра ти "се е отдала на живот" на доста ранно ниво. Само дето немога да разбера как ще се кара и крещи с майка ви? Някакво келеме на 14 години да държи тон на родител? И този родител да неможе да реши проблема? Мисля, че майка ти е доста снисходителна спрямо нея, което не е никак добре, сериозни мерки трябва да вземат родителите ви, а не ти. Теб те приема като сестра, дори и по-голяма "акъла който и наливаш" за нея нищо не значи.

П.С. В никакъв случай да не става дума за бой, това само би влошило нещата. Просто родителите ви ако имат желание ще намерят верния подход към малката си дъщеря и всичко ще се нареди.

Freddie
05-29-2012, 15:59
Заключвате я за 2-3 седмици и ще видиш как ще се оправи ;)

magita
05-29-2012, 16:19
Бой .... :]

amnessia
05-29-2012, 18:11
Да има нещо вярно в приказката , че боя оправя нещата , ама вие знаете ли , че ако я заключат за 2 3 седмици в каква депресия може да изпадне - после пари няма да им стигат за хапчета.. Тя си е увредила здравето достатъчно , ама не е нужно да става по - зле.Заведете я на психиатър - да поговори с лекаря , той/тя ще я посъветва за много работи и сама ще се вкара в правия път.Не я мислете тая работа , че боя ще оправи нещата - напротив много е вероятно да станат по - зле. Дори и да не иска вземете направление от личния лекар и с майка ти най - добре да посетят лекар у въпреки , че не иска!Познавам 3 4 човека , които са изпадали в леки и тежки депресии от всякакви травми и всички са се оправили само с помоща на лекар !!

SisiStrange
05-29-2012, 18:21
В тоя случай и трябва един опреснителен шамар и едно здраво наказание без преспивания никъде освен вкъщи, без нет и с мнооогоо учебници. Но аз си мисля, че тя вече е изпусната. За такива неща родителите трябва да говорят с децата си доста по-отрано.

dream1707
05-29-2012, 18:42
До някаква степен я разбирам сестра ти, защото и аз се държах по подобен начин на 14 (не, че е минало много време от тогава ;д).. Събрала се е с такива момичета, които мислят тия работи за готини явно .. и те и влияят по лош начин... Аз се осъзнах, че правя лошо впечатление на хората с подобно поведение и, че не е присъщо нито за възрастта ми, нито нищо, въпреки че сама се уверявах, че просто това е начина ми на живот и така си ме кефи ..
Стига с тоя бой .. Седни и поговори с нея, в момента е в пубертета и това държание до някъде е разбираемо, имайки предвид хората с които движи и това, което попива от тях ... Обясни и как изглежда в очите на другите, кажи и нещата, които написа тук и тнт ... Рано или късно ще се осъзнае... опитай се да и помогнеш тва да стане по-рано, да разбере в какво се е превърнала ..

nymphadora
05-29-2012, 18:42
Ееее малко като от филм ми се струва тва..

Зайче..
05-29-2012, 20:10
До някаква степен я разбирам сестра ти, защото и аз се държах по подобен начин на 14 (не, че е минало много време от тогава ;д).. Събрала се е с такива момичета, които мислят тия работи за готини явно .. и те и влияят по лош начин... Аз се осъзнах, че правя лошо впечатление на хората с подобно поведение и, че не е присъщо нито за възрастта ми, нито нищо, въпреки че сама се уверявах, че просто това е начина ми на живот и така си ме кефи ..
Стига с тоя бой .. Седни и поговори с нея, в момента е в пубертета и това държание до някъде е разбираемо, имайки предвид хората с които движи и това, което попива от тях ... Обясни и как изглежда в очите на другите, кажи и нещата, които написа тук и тнт ... Рано или късно ще се осъзнае... опитай се да и помогнеш тва да стане по-рано, да разбере в какво се е превърнала ..

Подкрепям.
Аз съм малко по-малка, но знам за какво става въпрос /е, някой неща, които си описал са ми по-непознати, но пък други са ми до болка познати/.
Първо - не бих те посъветвала да я биеш или някой друг да я бие. Това ще я ядоса и ще стане по лошо.
Второ - Както и dream1707 каза, говори с нея. Ако подходиш както трябва ще те чуе. Или поне се предполага да го направи.
Трето - забраните и спирането на джобните са тъпи варианти, вярвай. Имам една приятелка и родителите й постоянно и забраняват и не и дават пари, но и тя си намира лесното. Бяга от тях и краде. И това оправяне на проблема ли е? Според мен си е дори влошаване. :)
И да, знам че все ще се намери някой да ми се обяснява тука колко не съм права, ама изобщо нямам намерение да ви чета обидите и обясненията. ;)

amnessia
05-29-2012, 20:12
Разбира се колкото повече му забраняваш , то толкова повече прави на инат.И както казваш винаги ще намери начин за разрешаване на проблема с джобните и т.н

Тарикатче
05-29-2012, 20:15
Oxa.. Dai i nomera

SisiStrange
05-29-2012, 20:17
Когато мен ме беше подпукал подобен пубертет (е, не чак така) нищо не можеше да ме спре. Никого не слушах, хич не ми пукаше от разтревожени разговори. Една вечер закъснях много пак за някакви лигавщини, мама ми зашлеви един шамар от общо 2та в моя живот и се кротнах като агънце за отрицателно време след това. Понякога човек трябва да види докъде се е докарал, да му се покаже, че е настъпил границата и няма да бъде търпян повече. Да види, че е възможно да загуби обичта на близките си. Това е преди всичко емоционален шамар вътре в тебе и е може би 200 пъти по-ценен от всяка милувка. Поне в такива ситуации. Едно дете не трябва да се възпитава с бой. Не, разбира се. Но има някои редки случаи като този в темата, при които един шамар е наложителен.

alexsdreamm
05-29-2012, 20:29
не знам дали ти си Готин и колко те слуша,обаче се опитай да и се харесаш и да се респектира от теб. Истинския респект си е най-силното оръжие. Когато видиш че те уважава и слуша достатъчно почвай да и говориш и да я превъзпитаваш. Ще се опррави мацката, но и трябва подкрепа!
Забрави реплики от рода на : : спри да се заниамваш с тия курви" , "гледай в кво си се превърнала" и сяквите му обиди. С лошо не става!
Препрати ми я ако не се справяш, аз вече имам опит ;д

rusoto_baby_f
05-30-2012, 00:59
Сестра ти е тръгнала по лош път.
,,Майка ни знае всичко,постоянно се карат и си крещят,, - и аз съм се карала с майка ми, но чак да избягам от вкъщи не.
- ами баща ти?
Аз винаги съм имала малко страх и респект от баща ми.Достатъчно ми е едно негово скръцване със зъби и съм от най-кротките, въпреки, че до сега никога не ми е посягал.


Мисля, че майка ти е доста снисходителна спрямо нея, което не е никак добре, сериозни мерки трябва да вземат родителите ви, а не ти. Теб те приема като сестра, дори и по-голяма "акъла който и наливаш" за нея нищо не значи.

П.С. В никакъв случай да не става дума за бой, това само би влошило нещата. Просто родителите ви ако имат желание ще намерят верния подход към малката си дъщеря и всичко ще се нареди.

nymphadora
05-30-2012, 05:53
А баща ти защо не проведе един по-сериозен разговор с нея?Въпреки,че баща ми ме е удрял само веднъж,имам огромен респект към него.Много рядко закъснявам,,но звънне ли ми той знам,че е нещо сериозно..:D Така че си мисля,че и родителите ти малко са я изпуснали.

пAteNцЕ
05-30-2012, 06:18
ако тръгнете с лошо, ще стане само по-зле ( тва е ясно)
има и вероятност когато и държиш "реч" пред нея да не те послуша какво и говориш и оттам да не и влезе у акъла нищо
по-горе прочетох и за бащата - да и кресне два-три пъти и да се освести малко и да се кротне
просто ако вие не можете,тя трябва сама да се осъзнае но на 14 да го направи, малко не ми се види как ще стане
винаги има и вариант- психолог

IseeDEADbodies
05-30-2012, 06:50
Изтървана работа. Ти не можеш да направиш нищо. Отдавна е трябвало да кажеш на родителите си, пък те да вземат нужните мерки. В крайна сметка ти си й брат, не баща. Можеш да я посъветваш, но не можеш да й казваш какво да прави, и какво да не прави.

П.С. - само не знам защо тая тема е в този раздел...

dani.11
05-30-2012, 07:26
Съжалявам,че темата е тук,не съм писал преди,не знаех къде се слага,само видях,че тук най мн се пише.
Иначе не скачайте толкова,до бой не се е стигало,освен няколко шамара.Благодаря за съветите,но за момента друга мъжка фигура освен мен наоколо няма.И така е от доста време.Уж аз трябва да играя основна роля,я нещо не се справям много.
Иначе не се смятам за готин или някви такива,но си имам компания,познавам мн хора,имал съм доста гаджета,а знам,че тя преди все се оплакваше,ч иска повече приятели,повече внимание...Не искам да я изтървавам,преди ми имаше някъв респект,но вече ми говори като няква хваната от улицата.Точно вчера се опитах да говоря с приятелката й,и накрая на разговора тя ми предложи "ди си дръпна"!!** му майката с извинение...

Hayashi
05-30-2012, 08:52
Като дете бях отвратителна (не че още не съм) и са ме спуквали от бой. Толкова бой колкото аз съм яла, не познавам друг човек да е ял. Смея да кажа, че изобщо не е помогнало. Може би, ако е по-страхлива ще върши работа. Но както казах при мен например изобщо никога не е помагал.

Подкрепям идеята да я заведете на психолог.

SmilezZz
05-30-2012, 09:35
Изтървана работа.

Не само е виновна средата, в която е през по - голямата част от времето, но и семейната среда, в която разговорите относно тая тема е трябвало да се проведе по - рано. Къде са били тогава?

Както и да е. Боя не е никакво решение, наказанията също. Когато на едно дете, което навлиза в пуберитета се забрани нещо, то почва да го иска все повече и повече, и намира всякакви начини, за да си го постигне. В случая може нещата вместо да станат по - добре, да се влошат.

Най - добре е да говорите всички с психиатър. Мама, баща, тя и ти. Време е да осъзнае, че това, което прави и хората , с които се събира, са пропаднали и с нищо не са готини.

Съмнявам се, ако ти или родител да говори с нея, ще има ефект. Съмнявам се да се вслуша в думите.

IseeDEADbodies
05-30-2012, 11:26
То т'ва не се отнася само за тийнейджърите, а за почти всички хора, хах (говоря за за желанието към забраненото). Аз не мисля, че работата е за психиатри, психолози и всек'ви други такива shrinks, просто трябва контрол. Ако пък ли не... в крайна сметка живота си е нейн. След време тя ще си троши главата. А и честно казано, бягането от училище, пушенето на трева и прочие са все присъщи на "тийновете" и това не означава ментална деградация (но не казвам и, че това е добре и трябва да бъде поощрявано). Все още е хлапе (каза, че е 8 клас), трябва й малко "стряскане" (може да се изрази в различни форми).

venkovcr7portugal
05-30-2012, 11:38
Баси якия филм :D
П.С. Ако историята е истинска в което се съмнявам,момичето е от 133 у-ще

In*The*Face
05-30-2012, 11:58
Ако си готов да загърбиш своите интереси и да поемеш отговорност за сестра ти, бих те посъветвала да наложиш сериозен контрол. Имам по-малък брат и не мога и да си помисля, да учим в едно училище и той да прави подобни неща. Ходи при нея всяко междучасие, следи я, ако тръгне да бяга - за ръката и при директора. Топи я за всяка издънка. В къщи като се прибере - затваряте се двамата в стаята и биеш ключа. Говори й много. Хвани дружките й на тясно и им кажи, че, ако сестра ти продължи по този път ще ходиш и с родителите им ще говориш. Малки пикли! А майка ти какво? Викат си, ама сестра ти после припада по купони. Лъже, че ще спи в приятелка, ами просто не я пускайте да ходи никъде. От дома си - на училище и обратно. Спрете й джобните, вземете й мобилния, наложете някакви сериозни санкции, мерки и наказания. Говори с учителите й, кажи им, че имате нужда и от тяхната помощ, че се тревожите за нея. Просто не стойте от страни, а се включете сериозно.

marin4itu
05-30-2012, 14:24
Подкрепям Miminko. Ако те приеме за близък ще се вслуша в думите ти.

fenkaaa
05-30-2012, 19:43
Наистина поведението и не е типично за годините и,но ако не си забелязал вече и от по-малки започват да се държат така.Ех,не си представям нашите деца в какви среди ще попадат..

li0n
05-31-2012, 09:21
Ако си готов да загърбиш своите интереси и да поемеш отговорност за сестра ти, бих те посъветвала да наложиш сериозен контрол. Имам по-малък брат и не мога и да си помисля, да учим в едно училище и той да прави подобни неща. Ходи при нея всяко междучасие, следи я, ако тръгне да бяга - за ръката и при директора. Топи я за всяка издънка. В къщи като се прибере - затваряте се двамата в стаята и биеш ключа. Говори й много. Хвани дружките й на тясно и им кажи, че, ако сестра ти продължи по този път ще ходиш и с родителите им ще говориш. Малки пикли! А майка ти какво? Викат си, ама сестра ти после припада по купони. Лъже, че ще спи в приятелка, ами просто не я пускайте да ходи никъде. От дома си - на училище и обратно. Спрете й джобните, вземете й мобилния, наложете някакви сериозни санкции, мерки и наказания. Говори с учителите й, кажи им, че имате нужда и от тяхната помощ, че се тревожите за нея. Просто не стойте от страни, а се включете сериозно.

Послушай я!!!
Ако говориш с дружките й, и ако ги заплашиш, че ще кажеш на родителите им може и да стане.
Другият вариант е да си викнат големите приятели батковци да ти спукат г*зеца от бой.
Мисля, че това второто обаче е по-малко вероятно. А това, да се сприятели с него, след като не слуша никой освен приятелките й.. Шанса да постигне нещо според мен е минимален.

PainInTheAss
05-31-2012, 19:56
Колкото по тъпо те гледа.. Толкова повече попива ;д

cartoonnetwork
05-31-2012, 20:47
Голям филм голямо нещо :D
Незнам от къде го копира това романче.

naksdy
06-01-2012, 21:27
Защо не и смените училището? Друга среда, друга компания...

heartshapedbox
06-02-2012, 01:03
Oпитай да спечелиш доверието и, след което и обясни възможно най-човешки, че преценката и е грешна.
Ти си и "големият батко", тя винаги ще има вътрешното усещане, че си прав и искаш да я пазиш.
Успех!:)

Zarity
06-02-2012, 13:43
Никви пари,никви излизания,ако тряя я затворете под ключ.Аман от разхайтени пикли.Ама то не е само от компанията,ваще са я изтървали явно отдавна,и е трябвало ти да им кажеш много по-рано.А пък ако си мислите че ше стане само с говорене и добро,сте в грешка,минало му е времето на тва.

sweetycherry33
06-02-2012, 14:20
По - добре първо седни да провете един много сериозен и дълъг разговор с нея, след което я родителите ти да я заведат на психолог или ддз...
Спрете и джобните... С друго не мога да ти помогна.

experiment_m
06-02-2012, 17:00
определено и двамата родители трябва да вземат отношение по въпроса. Ти няма как да си фактор. Психоаналитикът е добър вариант, но там трябва постоянство както на сестра ти, така и на вашите така, че да разберът как да се държат с нея.

don't say anything.
06-02-2012, 17:28
Не може ли да я преместите в друго училище? Въпреки че вече е меко казано прекалено късно, а и никой не гарантира, че там няма да стане същото.. първо опитай с разговор, опитай да разбереш как се е стигнало дотам, изобщо к'во става, к'во се случва, и тогава вече ходете на каквото искате...

BeeKeeper
06-02-2012, 19:18
Бой по ушите, за да не се разваля кожата! Сега вече сериозно: най-добре я преместете в друго училище и спрете да й давате да излиза известно време!

Your.Passion
06-02-2012, 19:32
Никви пари,никви излизания,ако тряя я затворете под ключ.Аман от разхайтени пикли.Ама то не е само от компанията,ваще са я изтървали явно отдавна,и е трябвало ти да им кажеш много по-рано.А пък ако си мислите че ше стане само с говорене и добро,сте в грешка,минало му е времето на тва.

+1

Един здрав шамар и ще ви гледа като котенце ..Доста изтървана история .

sugargirl94
06-02-2012, 19:41
Постави й условия и й предложи нещо, което нейните 'приятелки' не могат. С бой най-много да избяга за по-дълго време.

Jonny47
06-03-2012, 06:43
pich imam mn priqtelki takiva kato sestra ti prosto kaji na vashte twa e spasenieto !!!!!!!!!!!

don't say anything.
06-03-2012, 07:18
Вие с'а видяхте, че някой е написал, че историята е изтървана и с'а всички кат' папагали повтаряте, достатъчно е един да го каже.. :D

li0n
06-03-2012, 07:39
Както казаха повечето - без джобни, без телефон, без интернет, от училище директно с теб у вас и под ключ!

sugargirl94
06-03-2012, 09:29
Както казаха повечето - без джобни, без телефон, без интернет, от училище директно с теб у вас и под ключ!

Най-ТЪПАТА идея..

NomNomNom
06-03-2012, 09:52
http://vbox7.com/play:d8fbba82

Кажи й, че тва ще стане от нея в един момент.
Дръжте се всички супер незаинтересовано и пренебрежително с нея, сякаш не заслужава да я усодтоявате с внимание.
Като тръгне да прави нещо - намеквайте й, че нищо не очаквате от нея, че е провал общо взето и да си троши главата както иска.
Ще й стане много кофти в един момент, сега ви вижда, че й се връзвате и заради това си върви свободно.
И е много важно и баща ви да го играе разочарован и да се държи, сякаш не му е дете.

li0n
06-03-2012, 13:03
Най-ТЪПАТА идея..

Що? Иначе ще си продължи по старо му, ако не и по-зле.

ADMIRALKA14
06-03-2012, 13:04
Като не можете да се справите сами с нея - ТВУ.

straus
06-03-2012, 15:26
бой му е майката...

sugargirl94
06-03-2012, 18:57
Що? Иначе ще си продължи по старо му, ако не и по-зле.

Щото с лошо ще стане още по-лошо.И да я държат изкъсо, пак ще си намери начин да прави мизерии.

li0n
06-04-2012, 12:37
Щото с лошо ще стане още по-лошо.И да я държат изкъсо, пак ще си намери начин да прави мизерии.

Като и вземат ключа, телефона, компютъра и я заключат в стаята и само с учебниците да видим какви мизерии ще направи.

mrankoniiii
06-04-2012, 18:48
Кара труден пубертет това е нормално ще го преудолее след 1 2 г. Но според мен трябва да седнете с майкати и да обсъдите какво да правите с нея

sugargirl94
06-04-2012, 19:10
Като и вземат ключа, телефона, компютъра и я заключат в стаята и само с учебниците да видим какви мизерии ще направи.

Никой родител с малко мозък няма да си заключи детето.По-добре да и сложат някакви граници, отколкото да я държат като затворник, без никакви социални контакти.И в крайна сметка като я пуснат навън ще се разбеснее още повече.

shaunaa
06-04-2012, 20:41
Има един филм "Тринайсет'', точно за такова момиче като сестра ти е. Пусни й го да го гледа, ако трябва на сила, за да осъзнае в какво се е превърнала, защото със сигурност не го осъзнава. Този филм сякаш е правен точно за вас !! Пусни й го няма да съжаляваш, пък и може сам да го гледаш може да ти помогне, но най вече е за сестра ти !!!!

Не знам и не мога да ти дам друг съвет, но съм убедена, че този филм ще й повлия много повече, отколкото думите на някой човек ! Все пак днешните младежи се влияем от филми и такива глупости !!

Зайче..
06-04-2012, 20:57
Има един филм "Тринайсет'', точно за такова момиче като сестра ти е. Пусни й го да го гледа, ако трябва на сила, за да осъзнае в какво се е превърнала, защото със сигурност не го осъзнава. Този филм сякаш е правен точно за вас !! Пусни й го няма да съжаляваш, пък и може сам да го гледаш може да ти помогне, но най вече е за сестра ти !!!!

Не знам и не мога да ти дам друг съвет, но съм убедена, че този филм ще й повлия много повече, отколкото думите на някой човек ! Все пак днешните младежи се влияем от филми и такива глупости !!

Когато гледах този филм се навих още повече да си пробия езика, така че съмнявам се да помогне. Най-много да вземе идеи и от там. :)

babati
06-05-2012, 08:14
Бе аз ако съм и баща ще я смажа и ти гарантирам, че ще си коригира поведението бързо. Навремето е имало морал, защото родителите са биели.

babati
06-05-2012, 08:15
първо нея, а после и 30 годишния педофиляк гаден

mani9512
06-05-2012, 13:45
в какъв вид беше я налазил 30 годишен?
Покажи и проститутките и я попитай дали иска да стане такава

babati
06-05-2012, 13:55
в какъв вид беше я налазил 30 годишен?
Покажи и проститутките и я попитай дали иска да стане такава

е това според мен ще свърши работа

http://vbox7.com/play:738fbab672

babati
06-05-2012, 13:57
е тук е с по-добро качество
и преди някои крехки създания тук да са напълнили гащите ще им кажа, че нищо не е станало и това е малкия дявол
да си мислят колко леки ще са и колко ще се правят на пич.. по дискотеките

http://www.youtube.com/watch?v=jpBp94X0aAE

ccelebratee
06-07-2012, 08:58
Човек , говори с нея ... Преди 4-5 месеца бях същия ,това е просто период... Покажи и' колко са закъсали и пропаднали приятелките и' и ще се отдръпне... След като осъзнах ,че половината ми компания са дилъри и тем подобни си влязох в пътя от раз... Не пуша трева вече месец и половина ,събрах се с бившата ми приятелка ,която много обичам , която изгубих точно заради подобни глупости... Просто и набий в главата ,че това не е правилно ,насъди и' страх от бъдещето и всичко ще се оправи :)..

SuperSizee
06-07-2012, 10:41
За мен ходи на места където няма какво да види. Покажи и другата страна на живота и нещата които може да получи, ако постъпи по друг начин.

Ако имаш някой познат, който е постигнал доста в живота го помоли да каже нещо не сестра ти, да и покаже какво има и как го е постигнал и да и обясни, че това което си мисли, че е готино сега ще я доведе до контейнерите. Много деца имат такива проблеми в днешно време и много важно да се направят правилните неща за да се излезе от такава ситуация. За мен това е най-правилният и доказан вариант, 3-4 дена по начина който ти казак и ще видиш съвсем различен човек. Пък в крайна сметка, ако не става с дисциплина и забрани, ще стане с много дисциплина и забрани. ;)

New_Teen_Mashine
06-07-2012, 10:52
Пич тук няма да получиш обективен отговор от момче аз искам само да ти напиша, че ако нищо не направиш тя скоро и теб няма да те ебава затова закарай я на някво село за 1-2седмици ако имаш баба и дядо кажи и ако не се държиш ок казвам на майка и татко и така. Не и го причинявай да стане утрепка ти си по-голям ще се справиш!

OnlyGirl
06-07-2012, 11:06
NomNomNom е много права.
Заведете я на психолог, сменете училището... и гледайте филма `Тринадесет` :)

ge6aaaa3
06-07-2012, 18:09
Спирате й джобните И ЧАЛГАТА. В миг "гъзарията" й ще се изпари. От бой смисъл няма, минало му е времето, когато е трябвало бой./Под бой нямам предвид пребиване, а шамар./ Като й спрете джобните, хем въпросните "приятелки" ще я изоставят и ще схване колко е била проста, хем и няма да има пари за напивания и наркотици...

bathory
06-07-2012, 21:48
^Чалгата задължително трябва да и я забранят..

SuperSizee
06-07-2012, 22:05
Това с чалгата не ми се струва, че ще помогне и изобщо това е най-малкият проблем според мене.

shmatarok
06-07-2012, 22:05
Напротив, един опреснителен шамар би бил много добър вариант!
Братовчедка ми беше на 13 като я хвана пубертета, то не бяха цигари, напивания, трева и 25-6-годишни мъже, които постоянно я зарибяваха, купони и чалга на макс, аз все я прикривах, накрая вече казах на техните всичко, няма да ти казвам какъв шамар изяде от майка си пред мен и още няколко човека. Отделно й забраниха да излиза до второ нареждане, но не са я оставяли без телефони или пари. Кротна се.
Сега е на 17 и се държи коренно различно, явно е било просто етап, през който е минавала.

Aeternal
06-08-2012, 08:02
Момичето има проблем. Тя е на възраст в която не знае какво прави, може би й липсва нещо и затова се държи така. Внимание, обич, нещо друго... кой знае. Не се опитвай да и набиваш акъл в канчето, никой не обича да му казват как да си живее живота и това най-много да породи разрив м/у вас. Според мен най-добре да я види психолог и да помогне да се отстрани проблема зад това държание. Обаче с дисциплина и забрани нищо няма да се постигне, само повече ще се отчужди от семейството й. А пък може и всичко това да е някаква мимолетна простотия и да се осафери като я стреснат малко, знам ли. Ама като гледам че е на фаза да си крещи с родителите си не вярвам.

una_chica_de_bulgaria
06-08-2012, 10:44
Eй, много тъпи коментари прочетох. Момичето е попаднало в лоша среда, това е ясно. Съветвам те, да говориш с нея като с голям човек, без да и се караш, а да проявиш разбиране. В такава възраст е, в която още не може да знае кое е правилно и кое не е. Седнете, почни от по-далеч, не обиждай "приятелките и", поразпитай я и постепенно я дистанцирай. Това е съвет от мен. Успех
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
АКО ИМАТЕ ФЕЙСБУК, ХАРЕСАЙТЕ ОБИЧАМ ВИЦОВЕ - http://www.facebook.com/obichamvicove?ref=tn_tnmn

ChubbyBunny
06-09-2012, 15:47
Ти си по-големият брат и трябва да поемеш отговорностите за сестра си. Стегни я малко и я вкарай в правилния път, едва ли искаш да продължава по този начин. Аз ако бях на твое място отдавна щях да взема мерки!

viktora
06-09-2012, 15:48
сестра ми е извън контрол йеее :D

crazy_Smile
06-10-2012, 12:00
О боже мой .. Тя е откачила .. Вземи говори с нея, кажи, че не може да продължава така ... Измисли нещо "поучително" , разкажи й някоя история, подобна на нейната без happy end .. Измисли нещо, защото това което прави няма да я отведе до розовия свят за който си мисли .. |(( ;xx

NeeeW
06-10-2012, 12:46
Една яка картинка по случея Цък (http://www.http://www.teenproblem.net/forumhttp://www.teenproblem.net/forumhttp://www.teenproblem.net/forumhttp://www.teenproblem.net/forumhttp://www.teenproblem.net/forumhttp://www.teenproblem.net/forumhttp://www.teenproblem.net/forum.com/bg/invitation/bylink/94078)
Моята сестра е под контрол ;)

crazy_Smile
06-10-2012, 14:07
http://zamunda.net/details.php?id=126601&hit=1 Кажи й да гледа този филм и да си направи сама извод : ))

anonymous708973
06-10-2012, 16:04
http://zamunda.net/details.php?id=126601&hit=1 Кажи й да гледа този филм и да си направи сама извод : ))

Как си знаех, бе.
Хубав филм. И добра идея.

georg94
06-11-2012, 14:58
ще опитам да ти дам съвет,но на лични ! Не желая другите да се"възползват" от него в своя полза така,че ще ме извинят.

IseeDEADbodies
06-11-2012, 20:22
Ей, бухал умрял... спри да спамиш !

Баннете го по ip/lan ! Моля ви !

fenaNiki
06-11-2012, 20:48
Забранете й да се движи с въпросните пикли.