PDA

View Full Version : Не знам защо се зачетох в бЕгЕ мама, ама...



ShtrudeL
05-29-2012, 16:42
... първо четох за обеците на езика, татуировките и се убедих колко са зле някоИ мами. После попаднах на теми, в които се говореше за раждане и за онази процедура, при която те режат там долу без упойки, без нищо, а после те шият като пуйка. О.О Бяха писали, че след като са родили не са правили секс около 2 месеца, че и повече и след това ги боляло доста време. Ужасно. О.О Вие как искате да раждате? О.О ОМГ как нещо толкова огромно минава през влагалището?! Добре де, минава от край време, но ми изглежда отвратително! Само като си помисля за нещо такова и ми се убива цялото желание за секс. ^^ А представям си какво им е на мамите и татковците след родилните процедури. Оо Една бивша съученичка учи за акушерка и просто не си представям какво й е. Аз ако го учех това никога нямаше да искам да раждам по естествен път. Не че сега искам. Оф. Защо ми трябваше да чета за обеци на езика ^^
Я и вие да се наплашите, няма само аз ^^ http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=239838.0

bootyboy
05-29-2012, 16:45
прави безопасен секс щруди и няма да забременееш

Wax
05-29-2012, 17:05
Сега така мислиш. Като порастнеш 100 на 100 ще ти се промени мнението.

ShtrudeL
05-29-2012, 17:05
абе преувеличаваш
просто са мами маниачки ^^
и колкото и да са 'специалисти по всичко, а на практика - нищо', това тяхното е споделен опит все пак.

ShtrudeL
05-29-2012, 17:06
Сега така мислиш. Като порастнеш 100 на 100 ще ти се промени мнението.

Изобщо не го отричам това като вероятност, но ако ще раждам, не искам да е по естествен път. :О

yakuza_
05-29-2012, 17:09
Едва ли има 20г. жена, която иска да изпикае 3 кг месо.

kalpazanka
05-30-2012, 06:47
Така, тва, дето ги режат без упойка, му се вика епизиотомия. Изчаква се да дойде следващата контракция и на върха й /когато болката е най-силна/, се реже. Идеята е, че не се усеща болката от разреза, а само от контракцията и ако нямаш време да направиш упойка, това те спасява.
Аз самата след като присъствам на раждане, просто в този ден не искам да погледна мъж, камо ли гол такъв. Травмиращо ми действа. :D
Иначе относно раждането- и цезаровото, и естественото си имат предимства. При естественото се възстановяваш по-бързо /е, ако имаш епизиотомия, ще се въргаляш месец и половина при опит да станеш от леглото, ще ти дърпат конците, ще ти е гадно, но няма да имаш болка от операция, няма да си отделена от бебето и ще си го захраниш естествено. Ако си с цезарово, ще ти го дадат след около 6 часа, а докато си под действието на упойката, акушерката вече ще го е захранила с биберон и сухо мляко./
Ако си родила с цезарово, няма да имаш никакви разкъсвания по шийката, тя ще си остане както при нераждала, няма да имаш ектропион /раничка му вика народа/, няма да има дисплазия на епитела на шийката, оттам ти пада в някаква степен риска от РМШ, няма да ти се разтегне влагалището, няма риск да те зашият на e*ем страна и да станеш отдолу като попски ръкав, нямаш риск в късна възраст /като те заобливат онези вълни и ти отпадне естрогеновото влияние върху съединителната тъкан/ от десцензус, пролапс и т. н. Въпросът е да преодолееш боденето в гръбнака. :)

Накратко е това. Ако имаш още въпроси и чуденки- питай. :)

yakuza_
05-30-2012, 07:04
аааааааааааааа майка му да еба, в тая тема повече няма да вляза, не раждайте, гадно е

Ewok
05-30-2012, 07:45
Аз съм 99% сигурна, че ще искам цезарово.

kalpazanka
05-30-2012, 08:30
Аз съм 99% сигурна, че ще искам цезарово.
Аз се колебая.

Пропуснах да кажа, че след треторо цезарово връзват тръбите, щото при следваща бременност има риск там, където е рязано, да настъпи един вид разкъсване на стената на матката.

Ewok
05-30-2012, 08:31
Не мисля, че ще се стига до трето.

А имам въпрос - задължително ли остава белег след това?

kalpazanka
05-30-2012, 08:43
Белегът е в окосмената част на границата с корема. При интрадермален шев остава все едно е драснато с молив там. Можеш да ползваш и Контрактубекс, след махането на конците или след 20-тия ден- за подробности по схемата ще питаш този, който те е оперирал. :)

Ewok
05-30-2012, 08:45
Ахам, супер.

Вече е 99,9.

TheManTheLegend
05-30-2012, 17:04
При мене е 100% сигурно че няам да раждам, вие се оправяйте :lol:

ShtrudeL
05-30-2012, 17:17
Въпросът е да преодолееш боденето в гръбнака. :)

МОЛЯЯ?! О.О Това при какво раждане е?!
СТИГА БЕ!
НЕ ИСКАМ ДА РАЖДАМ БЕБЕТА! О.О

Аз съм 100% сигурна, че точно преди раждането (каквото и да е) ще препукам най-вече от стрес/инфаркт/безброй много припадания и т.н. ОМГ ОМГ ОМГ

montana6
05-30-2012, 17:55
Кво се шашкаш само не мога да разбера. Нито си бременна, нито някой те кара да раждаш.

kalpazanka
05-30-2012, 17:55
МОЛЯЯ?! О.О Това при какво раждане е?!


При вагинално раждане и при раждане с цезарово може да се обезболи с епидурална. :)

flo0pY
05-30-2012, 18:47
Баси разглезените лигли като не можете да раждате като хората не раждайте, пачи

ShtrudeL
05-30-2012, 19:15
Баси разглезените лигли като не можете да раждате като хората не раждайте, пачи

Я НОСИ ТИ БЕБЕ 9 МЕСЕЦА И ПОСЛЕ СИ ГО ИЗКАРАЙ ПРЕЗ ТЕСНИЯ ОТВОР И ПОСЛЕ КАЗВАЙ КОЙ МОЖЕ И КОЙ НЕ МОЖЕ О.О ТИ СИ ПАЧА ^^


montana6, шашкам се, защото имам вагина :3

flo0pY
05-30-2012, 19:22
Я НОСИ ТИ БЕБЕ 9 МЕСЕЦА И ПОСЛЕ СИ ГО ИЗКАРАЙ ПРЕЗ ТЕСНИЯ ОТВОР И ПОСЛЕ КАЗВАЙ КОЙ МОЖЕ И КОЙ НЕ МОЖЕ О.О ТИ СИ ПАЧА ^^


montana6, шашкам се, защото имам вагина :3
не аз, ти си пача! КАЗАХ! ти си на 20 години къде си тръгнала да раждаш като ти дойде времето ще видиш че сама ще искаш да си родиш бебето естествено.Пача :*

ShtrudeL
05-30-2012, 19:35
тц! Изобщо не съм тръгнала да раждам! Интересувам се от ВСИЧКО. Интересувам се и от охлюви, скъпоценни камъни, живота на картофите, козметиците, индианците, устройството на гъбите, консистенцията на калта и каквото си искаш още! Може и да искам бебе един ден, ама не искам да го раждам толкова касапско! >.< нИ ма ядосвай ^^
http://data.whicdn.com/images/25496478/C2C_large.gif

michel1
05-30-2012, 19:37
Ако искаш може да ти помогна за зачеванего. :)
http://www.myadultimages.com/images/emoticons/sex/the-missionary.gif

ShtrudeL
05-30-2012, 19:57
човечетата ти си блъскат главите една в друга Ахахахаха :О

RedArmy
05-30-2012, 20:51
Вие сте ебати разглезените пикли. Все едно майките и бабите ви са раждали с цезарово или е имало 50 вида лекарства, че да ги пият с шепи, както правите сега.

TheManTheLegend
05-30-2012, 21:08
Знаем за твойта

montana6
05-30-2012, 22:49
Може и да искам бебе един ден, ама не искам да го раждам толкова касапско! >.< нИ ма ядосвай ^^

Естественото е най-полезно. И не мога да разбера кое му е касапското. Цезаровото сечение и това другото (забравих му името) са касапски и то буквално, щото наистина те режат.

kalpazanka
05-31-2012, 05:05
montana6, ти по естествен начин ли ще раждаш? :)

montana6
05-31-2012, 12:02
montana6, ти по естествен начин ли ще раждаш? :)

Не, с цезарово. :D :D

kalpazanka
05-31-2012, 12:06
Ми тогава какъв ти е проблема? :D :D :D :D :D

montana6
05-31-2012, 12:09
Бъзикам се бе, момче съм. :D :D :D

kalpazanka
05-31-2012, 12:18
Именно. Който има pussy, той определя правилата, в конкретния случай дали ще роди с цезарово или пер виас. Не стига дето не те касае, ами и дръзваш да изразяваш мнение как било естествено, полезно една ли не, ама не ти ще си с 30 конеца- вътрешни и външни, няма на теб да пъхат лъжиците за форцепс и няма да ти прилагат прийома на Кристелер. Жалко, че няма клипчета в нета, да видиш просто така за какво иде реч.

montana6
05-31-2012, 12:23
Не помня да съм казвал на някого как да ражда. Не съм нито против секциото, нито против епизиотомията. Просто казвам това, което е факт - най-полезното и доброто е натуралното (отнасящо се до всичко, не само до раждането).

kalpazanka
05-31-2012, 12:28
Подразних се, щото гледате едностранно на нещата. Пролапсите и влошаването на половия живот /второто ви касае пряко/ не ги отчитате хич, дискомфортът и дърпането от шевовете- и дума не става за това. Ама иначе било естествено. Естествено е да нямаш епизиотомия и разкъсвания, да нямаш и система окситоцин, щото понякога става една бурна родова дейност и ситуацията си е таковала таковато.
Рядко в родилно процесът е оставен сам на себе си. Обикновено от малцинствата идват с болките и голямото разкритие и от входната врата отиват в родилна зала.

ShtrudeL
05-31-2012, 12:31
Не съм нито против секциото, нито против епизиотомията.

Нее бе душице, когато ги изпиташ, тогава казвай дали си против или не.

ShtrudeL
05-31-2012, 12:32
Жалко, че няма клипчета в нета, да видиш просто така за какво иде реч.


Има, има. Има МНОГО отвращаващи клипчета в нета! МНО-ГО ^^

montana6
05-31-2012, 12:33
Нее бе душице, когато ги изпиташ, тогава казвай дали си против или не.

А ти изпитала ли си раждане по естествен път, че да си против него?

kalpazanka
05-31-2012, 12:34
Има, има. Има МНОГО отвращаващи клипчета в нета! МНО-ГО ^^

Значи аз не знам как да търся. Сутринта специално за червената армия исках да намеря клипове с прилагане на форцепс или перинеотомия, щото, нали сме глезотии...

ShtrudeL
05-31-2012, 12:39
А ти изпитала ли си раждане по естествен път, че да си против него?

Не, но пак казвам... АЗ имам вагина, ТИ - не. ^^
АЗ съм изчела достатъчно за това и мога да си го представя върху тялото, ТИ - не. ^^

http://www.youtube.com/results?search_query=birth&oq=birth&aq=f&aqi=p-p1g9&aql=&gs_l=youtube.3..35i39j0l9.999.16503.0.16709.13.10. 3.0.0.0.141.1028.6j4.10.0...0.0.0vCZjDqNlkA

kalpazanka
05-31-2012, 12:47
Не драматизираме. Не може винаги да тропаме с крак за естественото раждане, а като се закучи нещо и се стигне до ДЦП, да обречеш родител цял живот да гледа увредено дете.
Опитах се и да намекна, че има разлика между естествено и дирижирано раждане.

kalpazanka
05-31-2012, 12:51
Струва ми се, болката я приключихме с епидуралната още на предната страница. :)

ShtrudeL
05-31-2012, 12:53
Даа, ама предпочитам да заспя, да ми извадят бебето и да не съм се напъвала/мъчила/стресирала и т.н. нищо, че после ще ме боли от разреза на корема примерно. ^^

Калпазанче, а вие не сте ли учили, че трЕбЕ да се изразявате на мЪного прост език, без медицински термини? 8-)

ShtrudeL
05-31-2012, 12:56
Да между другото.
Само като вляза в болница и като ме сложат на легло и като почнат да ми обясняват какво ще ми правят, ще психясам и ще полудея от притеснение. :О За това не ставам за майка, само ще си стресирам и бебето.

montana6
05-31-2012, 13:07
Даа, ама предпочитам да заспя, да ми извадят бебето и да не съм се напъвала/мъчила/стресирала и т.н. нищо, че после ще ме боли от разреза на корема примерно. ^^

Няма лошо, но все пак е добре да знаеш, че всяка операция крие рискове, колкото и проста и разпространена да е. Ще дам за пример майка ми - мен ме е родила по естествен път, но й е било трудно да ме изкара, затова брат ми го роди със секцио. После обаче шашна докторите, защото се събуди трудно от упойката. Оказа се, че била чувствителна към пеницилин.

kalpazanka
05-31-2012, 13:26
Калпазанче, а вие не сте ли учили, че трЕбЕ да се изразявате на мЪного прост език, без медицински термини? 8-)
Щруд, кое не разбра? Кажи и обяснявам веднага. :)

БожиятАгнец
05-31-2012, 16:05
Ауууу, баси гнуснотията и страшнотията е да изпикаеш едно бебе. (Хахахахахаха!)
Ако се стигне до там ше си го раждам, както трябва, не като някоя тъпа пикла. Ако трябва ще умра, ама ще го родя това дете, бе. Тялото ми е направено за това, така че няма за какво да се притеснявам. Друсането си го оставям за извън родилното.

TheManTheLegend
06-01-2012, 08:58
Баси защо продължавам да влизам в тази тема :cry:

BrokenInnocence
06-04-2012, 01:33
Искам да имам няколко деца, със сигурност повече от едно и смятам всичките да си ги родя естествено (ако разбира се ситуацията позволява и няма някакви усложнения). При това не искам да раждам в болница, а във вода, вкъщи. За мен цезаровото сечение е ненужна в повечето случаи, major операция, на която се надявам да не ми се налага да се подлагам. Сигурна съм, че болката е ужасяваща, но пък в крайна сметка, жени сме, телата ни са създадени, за раждане, прага ни на болка е по-висок от този на мъжете, за да можем да преживеем родилните болки.

TheManTheLegend
06-04-2012, 10:50
У вас? Ти си луда. Ако има проблеми с раждането, шанса да оцелее ще бъде нищожен.

Shantia
06-04-2012, 10:59
Когато пораснеш всичко ще придобие съвсем друг смисъл за теб. Просто си недорасла за това. Нито боли толкова, нито е толкова грозно, нито после не можеш да правиш секс... не чети глупостите на тези жени там.
Раждането на бебе е най - хубавият момент в живота на една жена!

Shantia
06-04-2012, 11:00
и онова рязане се нарича форцепс

kalpazanka
06-04-2012, 14:41
и онова рязане се нарича форцепс

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

BrokenInnocence
06-04-2012, 17:18
У вас? Ти си луда. Ако има проблеми с раждането, шанса да оцелее ще бъде нищожен.

Това, че раждането се извършва вкъщи не значи, че лягаш във ваната, стискаш зъби и действаш сама, пък к'вото стане. Водното раждане е процес, внимателно планиран предварително и се извършва под наблюдението и с помощта на квалифицирана акушерка. Коментираш без да си информирана, но реакцията ти е доста нормална, в България (и много други места) процедурата не е популярна, за разлика от доста държави, където това е доста популярен и добре приет начин за раждане и се счита за напълно нормално (напр. доста американски щати, Нова Зеландия, Англия, Холандия). Но, разбира се, такова раждане се предприема само, когато предварително се знае, че бебето е в нормална позиция и няма някакви други усложнения, които да изискват задължително хоспитализиране.

Me4encety
06-04-2012, 17:58
Щруделке,ти ме отказа завинаги от естественото раждане :(

anonimnaags
06-04-2012, 20:16
А аз те мислех за пу -умна, а ти се оказа .... мама мия без коментар

bai.hui.
06-05-2012, 09:03
Ето как наистина изглежда едно раждане.. погледни и кажи според теб има ли нещо общо с глупостите, които са ти писали в БЕГЕ НАСРАНА? /Погледни, наистина няма нищо гнусно и не показват директно нищо, просто виж родилката как се държи/....

http://socialcam.com/v/cs4nM4ks?autostart=true

kalpazanka
06-05-2012, 09:29
^Мамите са писали за епизиотомиите след разкъсването и за секса след шиенето и епизиотомията. Плюс това клипчето, което си показал, е доста старо, защото вече никой не слуша ДСТ със стетоскоп, а се следят И маточни контракции с кардиотокограф. ;)

ShtrudeL
06-05-2012, 09:41
Ето как наистина изглежда едно раждане.. погледни и кажи според теб има ли нещо общо с глупостите, които са ти писали в БЕГЕ НАСРАНА? /Погледни, наистина няма нищо гнусно и не показват директно нищо, просто виж родилката как се държи/....

http://socialcam.com/v/cs4nM4ks?autostart=true

УЖАСНО

10 букви


Трябва много, ама МНОГО да си обичам мъжа, че да имам бебе. Което също много, ама МНОГО ще обичам, като изключим факта, че изобщо не искам да раждам по естествен път (сигурна съм, че ако един ден имам бебе, няма да е нормално раждане). Не искам и да ме режат и шият при условие, че не съм болна. fuck