PDA

View Full Version : Ревността... :(



Rawwrr
05-29-2012, 16:43
Здравейте!
Искам да помоля за мнение за следната ситуация:
Имам си приятел от около 9 месеца. Той е мил, сладък, умен по свой собствен начин... Не е съвършен, но аз си го обичам такъв. Лошото е, че винаги издребнява нещата до такава степен, че се стига само до караници и заяждане. Наистина се опитвам с всички сили да предотвратя всяка една караница, но ми писна винаги аз да съм тази, която се опитва да изясни нещата. Той само се ядосва и ми натяква колко грешки съм правила преди и колко е бил наранен от тях. Наистина правя доста грешки и съм благодарна, че имам такъв човек до себе си, но когато той се ядоса започва да се заяжда и вместо да си изясним нещата на момента, ние се скараме не си говорим за неопределен период от време и накрая се усетим, че не трябва да е така и всичко се изяснява... Просто ме е страх, че някой път може да закъснеем да се усетим и просто да се спре до там, а наистина не искам да се разделяме, както и той. Другият проблем е ревността му... Всичките ми приятели са момчета (с изключение на 4-5 момичета, които се водят приятелки, но знаете колко лицемерни можем да бъдем). Когато изляза с някой от тях и му кажа, започва да ме разпитва, да прави някакви супер потискащи физиономии и понякога даже ми се бъзика с техните имена, а наистина сме само приятели. Ако пък не му кажа и разбере започва да ме пита защо го лъжа. Вярно е, не трябва да му спестявам нещата, но той е толкова ревнив, че като не му кажа, че съм излязла с приятел си мисли, че сме правили нещо (без да е вярно), а в същото време ми обяснява, че е по-добре да му кажа истината. Е с тия реакции просто ми дойде до гуша. Ужасно е, а когато се опитам да му обясня нещата езикът ми се завързва и нищо не мога да му обясня като хората от стрес. Ще съм много благодарна ако изкажете мнение. Благодаря предварително. :)

ShtrudeL
05-29-2012, 16:49
Ако бях на негово място и аз щях да... ъъ...айде не чак такава разяждаща те ревност, но щеше да ми става гадно.
И аз съм ревнива. Много. Не до толкова, че да си разваля отношенията с някой, да търся сметка и да правя сцени, дори много рядко го показвам, но ми става гадно, много гадно и си го преживявам вътрешно. Това е. Колкото до твоя проблем... защо не излезете няколко пъти ти, приятеля ти и ъъ просто приятеля ти...

dizzie
05-29-2012, 19:16
трябва да си поговориш с него .. да му обясниш че малко доверие няма даввреди .. във една връзка трябва да има доверие иначе малко трудно се получава .. ;д ..

SmilezZz
05-29-2012, 20:11
^ То, че не е излишно - не е , ама и аз бих реагирала по тоя начин, когато момичето ми излиза с момчета без мен, нормална е такава реакция, особено щом е ревнив. Аз също съм супер ревнива, той също - затова винаги си излизаме заедно (и насаме, и с приятели).

mMemories
05-29-2012, 22:06
развържи си езика, кво само мълчиш все едно ще те изяде ако му обясниш кво е станало...
кажи му че без доверие нищо няма да стане и ако продължава направо го зарязавай... няма смисъл да се занимаваш с някой дет си знае все твоето и само те обвинява за неща които не си направила

rusoto_baby_f
05-30-2012, 00:27
За ревността - постави се на негово място.Повечето приятели и познати които има са момичета и той излиза с тях без теб, какво ще си помислиш?Пък и за да ревнува, значи си му дала повод.Няма лошо да си малко ревнив човек, но внимавай, че това може да се превърне в болестно състояние.
Започнете да излизате всички заедно, така той ще опознае приятелите ти и ще се увери, че няма нищо повече от приятелство между вас.
По другия въпрос - проблемите се разрешават с говорене, не с цупене и караници.
Прекарвайте повече време заедно, повече време говорете за това кое ви дразни и кое не..
Една връзка се крепи на доверие и разбирателство, с караници няма да си решите проблемите.

In*The*Face
05-30-2012, 12:03
Абсолютно е нормално да те ревнува, сигурна съм, че и ти щеше, ако той излизаше с разни момичета (приятелки). Нищо не ти пречи да го запознаеш (ако още не си) с приятелите си и да го викаш по кафета. Ако му допаднат, той сам ще се успокои, че няма нищо повече освен приятелство в отношенията ви. Подреди си приоритетите. Колкото повече си говорите и си споделяте, толкова по-добре за връзката ви и перипетите през които преминава тя.

Lunin
05-30-2012, 12:09
АХАХАХА той тоя още малко и GPS да ти сложи бе.... зарежи го тоя само те мотка... по-добре е да си намериш друг а тоя олигофрен да ходи да се самоубие преди да изперка съвсем!

Hilary_
05-30-2012, 14:33
Нормално е да те ревнува. Ти как би се почувствала ако си излиза с разни приятелки и не ти казва?
Не го оправдавам за останалото, но и ти си в грешка. Трябва да поговориш с него, да се изясните веднъж завинаги.
Знам какво е да се случват големи скандали от нищото и в един момент просто прекратяваш всичко.
Опитай се да оправиш нещата докато е време. Една връзка не трябва да се състои само в губене на нерви. : ))

valdesbg
05-30-2012, 15:02
Пича е лепка. Добре ще направиш ако не му търпиш глупостите, освен ако нямаш за цел да станеш като него или да си развалина след няколко месеца.

Нищо не го оправдава да ти се държи толкова собственически. Дори и да е провокирано.

marilyn
05-30-2012, 15:03
Според мен тая ревност не е нормална. Аз не съм ревнива и не обичам и да ме ревнуват. Това, че си имаш гадже, не значи, че трябва да си зарежеш приятелите.
Говори с приятеля ти, това не са нормални отношения.

Rawwrr
05-30-2012, 15:05
Аз излизам с приятели само когато той няма възможност или има работа... През останалото време сме постоянно заедно и неведнъж сме излизали и приятелите ми и той (всички заедно). Той учи и в друг град и си излиза с приятелки (2 момичета). Нито ги познавам нито нищо, но му имам доверие. А колкото до това дали му съм дала повод: не, не му съм... От самото начало си е така, при положение че го предупредих, че приятелите ми са момчета... Неговата реакция беше: "Еми ок...Няма проблем", а когато го попитам дали има нещо, което да го притеснява, той никога не ми споделя.

fenkaaa
05-30-2012, 19:33
И аз да бях,нямаше да ми хареса мисълта покрай теб почти всичко да е от мъжки род.

magita
05-30-2012, 20:20
Пича е лепка. Добре ще направиш ако не му търпиш глупостите, освен ако нямаш за цел да станеш като него или да си развалина след няколко месеца.

Нищо не го оправдава да ти се държи толкова собственически. Дори и да е провокирано.

Точно. Всеки траа да си има и собствен живот все пак..

Delilah.Him
06-01-2012, 13:11
Бих казала, че всички хора сме ревниви. Но ревността е качество собственически да си причиняваш нерви, злоба.. но е нормално в граници. Мисловно се съсипваме (грубо казано) от мисълта, че той/тя е с някого другиго.. в една връзка взаимоотношенията се крепят на доверие, да знаеш, че сега не е момент, в който момчето/момичето ти ще ти изневери.. но също в една връзка трябва да има и свобода..да не си постоянно с любимия човек.. не че ще ти писне ...нооооо все пак .. СВОБОДАТА е донякъде доста важна.. затова поговори с него, колкото и да е вироглав.. нека да има разбиране между двама ви .. :)